HK Poprad HKM Zvolen 4. zápas ONLINE dnes hokej finále

4. 5. 2021 |

HK Poprad vs HKM Zvolen, 4. zápas finálovej série Tipos Extraligy a náš online prenos štartujú dnes od 18:00. Hokejisti HKM Zvolen vedú aktuálne 3:0 na zápasy a finále môžu ukončiť už dnes.

Zvolen Poprad vo finále Tipos extraligy. FOTO: TASR.

Hokejisti HKM Zvolen zvíťazili v pondelok v treťom finále Kaufland play off Tipos extraligy na ľade HK Poprad 2:1 po predĺžení a v sérii vedú už 3:0.

O zisku titulu môžu rozhodnúť už v utorok, keď je na popradskom ľade na programe štvrtý zápas. O triumfe Zvolenčanov v 3. zápase rozhodol v 69. minúte kanadský obranca TJ Melancon.

HK Poprad HKM Zvolen 4. zápas online prenos dnes hokej finále

"Zvolen bol efektívnejší v streľbe. Darmo hovorím niektorým jedincom, aby strieľali. Hrali sme veľa po rohoch a nevytvorili sme dostatočný tlak na súperovu bránu. Dnes to nebola otázka obrany ale útoku, ktorý nedal góly," povedal po zápase v pondelok Peter Mikula, tréner Popradu.

"Prišli sme do Popradu vyhrať a podať čo najlepší výkon. V prvej tretine sme mali dobrý pohyb. Dali sme prvý gól, potom sme hneď nešťastne inkasovali. Bol to vyrovnaný zápas. Opäť sa hral parádny hokej," povedal Andrej Podkonický, asistent trénera Zvolena.

Do tretieho finálového duelu nastúpili oba tímy v oklieštených zostavách bez viacerých opôr. Hra bola preto z oboch strán veľmi opatrná. Viac sa do zakončenia pochopiteľne tlačili domáci, ktorý si zahrali dve presilové hry po sebe.

Kombinácie prvej špeciálnej formácie Popradu ale gólom neskončili. V závere prvej tretiny si početnú výhodu vyskúšali aj Zvolenčania. Hamerlínk v nej ale veľa práce nemal.

Druhá tretina mala vyrovnaný priebeh. Do vedenia šli najprv v 28. minúte hostia počas presilovej hry. McPhersonovu strieľanú prihrávku si domáci stečovali do vlastnej siete. O rovnovážny stav sa postaral popradský obranca Dalhuisen. Jeho nahodenie od modrej doplachtilo až za Rahmov chrbát. Zostávajúce minúty prostrednej časti veľa vzruchu nepriniesli.

Tretia tretina sa začala opatrne. Domáci si v nej hneď na začiatku zahrali presilovú hru, veľa toho ale nevymysleli. Postupom času mali mierne navrch Zvolenčania. Popradská lavička tŕpla najmä v samom závere. V 56. minúte putoval na lavicu hanby Preisinger a Hamerlík sa poriadne zapotil. Vo finálovej sérii sa preto už druhý raz predlžovalo.

V predĺžení sa hra kúskovala častými prerušeniami hry. Väčšiu snahu smerom dopredu síce vyvíjali "kamzíci", ale rozhodnutie prišlo v 69. minúte z hokejky Melancona.

Jeho strela z uhla preletela Hamerlíkovi ponad rameno  - 1:2. Zvolen sa ujal vedenia 3:0 v sérii a od titulu ho delí jediné víťazstvo.

Finále Tipos Extraligy

HK Poprad - HKM Zvolen -:-, online prenos a výsledok dnes od 18:00

HK Poprad
7 : 4
(0:1, 4:1, 3:2)
HKM Zvolen

Góly a asistencie: 24. Haščák (Vandas), 25. Haščák (Skokan, Svitana), 37. Vandas (Preisinger), 37. Skokan (Haščák), 46. Bjalončík (Demo, Livingston), 55. Livingston, 59. Handlovský (Preisinger) – 18. Melancon (Nuutinen), 27. Viedenský (Bondra, Kubka), 55. Nuutinen (Meliško, McPherson), 55. Viedenský. Rozhodca: Stano, Tvrdoň – D. Konc ml., Kacej.
HK Poprad: Vošvrda (Hamerlík) – Drgoň, Hudec, Kramár, Dalhuisen, Demo, Brejčák, Hodorovič – Svitana, Skokan, Haščák – Handlovský, Bjalončík, Vandas – Livingston, Preisinger, Mashinter – Mešár, Matej Paločko, Tavi – Zagrapan
HKM Zvolen: Rahm (Trenčan) – Betker, Kotvan, Ivan, Melancon, Hraško, Kubka, Meliško – Bondra, Viedenský, Stupka – McPherson, Mikúš, Nuutinen – Marcinek, Tibenský, Kolenič – Gubančok, Halama, Jedlička – Ďuriš
58:47 gól Poprad dal gól!
Zvolenu hra bez brankára nevyšla. Popradčania zastavili Zvolenčanov na modrej čiare, zo stredného pásma to priamou strelou na prázdnu bránu skúsil LUKÁŠ HANDLOVSKÝ a trafil sa.
Asistencia: Miroslav Preisinger.
54:56 gól Poprad dal gól!
Tak s gólmi sa nám to poriadne rozbehlo, Popradčania majú späť dvojgólové vedenie. Pred bránku dostal prihrávku JAMES LIVINGSTON, ktorý si posunul puk na bekhend a prekonal Rahma. 6:4.
54:40 gól Zvolen dal gól!
No, Zvolenčania sa rozbehli a už prehrávajú iba o jeden gól. Strelu od modrej čiary Vošvrda neudržal vo svojej výstroji, vznikol tam závar, čo následne využil MAREK VIEDENSKÝ a dotlačil puk do brány.
54:10 gól Zvolen dal gól!
Rytieri znižujú popradské vedenie. Meliško dostal puk na modrú čiaru, neulakomil sa na strelu a peknou prihrávkou pred bránku našiel MIKKA NUUTINENA, ktorý ostal sám a zblízka stečoval Meliškovu prihrávku do brány.
Asistencie: Jakub Meliško, Allan McPherson.
45:11 gól Poprad dal gól!
Popradčania zvyšujú svoje vedenie na rozdiel troch gólov. Livingston posunul puk na modrú čiaru Demovi, ktorý to nahodil a perfektne tečoval PETER BJALONČÍK spomedzi kruhov.
Asistencie: Daniel Demo, James Livingston.
36:48 gól Poprad dal gól!
Domáci zakrátko prichádzajú aj s ďalším gólom. Šikovne to urobil DÁVID SKOKAN, ktorý korčuľoval poza zvolenskú bránu a nenápadne skoro z úrovne bránkovej čiary nastrelil puk do brankára Rahma a ten si to zrazil do brány.
Asistencia: Marcel Haščák.
36:05 gól Poprad dal gól!
Kamzíci idú v zápase po druhýkrát do vedenia. Zvýšená aktivita domácich prináša tretí gól. Preisinger si z pravého kruhu všimol pred bránkou pripravenú hokejku MICHAELA VANDASA, ktorý prihrávku šikovne z prvej pretečoval do brány.
26:20 gól Zvolen dal gól!
Zvolen prichádza s rýchlym vyrovnaním. Hostia získali útočné pásmo, prihrávku dostal na úroveň bránkovej čiary Bondra, ktorý to vrátil pred bránku na hokejku MAREKA VIEDENSKÉHO a ten sa strelou z tesnej blízkosti nemýlil.
Asistencie: Radovan Bondra, Branislav Kubka.
24:44 gól Poprad dal gól!
Poprad rýchlo využíva presilovku a v zápase sa dostáva do vedenia. Skokan z bránkovej čiary posunul puk na ľavý kruh MARCELOVI HAŠČÁKOVI, ktorý predviedol svoju streleckú parketu a presnou strelou švihom prekonal Rahma.
Asistencie: Dávid Skokan, Patrik Svitana.
23:29 gól Poprad dal gól!
Domáci kamzíci prichádzajú s vyrovnávajúcim gólom. Vandas nabral rýchlosť po pravom krídle, dostal sa do prečíslenia, adresoval prihrávku pred bránu MARCELOVI HAŠČÁKOVI a ten z tesnej blízkosti šancu premenil.
Asistencia: Michael Vandas.
17:21 gól Zvolen dal gól!
Prvá presilovková strela prináša otvárací gól stretnutia. Nuutinenovu strelu ešte dokázali Popradčania zblokovať, puk sa dostal na hokejku TJA MELANCONA, ktorý tvrdou delovkou prestrelil všetko.
Asistencia: Mikko Nuutinen.