HK Poprad HK Dukla Michalovce ONLINE dnes Tipos extraliga 2020

20. 11. 2020 |

HK Poprad, HK Dukla Michalovce, Tipos extraliga, dnes, hokej. HK Poprad dnes na svojom ľade privíta hokejistov HK Dukla Michalovce. Ako tento súboj dopadne môžete sleodvať ONLINE od 18:00 hod.

Hokejisti HK Poprad. FOTO TASR.

HK Poprad, HK Dukla Michalovce, Tipos extraliga, dnes, hokej. HK Poprad sa dnes predstaví na domácom ľade proti HK DUkla Michalovce. Tie neprechádzajú veľmi dobrým obdobím, keď po piatich prehrách odstúpil ich tréner Miroslav CHudý.

Novým hlavným trénerom extraligového klubu HK Dukla Ingema Michalovce sa stal Fín Tomasz Juhani Valtonen. Na poste vystriedal Miroslava Chudého, ktorý sa rozhodol ukončiť spoluprácu po tom, ako michalovskí hokejisti prehrali päť zápasov za sebou. Klub informoval o zmene na trénerskom poste na svojom profile na facebooku.

HK Poprad KH Dukla Michalovce ONLINE dnes Tipos extraliga 2020

"Vedenie klubu si plne uvedomuje že súčasné výsledky a prejav hry nezodpovedajú stanoveným cieľom nášho tímu pre túto sezónu. Keďže už v piatok nás čaká zápas s Popradom a v ďalších týždňoch plne nabitý súťažný program, potrebujeme k tejto situácii pristúpiť vysoko zodpovedne. Rozhodli sme sa obzrieť za skúsenosťami fínskej hokejovej školy, ktorej dosahované výsledky momentálne patria k najlepším na svete.

Preto sa novým hlavným trénerom HK Dukla Ingema Michalovce stane Fín Tomasz Juhani Valtonen, ktorý by mal stať na striedačke už počas piatkového zápasu proti tímu HK Poprad," píše sa v stanovisku klubu.

Štyridsaťročný Valtonen je bývalý útočník, ktorý odohral v najvyššej fínskej súťaži 492 zápasov a nazbieral 154 bodov (79+75). Po ukončení hráčskej kariéry presedlal na trénerskú a počas nej pôsobil ako hlavný kormidelník Jokeritu Helsinki, Sport Vaasa, fínskej reprezentácie do 20 rokov, či poľského národného tímu. V uplynulej sezóne viedol aj nemecký Ravensburg a švédsku Moru.

Chudý sa rozhodol ukončiť svoje pôsobenie na striedačke Michaloviec po tom, ako jeho zverenci prehrali v utorňajšom zápase na ľade Nových Zámkov 2:3 po predĺžení. Po 11 zápasoch majú na konte 14 bodov a sú na 8. mieste tabuľky.

"V prvom rade by som sa chcel poďakovať celej michalovskej hokejovej rodine za tri krásne roky, počas ktorých sa Michalovce stali mojím druhým domovom. Celé mesto žije hokejom a klub má úžasnú podporu fanúšikov, ktorú sme si všetci užívali. Verím, že ľudia sa na 'zimák' dostanú čím skôr a dôvodov na radosť budú mať ešte veľa," citovala Chudého oficiálna stránka michalovského klubu.

Chudý prišiel do Dukly v októbri 2017, keď A-mužstvo pôsobilo v druhej najvyššej súťaži. V nej ho dvakrát doviedol k víťazstvu a v ročníku 2018/2019 s ním postúpil do najvyššej súťaže.

"Miroslav Chudý zanechal historickú stopu v našom klube, ako aj v meste Michalovce a navždy bude zapísaný zlatými písmenami ako tréner, ktorý dostal Michalovce do extraligy. Aj vďaka tomuto úspechu bol dnes ocenený primátorom Viliamom Zahorčákom plaketou mesta Michalovce," píše sa v stanovisku klubu.

HK Poprad
1 : 2
(0:0, 1:1, 0:0 - 0:0)
[ po s.n. 0 : 2 ]
HK Dukla Ingema Michalovce

Góly a asistencie: 40. Handlovský (Vandas) – 28. Southorn (Šoltés, Galamboš), rozh. náj. Lalancette. Rozhodca: Šefčík, Tvrdoň – J. Konc ml., Synek.
HK Poprad: Vošvrda (Rychlík) – Ulrych, Drgoň, Dalhuisen, Brejčák, Repe, Hudec, Kramár – Svitana, Skokan, Haščák – Vandas, Preisinger, Handlovský – Mešár, Zagrapan, Livingston – Hajnik, Bjalončík, Matej Paločko – Jevoš
HK Dukla Ingema Michalovce: Tomek (Škorvánek) – Mihálik, Southorn, Ventelä, McCormack, Ťavoda, Louis, Zekucia, Ragan – Takáč, Hickmott, Bartánus – Šoltés, Lalancette, Majdan – Regenda, Galamboš, Török – Chalupa, Češík, Mašlonka
gól V samostatných nájazdoch zvíťazil tím HK Dukla Ingema Michalovce.
Rozhodujúcim je nájazd CHRISTOPHEA LALANCETTEA.
Jordan Hickmott nájazd premenil strelou spomedzi kruhov a strelou medzi nohy prekonal Vošvrdu.
Lukáš Handlovský naznačoval blafák, napokon strieľal, nastrelil do Tomeka.
Marek Bartánus si blafákom na bekhend chcel vychutnať Vošvrdu, namieril do vyrážačky.
Marcel Haščák to skúsil strelou podobne ako Svitana, trafil do betónu Tomeka.
Christophe Lalancette to urobil jednoduchou kľučkou na bekhend a hostia idú do vedenia v nájazdoch.
Dávid Skokan si chcel rozhýbať Tomeka a zakončiť jednou rukou, no neprekvapil ho.
Na opačnej strane začal Tomáš Török, ktorý nevymýšľal, taktiež strieľal, no priamo do Vošvrdu.
Ako prvý začali domáci. Patrik Svitana spomedzi kruhov pálil a vôbec netrafil bránu.
časová značka Samostatné nájazdy začínajú.
Ľadová plocha je po úprave už pripravená.
Aj predĺženie bolo veľmi opatrné, neprinieslo nejakú výraznú šancu, a tak bude o víťazovi definitívne rozhodnuté v samostatných nájazdoch.
65:00 časová značka Predĺženie sa skončilo.
63:52 Sympaticky obišiel bránu Sameli Ventelä, zakončoval z otočky, mieril to však vedľa.
63:22 Haščák sa pretláčal po krídle, dostal sa k strele z kruhu, mieril však na plexisklo.
62:34 Southorn z modrej čiary prekorčuľoval po pravej strane, natlačil sa bekhendom, mieril však do Vošvrdu.
62:10 Brejčák korčuľoval za odrazeným pukom. Proti nemu vykorčuľoval brankár Tomek, ktorého v rýchlosti nechtiac a nepríjemne zrazil.
61:22 Vandas trestuhodne stratil puk na modrej čiare, puk mu vypichol Pavol Regenda, ktorý vyrazil dopredu sám, Vošvrda sa mu hodil pod nohy a dokázal puk zastaviť.
60:46 Marek Bartánus nabral rýchlosť cez stredné pásmo, dostal sa k strele z kruhu, mieril to do Vošvrdovej lapačky, ktorý sa rozhodol podržať.
60:26 Takáč sa dostal do nebezpečného zakončenia spred bránky, mieril však iba do Vošvrdu.
60:01 časová značka Začalo sa predĺženie.
Tretia tretina bola z oboch strán veľmi opatrná, súperi nechceli vôbec riskovať prípadné inkasovanie, i keď pár šancí bolo. Po 60 minútach máme teda spravodlivých 1:1 a dočkáme sa minimálne predĺženia.
60:00 časová značka Tretia tretina sa skončila.
59:39 Odrazený puk na pravé krídlo získal Marek Bartánus, ktorý to nahadzoval priamo na bránku a Vošvrda lapačkou zakročil.
58:42 Galamboš prenikol do útočného pásma, dostal sa k strele spomedzi kruhov, bolo to však málo dôrazné.
58:22 Livingston sa po nahodenej strele od modrej čiary zamotal s pukom, mal ho medzi korčuľami, nestihol však už včas zakončiť.
57:36 Takáč korčuľoval poza bránu, nedostal sa však do príležitosti, ani nemal komu veľmi prihrať.
56:08 Galamboš v dobrej pozícii medzi kruhmi našiel Regendu, ktorý strieľal švihom, Vošvrda dobrým zákrokom zachránil svoj tím pred inkasovaním.
55:04 Southorn nahadzoval od modrej na bránu, pred ktorou mal Bartánusa. Brejčákovi sa ho však v poslednej chvíli podarilo odzbrojiť.
54:21 Michael Vandas ostal chvíľu zabudnutý na pravom krídle, presadil sa cez Venteleho, strieľal spomedzi kruhov, mieril však na plexisklo.
53:55 Preisinger ostal chvíľu v útočnom pásme osamotený, spomedzi kruhov švihom namieril priamo do gólmana Tomeka.
53:04 Tomáš Török prekorčuľoval po krídle, prešiel poza bránu, dostal sa k žrdi brány, odtiaľ sa snažil prekvapiť Vošvrdu, no poslal puk mimo.
52:14 Bjalončík si prebral puk na pravom krídle, strieľal z kruhu, namieril to však iba do betónu Tomeka.
51:35 Vandas v strednom pásme posúval puk Handlovskému, jemu sa však nepodarilo prehodiť puk cez protihráča.
50:02 Török sa pretláčal dopredu po pravom krídle, bol však odzbrojený a nedostal sa do zakončenia.
49:03 Hickmott mierne pochybil vzadu, k zakončeniu sa dostal Dávid Hajnik, bekhendom z dobrej pozície strieľal mimo.
47:41 Michalovčania boli znovu v pásme, McCormack nahadzoval od modrej čiary, Vošvrda veľa toho nevidel. Našťastie pre neho, puk letel vedľa.
47:08 Spoza ľavého kruhu nahadzoval puk McCormack. Pred bránku korčuľoval Lalancette, ktorý sa to pokúšal jemne tečovať a Vošvrda chvíľu nevedel, kde má puk.
46:14 Kamzíci získali pásmo, z ľavého kruhu z otočky strieľal Haščák. Tomek nedovolil Popradčanom dorážať a spoľahlivo zakročil.
45:58 Nepresnosť sa udiala aj na popradskej strane. Skončilo sa to zakázaným uvoľnením a hra sa sťahuje pred Vošvrdu.
45:39 Chalupa pri mantineli manévroval s pukom, na modrú čiaru však Southornovi neponúkol presnú prihrávku a hostia prišli o pásmo.
45:17 Marek Mašlonka zachytil popradskú rozohrávku na modrej čiare a ihneď to nahadzoval na bránu. Vošvrda bol pripravený a bezpečne lapačkou zachytával.
44:42 Galamboš zachytil uniknutý puk za pravým kruhom. Nahadzoval pred bránku, kde bol Regenda, ktorý však nedokázal tečovať alebo dorážať.
43:56 Popradčania rozbiehali novú akciu, Drgoň si však nerozumel so Svitanom a nedostal presnú prihrávku.
42:40 Bartánus strieľal spomedzi kruhov. Chcel využiť zrejme to, že Hickmott prebehol popred Vošvrdu. Strela bola nakoniec nepresná.
42:08 Mešár nabral rýchlosť po pravom krídle a skúsil to švihom z pravého kruhu cez obrancu Louisa, mieril však na plexisklo.
41:42 Mešár si už nespracoval dlhú prihrávku na útočnú modrú čiaru, je z toho zakázané uvoľnenie.
40:40 Úvod tretej tretiny je zatiaľ veľmi pokojný, oba tímy sú si vedomé aktuálneho stavu a určite nechcú veľa riskovať.
Prostredná tretina priniesla úvodné dva góly stretnutia. V 28. minúte najprv otvoril skóre Southorn a v závere vyrovnal gólom do šatne Handlovský. V tretej tretine je teda všetko otvorené.
39:25 gól Poprad dal gól!
Kamzíci napokon presilovú hru využili. Vandas vybojoval puk v pásme pri mantineli, našiel na ľavom krídle vo výhodnej pozícii LUKÁŠA HANDLOVSKÉHO, ktorý delovkou z prvej á la Ovečkin vyrovnal na 1:1.
Asistencia: Michael Vandas.
39:18 Zagrapan posunul medzi kruhy Handlovskému, ktorý pálil z prvej, no mieril vedľa.
38:22 Domácim táto presilovka zatiaľ nevychádza, líšky už dvakrát úspešne vyhodili puk preč z obranného pásma.
37:38 Poprad získava v závere druhej tretiny presilovku. Tomáš Török dostáva dve minúty za hákovanie.
37:28 Popradským hokejistom nevyšla rozohrávka, skončilo sa to zakázaným uvoľnením, vraciame sa pred Vošvrdu.
37:12 Popradčania sa snažili ešte niečo vyťažiť z popresilovkového tlaku, no nevyšlo im to. Hru otočili hostia, Galamboš vykorčuľoval dopredu po pravom krídle, vystrelil spoza kruhu a namieril to priamo do Vošvrdovej lapačky.
36:00 Domáci ostali v útočnom pásme po vyhratom buly, Drgoň pálil od modrej, ale jeho delovka popri mantineli vyletela von z pásma.
35:37 dôležité Skokan vybojoval puk v rohu klziska a posunul medzi kruhy Patrikovi Svitanovi. Jeho strela švihom bola nebezpečná, ale vynikajúci Tomáš Tomek predviedol svoju rýchlu lapačku.
34:47 Uvidíme presilovú hru Popradu. Dve minúty za podrazenie dostáva Peter Galamboš.
34:28 Nahodený puk od Vandasa spoza ľavého kruhu letel pred bránku, kde korčuľoval jeho spoluhráč, Tomek bezpečne hokejkou vyrazil.
34:04 Sameli Ventelä nedovolil do útočného pásma preniknúť Patrikovi Svitanovi. Pomohol mu potom McCormack a Michalovčania sa ujali puku.
33:28 Matej Paločko si spracoval prihrávku na ľavom krídle, spoza kruhu nastrelil priamo do Tomekovej lapačky.
33:01 Kamzíci po buly udržali útočné pásmo, od modrej čiary nahadzoval Repe a Tomáš Tomek dokázal bezpečne zachytiť strelu.
32:37 Dalhuisen ešte získal puk v útočnom pásme. Posunul okamžite pred bránku voľnému Vandasovi, ktorému však puk nesadol a odrazil puk na plexisklo.
32:05 Haščák si vymenil pozíciu so Svitanom, následne sa k puku dostal Skokan medzi kruhmi, Michalovčania mu ho vypichli smerom k Tomekovi, ktorý pre istotu prikryl.
31:27 Popradčania si po prechode do útočného pásma nerozumeli, Dalhuisen zaváhal na modrej čiare a je z toho ofsajd.
31:16 Hostia poriadne zamestnávali domácich počas ich rozohrávky spoza brány. Napokon sa podarilo aj Hickmottovi vybojovať puk. Po chvíľu však bola bránka posunutá a hra je prerušená.
30:52 Rozohrávka Michalovčanom veľmi nevyšla, hra sa znovu sťahuje do obranného pásma hostí po zakázanom uvoľnení.
29:34 Táto presilovka hostí nie je do týchto chvíľ veľmi úspešná, zatiaľ sa líškam nedarí usadiť sa v útočnom pásme a pomaly sa presilovka chýli ku koncu.
28:42 Michalovčania rozbehli ďalšiu presilovku. Z ľavého kruhu to strelecky skúšal Šoltés, namieril priamo do Vošvrdu.
27:54 Michalovčania budú mať ďalšiu presilovkovú príležitosť. Mike Dalhuisen si odsedí dve minúty za hákovanie.
27:27 gól Dukla Michalovce dala gól!
Dukla expresne využíva presilovú hru a dostáva sa do vedenia. Po vyhratom buly sa puku ujal na modrej čiare JORDON SOUTHORN, ktorý využil, že Vošvrda cez Galamboša veľa toho nevidí a strela švihom skončila v jeho bráne.
Asistencie: Dávid Šoltés, Peter Galamboš.
27:22 Presilovku si zahrajú hokejisti Michaloviec. Dávid Hajnik dostáva dve minúty za nedovolenú hru vysokou hokejkou.
27:07 Klbko hráčov pri mantineli v obrannom pásme Dukly šermovalo o puk, napokon ho získali domáci hráči.
26:08 Christophe Lalancette prešiel sám cez celé klzisko, napokon bol Dalhuisenom zahnaný k zadnému mantinelu a k zakončeniu sa nedostal.
25:29 dôležité Domáci si vytvorili dobrú šancu. Skokan posunul Svitanovi za pravým kruhom, ktorý našiel prihrávkou pred bránku Haščáka, ten však šancu nevyužil a napálil to do Tomekovej lapačky.
25:04 Michalovčania zaútočili znovu, Regenda za ľavým kruhom prenechal puk Törökovi, ktorý to skúsil švihom a Vošvrda ihneď zakročil.
24:31 Takáč peknou krížnou prihrávkou na ľavý kruh našiel Dávida Šoltésa, ktorý to skúsil delovkou z prvej, bránu však minul.
23:42 McCormack zaviezol puk do pásma, ich prvá útočná snaha v presilovke však nevyšla. Popri mantineli Popradčania vyhodili puk preč.
23:05 Dávid Skokan smeruje zo situácie pred vhadzovaním priamo na trestnú lavicu. Dostáva dve minúty za zdržiavanie hry.
22:48 Haščák sa tentokrát presunul na modrú čiaru. Po prihrávke Svitanu strieľal, mieril to však len na plexisklo a líšky sa potom oslobodili.
22:17 Poprad sa už usadil v útočnom pásme. Svitana chvíľu váhal, potom však krížom dokázal presunúť puk na Marcela Haščáka. Jeho strela z prvej letela na rameno Tomeka. Posunutá bola aj brána.
21:14 V úvode presilovky Dalhuisenov nahodený puk od modrej čiary ďaleko neprešiel, letel na protihráča a hostia sa oslobodili.
20:51 Presilovka pre Poprad. Hráčska lavice Michaloviec dostáva dve minúty za príliš veľa hráčov na ľade.
20:29 dôležité Blízko ku gólu mali domáci, Haščák z ľavého kruhu dával krížom na Skokana, ktorý ešte do výhodnejšej pozície pripravil strelu pre Ulrycha, ten však trestuhodne netrafil odkrytú bránu.
20:07 Hneď v úvode tretiny vyrazil dopredu po krídle Skokan, ktorý zakončoval z kruhu, mieril do betónu Tomeka.
Úvodná tretina priniesla chaotický hokej z oboch strán, zopár svetlejších momentov priniesli Michalovčania, ktorí boli rozhodne hokejovejší ako Poprad.
19:28 dôležité McCormack z rohu klziska výbornou prihrávkou našiel pred bránkou Lalancettea, ktorý to skúšal z prvej, napálil do Vošvrdu.
19:18 Takáč presunul hru na pravú krídlo na Juraja Majdana, ktorý to skúsil švihom spoza kruhu, Vošvrda bol pripravený.
18:52 Southorn korčuľoval po ľavom krídle, ukazoval sa mu na opačnej strane Takáč, neponúkol mu však presnú prihrávku.
18:12 Michalovčania získali pásmo, Török zakončoval bekhendom z veľkého uhla, pre Vošvrdu to bol ľahký zákrok lapačkou.
17:52 Mešár sa pustil medzi trojicu protihráčov a pomedzi kruhy rozhodne cesta neviedla. Otočiť hru chcel Regenda, tiež však ďaleko nedošiel.
17:02 Handlovského strelu spoza pravého kruhu stihol tečovať jemne Preisinger, Tomek stihol včas reagovať.
16:34 Svitana dlhou krížnou prihrávkou v útočnom pásme hľadal pred bránkou Skokana, neposlal mu však presný puk.
15:36 Chalupa s Mašlonkom vyrazili do protiútoku po neúspešnej popradskej akcii. Mašlonku však dokázal čistým bodyčekom odzbrojiť domáci obranca.
14:44 Útočné pásmo ešte postrážil Ťavoda a posúval nakrátko puk Törökovi, ktorý pálil spomedzi kruhov. Strela letela vedľa.
14:07 Hru otočil Handlovský, ktorý prenechával za pravým kruhom Vandasovi, ten strieľal z uhla a Tomek bezpečne vyrážal.
13:24 dôležité Brejčák nie veľmi šťastne riešil rozohrávku. Puk mu uchmatol Majdan, posunul ho pred bránku Šoltésovi, ktorý stihol rýchlo zakončiť, no Vošvrda odolal.
12:30 Skokanovi na modrej čiare unikla Drgoňova prihrávka a domáci o útočné pásmo prišli. Otočiť hru sa snažil Bartánus, veľa toho však nevymyslel.
12:05 Marek Mašlonka síce korčuľoval za vyhodeným pukom, súboj oň napokon prehral a skončilo sa to zakázaným uvoľnením.
11:26 Michalovčania sa dostali do útočného pásma, usadili sa a od modrej po prihrávke pálil Ventelä. Jeho delovku sa snažil tečovať Török, mierilo to na ochrannú sieť.
10:48 Vandas korčuľoval po pravom krídle, dostal sa do uhlu a prakticky spred bránkovej čiary zakončoval. Tomek nemal problém s touto strelou.
09:22 Bjalončík otočil hru a posunul puk na modrú čiaru Ulrychovi, ktorý sa k strele neodhodlal a vrátil puk spoluhráčom.
08:24 Livingston z obranného pásma posúval puk jemne popri mantineli, zakázané uvoľnenie je zrušené, Michalovčania musia pokračovať v hre.
07:52 Jurij Repe nemal veľmi komu prihrávať, rozhodol sa pokračovať sám do útočného pásma. Nahadzoval puk na Tomeka, ktorý pre istotu prikrýval.
07:06 Vystrelený puk zo stredného pásma skončil na michalovskej striedačke a vhadzovať sa bude po reklamnej pauze.
06:43 Rozohrávka Michalovciam teraz veľmi nevyšla, skončilo sa to zakázaným uvoľnením a vhadzuje sa po pravici Tomeka.
05:46 Ján Ťavoda nijak nešetril popradského mladíka Hajnika, ktorého telom zlikvidoval pri zadnom mantineli.
05:12 Nahodenú žabku do útočného pásma spracoval Livingston, ktorý chcel ihneď strieľať, puk mu však napokon unikol.
04:31 Preisinger prekorčuľoval poza bránku a doviedol puk až na modrú čiaru k Dalhuisenovi, ktorý nahodil puk na bránu a Tomek ho bezpečne zachytil v lapačke.
03:39 Po osi ihriska dopredu prenikol Samuel Takáč, ktorý strieľal spoza obrancu od modrej čiary. Jeho zakončenie nebolo presné.
03:14 Individuálne to skúsil obranca Ulrych, ktorý prenikol po pravom krídle, strieľal jemne z kruhu, triafal do betónov Tomeka.
02:54 Matej Paločko si spracoval prihrávku na ľavom kruhu, vzápätí si však posunul ďaleko dopredu a prišiel oň pri zadnom mantineli.
02:22 Török spoločne s Regendom vybojovali puk v strednom pásme a ihneď od modrej čiary otočili hru. Török strieľal spoza ľavého kruhu, namieril do Vošvrdovej lapačky.
01:17 Vandas s Ulrychom si mierne skomplikovali rozohrávku z obranného pásma, napokon však akosi dostali puk aspoň do strednej tretiny.
00:36 Hostia ostali v útočnom pásme, od modrej čiary pálil Southorn. Strela bola tečovaná, skončila v rohu hracej plochy.
00:17 Zo stredného pásma nahodil puk na bránku Bartánus, Vošvrda poľahky vyrazil strelu do rohu klziska, kde o puk hráči bojujú.
Na ľade máme už oba celky, čaká nás štátna hymna.

Rozhodca: Šefčík, Tvrdoň – J. Konc ml., Synek.
Prajem vám príjemný večer a vítam vás pri sledovaní on-line prenosu zo zápasu 15. kola Tipos Extraligy, v ktorom uvidíme aj východniarsky duel medzi HK Poprad a HK Dukla Ingema Michalovce. Stretnutie sa začína o 18:00.

Popradskí hokejisti majú rozhodne veľkú pohodu na hokejkách. Ťahajú štvorzápasovú víťaznú šnúru, ktorú začali 11. novembra v Trenčíne, kde triumfovali 3:6, následne zdolali Nitru 2:4, Slovan Bratislava 4:1 a v poslednom kole Tipos Extraligy zdolali Banskú Bystricu 2:5. Kamzíci sa vďaka týmto výhram vyšvihli v tabuľke na líderskú pozíciu, kde majú aktuálne 25 bodov a skóre 43:20, ktoré je najlepšie spomedzi všetkých tímov.

Michalovčania sú v rozhodne inej forme ako ich dnešný súper. Dukla prehrala v Tipos Extralige päť zápasov za sebou a vedenie klubu sa odhodlalo k zmene na trénerskom poste. Miroslava Chudého vystriedal fínsky kormidelník Tomasz Juhani Valtonen. Líšky teda veria, že sa po výmene trénera dokážu prepracovať k víťazstvu po dlhšej dobe. Michalovce v posledných kolách ligy prehrali s Novými Zámkami 3:2 po predĺžení, s Bystricou 4:6, so Slovanom 7:4 a s Nitrou 5:3. V tabuľke patrí Michalovciam 8. miesto so ziskom 14 bodov a skóre 39:42.

V aktuálnej sezóne to bude už piate meranie síl medzi Popradom a Michalovcami. Vo všetkých zatiaľ uspeli Podtatranci, ktorí zdolali v príprave Michalovce 4:2, následne v Kaufland Cup-e Poprad porazil Michalovce 0:2 a 0:1 a 6. novembra v Tipos Extralige triumfoval Poprad na Zemplíne 3:5. Oba tímy sa už počas tejto sezóny stihli dostatočne zoznámiť, Michalovčania však čakajú stále na prvú výhru vo vzájomnom zápase v sezóne 2020/21. Uvidíme, či sa im to podarí práve dnes na ľade súpera.
Vítame Vás pri on-line prenose. Stretnutie sa začne o 18:00.