HC Slovan Bratislava HK Poprad ONLINE Tipos extraliga dnes

21. 2. 2021 |

HC Slovan Bratislava dnes doma privíta HK Poprad. Sledujte ONLINE prenos od 16:30 hod.

Hokejisti HC Slovan Bratislava. FOTO TASR.

Domáci buduú musieť dnes zabrať, aby odčinili poslednú prehru proti Michalovciam 2:3. Hostia začali lepšie, hneď v prvom striedaní si vytvorila ich prvá päťka mierny tlak, ale Parks si pripísal prvé dôležité zákroky.

HC Slovan Bratislava HK Poprad ONLINE Tipos extraliga dnes LIVE

Michalovčania potom hrali presilovku, ale Bartánus v nej z pravého kruhu nenamieril presne. V polovici úvodného dejstva však Šedivý namieril od modrej čiary medzi betóny brankára a poslal hostí do vedenia. Aktivitu hostí neskôr gólovo vyjadril aj Suja v presilovej hre a Dukla si do kabíny odviezla dvojgólový náskok.

Krátko po prestávke viedli hostia už o tri góly. Mudrák z uhla zakončil, Parks puk vyrazil pred seba a osamotený Galamboš dopravil puk do siete. Slovan aj potom pokračoval v slabom a bezduchom výkone, hostia hrali pozorne v defenzíve, jednoducho a veľmi disciplinovane.

Druhá tretine v ďalšom priebehu veľa šancí nepriniesla, hostia boli po jej skončení oveľa spokojnejší ako domáci.

V treťom dejstve si už Michalovčania nenechali vziať dôležité víťazstvo. Slovan sa snažil, jeho tréneri pozmenili formácie, ale narážal na dobre konsolidovanú defenzívu. Hráči Dukly vyhrávali dôležité osobné súboje v ich obrannom pásme, nepúšťali súpera do blízkosti bránkoviska.

V závere však predsa len poľavili. Najskôr Rapáč zúžitkoval prihrávku Bortňáka spoza bránky a tréneri Slovana sa potom štyri minúty pred koncom odhodlali ku hre bez brankára. Zásluhou Rapáča strelili ešte jeden gól, ale to im už na zvrat nestačilo.

HC Slovan Bratislava
0 : 4
(0:1, 0:1, 0:2)
HK Poprad

Góly a asistencie: 3. Svitana (Haščák, Drgoň), 27. Livingston (Dalhuisen), 42. Handlovský (Ulrych, Brejčák), 49. Tavi (Zagrapan, Vandas). Rozhodca: Stano, Žák – Synek, Durmis – Jonák.
HC Slovan Bratislava: Parks (Gudlevskis) – Ališauskas, Sersen, Štajnoch, Bačik, Brodzinski, Maier, Ondriš, Valach – O'Donnell, Harris, Zigo – Urbánek, Kytnár, Kundrik – Rapáč, Bortňák, Matoušek – Jendek, Uram, Lukošik
HK Poprad: Vošvrda (Hamerlík) – Brejčák, Drgoň, Vishnevskiy, Ulrych, Dalhuisen, Seigo, Hudec, Valigura – Haščák, Skokan, Svitana – Handlovský, Preisinger, Tavi – Livingston, Bjalončík, Vandas – Paločko, Zagrapan, Mešár
59:30 Popradčania nevyužili poskytnutú presilovú hru, ale mrzieť ich to nemusí. Už je jasné, že si z dnešného stretnutia odnesú plný bodový zisk.
58:38 Drgoň si spracoval puk už v strednom pásme, vďaka čomu spôsobil ofsajdové postavenie. Nasleduje vhadzovanie v strednom pásme.
58:00 Do konca riadneho hracieho času ostávajú posledné dve minúty.
57:30 Vylúčenie v tíme HC Slovan Bratislava (Adam Lukošik – 2 min., držanie).
56:28 Slovanisti nedokázali využiť ani jednu z ponúknutých presilových hier. Trest pre Lukáša Handlovského končí, a tak sa počet korčuliarov na ľade vyrovnáva.
55:26 O'Donnell si vytvoril streleckú pozíciu, ale jeho štipľavú strelu dokázal zblokovať Dalhuisen.
54:56 Daniel Brejčák si odsedel svoj trest a vracia sa na ľadovú plochu. Pokračuje presilová hra Slovana o jedného hráča.
54:28 Vylúčenie v tíme HK Poprad (Lukáš Handlovský – 2 min., sekanie). Domáci si zahrajú krátku presilovú hru o dvoch hráčov.
53:46 Matoušek zakončil od modrej čiary. Jeho pokus sa ešte snažil tečovať Rapáč, ale puk smeruje len mimo bránky.
53:21 O'Donnell nakorčuloval do pásma príliš skoro, a tak sa po ofsajdovom postavení bude vhadzovať v strednom pásme.
52:56 Vylúčenie v tíme HK Poprad (Daniel Brejčák – 2 min., hákovanie).
51:47 V týchto chvíľach to vyzerá skôr tak, akoby sa zápas len dohrával. Slovanisti držia puk za vlastnou bránkou a dopredu sa príliš neponáhľajú.
50:25 Skórovať sa pokúsil aj Preisinger, ale jeho strela z prvej nebola ideálna. Puk dokázal poľahky zachytiť hneď prvý brániaci hráč.
49:30 dôležité Popradčania sa dostali do prečíslenia dvaja proti jednému. Handlovský poslal prudkú prihrávku Tavimu, ktorého zakončenie smerovalo tesne vedľa bránky. To bola príležitosť!
48:49 gól Poprad dal gól!
Michael Vandas si všimol na ľavej strane voľného Mareka Zagrapana, ktorý z prvej puk preposlal na opačnú stranu, kde sa nachádzal nikým nekrytý JANNE TAPIO TAVI, ktorého úlohou už len bolo trafiť puk do úplne odkrytej bránky. Stav stretnutia je 0:4! Asistencie: Marek Zagrapan, Michael Vandas.
48:28 Marek Zagrapan sa vrátil späť na ľadovú plochu a ihneď sa aktívne zapája do bránenia.
47:32 Slovanisti sa opäť usadili v útočnej tretine, kde roztočili svoj presilovkový kolotoč.
46:40 O'Donnell sa dostal do prvého zakončenia v prebiehajúcej presilovej hry, ale priestory bránky nedokázal trafiť.
46:28 Vylúčenie v tíme HK Poprad (Marek Zagrapan – 2 min., držanie).
45:30 19:21, to je aktuálny pomer streleckých pokusov v podaní oboch tímov.
44:55 Domáci hokejisti držia puk pevne pod kontrolou a vo vlastnej tretine premýšľajú nad založením ďalšieho útoku.
43:25 Branislav Rapáč urobil zbytočnú kľučku pred modrou čiaru, čím vystavil svojich spoluhráčov do ofsajdového postavenia. Budeme sledovať vhadzovanie v strednom pásme.
43:06 Slovanisti sa dostali k ďalšiemu zakončeniu, ale bolo to len z veľkej diaľky v podaní Kytnára. Nasleduje vhadzovanie pred bránkou Vošvrdu.
42:27 Hostia sa usadili v útočnom pásme, kde sa rýchlymi prihrávkami snažia rozhodiť defenzívu súpera.
41:17 gól Poprad dal gól!
LUKÁŠ HANDLOVSKÝ si prevzal puk v strednom pásme, vyviedol ho do toho útočného a následne zakončil medzi dvojicu brániacich hráčov. Puk sa po odraze od hornej žrde ocitol za chrbtom Tylera Parksa. Stav stretnutia je 0:3! Asistencie: Petr Ulrych, Daniel Brejčák.
40:45 Sledovali sériu streleckých pokusov zo strany Slovana, ale ani jedna sa nezmestila medzi tri žrde. Poprad zakladá rýchly protiútok.
Zaznela siréna, ktorá ukončila druhú časť dnešného duelu. V nej sme mali možnosť vidieť jeden gólový moment, o ktorý sa postaral James David Livingston. Stav stretnutia po druhej tretine je 0:2! My sa vám opäť hlásime približne o 15 minút.
39:50 Puk sa nachádza za bránkou Parksa a zdá sa, že v druhej tretine už nič zaujímavé neuvidíme.
39:00 Do konca druhej tretiny ostáva posledná minúta.
38:24 Maier sa dostal do zakončenia ihneď po vyhratom buly. Jeho delovku dokázal Vošvrda bez problémov zachytiť.
38:21 Marcel Haščák poslal puk cez všetky čiary do zakázaného uvoľnenia. Hra sa tak presunie opäť pred bránku Tomáša Vošvrdu.
37:50 Puk sa nachádza v pásme Popradu, ale sú to práve hokejisti hosťujúceho celku, kto ho má pevne pod kontrolou.
36:51 Trest Michaela Brodzinskeho končí, a tak sa sily na ľadovej ploche vyrovnávajú.
36:42 Seigo strieľal z prvej a trafil len dobre postavený betón domáceho gólmana. To bola pravdepodobne posledná príležitosť v prebiehajúcej presilovej hre.
35:10 dôležité Livingston zbytočne nešpekuloval a vypálil poriadne tvrdú strelu. Tá sa odrazila od ľavej tyčky Parksovej bránky.
34:51 Vylúčenie v tíme HC Slovan Bratislava (Michael Brodzinski – 2 min., hákovanie).
34:12 Bortňák si vylepšil streleckú pozíciu a vyslal na bránku štiplavú strelu. Vošvrda mal voľný výhľad a pokus zlikvidoval.
33:08 dôležité Vošvrda sa už presúval ku svojej ľavej žrdke, keď pred ním puk nepríjemne tečoval jeden z domácich hráčov a ten len tesne minul prázdny priestor jeho bránky.
32:52 O'Donnell sa s pukom ocitol v útočnej tretine súpera a rozhodol sa pre zakončenie spoza brániaceho hráča. Puk si našiel cestu až do lapačky pripraveného Vošvrdu.
32:02 dôležité Marcel Haščák si nakorčuľoval do voľného priestoru, kde si prevzal presnú prihrávku. Postupoval smerom dopredu a napokon zakončil. Domáci gólman si na svoje konto pripíše úspešný zákrok.
31:05 Vošvrda musel po zakončení Ališauskasa zasahovať ľavým betónom. Puk si prevzal Haščák, ktorý zakladá rýchly protiútok.
30:18 Vošvrda si to namieril za vlastnú bránku, aby pristavil puk svojmu spoluhráčovi.
30:02 Puk sa ocitol po dotyku hosťujúceho hráča na striedačke Slovana, a tak bude nasledovať vhadzovanie v útočnom pásme domáceho celku.
29:29 Po vyhratom vhadzovaní sa k puku dostal Brejčák, ktorý vyslal smerom k bránke prudkú strelu. Tá však smerovala mimo.
28:04 Sledovali sme zaujímavo vyzerajúcu akciu Popradčanov, na ktorej konci bol Patrik Svitana. Ten sa z prvej oprel do puku po prihrávke Marcela Haščáka, ale netrafil ho ideálne, a tak sa o väčšie vzrušenie nejednalo.
27:26 13:6, to je aktuálny pomer vyhratých vhadzovaní v podaní oboch tímov.
26:31 gól Poprad dal gól!
Mike Dalhuisen si prevzal puk, pokračoval za bránku súpera, odkiaľ vyslal krásnu zadavku na voľného JAMESA DAVIDA LIVINGSTONA a ten už nemal problém upratať puk do ľavej časti bránky. Stav stretnutia je 0:2! Asistencia: Mike Dalhuisen.
25:48 Jeden z domácich hráčov zakončil po ľade, ale strela nebola príliš dôrazná, a tak pre Vošvrdu nepredstavovala väčšiu hrozbu.
24:50 Harris zakončil od modrej čiary, ale ani tento pokus sa nezmestil medzi tri žrde. Pri puku sa už nachádzajú hostia.
24:06 Zigo zachytil rozohrávku súpera a následne prihral O'Donnellovi. Ten mu v ťažkej pozícií puk vracal, ale nepresne.
23:25 Urbánek sa v útočnom pásme ocitol skôr ako puk, a tak sme svedkami ofsajdového postavenia. Nasleduje vhadzovanie v strednom pásme.
22:44 Puk sa už nachádza v útočnom pásme Popradu, kde si ho hostia medzi sebou vymieňajú.
21:55 Hostia sa na dlhší čas usadili v útočnej tretine, kde sa im však nedarí nájsť lepšiu streleckú pozíciu.
20:14 Michal Sersen dostal veľa voľného priestoru, čo využil k prudkému zakončeniu. Vošvrda mal dobrý výhľad a puk s prehľadom pokryl.
Máme tu koniec prvej tretiny, ktorú možno označiť ako priemernú. Boli sme svedkami jedného gólu z hokejky Patrika Svitanu, ktorý využil presilovú hru po vylúčení Jakuba Urbánka. Stav po prvej tretine je 0:1 v prospech Popradu. My sa vám opäť hlásime približne o 15 minút.
19:32 Bortňák poslal puk do predbránkového priestoru, kde hľadal hokejku svojho spoluhráča. Ten však zachytil Sersen, a tak sa nič zaujímavé neudialo.
19:00 Do konca prvej tretiny ostáva jedna minúta.
18:33 Vošvrda schoval puk do svojej lapačky a hlavný rozhodca prerušil hru. Bude nasledovať vhadzovanie v útočnom pásme domáceho Slovana.
17:43 Jakub Urbánek si odpykal svoj trest, a tak sa hrá opäť v plnom počte. Slovan zvládol toto oslabenie bez väčších problémov.
16:52 Puk majú pevne pod kontrolou Popradčania, ktorí sa s ním nachádzajú za vlastnou bránkou a čakajú, kým stihnú všetci vystriedať.
16:00 Zaútočiť vo vlastnom oslabení sa rozhodol Rapáč, ktorý však svojou prihrávkou nedokázal nájsť Bortňáka.
15:43 Vylúčenie v tíme HC Slovan Bratislava (Jakub Urbánek – 2 min., podrazenie).
15:26 Puk sa ocitol pred bránou Parksa, ktorý neváhal a schoval ho pod svoju lapačku. Sledovali sme päť a pol minúty bez prerušenia.
14:09 Výborná obranná činnosť v podaní Dalhuisena, ktorý vytlačil napádajúceho Maiera. Tomu sa tak zakončiť nepodarilo.
13:17 Seigo sa prezentoval individuálnym spôsobom, prenikol cez dvojicu brániacich hráčov, ale napokon to bol Bačik, kto ho odzbrojil od puku.
12:40 Domáci hokejisti istý čas hrali v šestici, čo uniklo pozornosti rozhodcov, a tak pokračujeme v plnom počte hráčov.
11:34 Svitana posunul puk na pravú stranu klziska, kde si nakorčuľoval Skokan, ten sa ešte snažil puk preposlať lepšie postavenému spoluhráčovi, ale to sa mu nepodarilo.
10:45 Slovanisti sa museli vrátiť do stredného pásma, pretože čiarový rozhodca avizoval ofsajdové postavenie. Pri puku je aktuálne Poprad.
10:03 dôležité Do veľkej príležitosti sa dostal Štajnoch, ktorý sa dostal k odrazenému puku. Mal dostatok priestoru a času na zakončenie, čo však nevyužil. Puk poslal len do miest, kde stál pozorný Vošvrda.
09:22 Vandas sa pokúsil prekvapiť Parksa strelou z veľkého uhlu. Na túto situáciu si dal pozor a toto zakončenie pokryl.
08:16 Tavi si prevzal prihrávku od svojho spoluhráča a následne zakončil. Puk však smeruje úplne mimo bránky.
07:23 Pokúsil sa to zmeniť Maier, ktorého strela spoza brániaceho hráča bola zblokovaná a puk smeruje až na ochrannú sieť. Nasleduje vhadzovanie po pravici Vošvrdu.
06:40 Ubehlo takmer 7 minút a zatiaľ stále neevidujeme ani jeden strelecký pokus smerujúci na Vošvrdu. Poprad má zápas jasne pod kontrolou.
05:48 Nasledovať bude vhadzovanie v útočnom pásme Popradu, ktorý tak bude mať opäť možnosť usadiť sa.
04:55 Brejčák vyslal od modrej čiary puk smerom na bránku súpera. Parks v tomto prípade nemusel zasahovať, pretože strelu zblokoval jeden z jeho spoluhráčov.
04:26 Puk majú pevne pod kontrolou korčuliari hosťujúceho celku, ktorí si ho medzi sebou vymieňajú vo vlastnej tretine klziska.
03:29 Slovanisti sa dostali do prečíslenia dvaja proti jednému. Puk mal na hokejke Zigo, ktorý však neprihral a ani nezakončil.
02:53 gól Poprad dal gól!
Marcel Haščák vyslal cez os klziska presnú prihrávku na hokejku PATRIKA SVITANU, ktorý si puk najprv prevzal a neskôr presne zamieril a skóroval. Poprad využil presilovú hru a stav stretnutia je 0:1! Asistencie: Marcel Haščák, Adam Drgoň.
01:49 Vylúčenie v tíme HC Slovan Bratislava (Jakub Urbánek – 2 min., napadnutie).
01:26 Brejčák zakončil od modrej čiary, ale jeho strelecký pokus bol zblokovaný prvým brániacim hráčom.
00:43 Popradčania sú od začiatku stretnutia nasťahovaní v útočnom pásme, kde si hľadajú lepšiu pozíciu k zakončeniu.

Rozhodca: Stano, Žák – Synek, Durmis – Jonák.
Vážení čitatelia! Vitajte pri sledovaní on-line textového prenosu! My sa dnes zameriame na 41. kolo našej najvyššej hokejovej súťaže, v ktorom HC Slovan Bratislava bude hostiť na svojom štadióne HK Poprad. Poďme si v krátkosti predstaviť oba kluby.

HC SLOVAN BRATISLAVA:

Slovanisti sa v aktuálnom ročníku Tipsport ligy nachádzajú na priebežnej 3. priečke so ziskom 78 bodov s trojbodovou stratou na vedúci Poprad. Na svojom konte majú 22 víťazstiev, 5 výhier po predĺžení, 2 prehry po predĺžení a 11 prehier v riadnom hracom čase. Svojim súperom dovedna nastrieľali 122 gólov a len 90 inkasovali, čo z nich robí tím s najlepšou defenzívou ligy. Po štvorzápasovej sérií víťazstiev prišli hneď dve zaváhania s Banskou Bystricou a v poslednom zápase s Michalovcami, kde od začiatku druhej tretiny doťahovali trojgólové manko. Zásluhou Branislava Rapáča dokázal Slovan znížiť na rozdiel jedného gólu, ale presné zásahy prišli neskoro a Slovan po výsledku 2:3 vzišiel z tohto duelu bez bodu. Dnes sa v ťažkom stretnutí budú snažiť opäť naladiť na víťaznú vlnu a vziať plný bodový zisk.

HK POPRAD:

Hokejisti z východu figurujú na 1. mieste so ziskom 81 bodov. V tabuľke im svieti 22 víťazstiev, 6 výhier po predĺžení, 3 prehry po predĺžení a 9 prehier v riadnej hracej dobe. Ich skóre je 153:102, čo z nich naopak robí tím s najlepšou ofenzívou. Čím sa môže Poprad pýšiť je trojica Haščák, Svitana a Skokan, ktorí sú najproduktívnejší hráči ligy. Po tom, ako zvíťazili na ľade Zvolena, deklasovali Liptovský Mikuláš dvojciferným rozdielom a zdolali Trenčín, zaváhali vo finále Superpohára na ľade Nitry, odkiaľ si neodniesli ani bod do ligovej tabuľky po prehre 5:3.

Bookmakeri dnes mierne favorizujú Slovan, na ktorého víťazstvo je vypísaný kurz 2.25, na remízu 4.20 a na výhru hostí 2.47. Podarí sa Slovanu dotiahnuť na lídra tabuľky alebo naopak, Poprad navýši svoje vedenie? O motiváciu majú oba kluby postarané a my sa tak môžeme tešiť na atraktívne stretnutie.

Z pozície komentátora sa vám bude hlásiť Róbert Gašpárek.
Vítame Vás pri on-line prenose. Stretnutie sa začne o 16:30.