HKM Zvolen HC Slovan Bratislava ONLINE dnes semifinále play-off

14. 4. 2021 |

HKM Zvolen sa dnes v 2. semifinále postaví HC Slovan Bratislava. Sledujte ONLINE od 18:00 hod.

Hráči HC Slovan Bratislava a HKM Zvolen v súboji počas play-off. FOTO: TASR.

HKM Zvolen bude chcieť dnes nadviazať na včerajší duel, v ktorom triumfovali 3:2 pp a sn. Prvá tretina patrila Zvolenčanom, boli aktívnejší, mali niekoľko šancí, ale využili iba jednu. V štvrtej minúte v medzikruží najprv neprekonal Parksa voľný Nuutinen a pohorel pred ním i zblízka Marcinek.

Úspešná nebola ani domáca presilovka, po nej mal príležitosť pri ľavej žŕdke Kelemen, no ani jemu nebolo dopriate skórovať. Do vedenia tak mohli ísť hostia v presilovke, dvakrát dobre preveril Rahma Harris.

Gól padol v trinástej minúte, keď Puliš spoza bránky našiel na modrej obrancu Ivana, ten mal priestor, nakorčuľoval si bližšie ku kruhu a spoza neho parádne vystrelil do horeného rohu Parksovej svätyne – 1:0.

Následne mohli pridať druhý gól Kelemen v úniku, ktorý ešte hľadal Bondru a v poslednej minúte Nuutinen a McPherson v páde. To už hral Slovan bez zraneného Kytnára od sedemnástej minúty, ktorý odišiel do šatne po tom, čo si prisadol koleno.

V strednom dejstve sa dlho nič významné nedialo. Zvolen mal viac z hry, ale nevyužíval presilovky. Najväčšie možnosti mal Zuzin v hre piatich proti piatim, v tej druhej mieril z hornej časti kruhu do žŕdky i s prispením gólmana 'belasých'. Bratislavčania hrozili v presilovke, ale O' Donnell ani Gašpar recept na Rahma nenašli.

Už v plnom počte síl na ľade pohorel pred ním i zblízka z dorážky Ališauskas. V závere tretiny mohli 'rytieri' zvýšiť vedenie, Kelemen z dvoch metrov neuspel a z prečíslenia bol v koncovke faulovaný McPherson.

Hostia sa tak museli osemnásť sekúnd pred začiatkom druhej prestávky brániť v oslabení, no hneď po buly Zuzin nezachytil puk na útočnej modrej čiare a Harris využil únik rutinérsky, vyrovnal na 1:1.

Na začiatku tretej tretiny využili Zvolenčania presilovku piatich proti trom, spoza kruhu tvrdou strelou príklepom pokoril Parksa Melancon. Slovanisti sa v oslabení bránili vyše štyri a pol minúty, no už neinkasovali a postupom času sa viac začali tlačiť dopredu za vyrovnaním.

Dobrú možnosť mali v presilovke aktívnym O'Donnellom, ale vyrovnať sa podarilo až v ďalšej početnej výhode Meszárošovi od modrej čiary. A mohli ísť aj do vedenia, pretože obranca HKM Kotvan bol na trestnej lavici štyri minúty a počas plynutia druhého jeho trestu mal možnosť zblízka Harris, Rahm bol proti.

Duel teda dospel do predĺženia a na jeho začiatku domáci nevyužili presilovku, možnosti mali najmä Viedenský a Nuutinen. Bratislavčania boli v pätici viac než vyrovnaným súperom víťazovi základnej časti a rozhodnutie mal na hokejke O'Donnell, strieľal z ľavej strany do žŕdky, neskôr neuspel zoči – voči Rahmovi Harris.

Na opačnej strane sa nepresadili z dorážky Nuutinen a po teči ani Mikúš. Rozuzlenie priniesli samostatné nájazdy, v ktorých zabezpečil výhru pre domáci tím v šiestej sérii Fín Nuutinen.

Semifinále 2. zápas Tipos extraligy

HKM Zvolen - HC Slovan Bratislava -:-

HKM Zvolen
2 : 3
(0:0, 2:0, 0:2 - 0:1)
HC Slovan Bratislava

Góly a asistencie: 22. Zuzin, 37. McPherson (Nuutinen, Viedenský) – 48. Ranford (Harris, Brodzinski), 60. Ranford (Gašpar), 70. O´Donnell (Ranford, Sersen). Rozhodca: D. Konc st., Hronský – J. Konc ml., Durmis (video – Kontšek).
HKM Zvolen: Rahm (Trenčan) – Betker, Kotvan, Ivan, Melancon, Hraško (A), Kubka, Meliško – R. Bondra, J. Mikúš, Kelemen – McPherson, Puliš (C), Nuutinen – Zuzin (A), Viedenský, Stupka – Marcinek, Tibenský, Kolenič – Jedlička (tréner – P. Oremus)
HC Slovan Bratislava: Gudlevskis (Parks) – Maier, J. Valach, Meszároš (A), Štajnoch (A), Sersen (C), Bačík, Brodzinski – Gašpar, Harris, O´Donnell – Šišovský, Bortňák, Ranford – Rapáč, Zigo, T. Matoušek – Urbánek, S. Petráš, Lukošík – Jendek (tréneri – R. Döme, M. Bažány)
69:56 gól Slovan Bratislava dal gól!
Zvolen sa dostal pod obrovský tlak. Mikúš mohol puk ukryť pod Rahma, naopak ho chcel vyviezť. Následne ho domáci už po niekoľký krát stratili, nakoniec sa puk dostal ku BRENDANOVI O´DONNELLOVI a ten v čase 79:56 rozhoduje o víťazstve hostí 2:3 po predĺžení.
Asistovali Brendon Ranford a Michal Sersen.
69:34 Chyba Hraška a obrovská šanca O´Donnella, Rahma všetko vyriešil.
68:59 Posledná minúta predĺženia.
68:04 Zigova strela medzi betóny a hráčom už viditeľne odchádzajú sily.
67:33 Dve strely Ranforda, ale Rahm obe zneškodňuje.
67:11 Sersen sa dostal ku strele od modrej, Rahm vyráža vyrážačkou.
66:55 Kotvan nahodil puk do pásma spoza červenej čiary, zakázané uvoľnenie.
66:37 Hostia v plnom počte.
65:59 Mikúšova strela bez prípravy ale iba do Gudlevskisa.
65:47 dôležité Domáce mužstvo HKM Zvolen v obrovskej šanci. Nuutinen našiel v ideálnej pozícii Zuzina, ale ten z prázdnej brány triafa iba betón. Fantastický hosťujúci gólman Kristers Gudlevskis.
64:59 Hostia po druhý krát vyhadzujú puk.
64:35 Po zákroku Gašpara zostal na ľade ležať Viedenský. Gašpar inkasuje dve minúty a Zvolen má jedinečnú možnosť rozhodnúť zápas.
64:35 Oddychový čas domácich.
64:35 Vylúčenie v tíme HC Slovan Bratislava (Gašpar – 2 min., nebezpečná hra vysokou hokejkou).
64:11 Nemám veľmi pocit, že by jedno z mužstiev šlo po strelení gólu. Obe mužstvá skôr hrajú na obranu a hlavne sa snažia aby neurobili chybu.
63:34 Buly na útočnej modrej hostí.
63:28 Kanadská formácia hostí vždy, keď je na ľade, tak hostia majú tlak.
62:53 Zuzinovi na modrej strela z prvej vôbec nevyšla.
61:45 Gašpar sa obtočil okolo Kubku a okamžite strieľal, ale mieril mimo brány.
60:32 dôležité Prečíslenie hostí dvoch na jedného, Zigo poslal puk pred bránu na Rapáča, ale ten rozhodnutím predĺženia pohrdol.
59:10 Hostia teraz sú v tlaku a kanadská formácia si vytvára veľký tlak.
58:23 Zigo sa drží na puku pri mantineli ale nikoho nehľadal a hral iba na čas.
57:48 Príklep Samuela Petráša, Rahm pripravený a puk chytá na telo.
57:38 Sersenovi sa puk zamotal medzi korčule, stratil ho z dohľadu a Jedlička sa okamžite dostal ku strele. Mieri však iba do gólmana hostí.
56:23 Ivan pred bránkou síce našiel McPherosna, ale ten sa do zakončenia nedostal.
55:48 Viac z hry má aktuálne Zvolen, hostia zatiaľ bez šance.
54:43 dôležité Obrovská šanca Zvolena, Viedenského prihrávka na Zuzina pred bránou, ale Zuzinovi chýbalo viac šťastia.
54:20 Pochopiteľne veľmi opatrná hra.
53:22 Nuutinen strieľal na Gudlevskisov betón, Gudlevskis aj betónom vyrazil, ale Zvolen tam nemal nikoho na dorážku.
52:07 Zuzin si sám povodil obrancov, vytvoril si pozíciu, vystrelil, ale mieri nad bránu.
51:20 Kubkova strela od modrej a Gudlevskis puk chytá.
51:16 Zigo pod tlakom vyhadzuje puk na Zvolenskú striedačku.
50:46 Strela O´Donnella spoza obrancu, ale Rahm puk chytá na telo.
50:01 Úvodné buly predĺženia vyhral Harris.
60:01 časová značka Začalo sa predĺženie.
Oslabenia: 0-0
Dlho jasný zápas nakoniec domácim víťazstvom nekončí a presne ako včera ideme po stave 2:2 do predĺženia. Nasleduje 18 minútová prestávka a potom 20 minútové predĺženie a prípadné nájazdy.
60:00 časová značka Tretia tretina sa skončila.
59:28 gól Slovan Bratislava dal gól!
BRENDAN RANFORD sa dostal ako slepé kuru k odrazenému puku pred bránou. Zorientoval sa najlepšie a pohotovou strelou vyrovnáva – 2:2. Druhá využitá presilová hra hostí.
Asistoval Rastislav Gašpar.
59:11 Rahm odoláva strele Ranfiorda.
58:33 Brodzinskeho strela zblokovaná Viedenským na ochrannú sieť.
58:13 Betker puk vypichol a vyhadzuje cez všetky čiary ale bránu minul.
58:04 Oddychový čas hostí.
58:04 Vylúčenie v tíme HKM Zvolen (Ivan – 2 min., faul lakťom).
57:53 Gudlevskis opäť odchádza z brány.
57:36 Ofsajd hostí, nasleduje buly na modrej čiare, pred striedačkou Zvolena a Gudlevskis mieri naspäť do brány.
57:25 dôležité Gudlevskis odchádza z brány a hostia idú do powerplay.
57:25 McPherson pod tlakom posiela puk iba na zakázané uvoľnenie.
57:15 Strela hostí, zákrok Rahma a menšia šarvátka. Hostia ale vytiahli hru do stredného pásma, čo sa hosťom jasne nepáčilo.
57:06 Bačík nakoniec odišiel z ľadu po svojich.
57:06 dôležité Zranený Patrik Bačík sa ani nevedel postaviť a okamžite chýbal. Miloš Kelemen od červenej čiary smeroval sám na Gudlevskisa. Zakončil to na vyrážačku ale Gudlevskisa neprekonáva.
56:42 Gudlevskis zostáva na ľade otrasený. Zrejme dostal pukom na menej chránené miesto. Buly po ľavici gólmana hostí.
56:10 Nuutinen opäť pri chuti prešiel cez obranu hostí, následne akciu zabrzdil a snažil sa hľadať spoluhráča. Spätná prihrávka už ale presná nebola.
55:05 dôležité Prečíslenie hostí dvoch na jedného. O´Donnell to vzal na seba, mieril medzi betóny, ale pálil iba do Rahma. Neuspela ani následná dorážka Harrisa.
54:25 Výborná obrana Zvolena a aj po prehranom súboji už v strednom pásme hosťom puk odobrali.
53:56 Viedenský ustál súboj s Meszárošom, následne zadovkou nabil Melanconovi. Jeho delovku ale Gudlevskis chytá.
53:21 Zvolen pol minúty v tlaku, strela Kubku, ale iba zostrelil na ľade jedného z hostí.
52:38 Koleničova pekná strela švihom, Gudlevskis sa natiahol betónom a puk vyráža.
51:55 Hostia v plnom počte.
51:05 McPherson hľadal Viedenského pri odkrytej časti, ten ale puk minul.
50:23 Nuutinen v ďalšej výbornej pozícii, ešte si vylepšoval pozíciu a strela končí nakoniec zblokovaná.
50:19 Výborná strela Nuutinena bez prípravy, ale nasledoval ešte krajší semafor Gudlevskisa.
50:00 Viedenský vyhral buly na Melancona a ten okamžite pálil na bránu, Gudlevskis dorážku nepripustil a puk chytá.
49:55 Vylúčenie v tíme HC Slovan Bratislava (Meszároš – 2 min., podrazenie).
49:55 Stupka faulovaný na modrej čiare, akcia Zvolena však pokračovala a Zuzin z pravej strany páli do Gudlevskisa.
49:03 Chybička v rozohrávke hostí, ale Mikúš to nedokázal potrestať. Následne ďalšie domáce možnosti, ale tie už tak nebezpečné neboli.
48:36 Rozohrávka hráčov HC Slovan Bratislava končí zakázaným uvoľnením. Budeme svedkami ďalšieho buly pred Kristersom Gudlevskisom.
47:44 gól Slovan Bratislava dal gól!
BRANDAN RANFORD dostal ideálnu prihrávku spoza brány od Harrisa a následnou strelou bez prípravy využíva presilovú hru – 2:1.
Asistencie Brant Harris a Michael Brodzinski.
47:15 Vylúčenie v tíme HKM Zvolen (Kubka – 2 min., držanie).
46:45 dôležité Dve obrovské šance Zvolena, Nuutinen najprv vyslal do nájazdu McPhersona, ten nedal ale okamžite spätne našiel Nuutinena, ale šance zahodil aj on.
45:42 Rýchla akcia hostí, Harris dostal puk do jazdy na ľavom krídle. Zakončoval opäť na lapačku, ale Rahm bol opäť pozorný a puk vyráža.
44:45 Kolenič sa dostal k puku pred bránou, ale šancu nečakal.
44:32 Slovanisti šli striedať, ale vyhodený puk Rahm rýchlou prihrávkou cez celé ihrisko vrátil Zuzinovi na modrú čiaru. Domáci tak okamžite otočili hru a Zuzin strieľal z pravého krídla. Gudlevskis vyráža.
43:26 dôležité Ďalšia výborná prihrávka Nuutinena na McPhersona. Zakončenie Kanaďana však teraz smerovalo iba do Gudlevskisa.
42:24 Hostia prvý krát v tretej tretine v súvislom tlaku. Delovka Matoušeka od modrej čiary, letela ale mimo.
41:37 Kubka nahodil puk do tretiny a Gudlevskis ho radšej pred Zuzinom prikryl.
41:12 Opatrný úvod tretej tretiny, ofsajd hostí.
40:26 Protiútok hostí zakončoval O´Donnell ale puk smeruje mimo brány. Na ľade vidíme nové zložení prvého útoku hostí Ranford-Harris-O´Donnell.
40:01 Úvodné buly tretej tretiny vyhral Harris.
Štatistiky po druhej tretine:
Strely na bránu: 27-22
Vhadzovania: 23-15
Vylúčenia: 4-6
Ďalšia tretina sa začne približne o 19:45.
Máme za sebou druhú tretinu, v ktorej sme už videli aj góly a tie strieľali zatiaľ iba domáci hráči. Hneď v úvode využil chybu Ranforda Zuzin a v závere Nuutinen pekne našiel McPhersona a ten blafákom zvýšil na 2:0. Zvolen teda má stretnutie výborne rozohrané, uvidíme čo prinesie tretia tretina.
39:44 Prečíslenie Zvolena, nasledovala prihrávka na voľného Bondru. Do jeho strely sa však obetavo hodil Ranford a strelu zblokoval.
39:15 Výborný hokej, útoky sa pravidelne striedajú. Stupka teraz hľadal Viedenského, ale tomu chýbali k puku nejaké centimetre.
38:04 Slovan bol chvíľu v tlaku, ale následne ušiel Mikúš a zakončoval sám neatakovaný z pravej strany, no minul bránu hostí.
36:46 gól Zvolen dal gól!
Opäť výborná robota Mikka Nuutinena, Fín vyviezol puk, vošiel do útočnej tretiny, počkal si na pohyb ALLANA McPHERSONA pred bránou. McPherson dostal puk a rýchlym zakončením bekhendom prekonáva Gudlevskisa po druhý krát – 2:0. Štajnoch nestíhal a prišiel už neskoro.
Asistencie Mikko Nuutinen, Marek Viedenský.
36:28 Meszárošova strela od modrej, teč O´Donnella ale mimo brány.
35:50 Slovan aktuálne v tlaku a po druhý krát v zápase takmer minútu tlačil Zvolen. Výborná strela Brodzinskiho od modrej, ale Rahm je pozorný.
34:37 Po nepresnej rozohrávke hostí bolo odpískané zakázané uvoľnenie a hra sa vracia do ich obranného pásma. Vhadzovať sa bude po pravici Kristersa Gudlevskisa.
34:01 Stupka síce našiel Viedenského, ale ten bol Meszárošom okamžite čisto poslaný k ľadu.
32:52 dôležité Zvolen v tlaku a Nuutinen krásne zadovkou našiel úplne voľného obrancu Ivana. Jeho pokus ale Gudlevskis vyráža. Gudlevskis teraz výrazne podržal hostí.
32:11 Ranford výborne našiel rozbehnutého Šišovského, ale ten si puk zle spracoval a rázom bolo po šance hostí.
31:25 Avizovaný ofsajd hostí a Valach napriek tomu puk nahodil na Rahma. Postavenie mimo hry, posúdené ako úmyselné.
31:01 Rýchla akcia Viedenského a krížna prihrávka na Stupku končí ofsajdom.
30:40 Aktuálne na strely 22:15, na buly 17:9.
30:05 Teraz naopak trochu tlačil Zvolen, najmä Mikúš s Melanconom viac krát vyzvŕtali obranu hostí, žiadna strela Zvolena však z toho nebola.
29:02 Slovan asi pol minútu v tlaku v útočnej tretine, gašpar posunul puk Meszárošovi ale jeho pokus končí opäť zblokovaný.
27:56 Zvolenčania výborne chytajú pri mantineloch vyhadzované puky od hostí. Aj teraz taký puk Kelemen zachytil, následne ho ale stratil.
26:52 dôležité Domáce mužstvo HKM Zvolen v obrovskej šanci. Zuzin unikol po pravom krídle, zadovkou našiel na strede pásma Viedenského. Ten ale pálil iba do betónu gólmana. Fantastický hosťujúci gólman Kristers Gudlevskis.
26:33 Veľmi prísny offsajd hostí, Bortňák dohovára čiarovému, ale verdikt sa už ťažko zmení.
25:49 Obe mužstvá teraz s trochou nepresnosti. Nakoniec z toho ťažil Matoušek, vyslal ale iba ľahkú strelu švihom, ktorá končí v lapačke Rahma.
24:58 Rýchly protiútok hostí, po tom, čo domáci na modrej stratili puk. Zakončoval O´Donnell ale mieril iba do Rahma.
24:44 Opäť menšia potýčka za bránkou Gudlevskisa, ale rýchlo bola rozohnaná.
24:10 Prekrásny strom Jakuba Meliška na Adama Lukošíka, krásny hit. Takých čistých sa veľa nevidí.
23:26 Bortňákove nahodenie pred bránu Zvolena, Šišovského teč ale mieri mimo brány.
22:10 Jedličkova strela mierila do spleti tiel pred Gudlevskisom, ale mierila iba do gólmana hostí.
21:11 gól Zvolen dal gól!
PETER ZUZIN je v play off strelecky mimoriadne efektívny a opäť to potvrdil. Vystrelil švihom k ľavej tyčke a otvára dnešné skóre. Gudlevskis bol prikrátky – 1:0.
20:47 Domácim dnes idú buly a opäť ho vyhrali. Kubka okamžite strieľala a Gudlevskis vyráža.
20:17 Po prvej tretine odstúpil domáci kapitán Puliš, na jeho miesto putuje Juraj Mikúš a Jedlička zase putuje na miesto Mikúša.
20:06 Hostia v plnom počte.
20:01 Úvodné buly druhej tretiny vyhral domáci Jedlička.
Štatistiky po prvej tretine:
Strely na bránu: 14-10
Vhadzovania: 10-6
Vylúčenia: 0-2
Presilovky: 0-0
Ďalšia tretina sa začne približne o 18:50.
Prvá tretina bola vyrovnanejšia ako včera. Opäť mal mierne na vrch Zvolen. Na strelenie vedúceho gólu to ale nestačilo. Zvolen hral dve presilovky. Pred pár sekundami Juraj Mikúš síce dosiahol gól, ale ten bol dosiahnutý po záverečnej siréne a tak po dvadsiatich minútach zatiaľ futbalovo 0:0.
19:59 dôležité Juraj Mikúš švihom z ľavého kruhu síce strieľa gól, ale rozhodca ho neuzáva, nakoľko bol dosiahnutý tesne po záverečnom klaksóne.
19:40 dôležité Obrovský tlak Zvolena, Mikúšovi strela z prvej nesadla, Gudlevskis prišiel o hokejku. Hraškova delovka mimo.
18:36 Hostia po druhý krát v oslabení vyhadzujú.
18:03 Vylúčenie v tíme HC Slovan Bratislava (J. Valach – 2 min., napadnutie).
18:03 Nuutinen v zakončení po Pulišovej prihrávke, Gudlevskis opäť chytá puk do lapačky. Rozhodcovia ale ešte pred tým videli niekde faul hostí.
17:07 Valachova strela od modrej, obstrelil domácu dvojicu hráčov, puk ale mieri mimo pravej tyčky.
16:18 Hostia boli atakovaní v rozohrávke a tak radšej poslali puk cez všetky čiary.
15:47 Hostia si dnes mimoriadne všímajú Nuutinena a hrajú na neho pochopiteľne aj tvrdo do tela. Aj teraz ho trochu provokovali po odpískaní, on však na to nereagoval.
14:38 Dlho sa bojovalo o puk pri mantineli, ale po protiútoku hostí zakončoval O´Donnell, ale opäť domáci jeho pokus zblokovali.
13:00 Ďalšia výborná strela od domácich. Gudlevskis ale vyráža aj pokus Viedenského.
12:28 Výborná strela švihom od Mikúša, Gudlevskisa triafa do ramena.
12:17 Domáca zakázané uvoľnenie čiaroví rozhodcovia zrušili ale vyhodenie Maiera už nie. Buly po ľavici Gudlevskisa.
11:20 dôležité Obrovská šanca hostí. Gašpar zahadzuje samostatný nájazd a následne hostia neuspeli ani v dvoch dorážkach.
10:44 Protiútok hostí. K voľnému puku sa dostal obranca Štajnoch a zakončoval na lapačku. Trafil síce ideálne, ale nasledoval ešte lepší semafor Rahma.
10:19 Hostia v plnom počte.
09:52 Valach puk získal a vzduchom vyhadzuje cez všetky čiary.
09:16 dôležité Šanca Zvolena. Krásny domáci signál a zakončujúci Viedenský z prvej triafa iba do Gudlevskisa.
08:40 Nuutinenovi absolútne nesadla strela z prvej a hostia puk vyhadzujú.
08:19 Vylúčenie v tíme HC Slovan Bratislava (Lukošík – 2 min., napadnutie).
08:19 Prvá šarvátka. Lukošík v rozbehu trafil domáceho hráča pri mantineli a pôjde na trestnú.
07:46 Štajnochovu prihrávku Bortňák chcel pretečovať do útočného pásma, ale pretečoval ho do hľadiska.
07:19 Valachove nahodenie na bránu Rahm vyrazil pred seba a hneď radšej prikryl.
06:51 Opäť podobne ako včera sledujeme veľmi opatrný úvod, viac z hry majú zatiaľ domáci hráči.
06:19 Aktuálne na strely 5:3, buly 3:1.
06:19 Zvolen aktuálne odpískaná prihrávka rukou. Nebyť toho domáci by šli od modrej do prečíslenie dvoch na jedného.
05:30 Šišovský sa preštrikoval cez dvojicu domácich obrancov, nakoniec ale vyslal iba strelu bekhendom vedľa brány.
04:20 Melancon nahodil puk od modrej, ale Gudlevskis v bráne bol asi atakovaný, nakoľko sa doslova poskladal k ľadu. Hneď sa aj patrične posťažoval rozhodcovi.
03:30 O´Donnell pred bránou Zvolena hľadal Gašpara, ten bol sám v dobrej pozícii ale puk nemu neprešiel.
02:20 Tibenský dostal prihrávku rovno pred bránu do Stupku, ale v páde triafa iba do Gudlevskisa.
01:19 dôležité Krásna domáca kombinácia a prvá šanca Nuutinena po zadovke od Puliša. Gudlevskis s prvým ťažkým zákrokom.
00:38 Prienikovú prihrávku hostia ztečovali do hľadiska.
00:01 Úvodné buly prvej tretiny vyhral Mikúš.
Nasleduje hymna SR a po nej sa nám zápas začne. Prajem Vám príjemný športový zážitok Vážení športoví priatelia...
Zostava domácich je oproti tomu bez zmien. Zvolen sa drží hesla, že víťazná zostava sa nemení a zatiaľ im to vychádza.
Najväčšia zmena bude v bráne hostí. Tylera Parksa dnes nahradí Kristers Gudlevskis. Zraneného Milana Kytnára nahradí Dalibor Bortňák a na post štvrtého centra sa posúva Samuel Petráš. Do zostavy sa vracia aj Brendan Ranford.

Rozhodca: D. Konc st., Hronský – J. Konc ml., Durmis (video – Kontšek).
Príjemný podvečer zo Zvolena...
Vážení športoví priatelia, srdečne Vás vítame pri sledovaní druhého zápasu semifinále Kaufland Play off Tipos extraligy HKM Zvolen – HC Slovan Bratislava. My Vám zo stretnutia pod Pustým hradom opäť prinášame textový prenos, vďaka ktorému Vám určite neunikne nič podstatné.

Zvolen vedie v sérii 1:0, ale víťazstvo sa rodilo veľmi ťažko. Štyri tretiny na to nestačili a tak sa muselo rozhodnúť až v nájazdoch. Zvolen síce v zápase dvakrát viedol, no Slovan dokázal dvakrát vyrovnať. Zvolenčania najmä v tretej tretine opäť poľavili v disciplíne a aj tým súpera akoby nakopli k vyrovnaniu. Cesta k úspechu teda je najmä čistá hra bez faulov. Uvidíme ako sa im bude dariť dnes.

Slovan v prvom zápase nebol ďaleko k výhre. Tak ako 3:2 prehral, mohol aj 3:2 vyhrať. Šance na to mal, najmä v predĺžení. Dnes je však nový zápas a začína sa odznovu. Aj Slovanisti boli včera príliš veľa vylučovaní a to kľúčovým hráčom iste odoberalo sily. Citeľná strata je ale Milan Kytnár, silový center Slovanu určite bude chýbať. Je na tréneroch ako poskladajú zostavu na druhý zápas.
Vítame Vás pri on-line prenose. Stretnutie sa začne o 18:00.