HC Slovan Bratislava HK Nitra ONLINE dnes play-off

8. 4. 2021 |

HC Slovan Bratislava dnes doma privíta HK Nitra. Sledujte 5. zápas štvrťfinále Tipos extraligy ONLINE od 18:00 hod.

Hráč HC Slovan Bratislava počas play-off s Nitrou. FOTO: TASR.

HC Slovan Bratislava dnes bude chcieť doma rozhodnúť o postupe a zabrániť podobnej blamáži, akú zažil v Nitre, keď tam naposledy prehral 2:8. Úvodná tretina bola z pohľadu hokejovosti doteraz najlepšou v celej sérii.

Skóre sa menilo až štyrikrát v priebehu piatich minút. Nitrania viedli zásluhou Slováka a Fominycha 1:0, respektíve 2:1, ale Matoušek a Maier na opačnej strane dokázali potrestať nedôraz v obrannom pásme Nitry. V prvej dvadsaťminútovke zaujala ešte pästná výmena Vitáloša s Kundrikom, v ktorej mal jasne navrch obranca domácich.

V prostrednej časti mali jasnú prevahu “corgoni”, ktorí však stroskotávali na výborne chytajúcom Parksovi. Nitrania nevyužili viacero prečíslení a v zápase začali ešte viac gradovať emócie. V 35. minúte neudržal nervy na uzde po faule od Ziga domáci Hrnka, ktorý následne čelil v bitke Maierovi.

Aj druhý súboj bez rukavíc zvládol lepšie hokejista Nitry, ktorý poslal Maiera na lopatky. Emócie sa vystupňovali aj po siréne, keď sa na ľade strhla hromadná mela, do ktorej sa zapojilo viacero hráčov.

Výsledkom potýčky bola presilovka “belasých”. Paradoxne najväčšiu šancu mal domáci Minárik, ktorého v úniku vychytal Parks. O pár sekúnd už ale gólman Slovana kapituloval. Strelou zblízka ho prekonal druhým gólom v zápase Slovák a odštartoval gólový uragán Nitry.

Hostia rýchlostne nestíhali a domáci im v 46. minúte odskočili na dva góly zásluhou Holešinského a na 5:2 zvýšil strelou od modrej čiary Bodák, ktorý vyhnal z brány Parksa.

Ani Gudlevskis však nedokázal zastaviť rozbehnutú Nitru a inkasoval hneď dva góly z troch striel. Šiesty gól Nitry strelil Kollár a siedmy pridal Hrnka. Na konečných 8:2 uzavrel Finlay a séria sa za stavu 3:1 pre Slovan sťahuje do Bratislavy.

HC Slovan Bratislava
5 : 1
(1:0, 2:0, 2:1)
HK Nitra

Góly a asistencie: 11. Brodzinski (Gašpar, Harris), 25. Harris (Gašpar, Valach), 32. Kytnár (Sersen), 46. Gašpar (O'Donnell, Meszároš), 60. Harris – 43. Tvrdoň (Mezei). Rozhodca: Orolín, Snášel – Gegáň, Šoltés.
HC Slovan Bratislava: Parks (Gudlevskis) – Štajnoch, Meszároš (A), Ališauskas, Sersen (C), Brodzinski, Maier, Valach – O'Donnell, Harris, Gašpar – Urbánek, Kytnár (A), Šišovský – Matoušek, Zigo, Rapáč – Lukošík, Bortňák, Petráš – Jendek
HK Nitra: Cowley (O'Connor) – Bodák, Mezei (C), Nemec, Švarný (A), Pupák, Vitáloš, Ege – Holešinský, Slovák (A), Tvrdoň – Žitný, Hrnka, Finlay – Fominykh, Kollár, Bajtek – Minárik, Šiška, Šťastný – Drábek
59:19 gól Slovan Bratislava dal gól!
Slovan vyhral buly a BRANT HARRIS sa s pukom z obranného pásma vybral na prázdnu bránku súpera.
45:41 gól Slovan Bratislava dal gól!
Slovan dohrával akciu v zóne súpera, O'Donnell zadovkou poslal puk na pravý kruh a RASTISLAV GAŠPAR poslal puk strelou zápästím do siete súpera. Asistencie: Brendan O'Donnell a Andrej Meszároš.
42:10 gól Nitra dala gól!
Nitra pokračovala v presilovke s pukom v zóne domácich, z pravého kruhu vystrelil MAREK TVRDOŇ a prestrelil Parksa v bránke domácich. Asistencia: Branislav Mezei.
31:24 gól Slovan Bratislava dal gól!
Sersen vystrelil z pravého kruhu, Cowley puk zrazil dole na ľad a MILAN KYTNÁR z bránkoviska poslal puk do prázdnej bránky súpera. Asistencia: Michal Sersen.
24:10 gól Slovan Bratislava dal gól!
Slovan ušiel dvomi hráčmi defenzíve hostí, Gašpar z ľavej strany pri bránkovisku poslal ideálny puk na pravú stranu a BRANT HARRIS pri akcii dva na nula poľahky skóroval. Asistencia: Rastislav Gašpar a Juraj Valach.
10:30 gól Slovan Bratislava dal gól!
Teraz to tam padlo, opačné garde, puk z pravého kruhu smeroval na ľavý, kde z prvej vystrelil MICHAEL BRODZINSKI a aj keď sa Cowley presúval, puk Michael poslal na vzdialenejšiu žrď pod brvno. Asistencie: Rastislav Gašpar a Brant Harris.