ONLINE Tipos extraliga: HC Slovan Bratislava HC 05 Banská Bystrica

10. 11. 2020 |

HC Slovan Bratislava, HC 05 Banská Bystrica, online prenos, Tipos extraliga 2020, dnes, live. HC Slovan Bratislava dnes privíta na svojom ľade hráčov HC 05 Banská Bystrica. Online prenos štartujeme od 18:30 hod.

Hokejisti HC Slovan Bratislava. FOTO TASR.

HC Slovan Bratislava, HC 05 Banská Bystrica, online prenos, Tipos extraliga 2020, dnes, live. Hokejisti Slovana Bratislava zvíťazili v šlágri nedeľňajšieho programu Tipos extraligy na ľade HC Košice 2:0. V dohrávanom zápase 5. kola strelil oba góly hostí kanadský útočník Brendan O'Donnell.

V košickom tíme absolvoval premiéru stredný útočník Bruno Mráz, ktorý prišiel práve zo Slovana. V drese hostí debutoval krídelník Rastislav Gašpar, nová akvizícia z Detvy.

HC Slovan Bratislava, HC 05 Banská Bystrica, ONLINE, Tipos extraliga 2020, dnes, live

Hostia mali lepší štart do zápasu a snažili sa o rýchly gól. Strely obrancov Leeho a Štajnocha ešte neznamenali zmenu skóre, ale v 6. minúte O'Donnell vymietol ľavý horný roh košickej bránky - 0:1.

Prvá tretina priniesla aj viacero šarvátok, z ktorých vyplynulo aj niekoľko presiloviek. V 8. minúte sa do šance predral Mráz, ale Makarova neprekonal. Domáci neskórovali ani v niekoľkých presilovkách, v ktorých neprekvapili súperovu obranu.

Ani v druhej tretine nebola núdza o vylúčených, ale gólových príležitostí príliš nepribudlo. Ofenzívne akcie oboch tímov sa často končili už v zárodku, na ľade pribudlo nepresností a svoje tímy viackrát podržali aj brankári. V 32. minúte sa Buček natlačil pred bránku Riečického, ale puk do nej nedostal. Na opačnej strane neprekvapili Makarova pokusy Michalčina či Klhůfeka.

V 41. minúte nevyrovnal Jenyš, ktorého tutovku zmaril Makarov. V 53. minúte Valach uvoľnil O'Donnella, ale ten zblízka neprekonal Riečického. Košičania v tretej časti zvýšili aktivitu v ofenzíve, ale ani Baránekova dorážka v 57. minúte neskončila v bránke. O'Donnell v 58. minúte využil chybu v rozohrávke Košičanov a poradil si aj s Riečickým - 0:2.

HC Slovan Bratislava
7 : 2
(2:2, 3:0, 2:0)
HC 05 Banská Bystrica

Góly a asistencie: 19. Zigo (Sersen, Lee), 20. B. Rapáč (S. Petráš), 24. Zigo (Harris, Buček), 27. Gašpar (O´Donnell), 32. O´Donnell (Studenič, Lee), 55. B. Rapáč (Buček), 58. O´Donnell (Studenič) – 5. M. Sloboda (Tamáši), 10. J. Brejčák (Drew, Vay). Rozhodca: M. Novák, Adamec – Valo, J. Konc – Jonák. Diváci: Bez divákov.
HC Slovan Bratislava: Durný (11. Makarov) – Ališauskas, Sersen, Štajnoch, Bačík, J. Valach, Lee, Beňo, Maier – Harris, Zigo, Buček – Studenič, Kytnár, Ranford – O´Donnell, Urbánek, Gašpar – D. Jendek, S. Petráš, B. Rapáč
HC 05 Banská Bystrica: Vay (27. Rabčan) – Drew, J. Brejčák, Žiak, Ďatelinka, Biro, Breton, Petrinec, Demo – Lamper, Winquist, Faško-Rudáš – M. Sloboda, Tamáši, Kabáč – Vašaš, Giertl, Vybíral – Šimun, Sojka, Výhonský
59:34 dôležité Rastislav Gašpar bol sám pri žrdke bránky súpera, v miernom uhle ju trafil a nedokázal puk zasunúť za čiaru.
58:58 Stretnutie sa už viac-menej iba dohráva. Slovan kontroluje puk, chce to doviesť do konca bez zbytočnej chyby.
58:01 Na začiatku posledných dvoch minút riadneho hracieho času je jasné, že Slovan dnes vysoko vyhrá a Banská Bystrica odíde domov s debaklom.
57:24 gól Slovan Bratislava dal gól!
Domáci si z toho nakoniec spravili exhibíciu. Traja išli na jedného. Zodpovednosť na seba zobral BRENDAN O´DONNELL a švihom prepálil Rabčana.
56:38 dôležité Milan Kytnár si našiel odrazený puk pred bránkou hostí, vo veľmi dobrej pozícii tesne minul bránku Rabčana.
56:04 Vylúčenie v tíme HC 05 Banská Bystrica (Hunter Drew – 2 min., vrazenie na mantinel + 10 min. osobný trest, vrazenie na mantinel).
55:48 Slovan znova s pukom v útočnom pásme. Tentoraz je to síce bez striel, no to domácim vôbec nemusí vadiť.
54:58 Studenič sa natlačil do bránkoviska, ale Rabčan proti nemu zasiahol. Následne sa dostal do konfliktu s Winquistom, slovenský útočník do bitky nešiel.
54:19 gól Slovan Bratislava dal gól!
Rabčan síce dokázal trikrát po sebe predviesť zákrokov proti strele a následným dorážkam zblízka, avšak jeho spoluhráči nepokryli Slovanistov a BRANISLAV RAPÁČ dotlačil puk za čiaru.
53:36 Vylúčenie v tíme HC 05 Banská Bystrica (Michal Kabáč – 2 min., sekanie).
52:39 dôležité Ďalší obdivuhodný zákrok Rabčana. Zblízka zakončoval vo veľkej šanci Rapáč, 19-ročný gólman si znova poradil.
51:58 dôležité Studenič získal puk pri mantineli, prihral medzi kruhy a Ranford vo výbornej pozícii nechal vyniknúť Rabčana.
51:28 Banskobystričania sa nedostali do útočného pásma, pretože by sa pískal ich ofsajd, a tak útočnú tretinu uvoľnili.
50:41 Zakázané uvoľnenie Banskej Bystrice.
50:32 Zakázané uvoľnenie Banskej Bystrice.
50:02 Zakázané uvoľnenie Banskej Bystrice.
49:48 Slovan hrá s piatimi hráčmi.
48:57 Banská Bystrica bola ďalej rozostavená v útočnom pásme, ďalšie strely na Makarova veľmi neprichádzali.
48:25 Slovan je s piatimi hráčmi.
48:02 dôležité Winquist už dvíhal ruky, pretože sprava nasmeroval puk pod brvno a bol to úžasný zákrok s pomocou brvna, čo nepustilo puk do siete.
47:48 Vylúčenie v tíme HC Slovan Bratislava (Michal Sersen – 2 min., hákovanie).
47:38 Breton s dobrou strelou, Makarov puk vyrazil pred seba, kde sa k dorážke nedostal Šimun.
46:33 dôležité Milan Kytnár išiel v oslabení sám na brankára Rabčana, tesne minul bránku a nestrelil šiesty gól Slovana.
46:25 Vylúčenie v tíme HC Slovan Bratislava (Dominik Jendek – 2 min., hákovanie).
45:28 Šimun nedostal puk na Sojku pred bránku Makarova, Slovan získal puk do svojej moci a snaží sa prejsť dopredu.
44:29 V týchto chvíľach sa hrá hore-dole, lenže bez streleckého zakončenia na jednu či druhú bránku.
43:12 Slovan je v plnom počte.
42:29 dôležité Patrik Lamper bol úplne sám pred Makarovom, ani teraz ruský gólman neinkasoval prvý gól v Tipos Extralige.
41:59 Vybiral prihrával pred bránku súpera, lenže spoluhráčov nenašiel a puk sa od zadného mantinelu odrazil do stredného pásma.
41:12 Vylúčenie v tíme HC Slovan Bratislava (2 min. – príliš veľa hráčov na ľade). Trest odpyká Samuel Buček.
40:38 Slovan hrá s piatimi hráčmi.
40:05 Slovan je so štyrmi hráčmi.
V prostrednej časti hry bol na ľade prakticky iba jeden tím. Slovan si ide jasne za tromi bodmi a vďaka trom gólom po sebe je to veľmi reálny variant. Pred nami ostáva ešte tretia tretina.
39:31 Slovan vyhadzuje cez všetky čiary.
39:05 Banská Bystrica s dobrou kombináciou, Šimun dostával puk pred prázdnu bránku, nedokázal ho trafiť.
38:38 Vylúčenie v tíme HC Slovan Bratislava (Michal Sersen – 2 min., zdržiavanie hry / vystrelenie alebo vyhodenie puku).
38:05 Vylúčenie v tíme HC Slovan Bratislava (Marián Studenič – 2 min., hákovanie).
37:05 dôležité Samuel Buček bol úplne sám medzi kruhmi, výborným zákrokom sa proti jeho strele prezentoval brankár Eugen Rabčan.
36:27 dôležité Brendan O´Donnell to skúsil z pravého kruhu, pokus švihom smeroval do vyrážačky Rabčana. Tomu o niekoľko sekúnd po strele Štajnocha pomohla žrď.
35:44 Nahodenie od modrej čiary bolo pred bránkou Makarova dobre tečované, puk však nesmeroval na bránku, ale vedľa nej.
34:55 Slovan je v plnom počte.
33:19 dôležité Pred bránkou Makarova to poriadne vrelo. Winquist zakončoval zblízka, ruský gólman uspel a jeho ležiaca hokeja zastavila dorážku Lampera.
32:55 Vylúčenie v tíme HC Slovan Bratislava (Patrik Bačik – 2 min., krosček).
31:45 gól Slovan Bratislava dal gól!
Necelú sekundu po uplynutí presilovky dostal výbornú prihrávku pred bránku BRENDAN O´DONNELL a zblízka prekonal Rabčana. Ten teda takisto inkasuje, rovnako ako Vay a Durný. S čistým kontom dnes z kvarteta brankárov zatiaľ iba Makarov.
31:45 Banská Bystrica je v plnom počte.
30:31 Slovan hrá dobre túto presilovku. Drží sa v útočnom pásme, prišli aj nejaké zaujímavé nahodenia.
29:45 Vylúčenie v tíme HC 05 Banská Bystrica (Ivan Ďatelinka – 2 min., hákovanie).
29:45 dôležité Brendan O´Donnell dostal veľmi peknú prihrávku od mantinelu a mieril sám na Rabčana. Mladík zasiahol proti zakončeniu medzi betóny. Fauloval však Ivan Ďatelinka. Bude z toho trest, nie samostatné strieľanie.
29:27 Zakázané uvoľnenie Slovana.
29:12 Martin Faško-Rudáš sa snažil od mantinelu potiahnuť puk pred bránku súpera, čo sa mu proti trojici obrancov nepodarilo.
28:37 Slovan je naďalej usadený v útočnom pásme. Štajnoch strieľal vedľa, Bačík do Rabčana. V tretine domácich sa počas tejto periódy hrá minimálne ba až vôbec.
27:22 Zigo sa medzi kruhmi nedostal k strele, puk sa ocitol na ľavom krídle a prudko pálil do Rabčana obranca Ališauskas.
26:51 dôležité Prvý zákrok Rabčana v stretnutí bol exkluzívny, nakoľko Rapáč zblízka namieril do rohu bránky. Skvele vystrelila lapačka mladíka v bránke hostí.
26:36 dôležité Expresne rýchlo mohlo byť znížené. Makarov vytiahol skvelý zákrok a stále v Tipos Extralige neinkasoval ani raz.
26:21 striedanie Striedanie v tíme HC 05 Banská Bystrica: z ihriska odchádza Ádam Vay, prichádza Eugen Rabčan.
26:21 gól Slovan Bratislava dal gól!
Domáci kombinovali v útočnom pásme ako počas presilovky. Hráči Bystrice boli na ľade poriadne dlho a nemohli poriadne prestriedať. Aj to využil RASTISLAV GAŠPAR, ktorý sa spoza bránky dostal do bránkoviska a puk zasunul za Vaya. Je to jeho prvý bod v drese "Belasých".
25:34 Oddychový čas Banskej Bystrice.
25:34 Zakázané uvoľnenie Banskej Bystrice.
25:17 Slovan je veľmi aktívnym tímom. Jeho hráči mieria za ďalším presným zásahom, momentálne je na ľade iba jedno mužstvo.
23:59 gól Slovan Bratislava dal gól!
Harris získal puk, prihral do útočného pásma a TOMÁŠ ZIGO mohol ísť sám na Vaya. Tak aj urobil, strieľa svoj druhý gól proti materskému tímu, s ktorým vyhral dva slovenské tituly.
23:45 dôležité Harris sa dostal cez Bretona až pred bránkovisko súpera. V obrovskej šanci tesne minul vzdialenejšiu žrď.
22:53 Niekoľko dobrých pokusov domácich hráčov, avšak Vay teraz podržal svoj tím pri troch pokusoch zblízka.
22:13 Banská Bystrica hrá v plnom počte.
21:45 Ďalšie vyhodenie hostí, Bystrica pokračuje vo veľmi dobrom bránení.
21:09 Výhonský získal puk v útočnej tretine a s Lamperom boli v situácii dvoch proti jednému. Prihrávka neprešla, neujali sa ani pokusy o dorážky. Makarov puk prikryl.
20:49 Banská Bystrica zatiaľ bráni oslabenie dobre, hostia už dvakrát puk poslali cez všetky čiary.
20:13 Vylúčenie v tíme HC 05 Banská Bystrica (Josh Winquist – 2 min., zdržiavanie hry / vystrelenie alebo vyhodenie puku).
Banská Bystrica po góloch Mareka Slobodu a Jána Brejčáka išla do vedenia o dva góly. Slovan nevyužil presilovku 5 na 3, no aj tak vyrovnal, keďže Tomáš Zigo znížil a Branislav Rapáč sa presadil štyri sekundy pred koncom.
19:56 gól Slovan Bratislava dal gól!
Hosťom sa nakoniec ich náskok rozpadol úplne a to pred koncom dejstva. BRANISLAV RAPÁČ sa najlepšie zorientoval pri bránke a puk dorazil za Vaya.
18:58 gól Slovan Bratislava dal gól!
Domáci sa dočkali ešte pred prestávkou, čo je pre nich veľmi dôležité. Michal Sersen namiesto strely nahadzoval pred bránku a teč TOMÁŠA ZIGA skončila za Vayom.
18:16 Slovan nasťahovaný v útočnom pásme. Všetko sa to momentálne točí okolo mantinelov, Vay momentálne bez zákroku.
17:45 Banská Bystrica ubránila veľmi dobre aj oslabenia. Zatiaľ sa hostia v Bratislave prezentujú precíznou defenzívou, cez ktorú má Slovan vytvárať si šance.
16:48 Banská Bystrica je v plnom počte.
15:09 Banská Bystrica s piatimi hráčmi.
15:05 dôležité Veľká šanca pre Gašpara. Zakončoval zblízka, vo výbornej pozícii znova nasmeroval puk iba do výstroje Vaya.
14:59 Rastislav Gašpar preniesol hru v presilovke 5 na 3 do pravého kruhu, strelu z prvej poslal Harris a mieril do Vaya, ktorý sa skvele premiestnil.
14:48 Vylúčenie v tíme HC Slovan Bratislava (Daniel Demo – 2 min., nedovolené bránenie).
13:58 Vay výborne zasiahol proti nahodeniu od modrej čiary, pretože tam boli možnosti dorážok. Strhla sa aj menšia mela, tá bola rýchlo upokojená.
13:09 Vylúčenie v tíme HC 05 Banská Bystrica (2 min. – príliš veľa hráčov na ľade). Trest odpyká Dominik Sojka.
12:52 Slovanisti sa usadili v útočnom pásme. Dlho to bolo okolo mantinelov, potom vystrelil nepresne Bačík.
11:58 Zakázané uvoľnenie Banskej Bystrice.
11:39 Lee zakončoval od modrej čiary, Studenič sa pokúsil o teč. Puk nasmeroval vedľa bránky Vaya. Maďarský gólman dnes prakticky ešte dokopy nič výraznejšie nemusel riešiť.
10:54 Rozhodcovia videli šesť hráčov Slovana na ľadovej ploche. Po následnej porade usúdili, že boli len piati a vylučovať sa nebude.
10:39 Slovan sa okamžite snažil o odpoveď. Strela Štajnocha do modrej čiary a ani pokus Harrisa z krídla neprešli na gólmana Banskej Bystrice.
09:54 striedanie Striedanie v tíme HC Slovan Bratislava: z ihriska odchádza Roman Durný, prichádza Andrei Makarov.
09:54 gól Banská Bystrica dala gól!
JÁN BREJČÁK vystrelil prakticky od modrej čiary a jeho bomba prešla za Durného do siete. Kuriózny moment a hostia sú vo vedení o dva presné zásahy.
08:44 Marián Studenič získal rýchlosť na pravom krídle, dostal sa až pred bránku Banskej Bystrice, kde nedokázal presne zakončiť.
08:19 Breton nahadzoval od modrej čiary, puk prešiel k bránke Durného, no nebola to nebezpečná situácia.
07:28 Marek Sloboda veľmi dobre strieľal z pravého kruhu, mieril to tak, aby Tamáši ešte mohol tečovať. Puk skryl Durný.
06:58 Zakázané uvoľnenie Slovana.
06:33 Slovanisti puk iba posunuli do stredného pásma, kde sa k nemu nedostal Jendek a hostia zase prišli do útočného pásma.
05:59 Banská Bystrica je logicky po góle aj ďalej aktívnym tímom, hostia robia znova prievan v tretine Slovana.
04:53 gól Banská Bystrica dala gól!
MAREK SLOBODA otvára skóre proti svojmu bývalému klubu. Alex Tamáši v podstate iba nahadzoval pred bránku, ale puk po teči Slobodu prepadol za Durného.
04:39 Banská Bystrica je síce usadená v útočnom pásme, no všetko je to momentálne pri mantineloch a bez zakončení.
04:09 Zakázané uvoľnenie Slovana.
03:39 Na jednej strane neuspel Buček, na druhej zas Lamper. Momentálne sa hrá dlhšie bez prerušenia, ale aj bez strely.
02:43 Branislav Rapáč bol sám pred bránkou súpera, kde mu prihral Jendek. Nedokázal puk zakončiť, dokorčuľovali tam obrancovia Bystrice.
02:11 Urbánek sa chcel predrať do samostatného nájazdu, proti dvojici obrancov nemal rýchlosť a neuspel.
01:04 Tamáši zakončil spomedzi kruhov, mieril dosť slabo do stredu bránky. Pre Durného to nebola náročná pozícia na zákrok.
00:49 Banskobystričania kombinovali v útočnom pásme. Od modrej tvrdo vystrelil Ján Brejčák, brankár Durný zasiahol lapačkou.
00:17 Zigo spoza bránky prihral medzi kruhy, kde mohol mať streleckú pozíciu Harris. Dostal to na korčule.

HC Slovan Bratislava: Durný (Makarov) – Ališauskas, Sersen, Štajnoch, Bačík, J. Valach, Lee, Beňo, Maier – Harris, Zigo, Buček – Studenič, Kytnár, Ranford – O´Donnell, Urbánek, Gašpar – D. Jendek, S. Petráš, B. Rapáč

HC 05 Banská Bystrica: Vay (Rabčan) – Drew, J. Brejčák, Žiak, Ďatelinka, Biro, Breton, Petrinec, Demo – Lamper, Winquist, Faško-Rudáš – M. Sloboda, Tamáši, Kabáč – Vašaš, Giertl, Vybíral – Šimun, Sojka, Výhonský

Rozhodca: M. Novák, Adamec – Valo, J. Konc – Jonák.
V čase celorepublikových pandemických opatrení nás čaká duel bez roly favorita. V tabuľke pravdy je na tom lepšie domáci klub, Vždy sa však o všetkom rozhodne na ľadovej ploche a nebude tomu inak ani v tomto dueli.

Srdečne Vás pozývam k sledovaniu ďalšieho domáceho zápasu Tipos ligy, Aréna Ondreja Nepelu privíta klub HC 05 iClinic Banská Bystrica a my vám aj z tohto zápasu krátkymi písanými vstupmi sprostredkujeme aktuálne dianie na bratislavskej ľadovej ploche.
Vítame Vás pri on-line prenose. Stretnutie sa začne o 18:30.