HK Dukla Trenčín HK Dukla Michalovce ONLINE dnes play-off

6. 4. 2021 |

HK Dukla Trenčín dnes doma privíta v 3. zápase štvrťfinále play-off Tipos extraligy HK Dukla Michalovce. Sledujte duel ONLINE od 18:00 hod.

Hráč HK Dukla Trenčín Erik Rajnoha, vpravo hráč HK Dukla Ingema Michalovce Ville Juhani Korhonen. FOTO: TASR.

Hokejisti HK Dukla Trenčín zvíťazili na ľade HK Dukla Ingema Michalovce 4:2 v 2. zápase štvrťfinále Kaufland play off Tipos extraligy. Séria hraná na štyri víťazné zápasy sa za stavu 1:1 sťahuje do Trenčína. Tretí duel je na programe v utorok 6. apríla od 18.00 h.

Prvá tretina predošlého zápasu bola bohatá na góly a aj druhé stretnutie malo zaujímavý úvod. Na konci 2. minúty Hickmott tečoval Louisov pokus a Michalovce viedli - 1:0.

Ich náskok však mal iba 55-sekundové trvanie, pretože po situácii v bránkovisku Michaloviec nariadili rozhodcovia trestné strieľanie, v ktorom Valach prekonal Tomeka - 1:1. Ďalší priebeh prvej časti priniesol vyrovnaný hokej, ale bez zmeny skóre.

V úvode druhej časti domáci síce nevyužili presilovku, no krátko po nej sa do šance dostal Török a vrátil domácim náskok - 2:1. Michalovčania boli v druhej časti strelecky aktívnejší, ale Trenčania napriek tomu otočili skóre.

Pomohli im aj presilovky. V 31. minúte zakončil rýchlu kombináciu Okuliar - 2:2 a hostia následne potrestali aj vylúčenie Louisa. Berisha dostal puk do predbránkového priestoru a upravil na 3:2.

Michalovčania vstúpili do tretej časti s cieľom vyrovnať, no ich ambície naštrbila situácia zo 45. minúty. Krajč v úniku dvoch proti jednému zvolil strelu a regulárnosť jeho gólu potvrdil aj videorozhodca - 2:4.

Domáci sa už päť minút pred koncom odhodlali k hre bez brankára, ktorou podporili svoju presilovku. Hostia mali niekoľko sľubných šancí skórovať do prázdnej bránky, no nepodarilo sa im to. V závere ešte pribudlo nervozity, no skóre sa už nezmenilo.

Dukla Trenčín
1 : 2
(0:1, 1:0, 0:1)
HK Dukla Ingema Michalovce

Góly a asistencie: 21. Paukovček (Sojčík, Sádecký) – 12. Erkinjuntti (McCormack), 56. Erkinjuntti (Southorn, Lehtonen). Rozhodca: Snášel, Adamec – Durmis, Šoltés.
Dukla Trenčín: Valent – Lemcke, Ackered, Bokroš, Starosta, Ilenčík, Jalasvaara, Rajnoha – Sádecký, Paukovček, Sojčík – Kukuča, Rehuš, Okuliar – Berisha, Švec, Kettunen – Reddick, Valach, Krajč – Beták
HK Dukla Ingema Michalovce: Tomek – Mudrák, Mihálik, McCormack, Southorn, Šedivý, Ťavoda, Karaffa, Lačný – Takáč, Lalancette, Hickmott – Erkinjuntti, Lehtonen, Korhonen – Regenda, Galamboš, Bartánus – Török, Suja, Mašlonka
56:50 dôležité Takže problémom bol nešťastný zákrok hokejkou od domácehio obrancu Ackereda, ktorý nešťastne zasiahol pri snahe vypichnúť puk tvár Southorna. Štvorminútová presilovka pre Michalovce.
55:57 gól Dukla Michalovce dala gól!
Southorn dostal puk od Lehtonena dozadu a spoza ľavého kruhu mohol páliť, na to sa sústredili domáci, ale Southorn výborne prihral nekrytému ANTTIMU ERKINJUNTTIMU medzi kruhy, ktorý umiestnil puk do odkrytej brány.
Asistencie: Jordon Southorn, Matias Lehtonen
46:43 dôležité Regenda dostal výbornú prihrávku do jazdy a ocitol sa sám pred Valentom, no nezakončil podľa predstáv.
32:30 dôležité Okuliar dostal puk na útočnú modrú a ušiel súperom, jeho strela opečiatkovala žrdku Tomekovej brány.
29:45 dôležité Sádeckého strela z pravého kruhu zazvonila na žrdke hosťujúcej brány.
27:58 dôležité Výborná presilovka hostí, neustále dusia Trenčanov a Valent sa stále musí mať na pozore. McCormackovo nahodenie tečoval Regenda, ale len do pripraveného brankára Dukly.
26:34 dôležité Erkinjunnti sa dostával k zakončeniu pred bránkoviskm po odraze puku, Valent sa hodil dopredu a puk zachytil lapačkou.
22:10 dôležité Lehtonen sa šikovne preštrikoval s pukom až do zakončenia na pravom kruhu, snažil sa obstreliť Valenta, no obranca v poslednej chvíli jeho strelu zblokoval mimo bránu.
20:33 gól Trenčín dal gól!
Ackeredov nahodený puk chcel Tomek odstreliť z vlastného pásma, vyšiel až na ľavý kruh, no prihral len na hokejku trenčianskeho hráča, Trenčania rýchlo dostali puk pred prázdnu bránu, kde ho umiesntil LUKÁŠ PAUKOVČEK.
Asistencie: Peter Sojčík, Boris Sádecký
11:36 gól Dukla Michalovce dala gól!
Hostia presilovku využili. McCormack nastrelil puk od modrej, Bokroš ešte dokázal zložiť jedného hráča pred bránkou, ale k puku sa najrýchlejšie dostal ANTTI ERKINJUNTTI a otvoril skóre do odkrytej brány.
Asistencie: Graeme McCormack.
02:53 dôležité Rozhodcovia prekvapivo rozpažili pri vyhodení Regendu cez všetky čiary, hostia zabojovali o puk a Bartánus mal dve strelecké možnosti z ľavého kruhu, ale dobre postaveného Valenta neprestrelil.