HK Dukla Michalovce HK Poprad ONLINE dnes semifinále play-off

16. 4. 2021 |

HK Dukla Michalovce dnes hrajú 2. zápas semifinále play-off Tipos extraligy s HK Poprad. Sledujte duel ONLINE od 18:00 hod.

Hráči a tréner HK Dukla Michalovce. FOTO TASR.

Prvá tretina priniesla vyrovnaný hokej, tímy si v nej dávali pozor na defenzívu. Skóre mohol otvoriť Livingston v 5. minúte, ale Škorvánek zmaril jeho šancu. Gól nepriniesla ani príležitosť domáceho Mašlonku, ktorý trafil ľavú žŕdku popradskej bránky.

Rušno bolo v úvode druhej časti. Hostia si počas presilovky nepostrážili Suju, ktorý však v úniku neprekonal Vošvrdu. Popradčania síce presilovku nevyužili, no krátko po nej Handlovský tečoval puk za Škorváneka - 0:1.

V 29. minúte michalovský brankár podržal svoj tím pri šanci Haščáka. Najväčšiu šancu domácich v druhej tretine mal Regenda, no ani on neprekonal Vošvrdu.

V tretej časti mali herne a napokon aj gólovo navrch domáci. Lalancette a Erkinjuntti v sľubných šanciach však Vošvrdu neprekonali. Domácich držal v hre o víťazstvo aj brankár Škorvánek, ktorý zmaril niekoľko šancí hostí z protiútokov. V 55. minúte Takáč vyťažil zo zakrytého výhľadu popradského brankára a vyrovnal na 1:1.

Už o necelú minútu domáci viedli, keď Erkinjuntti stihol v prečíslení poslať puk do Vošvrdovej bránky ešte predtým, než ju brankár posunul - 2:1. Krátko na to mal sľubnú šancu na vyrovnanie Haščák, no Škorvánek mu zmaril radosť.

V 58. minúte sa hostia dopustili viacerých chýb v obrannom pásme a do rozhodenej obrany zakončil Šoltés - 3:1. Poprad skúsil hru so šiestimi hráčmi, no vyrovnať sa nepodarilo ani Livingstonovi. Záver ešte spestrila pästná výmena Ťavodu s Preisingerom.

HK Dukla Ingema Michalovce
3 : 2
(1:1, 1:0, 0:1 - 0:0, 0:0)
[ po s.n. 4 : 3 ]
HK Poprad

Góly a asistencie: 6. Takáč (Lalancette, Šoltés), 27. Galamboš (Ťavoda, Bartánus), rozh. náj. Regenda – 8. Livingston (Haščák, Skokan), 60. Dalhuisen (Preisinger). Rozhodca: Stano, Goga – Gegáň, Konc ml.. Diváci: bez divákov..
HK Dukla Ingema Michalovce: Škorvánek – Mihálik (C), Mudrák, Ťavoda, McCormack, Southorn, Louis, Šedivý – Erkinjuntti, Lalancette, Korhonen – Šoltés, Suja, Takáč – Bartánus, Galamboš, Regenda – Mašlonka, Lehtonen, Török – Lačný.
HK Poprad: Vošvrda – Drgoň, D. Brejčák, Seigo, Dalhuisen, Ulrych, M. Hudec, Kramár – Svitana (C), Skokan, Haščák – Handlovský, Preisinger, Vandas – Livingston, Zagrapan, Tavi – Mešár, Matej Paločko, Mashinter.
80:00 gól V samostatných nájazdoch zvíťazil tím HK Dukla Ingema Michalovce.
Rozhodujúci gól strelil PAVOL REGENDA.
79:15 dôležité Mike Dalhuisen sa takmer trafil do michalovskej bránky! Škorvánek na neho veľmi nevidel a napokon sa kotúľal okolo ľavej tyčky! Poprad v obrovskom tlaku!
70:30 dôležité Michalovce sa prezentovali rovnakým spôsobom ako v predošlých chvíľach Poprad! Takáč po druhýkrát nedostal puk za Vošvrdu!
68:42 dôležité Dávid Skokan skvelo pálil! Škorvánek reflexne vystrčil betón!
68:09 dôležité Michalovce oddychový čas!
67:48 dôležité Kamzíci robia obrovský tlak na michalovskú bránku! Neuveriteľné okamihy na Zemplíne!
67:18 dôležité Škorvánek zachránil Dukle krk výborným ľavým betónom po teči Seiga!
66:40 dôležité Teraz disponovala dobrou šancou aj michalovská Dukla! Popradskí obrancovia rozhodujúcim faktorom spoločne s Vošvrdom!
66:12 dôležité Poprad bol blízko k rozuzleniu stretnutia! Zemplínčania si mohli vydýchnuť!
64:52 dôležité Dukla zabudla na popradského kapitána Patrika Svitanu! Škorvánek mu zmenšil strelecký uhol a nedovolil mu rozhodnúť tento zápas!
59:24 dôležité Poprad oddychový čas!
59:24 gól Poprad dal gól!
Famózny finiš popradských kamzíkov. MIKE DALHUISEN, bývalý hráč Michaloviec, tvrdo pálil od modrej čiary a puk sa zatrepotal v ľavom hornom rohu bránky Stanislava Škorvánka. Asistencia: Miroslav Preisinger.
59:16 dôležité Poprad hrá power-play!
57:20 dôležité Rozhodnutie mal na hokejke Regenda! Vošvrda potvrdil svoje kvality a zlikvidoval jeho šancu betónom!
dôležité Reklamná prestávka.
37:47 dôležité Mashinter podkúril Michalovciam! Dvaja obrancovia ho nedostali od puku! Situáciu musel zachraňovať Škorvánek svojím zákrokom!
37:22 dôležité Lalancette strieľal! Puk sa odrazil k Bartánusovi a nasledovala ďalšia strela! Vošvrda podržal svoje mužstvo!
34:06 dôležité Michalovce nestrelili gól na 3:1! Vošvrda chytil výbornú strelu Lehtonenovi a domáci neskórovali ani z následnej dorážky! Puk tesne išiel okolo poloprázdnej bránky Popradu!
33:00 dôležité Protiútok dvojice Popradčanov! Svitana presne prihral Skokanovi, ale ten dnes zrejme nemá svoj deň!
30:28 dôležité Dávid Skokan len tak tak, že nepokoril Škorvánka! Puk išiel tesne vedľa ľavej žŕdky!
26:32 gól Dukla Michalovce dala gól!
Rýchla a pekná akcia domácich hráčov. Bartánus nabil Ťavodovi. Jeho strela prešla medzi kruhy a PETER GALAMBOŠ rozvlnil sieť pomocou teču. Asistencie: Ján Ťavoda a Marek Bartánus.
15:18 dôležité Parádna akcia Michaloviec zakončená razantnou delovkou Mudráka! Vošvrda padol na zadok, pretože vytiahol efektný semafor!
07:37 gól Poprad dal gól!
Znovu sa ukázala popradská sila v presilovke. Ťavoda sa príliš neohrial na trestnej lavici. JAMES LIVINGSTON dostal puk za domácu bránkovú čiaru. Asistencie: Marcel Haščák a Dávid Skokan.
05:23 gól Dukla Michalovce dala gól!
SAMUEL TAKÁČ včera prelomil strelecké suchoty a dnes pokračuje v skórovaní do brány bývalého chlebodarcu. S jeho umiestnenou strelou si Vošvrda neporadil. Asistencie: Christophe Lalancette a Dávid Šoltés.