HK Nitra HC Slovan Bratislava ONLINE dnes play-off

4. 4. 2021 |

HK Nitra dnes doma privíta HC Slovan Bratislava. Sledujte štvrťfinále play-off ONLINE od 15:00 hod. LIVE.

HK Nitra vs. HC Slovan Bratislava. FOTO TASR.

HK Nitra potrebuje dnes súrne uspieť, nakoľko v sérii prehráva 0:2, keď naposledy podľahla HC Slovan Bratislava 1:4. Úvod zápasu vyšiel lepšie Nitre, hoci ako prvý musel zasahovať Cowley. Po 43 sekundách však Bodák vystrelil na Parksovu lapačku a puk sa dokotúľal za bránkovú čiaru.

HK Nitra HC Slovan Bratislava ONLINE dnes play-off LIVE

Vyrovnať mohol v presilovke Rapáč, ale prejsť puku do bránky zabránila zlomená hokejka na ľade. Nitrania zlepšili v porovnaní so stredajším zápasom hlavne pohyb, ďalšie ich šance mali Holešinský a Tvrdoň. V prvej tretine však ďalší gól nepadol.

Na začiatku druhej tretiny hrala Nitra presilovku, ale Parks Slovan podržal. Onedlho išiel na trestnú lavicu aj Buček, ale Kytnár takmer potrestal laxnosť Nitry. Slovan v týchto chvíľach stupňoval tlak a v polovici zápasu vyrovnal. O'Donnell dostal puk do jazdy a strelou švihom prekonal Cowleyho.

O 96 sekúnd neskôr už domáci viedli, keď so puk pred bránkou našiel Matoušek a nekompromisne skóroval. Ďalšiu zmenu skóre mohla priniesť záverečná päťminútovka druhého dejstva, ale Harris, Tvrdoň a ani Rapáč nepremenili samostatné nájazdy. Vyrovnanie nepriniesla ani šanca Slováka.

Iba 17 sekúnd sa hrala tretia tretina, keď sa po výbornom forčekingu dostal puk k Matouškovi a útočník Slovana strelil svoj druhý gól v zápase - 3:1. Nitra sa mohla ešte dostať na dostrel, ale Tvrdoň nevyužil veľkú šancu.

V 50. minúte definitívne rozhodol o triumfe Slovana Gašpar, keď v presilovej hre z pravej strany nezadržateľne poslal puk do siete. Nitrania v závere odvolali brankára, ale na výsledku sa už nič nezmenilo.

HK Nitra
2 : 3
(0:0, 1:2, 1:1)
HC Slovan Bratislava

Góly a asistencie: 35. Finlay (Žitný, Vitáloš), 43. Slovák (Šťastný) – 25. Ališauskas (Matoušek), 35. Šišovský (Maier, O´Donnel), 55. Harris (Buček, Gašpar). Rozhodca: Orolin, Žák – Jedlička, Frimmel. Diváci: Bez divákov.
HK Nitra: O´Connor (Cowley) – Mezei, Bodák, Švarný, Nemec, Ege, Pupák, Vitáloš, Drábek – Tvrdoň, Slovák, Holešinský – Finlay, Hrnka, Žitný – Bajtek, Kollár, Fominykh – Šiška, Šťastný, Minárik
HC Slovan Bratislava: Parks (Gudlevskis) – Meszároš, Štajnoch, Sersen, Ališauskas, Maier, Brodzinski, Jendek, Valach – Gašpar, Harris, Buček – Šišovský, Kytnár, O´Donnell – Rapáč, Zigo, Matoušek – Kundrik, Bortňák, Lukošik
54:17 gól Slovan Bratislava dal gól!
BRANT HARRIS dostal prihrávku od Bučeka na ľavú stranu, O´Connor sa nestihol včas presunúť a hostia sa dostávajú opäť do vedenia. Asistencie: Samuel Buček, Rastislav Gašpar.
42:28 gól Nitra dala gól!
Nitra využíva presilovku a vyrovnáva stav stretnutia po góle z hokejky MAREKA SLOVÁKA, ktorý strelou z prvej prestrelil Parksa. Asistencie: Andrej Šťastný.
34:58 gól Nitra dala gól!
Nitra po 14 sekundách od inkasoveného gólu znižuje stav stretnutia na rozdiel jedného gólu vďaka dorážke z hokejky LIAMA FINLAYA. Ten zužitkoval Žitného strelu z medzikružia, ktorú Parks vyrazil iba pred seba. Asistencie: Roman Žitný, Martin Vitaloš.
34:44 gól Slovan Bratislava dal gól!
Minárik stratil v strednom pásme puk, hostia vyrazili bleskovo do protiútoku. O´Connor O´Donnelovu strelu vyrazil iba pred seba a PETER ŠIŠOVSKÝ dorazil puk do odkrytej bránky. Asistencie: Brendan O´Donnel, Patrik Maier.
24:31 gól Slovan Bratislava dal gól!
Hostia strieľajú úvodný gól stretnutia po tom, čo Matoušek vyhral buly, prihral puk na NERIJUSA ALIŠAUSKASA a ten tvrdou strelou prestrelil všetko čo mu stálo v ceste. Asistencia: Tomáš Matoušek.