HK Nitra HC Slovan Bratislava ONLINE Tipos extraliga play-off

5. 4. 2021 |

HK Nitra dnes privíta v 4. zápase štvrťfinále Tipos extraligy HC Slovan Bratislava. Sledujte duel ONLINE od 18:00 hod. LIVE.

Hráč HC Slovan Bratislava počas play-off s Nitrou. FOTO: TASR.

HK Nitra musí dnes zabrať, aby sa udržala v sérii i sezóne. Domáci totiž už prehrávajú v sérii 0:3, keď včera HC Slovan Bratislava podľahli 2:3. Už na predzápasovom rozkorčuľovaní prišlo ku konfliktu medzi oboma mužstvami a to sa prenieslo aj do úvodnej tretiny.

HK Nitra HC Slovan Bratislava ONLINE Tipos extraliga play-off LIVE

Prvá dvadsaťminútovka priniesla rozkúskovaný hokej s množstvom vylúčení, no v takmer hodinu trvajúcom dejstve gól nepadol. "Corgoňov" podržal výbornými zákrokmi brankár O’Connor, ktorý si poradil s dorážkami Sersena či únikom Harrisa. Na opačnej strane otestoval pozornosť Parksa švihom Vitáloš.

Prostredná časť hry bola o čosi menej rozkúskovaná a skóre sa menilo hneď trikrát. V 25. minúte zrejme brankárovi Nitry prebehol hráč cez výhľad a nenápadná strela Ališauskasa skončila v bránke - 0:1. Vyrovnať mohol o tri minúty Bajtek, ktorý dobre zapracoval v oslabení, ale jeho strelu zastavila konštrukcia bránky.

Nitranom opäť nefungovali presilové hry, čo dokázal potrestať v 35. minúte Šišovský a Slovan viedol o dva góly. To však platilo iba 16 sekúnd, keď vrátil Nitru späť do hry úspešnou dorážkou Finlay.

Na začiatku tretej tretiny mali domáci príležitosť hrať presilovku štyroch proti trom, ktorú nekompromisnou strelou využil Slovák - 2:2. V 46. minúte vykorčuľoval spoza bránky Fominych a nenápadne nahodil puk na Parksa.

Hlavný rozhodca si musel overiť u videorozhodcu či puk neprekročil bránkovú čiaru, ale nestalo sa tak. Nitrania boli aktívnejší, no paradoxne inkasovali. V 55. minúte sa puk odrazil k Harrisovi a ten pred prázdnou bránkou nezaváhal. Domáci sa aj napriek tlaku už presadiť nedokázali a "belasí" získali aj tretí bod v sérii.

HK Nitra
8 : 2
(2:2, 0:0, 6:0)
HC Slovan Bratislava

Góly a asistencie: 4. Slovák (Bodák), 8. Fominykh (Kollár, Bajtek), 43. Slovák (Šťastný), 46. Holešinský, 54. Bodák (Slovák), 54. Kollár (Fominykh), 56. Hrnka, 59. Finlay – 7. Matoušek (Zigo, Gašpar), 9. Maier (O´Donnell). Rozhodca: Štefík, Müllner – Hercog, Valo. Diváci: Bez divákov.
HK Nitra: Cowley (Beržinec) – Mezei, Bodák, Švarný, Nemec, Ege, Pupák, Vitáloš, Drábek – Tvrdoň, Slovák, Holešinský – Finlay, Hrnka, Žitný – Bajtek, Kollár, Fominykh – Šiška, Šťastný, Minárik
HC Slovan Bratislava: Parks (Gudlevskis) – Meszároš, Štajnoch, Sersen, Ališauskas, Maier, Brodzinski, Jendek, Valach – Gašpar, Harris, Buček – Šišovský, Kytnár, O´Donnell – Rapáč, Zigo, Matoušek – Kundrik, Bortňák, Lukošík
58:15 gól Nitra dala gól!
LIAM FINLAY získal puk na modrej čiare, zbytočne nevymýšľal a vystrelil švihom. Ľahká strela prepadla Gudlevskisovi cez lapačku a tak inkasuje tretíkrát v stretnutí. Asistencia: Roman Žitný.
55:04 gól Nitra dala gól!
TOMÁŠ Hrnka vybojoval puk v obrannom pásme, potiahol ho po ľavej strane, efektne sa zbavil obrancu a strelu švihom do ľavého horného rohu prekonal Gudlevskisa. Ten inkasoval druhýkrát v stretnutí a stále si nepripísal úspešný zákrok. Bez asistencie.
53:22 gól Nitra dala gól!
Fominykh potiahol puk po pravej strane, prihral ho cez širku klziska na ľavo na osamoteného ANDREJA KOLLÁRA, ktorý prestrelil brankára hostí. Ten si na puk ešte ani nesiahol a už inkasoval. Asistencia: Danil Fominykh.
53:03 gól Nitra dala gól!
Nitra využíva presilovku po góle MARTINA BODÁKA. Ten zužitkoval vyhraté buly Hrnku a to čo sa párkrát predtým nepodarilo Tvrdoňovi, domácemu obrancovi teraz vyšlo a strelou švihou prestrelil brankára Parksa.
45:57 gól Nitra dala gól!
ADRIÁN HOLEŠINSKÝ potiahol puk po pravej strane, poslal ľahkú bekendovú strelu na Parksa, ktorému puk na radosť domácich hráčov prepadol za chrbát. Bez asistencie.
42:07 gól Nitra dala gól!
Slovan prepadol v útočnom pásme, z trestnej naskočil Šťastný, ktorého vysunul Slovák. Obaja hráči boli v prečíslení 2 na 1 a Šťastný spätnou prihrávkou našiel MAREKA SLOVÁKA, ktorý dokázal strelou k ľavej tyčke prestreliť Parksa. Asistencia: Andrej Šťastný.
08:39 gól Slovan Bratislava dal gól!
Slovan opäť vyrovnáva po góle PATRIKA MAIERA. Ten nemal problém doraziť puk do odkrytej domácej bránky, ktorý sa odrazil po O´Donnellovej delovke od ľavej tyčky rovno na hokejku hosťujúceho obrancu. Asitencie: Brendan O´Donnell.
07:40 gól Nitra dala gól!
Pekná kombinácia Corgoňov, na konci ktorej bola strela švihom DANILA FOMINYKHA, ktorou prestrelil brankára hostí a druhýkrát dostáva Nitru v stretnutí do vedenia. Asistencie: Filip Bajtek, Andrej Kollár.
06:20 gól Slovan Bratislava dal gól!
Zigo vybojoval puk v rohu klziska, potiahol ho za bránku odkiaľ prihral puk na osamoteného TOMÁŠA MATOUŠEKA,ktorý na dvakrát z medzikružia prekonal domáceho brankára. Asistencie: Tomáš Zigo, Rastislav Gašpar.
03:45 gól Nitra dala gól!
Nitra využíva presilovku vďaka gólu MAREKA SLOVÁKA. Ten si po prihrávke od Bodáka nakorčuloval s pukom na os klziska a strelou švihom k pravej tyčke prestrelil brankára hostí. Asistencia Martin Bodák.