HK Poprad HK Dukla Michalovce ONLINE dnes semifinále play-off

19. 4. 2021 |

HK Poprad dnes doma privíta HK Dukla Michalovce. Sledujte 2. zápas semifinále play-off ONLINE od 18:00 hod.

Hokejisti HK Poprad. FOTO TASR.

HK Poprad musí dnes vyhrať, inak bude v sérii prehrávať už o 3 body. Naposledy totiž prehral oba zápasy v Michalovciach a ten posledný 2:3 pp a sn. Lepší vstup do zápasu mali domáci. Tí síce v 3. minúte nevyužili presilovku, no po nej v prečíslení Lalancette uvoľnil za obranou Popradu Takáča, ktorý prekonal Vošvrdu - 1:0.

Náskok Michaloviec vydržal iba do prvej presilovky Popradu, ktorá prišla v 8. minúte. V nej Livingston vyťažil zo Skokanovej reakcie na odrazený puk a upravil na 1:1.

Domáci získali tesný náskok späť v 27. minúte. Ťavodovu strelu tečoval Galamboš a Vošvrda kapituloval - 2:1. Popradčania sa snažili o vyrovnanie, sľubné šance mali Skokan aj Svitana, ale brankár Škorvánek podržal svoj tím.

Domáci sa do šancí dostali v dvoch presilovkách, ale šance Lehtonena, Lalancetteho ani Bartánusa sa gólom neskončili. Popradčania odpovedali šancou Mashintera.

V úvode tretej časti dominovali pozorné defenzívy a skóre nezmenilo ani niekoľko vylúčení. So sľubnej šance sa v 58. minúte dostal Regenda, no Vošvrdu neprekonal a krátko na to "zahrmelo" na opačnej strane.

Domáci umnou hrou dlho bránili tesný náskok, no prišli oň 36 sekúnd pred koncom tretej tretiny. Preisinger v útočnom pásme prenechal puk Dalhuisenovi a ten prestrelil Škorváneka - 2:2.

V predĺžení nerozhodli napriek sľubným príležitostiam Skokan, Takáč ani Dalhuisen. V samostatných nájazdoch sa presadili Lalancette, Seigo, Bartánus, Haščák, Korhonen, Svitana a víťazstvo domácich napokon zariadil Regenda.

HK Poprad
2 : 1
(2:1, 0:0, 0:0)
HK Dukla Ingema Michalovce

Góly a asistencie: 3. Haščák (Skokan, Svitana), 14. Handlovský (Vandas) – 8. McCormack (Lalancette). Rozhodca: Stano, Tvrdoň – Crman, D. Konc ml..
HK Poprad: Vošvrda (Hamerlík) – Drgoň, Brejčák, Seigo, Dalhuisen, Ulrych, Hudec, Kramár – Svitana, Skokan, Haščák – Handlovský, Preisinger, Vandas – Livingston, Zagrapan, Tavi – Mešár, Matej Paločko, Mashinter – Jevoš
HK Dukla Ingema Michalovce: Škorvánek (Tomek) – Mihálik, Mudrák, Ťavoda, McCormack, Southorn, Louis, Šedivý, Lačný – Erkinjuntti, Lalancette, Korhonen – Šoltés, Suja, Takáč – Bartánus, Galamboš, Regenda – Mašlonka, Lehtonen, Török
13:24 gól Poprad dal gól!
Poprad sa po druhýkrát v zápase dostáva do vedenia. Vandas vydoloval puk v súboji za michalovskou bránkou, pozrel sa medzi kruhy, našiel tam LUKÁŠA HANDLOVSKÉHO, ktorý strelou z prvej prekvapil Škorvánka.
Asistencia: Michael Vandas.
07:32 gól Dukla Michalovce dala gól!
Aj Michalovčanom sa podarilo využiť presilovú hru. Lalancette šikovne uchmatol puk v rohu klziska, perfektnou krížnou prihrávkou na pravý kruh našiel GRAEMA MCCORMACKA, ktorý strelou k protiľahlej žrdi prekonal Vošvrdu.
Asistencia: Christophe Lalancette.
02:12 gól Poprad dal gól!
Kamzíci po rýchlej kombinácii idú do vedenia. Svitana posunul na úroveň bránkovej čiary Skokanovi, ktorý krížom na ľavý kruh našiel MARCELA HAŠČÁKA. Ten predviedol svoju streleckú parketu a premenil presilovú hru.
Asistencie: Dávid Skokan, Patrik Svitana.