HKM Zvolen HC Slovan Bratislava ONLINE play-off dnes semifinále

21. 4. 2021 |

HKM Zvolen dnes doma privíta HC Slovan Bratislava. Sledujte duel ONLINE od 19:00 hod.

Hráči HC Slovan Bratislava a HKM Zvolen v súboji počas play-off. FOTO: TASR.

Obaja tréneri museli pred zápasom urobiť zmeny v zostavách. Kouč Zvolena Peter Oremus nemohol počítať so zraneným Pulišom, kormidelník Slovana Döme naopak zaradil do zápasu Maiera, ktorý nedohral sobotný duel. Domáca zostava však bola oproti predchádzajúcemu zápasu poprehadzovaná.

Slovan začal dobre, hneď v úvode hral presilovú hru, ktorú zásluhou Ranforda aj využil - 1:0. Domáci mali v prvej tretine viac šancí, tie najväčšie Kundrík. Jeho prvý pokus zastavila žŕdka a pri druhom mi zmarila radosť nepresná koncovka.

Zvolen potom vyrovnal zásluhou Mikúša a strelec gólu vzápätí ponúkol šancu McPhersonovi. Ale stav 1:1 vydržal až do prestávky.

Po začiatku druhej tretiny hral Slovan dve presilovky po sebe, najväčšiu šancu mal počas nich Zigo. Na opačnej strane mal dobrú možnosť Kelemen. V 28. minúte mal skvelú možnosť vrátiť Slovanu vedenie Kanaďan Ranford, ale v samostatnom nájazde ho vychytal Rahm.

Zvolen po tomto momente pridal na pohybe, darila sa mu kombinácia a napokon sa dostal do vedenia. V polovici zápasu sa najskôr nepresadil Mikúš po samostatnom nájazde, ale Zvolen zostal v útočnom pásme a o pár sekúnd neskôr strelil Mikúš svoj druhý gól - 1:2. Na konci druhého dejstva mal ďalšiu šancu Viedenský, ale mieril vedľa pravej žŕdky.

Začiatok tretej tretiny bol v znamení veľkých šancí na oboch stranách. Najskôr sa nepresadil Viedenský a po ňom ani Kelemen, Zvolenčania si vydýchli po príležitosti Ranforda. V týchto fázach sa hral otvorený hokej, najmä domáci vsadili všetko na ofenzívu a hostia trpezlivo čakali na príležitosti.

Po jednej z nich sa na Gudlevskisa rútili Kelemen a Viedenský a napokon z toho bol tretí gól Zvolena. Tréneri Slovana po tomto góle vsadili všetko na jednu kartu, päť minút pred koncom odvolali z bránky Gudlevskisa.

Slovan vzápätí zásluhou Meszároša znížil a 103 sekúnd pred koncom išiel na trestnú lavicu Mikúš. O'Donnell najskôr trafil žŕdku a následne rozhodol Kotvan gólom do prázdnej bránky. Po záverečnom hvizde ešte arbitri rozdali tresty pre Rapáča, Petráša, Marcineka a Kelemena, ktorí sa pustili do bitky.

HKM Zvolen
2 : 1
(0:0, 1:1, 0:0 - 1:0)
HC Slovan Bratislava

Góly a asistencie: 39. Stupka (Meliško, McPherson), 68. Nuutinen (Puliš) – 38. Gašpar (Meszároš, O´Donnell). Rozhodca: M. Korba, V. Snášel ml. – Stanzel, Šoltés (video – Ország).
HKM Zvolen: Rahm (Trenčan) – Betker, Kotvan, Ivan, Meliško, Hraško (A), Hatala – R. Bondra, J. Mikúš, Kelemen – McPherson, Puliš (C), Nuutinen – Zuzin (A), Viedenský, Stupka – Marcinek, Tibenský, Kolenič – Jedlička (tréner – P. Oremus)
HC Slovan Bratislava: Gudlevskis (Parks) – Meszároš (A), Štajnoch (A), Sersen (C), Ališauskas, Maier, Brodzinski, J. Valach, Beňo – Gašpar, Harris, O´Donnell – Ranford, Zigo, Šišovský – Rapáč, Bortňák, T. Matoušek – Lukošík, Urbánek, Kundrík (tréneri – R. Döme, M. Bažány)
67:45 gól Zvolen dal gól!
Fínsky útočník Zvolena MIKKO NUUTINEN sa dostal pred bránu do ideálnej šance. Tento pánko ako by však nemal nervy. Položil si Gudlevskisa na ľad, obišiel ho a puk zamietol ponad gólmanovu holejku do prázdnej brány – 2:1 !
Asistencia Radovan Puliš.
66:00 dôležité Druhá obrovská šanca hostí v predĺžení, Zigo ale mieri mimo, a to mal pred sebou odkrytú časť brány. Hostia aby si nepohnevali šťastenu...
65:22 dôležité Hosťujúce mužstvo HC Slovan Bratislava v obrovskej šanci. Milión-percentá šanca Bortňáka po vyrazenom puku Rahma, Bortňák ale páli iba do betónu.
Fantastický zákrok domáceho gólmana Robina Rahma.
63:50 dôležité Nepresná zadovka Kotvana ale O´Donnell rozhodnutím pohŕdol a bránu prestrelil.
50:28 dôležité Obrovský tlak Zvolena, dve či tri šance domácich. Jeden krát zvonila aj konštrukcia, ale stav sa nemení.
47:55 dôležité Výborný Nuutinen, najprv schytal riadny hit, okamžite sa však postavil a pohybom si vypýtal ďalší faul.
38:13 gól Zvolen dal gól!
Minútu po góle Gašpara je z ničoho nič vyrovnané. Allan McPherson vošiel do pásma a zadovkou našiel za modrou Meliška. Obranca Zvolena sa oprel do puku a aj so šťastím prestrelil Gudlevskisa, puk do siete ale poslal ako posledný hráč hostí Patrik Maier – 1:1. Ako autor je však nakoniec určený VÁCLAV STUPKA.
Asistencie Jakub Meliško, Allan McPherson.
37:08 gól Slovan Bratislava dal gól!
RASTISLAV GAŠPAR nechytateľnou bombou z pravej strany využíva presilovú hru a hostia vedú v piatom semifinále – 0:1.
Asistovali Andrej Meszároš a Brendan O´Donnell.
34:55 dôležité Tibenský krásne nabil Viedenskému na strelu z prvej, výborná strela Viedenského a výborný zákrok Gudlevskisa.
32:51 dôležité Zvolen v ďalšej šanci, Kelemen zadovkou prenechal puk Bondrovi, ale tomu to v play off zatiaľ nepadá. Ešte sa netrafil, ale netrafil sa ani teraz.
27:14 dôležité Neskotočné, domáci presilovku nielen že nevyužili, ba naopak Rapáč, ktorý sa vrátil z trestnej lavice mohol otvoriť skóre, ale domáci Rahm bol rýchlejší.
24:55 dôležité Hostia pôjdu opäť do troch, Rapáč opäť fauloval.
19:22 dôležité Domáce mužstvo HKM Zvolen v obrovskej šanci. Radovan Bondra sa dostal úplne sám pred bránu, skúsil blafák medzi betóny, ale neuspel. Fantastický hosťujúci gólman Kristers Gudlevskis.
14:38 dôležité Zvolen hrozí aj v oslabení, Kelemen sa rútil na obrancu, zasekol si ho , spoza neho vystrelil medzi betóny no Gudlevskis vyráža. Už tomu nechýba nič len gól.
11:26 dôležité Meszároš v oslabení fauluje a hostia pôjdu troch. Domáca presilovka 5:3 v trvaní 61 sekúnd.
01:27 dôležité McPherson získal puk pri mantinely a okamžite ho poslal pred bránu voľnému Kelemenovi. Druhú hrúbku hostí ale domáci útočník nepotrestal.
00:38 dôležité Prvá veľká šanca Zvolena a zahadzuje ju Viedenský. Gudlevskisov výborný zákrok.