HK Poprad HC 07 Detva ONLINE dnes play-off štvrťfinále

1. 4. 2021 |

HK Poprad dnes doma odohrá 2. zápas štvrťfinálovej série s HC 07 Detva. Sledujte duel ONLINE od 15:00 hod.

HK Poprad bude dnes opäť jasným favoritom, čo potvrdil už včera, keď svojho súpera zdolal jednoznačne 6:3. Domáci Popradčania mali do prvého zápasu štvrťfinále play-off proti Detve raketový nástup. Už v 3. minúte rozvlnil sieť za chrbtom Petríka Livingston.

O tri minúty neskôr potrestal chybu v rozohrávke Detvy aj vďaka prispeniu odrazu puku od rozhodcu nekompromisný Handlovský  - 2:0. "Kamzíci" mali v prvej časti hry aj ďalšie šance, ale svoje vedenie nevylepšili. Naopak hostia spod Poľany sa s pribúdajúcimi minútami dostávali do tempa.

HK Poprad HC 07 Detva ONLINE dnes Tipos extraliga play-off štvrťfinále LIVE

V 24. minúte to potrdil Askarov počas prvej presilovky hostí, keď strelou po ľade prekonal brankára Popradu po prvý raz. Scenár z posledných domácich zápasov Popradu sa opakoval. Popradčania totiž znova prišli o sľubné vedenie v zápase. V 27. minúte sa zblízka presadil dorážkou nikým nepokrytý Čacho - 2:2.

Vzápätí poskakoval puk za už prekonaným Petríkom po Zagrapanovej strele, ale Livingstom ho nedopravil do odkrytej časti bránky. Domáci sa však presadili z nasledujúcej akcie. Mashinterovo zakončenie posunul za bránkovou čiarou pohotový Mešár.

Poprad sa z vedúceho zásahu dlho netešil. Detva opäť biliardovo zahrala presilovkovú kombináciu a na jej konci bol Askarov - 3:3. V ďalšom priebehu druhej tretiny sa hostia vinou dvoch po sebe idúcich faulov poslali do trojice.

Presilovku 5 na 3 využil po rýchlych prihrávkach Skokan. V pokračujúcej presilovke o jedného hráča zahodil vyloženú šancu Zagrapan. Petrík proti nemu vytiahol pohotový zákrok.

Po necelých šiestich minútach hry v tretej tretine zahodil nemožné Zagrapan. Na bránkovej čiaru mu gólovú dorážku zblokoval obranca Detvy Rymsha. Na tri kompletné útoky hrajúci hostia držali s "kamzíkmi" krok, ale do vyložených streleckých pozícií sa nedostávali. Poprad kontroloval hru.

V 55. minúte strieľal z medzikružia osamotený Jendroľ. S jeho pokusom si popradský brankár poradil. Gólovú poistku pridal v 56. minúte po kombinácii prvého útoku nešťastným tečom do vlastnej bránky obranca Detvy Lalík. Gól bol pripísaný popradskému útočníkovi Skokanovi.

Necelé dve minúty si vzala lavička hostí oddychový čas. Detva to následne skúšala v šestici. Konečné skóre zápasu 6:3 spečatil do prázdnej brány Haščák. Poprad sa ujal vedenia v sérii 1:0 na zápasy.

HK Poprad
4 : 3
(1:1, 3:2, 0:0)
HC 07 WPC Koliba Detva

Góly a asistencie: 19. Skokan (Drgoň, Haščák), 28. Tavi (Mashinter, Višnevskij), 36. Višnevskij (Haščák), 38. Skokan (Svitana) – 3. Čacho, 32. Charbonneau (King), 35. Žilka (King). Rozhodca: Tvrdoň, Goga – Synek, D. Konc ml..
HK Poprad: Vošvrda (35. Hamerlík) – Drgoň, Brejčák, Višnevskij, Dalhuisen, Ulrych, Kramár, Hudec – Svitana, Skokan, Haščák – Tavi, Preisinger, Vandas – Livingston, Zagrapan, Handlovský – Mešár, Matej Paločko, Mashinter – Jevoš
HC 07 WPC Koliba Detva: Petrík (Lazušin) – Jendroľ, Turan, Rymsha, Gachulinec, Rais, King, Bača, Lalík – Ščurko, Klíma, Ľupták – Askarov, Downing, Sýkora – Cox, Čacho, Charbonneau – Magdolen, V. Fekiač, Žilka
37:21 gól Poprad dal gól!
Kamzíci využívajú presilovku a v zápase idú znovu do jednogólového vedenia. Svitana vkorčuľoval po pravom krídle do útočného pásma, prihrávkou medzi kruhy našiel DÁVIDA SKOKANA a ten okamžitou strelou prekonal rozloženého Petríka.
Asistencia: Patrik Svitana.
35:21 gól Poprad dal gól!
Popradskí hokejisti rýchlo prichádzajú s vyrovnávajúcim gólom. Haščák na modrú čiaru nabil IVANOVI VIŠNEVSKÉMU, ktorý využil clonenie Dávida Skokana a Petrík letiaci puk vôbec nevidel.
Asistencia: Marcel Haščák.
34:17 gól Detva dala gól!
Hostia sa dostávajú do vedenia v stretnutí. Popradčania prepadli v útočnom pásme, King vyrazil dopredu, prehodil puk medzi kruhmi v útočnom pásme JAKUBOVI ŽILKOVI a ten parádnou prudkou strelou švihom trafil ľavú žŕdku, od ktorej sa puk odrazil do brány. Vošvrda naozaj nemal nárok.
Asistencia: Jeffrey King.
31:18 gól Detva dala gól!
Podpoľanci využívajú presilovú hru a máme znovu vyrovnané. King si počkal na modrej čiare a perfektne to nabil na ľavý kruh JONATHANOVI CHARBONNEAUOVI, ktorý delovkou z prvej prepálil Vošvrdu.
27:01 gól Poprad dal gól!
Kamzíci využívajú presilovku o jedného hráča a dostávajú sa v zápase do vedenia. Od modrej čiary vypálil Višnevskij, Petrík vyrážal pred seba, kde sa Mashinter neulakomil na dorážku, ale jemne bekhendom k pravému kruhu posunul JANNEMU TAVIMU a ten strelou prekonal detvianskeho brankára.
Asistencie: Brandon Mashinter, Ivan Višnevskij.
18:03 gól Poprad dal gól!
Popradskí hokejisti využívajú túto presilovku a vyrovnávajú skóre. Domáci dobre hrali svoju hru v početnej výhode. Drgoň po Haščákovej prihrávke zakončoval od modrej, Petríkovi unikol puk do bránkoviska a do prázdnej bránky ho doťukol DÁVID SKOKAN.
Asistencie: Adam Drgoň, Marcel Haščák.
02:13 gól Detva dala gól!
Podpoľanci sa dostávajú do vedenia v stretnutí. V závere popradskej presilovky prišla prihrávka na modrú čiaru, ktorá prenikla cez Dalhuisena až do obranného pásma Popradu. Odtiaľ chcel pohotovo rozohrávať brankár Vošvrda, no nešťastne nastrelil korčuľujúceho VILIAMA ČACHA a ten to potom doklepol do prázdnej brány.