HC Slovan Bratislava HC Nové Zámky ONLINE Tipos extraliga 2020 dnes

10. 12. 2020 |

HC Slovan Bratislava, HC Nové Zámky, online prenos, Tipos extraliga 2020, dnes, štvrtok, live. HC Slovan Bratislava dnes doma privíta HC Nové Zámky. Ako súboj dopadne môžete sledovať ONLINE od 18:00 hod. live.

Hokejisti HC Slovan Bratislava. FOTO TASR.

HC Slovan Bratislava, HC Nové Zámky, online prenos, Tipos extraliga 2020, dnes, štvrtok, live. HC Slovan Bratislava bude chcieť doma proti HC Nové Zámky nadviazať na poslednú výhru 5:4 nad HK Nitra.

V Bratislave sa hral od úvodu vyrovnaný hokej, oba tímy sa tlačili do ofenzívy. Slovan postupne získaval prevahu, najmä streleckú. V desiatej minúte poslal puk na bránku Nitry Bačik, na jeho odraz výborne zareagoval Ranford a poslal domácich do vedenia - 1:0.

Odpoveď Nitry prišla po štyroch minútach, Makarova prestrelil z pravej strany Minárik. Do konca tretiny už šance neprišli, za to však pribúdalo drobných šarvátok.

V druhej padol prvý gól do siete Makarova v čase, keď hral Slovan presilovú hru. Slovák výborne načasoval prihrávku na Zecha a obranca Nitry poslal puk do bránky. Početnú výhodu však Slovan využil, prudkou strelou prekonal Cowleya O'Donnell. Stav sa potom zmenil v 33. minúte, keď mali domáci výhodu presilovky 4 na 3, zámorský útok Slovana sa opäť postaral o vedenie domácich.

Leeho strelu šikovne tečoval do siete Ranford. Nitra potom zvýšila tempo, dotiahla sa na súpera strelecky, ale vyrovnať sa jej nepodarilo ani v presilovej hre, keď Slovan niekoľkými zákrokmi podržal Makarov.

Brankár "belasých" sa zaskvel aj pri samostatnom nájazde Hrnku a hostí to mrzelo ešte viac, keď v záverečnej sekunde druhej tretiny zavŕšil Ranford hetrik.

V tretej tretine hrali najskôr presilovku domáci, ale nevyužili ju. Naopak, Nitra svoju príležitosť využila po peknej spolupráci prvého útoku, zakončil Hrnka. Radosť hostí však trvala iba chvíľu, pretože Harris po spolupráci s Gašparom poslal Slovan opäť do dvojgólového vedenia.

Záver zdramatizovali najskôr dve veľké šance Slovana, po ktorých sa mohlo definitívne rozhodnúť, ale napokon sa ešte hostia tešili z gólu po zásahu v power play. Na konečných 5:4 upravil Žitný.

HC Slovan Bratislava
2 : 1
(0:0, 2:1, 0:0)
HC Mikron Nové Zámky

Góly a asistencie: 21. Harris (Bortňák), 31. Harris (Gašpar, Sukeľ) – 38. Embrich (Västilä, Seppänen). Rozhodca: Stano, Žák – Gegáň, Jedlička.
HC Slovan Bratislava: Parks (Makarov) – Ališauskas, Sersen (C), Štajnoch, Meszároš (A), Valach, Lee, Beňo, Bačik – O'Donnell, Kytnár (A), Ranford – Studenič, Harris, Zigo – Sukeľ, Urbánek, Gašpar – Kundrík, Bortňák, Petráš
HC Mikron Nové Zámky: Kiviaho (Lackovič) – Västilä, Hain, Ordzovenský, Fereta, Mikuš (A), Drtina, Roman – Obdržálek (A), Seppänen, Bajtek – Okoličány, Holovič, Števuliak – Zahradník, Embrich, Rogoň – Jurík (C), Ondrušek, Giľák
59:42 Bačikov strelecký pokus minul cieľ.
59:03 Västilä vystrelil od modrej z jej stredu po ľade, Parks puk usmernil do rohu klziska.
58:34 dôležité Kiviaho na striedačke, hostia hrajú power play bez brankára.
58:04 dôležité Oddychový čas hostí, ktorí spriadajú plány na záver tretej tretiny.
56:27 O'Donnell vystrelil príklepom z vnútornej strany od ľavého kruhu, Kiviaho cez betón poslal puk do rohu klziska.
55:05 Oba tímy hrajú na bezpečnú obranu, akoby sme už efektné strely na tú ktorú bránku vidieť nemali.
53:01 Konečne strela na bránku, z ľavej strany od kruhu žabku poslal na bránku hostí Kundrík, Kiviaho mal odkrytý výhľad a puk mu starosti nenarobil, bezpečne ho schoval vo svojej rukavici.
52:35 Brankári sa nudia, chlapci naháňajú puk a čas plynie.
49:21 Nemáme konca kraja so zakázaným uvoľnením, vhadzujeme po pravici Kiviahoa.
49:01 Opäť puk na zakázané uvoľnenie, hra sa nám začala kúskovať.
48:54 Vhadzovanie pred Parksom si zopakujeme, avšak na druhej strane, zakázané uvoľnenie belasých.
48:44 Garde sa vymenilo, zakázané uvoľnenie Slovan, vhadzujeme po ľavej ruke Parksa.
48:15 Nové Zámky striedať nemôžu, zakázané uvoľnenie, vhadzujeme po pravej ruke Kiviahoa.
47:39 Meszároš poslal puk pred bránku hostí, Harris sa snažil zakončiť z otočky po ľade, Kiviaho v rozkľaku puk cez ľavý betón schoval pod svoju rukavicu.
46:44 Domáci v plnom počte, Parks nemusel počas oslabenia nijako zasahovať.
46:32 Puk za bránkou hostí, je po presilovke.
45:27 Ďalší puk mimo obranného pásma domácich, hostia Slovan pod tlak ešte nedostali.
44:44 Kytnár inkasuje dve minúty za držanie, hostia si zahrajú presilovú hru.
43:57 Hostia po dlhom čase na výlete mimo svojho obranného pásma, puk skončil v lapačke Parksa.
43:20 Sersenov príklep od modrej z ľavej strany, Kiviaho puk poslal do rohu klziska.
42:00 Slovan začal tretiu časť aktívnejšie než súper, no zatiaľ nám tu ubieha čas, reklamné strely na bránku Kiviaho pohodlne likvidoval.
Ďalšia tretina sa začne približne o 19:49.
Skončila sa nám druhá časť zápasu, v nej sme videli tri góly. Harris ukazuje svoje hokejové umenie, keď nielenže otvoril účet dnešného večera. Hostia sa nevzdávajú, hrajú vcelku dobrý hokej, odmenou im bolo využitie presilovej hry v závere tretiny. Harris ešte nastrelil v úniku ľavú žrď bránky súpera, pomer striel medzi žrde v druhej časti 9:12, pred treťou tretinou je všetko otvorené.
38:54 O'Donnell bol nepresný v zakončení z pravého kruhu, do akcie vyrazili Nové Zámky.
37:11 gól HC Nové Zámky dali gól!
Puk z ľavej strany pred bránkovisko priviezol na hokejke ERIK EMBRICH, vystrelil a puk skončil v sieti bránky Parksa. Asistencie: Markus Västilä a Janne Seppänen.
36:35 Hákovanie a menší trest pre Ališauskasa, hostia budú hrať ďalšiu presilovú hru.
34:50 dôležité Harris od modrej sám korčuľoval na bránku hostí, vystrelil z vnútornej strany pravého kruhu, puk opečiatkoval konštrukciu bránky Kiviahoa.
34:05 Studenič krásne vybojoval puk, Hain nemal šancu, strelu Meszároša od modrej z ľavej strany tečoval medzi kruhmi Zigo, Kiviaho puk schoval medzi svoje betóny.
33:14 Hráme vo svižnom tempe, hra sa prelieva zo strany na stranu, strelu do tej ktorej bránky sme však nevideli.
31:08 Slovan vyhral buly, puk Ališauskas posunul na stred Sersenovi, ktorý vystrelil od modrej príklepom, Kiviaho puk schoval vo svojom výstroji.
30:40 gól Slovan Bratislava dal gól!
Spoza bránky Gašpar poslal puk na ľavý kruh a BRANT HARRIS okamžite pozdrav do siete pod brvno bránky Kiviahoa. Asistencie: Rastislav Gašpar a Jakub Sukeľ.
29:39 Domáci v plnom počte, Slovan ubránil oslabenie o dvoch mužov v aréne, hostia sa z gólu zatiaľ radovať nebudú.
29:28 Slovan opäť poslal puk von cez všetky čiary, Nové Zámky sa snažia, no márne.
28:51 Slovan so štyrmi korčuliarmi, Harris už naskočil na ľad, ten odsedel trest za hráčsku lavičku.
28:42 Zahradník trafil z ľavej strany len oblúkovú konštrukciu domácej bránky, Slovan následne puk vyhodil von z pásma.
28:21 Seppänen vystrelil z vnútornej strany ľavého kruhu, Parks v pokľaku puk schoval do náručia. Predtým poslal puk späť do hry po strele Seppänena z pravej strany od kruhu.
27:39 Seknutie a dvojka pre Petráša, Slovan pôjde do trojky.
26:51 Trest pre hráčsku lavičku domácich, nevyšlo im striedanie a tak Nové Zámky dostali zadarmo presilovú hru.
26:51 Hostia v plnom počte, Kanaďania to točili v pásme súpera, gól sme nevideli a po prihrávkach na jeden dotyk Bortňák skončil na ľade a už vystreliť nedokázal.
25:51 dôležité Harris krásne vystrelil z ľavého kruhu, Kiviaho mal dobrý výhľad a puk efektne zatočil do svojej lapačky.
25:40 Druhý puk poslali hostia von z pásma, Slovan zatiaľ bránku súpera neohrozil.
24:51 Držanie a dve minúty pre Rogoňa, presilovku si zahrá teraz Slovan.
23:17 Domáci v plnom počte, Slovan svoje oslabenie ubránil poľahky, efektný palebný priestor súperovi neposkytol.
22:31 Slovan poslal puk von cez všetky čiary a získal cenné sekundy zo svojho oslabenia.
22:06 Okoličány mal otvorený priestor, neuspel strelou od pravého kruhu a puk poslal na ochranné sklo.
21:17 Hákovanie a dve minúty pre Ališauskasa, presilová hre pre Nové Zámky.
21:08 Parks má puk vo svojej moci, keď hostia dohrávali svoju presilovú akciu v zóne domácich.
21:06 Domáci v plnom počte, oslabenie ubránili a ako bonus dosiahli gól.
20:44 gól Slovan Bratislava dal gól!
Hostia chybovali v rozohrávke za svojou bránkou, puk vybojoval Bortňák, poslal ho medzi kruhy a BRANT HARRIS už vedel, kam puk poslať. Asistencia: Dalibor Bortňák.
20:26 Skrumáž pred bránkou Parksa, hlavný rozpažil a tak ani teraz zmenu skóre nezaznamenáme.
Ďalšia tretina sa začne približne o 18:54.
V prvej tretine sme videli tri vylúčenia, no tretinu bez gólu. Slovan mal spočiatku prevahu a držal hostí pod tlakom, no boli to práve Nové Zámky, ktoré mali tutovku v podobe brejku Bajteka. Po ňom sa hra v poli vyrovnala, prišla presilovka pre hostí a šance. Uvidíme, aký scenár nám chlapci pripravia v druhej tretine, pomer striel medzi žrde v tej prvej 11:8.
19:24 Skrumáž pred bránkou domácich sa nekonala, Kytnár poslal pozdrav na druhú stranu.
19:06 Seknutie a dve minúty pre Sersena, na rad prichádza výhoda pre súpera v zelených dresoch, Nové Zámky.
18:53 Hostia v plnom počte, ani v tejto presilovke sa zmena skóre neudiala.
18:01 Slovan hral s pukom v zóne hostí, ktorí teraz puk poslali von z pásma, oba tímy striedajú počas hry, Kiviaho v bránke hostí zatiaľ veľa práce nemal.
16:53 Hain dvojka za nedovolené bránenie, presilovú hru si zahrá teraz Slovan.
16:53 dôležité Slovan sa dostal do prečíslenia dva na jeden, z pravej strany puk smeroval vľavo, Bortňák pred bránkoviskom puk do siete hostí poslať nedokázal.
15:09 Ondrušek vystrelil sám zoči-voči Parksovi z medzikružia, ani teraz sa hostia radovať z gólu nemôžu.
14:36 Domáci v plnom počte, Slovan svoje oslabenie ubránil.
13:44 Seppänen vystrelil z pravej strany, Parks puk poslal za svoju bránku, aby vzápätí po kombinácii opäť Seppänen vystrelil, tentokrát od modrej, Parks cez hokejku poslal puk späť do hry.
12:46 Slovan poslal puk von z pásma a získal sekundy zo svojho oslabenia.
12:43 Hostia vyhrali buly a puk okamžite smeroval na bránku domácich, Parks bol pozorný a puk schoval vo svojej lapačke.
12:36 Meszároš poslal na ľad Giľáka, súboj dvoch šestnástok na drese skončil trestom pre Meszároša, dve + desať za faul na hlavu a krk. Nové Zámky si zahrajú presilovú hru.
12:02 Sersen na dvakrát príklepom spoza pravého kruhu, kým prvý puk Kiviaho poslal späť do hry, ten druhý mu schoval do lapačky.
11:23 Drtina vystrelil spoza ľavého kruhu zápästím, Parks šiel dole na ľad a puk zlikvidoval vo svojom náručí.
10:26 dôležité Bajtek sa dostal do brejku a korčuľoval sám na Parksa, pred bránkou puk ešte premiešal, zakončil po ľade, Parks ho vychytal.
08:20 Ališauskas to skúsil príklepom od modrej z jej stredu, Kiviaho puk cez hokejku poslal do rohu klziska a hostia zakrátko von z pásma.
07:53 dôležité Hlavný po návrate na ľadovú plochu rozpažil. Bačik vystrelil spoza kruhu, Kiviaho puk zastavil cez betón, no potom tam Kytnár dobiedzal, ťažko povedať, kde skončil puk.
07:53 dôležité Slovan sa radoval z gólu, hlavný rozpažil a teraz situáciu prekonzultuje s videorozhodcom zápasu.
07:12 Bačik vystrelil od modrej z ľavej strany od mantinelu tesne nad ľadom, Kiviaho puk zatočil do svojej lapačky.
06:20 Urbánek vystrelil z ľavej strany od kruhu, Kiviaho cez hokejku puk poslal späť do hry, belasí s pukom na hokejkách v zóne súpera.
05:58 Ondrušek poslal puk spoza ľavého kruhu do lapačky Parksa, ktorý s ním nemal najmenší problém.
04:50 Harris si pýtal puk pred bránkoviskom, Kytnár to skúsil na strelu z pravej strany, Kiviaho puk poslal pred seba a hosťom sa ho podarilo dostať mimo svoje obranné pásmo.
04:20 Slovan pokazil útočnú akciu a vyrobil zakázané uvoľnenie, vhadzovať budeme po pravici Parksa.
02:38 Urbánkov strelecký pokus defenzíva hostí usmernila na ochrannú sieť, vhadzujeme po pravej ruke Kiviahoa.
01:35 dôležité Lee vystrelil príklepom spoza kruhov, ľavý betón Kiviahoa bol proti, puk poslal brankár hostí späť do hry.
00:32 Västilä vystrelil švihom z ľavého kruhu, Parks puk poslal za svoju bránku a následná snaha hostí o zakončenie spoza bránky k úspechu neviedla.

HC Slovan Bratislava:

HC Mikron Nové Zámky:

Rozhodca:

Stano, Žák – Gegáň, Jedlička.
V aktuálnej sezóne sa súperi stretnú druhýkrát. V prvom zápase belasí zvíťazili na ľade svojho dnešného súpera po výsledku 3:0. Aktuálna forma stavia do úlohy favorita domáci tím, tabuľkové postavenie je s rozdielom jedného bodu pre domácich, no chlapci z Nových Zámkov odohrali o štyri zápasy viac. Potvrdí tím od Dunaja v druhom vzájomnom zápase úlohu favorita duelu?

Srdečne Vás pozývam k sledovaniu ďalšieho domáceho zápasu Tipos ligy, Aréna Ondreja Nepelu privíta klub HK Mikron Nové Zámky a my vám aj z tohto zápasu krátkymi písanými vstupmi sprostredkujeme aktuálne dianie na bratislavskej ľadovej ploche.
Vítame Vás pri on-line prenose. Stretnutie sa začne o 18:00.