HK Dukla Michalovce Dukla Trenčín ONLINE dnes štvrťfinále play-off

9. 4. 2021 |

HK Dukla Michalovce dnes v 5. zápase štvrťfinále play-off Tipos extraligy hostí HK Dukla Trenčín. Sledujte duel ONLINE od 18:00 hod. LIVE.

Hráči HK Dukla Ingema Michalovce oslavujú gól v zápase 36. kola Tipos Extraligy HK Dukla Ingema Michalovce - HKM Zvolen. Foto TASR - Roman Hanc

DOmáci tím bude chcieť nadviazať na posledný súboj, v ktorom triumfoval 5:4. Trenčania začali štvrtý zápas dvoma vylúčeniami na začiatku stretnutia. To prvé ešte prežili bez ujmy. V druhom sa však hostia z Michaloviec natrvalo usadili pred Valentom a podarilo sa im otvoriť skóre stretnutia.

V 6. minúte prešla Lehtonenova strela od modrej čiary až do siete. Východniari sa z vedenia dlho netešili. Domáci odpovedali rovnako v presilovej hre. Po vyhranom vhadzovaní sa do puku od modrej čiary oprel Valach a strelou pod hornú žŕdku nedal Tomekovi šancu.

Zápas nabral tempo a bojovalo sa o každý centimeter ľadu. V závere úvodnej časti hry nezvládol osobný súboj Ilenčík. Do nájazdu sa dostal Regenda a obstrelil Valenta. V samom závere prvej tretiny šli Trenčania do brejku. Krajčovej strele chýbali centimetre.

Úvod druhej časti hry vyšiel lepšie Trenčanom. V 24. minúte sa do zakončenia prekľučkoval Berisha. Bol však blízko gólmana na to, aby dokázal lepšie zakončiť. O minútu neskôr prihral Kettunen puk spoza bránky na modrú čiaru Bokrošovi, ktorý ho poslal do vinkla.

Michalovčania sa postupne prebrali a v polovici zápasu im mohol vedenie prinavrátiť Karaffa po výbornej prihrávke Bartánusa. Proti bol pohotový Valent, ktorý sa dokázal presunúť k pravej žŕdke. V 32. minúte trafil po prihrávke Karaffu ideálne Mašlonka a Valent bol bez šance. V

35. minúte hrala domáca Dukla viac ako minútovú presilovú hru o dvoch hráčov. Po niekoľkých pokusoch sa napokon podarilo strelou z prvej uspieť Berishovi a vyrovnal na 3:3. V 37. minúte mohli ísť Michalovce znova do vedenia. Bokroš sa pošmykol za bránkou. Pred ňou zostal nepokrytý Takáč. Jeho delovka však mierila iba do hrude Valenta.

Tretiu tretinu začali aktívnejšie hostia z Michaloviec, ktorí dohrávali presilovú hru. V tlaku zostali aj po jej konci a vybojovali si ďalšiu výhodu o jedného hráča, no bez gólového úspechu. Po nej sa však východniari presadili. Puk sa z rohu klziska odrazil medzi kruhy a pohotový Karaffa trafil nad Valentovu vyrážačku.

"Vojaci" nezložili zbrane a už o niečo viac ako minútu bolo vyrovnané. Puk spoza bránky putoval na modrú čiaru pre Ackereda, ktorý umiestnenou strelou upravil na 4:4. Gólová prestrelka pokračovala.

V presilovej hre vystrelil od modrej čiary McCormack, puk sa odrazil od žŕdky a do siete ho zblízka poslal Regenda, čím rozhodol o víťazstve Michaloviec.

HK Dukla Ingema Michalovce
1 : 3
(1:1, 0:1, 0:1)
Dukla Trenčín

Góly a asistencie: 20. Mudrák (Korhonen, Suja) – 10. Berisha (Reddick, Kettunen), 27. Reddick (Ackered, Bokroš), 56. Rajnoha (Valach, Paukovček). Rozhodca: Baluška, D. Konc st. – Durmis, Synek.. Diváci: bez divákov..
HK Dukla Ingema Michalovce: Tomek – Mihálik (C), Mudrák, Southorn, McCormack, Šedivý, Louis, Ťavoda – Erkinjuntti, Lehtonen, Korhonen – Šoltés, Hickmott, Takáč – Bartánus, Galamboš, Regenda – Mašlonka, Suja, Karaffa – Lačný.
Dukla Trenčín: Karjalainen – Ackered, Lemcke, Starosta (C), Bokroš, Jalasvaara, Rajnoha, J. Urban – Kettunen, Reddick, Berisha – Okuliar, B. Rehuš, Kukuča – Beták, Paukovček, Valach – Sojčík, J. Švec, Sádecký – Krajč.
57:02 dôležité Michalovce oddychový čas!
56:00 dôležité Domáca Dukla ide do absolútneho vabanku! Tomek už sedí na striedačke a domáci hrajú power-play!
55:08 gól Trenčín dal gól!
ERIK RAJNOHA predviedol úspešný bekhend. S najväčšou pravdepodobnosťou bude séria v nedeľu pokračovať v Trenčíne. Asistencie: Marek Valach a Lukáš Paukovček.
dôležité Reklamná prestávka.
43:28 dôležité Mihálik doslova pomohol hosťom, než by zakončil do poloprázdnej brány! Jedným dychom treba dodať, že nebol v práve najlepšej pozícii, ale možno sa dalo vyťažiť viac!
34:30 dôležité Festival zahodených šancí, do ktorého pridal svoj nezdar Jakub Suja! Vypálil tiež z medzi kruhov tvrdo, ale veľmi nepresne!
33:26 dôležité Takáč vo veľkej príležitosti pred Karjalainenom, ale nezasiahol ani len priestor jeho svätyne!
31:22 dôležité Marek Bartánus nevyrovnal zo samostatného úniku! Karjalainen ho vychytal!
29:17 dôležité Poriadny zavar nastal pred trenčianskou bránkou po strele švihom od Mudráka! Karjalainen bol zamestnaný protihráčmi a navyše s pootvorenou bránou! Viacerí hráči Michaloviec napriek veľkej snahe neskórovali!
26:25 gól Trenčín dal gól!
KRUISE REDDICK výrazne zmenil hru Trenčína a najmä strieľa zaň dôležité góly. Pred Tomekom tečoval strelu Bokroša a puk sa pomalinky prekĺzol pomedzi betóny až do brány. Asistencie: Carl Ackered a Tomáš Bokroš.
20:55 dôležité Zemplínčania nevyužili prečíslenie troch proti jednému! Regenda možno aj skôr mohol nahrávať Mudrákovi, a ten by lepšie zakončil! Strelecký pokus sa mu nepodaril a netrafil bránku hostí!
19:35 gól Dukla Michalovce dala gól!
DÁVID MUDRÁK sa postavil na správne miesto a v zvnútra pravého kruhu rozvlnil sieť Karjalainena. Famóznu robotu s úspešnou nahrávkou odviedol Suja. Asistencie: Ville Korhonen a Jakub Suja.
09:48 gól Trenčín dal gól!
Veľmi rýchla, fantastická a účinná akcia Trenčanov. Reddick perfektne nabíjal od zadného mantinelu pred bránku AARONOVI BERISHOVI, ktorý to nechytateľne trafil. Tomek sa iba otočil a zistil, že puk je v sieti. Asistencie: Kruise Reddick a Janne Kettunen.
01:50 dôležité Šoltés urobil perfektnú kľučku a povytiahol z bránky hosťujúceho gólmana! Nezvýšilo mu však miesto na zakončenie do svätyne!