HC Nové Zámky prekvapil a doma zdolal Slovan Bratislava hokej Tipsport liga

4. 1. 2020 |

HC Nové Zámky, HC Slovan Bratislava, hokej, online prenos, dnes, live, Tipsport liga. Hokejisti predposledného tímu tabuľky HC Mikron Nové Zámky vyhrali v 37. kole Tipsport Ligy nad favorizovaným Slovanom Bratislava 6:5 po predĺžení.

Na snímke zľava Joran Hickmoth (Banská Bystrica), Marcel Dlugoš, Matej Kristín (obaja Nové Zámky) počas zápasu 6. kola slovenskej hokejovej Tipsport ligy HC'05 iClinic Banská Bystrica - HC Mikron Nové Zámky   27. septembra 2019 v Banskej Bystrici. FOTO TASR - Dušan Hein

HC Nové Zámky HC Slovan Bratislava hokej Tipsport liga

HC Nové Zámky, HC Slovan Bratislava, hokej. Hostia nastúpili už aj so zámorskými posilami Martinom St. Pierrom a Joeom Basarabom, obaja bodovali. Slovan nevyužil náskok 4:1, Nové Zámky otočili na 5:4 a v predĺžení rozhodol o ich triumfe Petr Obdržálek.

Súboj predposledného s tretím tímom ligovej tabuľky začali domáci presilovou hrou, no bez výraznejšieho ohrozenia Brusta v bráne Slovana. Gólové príležitosti však úvodná desaťminútovka nepriniesla ani na jednej strane. Až v jej závere sa hostia ujali vedenia. Sersen si z pravej strany útočného pásma hodil puk medzi kruhy, odkiaľ jeho strela prepadla až za Pavlasa.

O niekoľko okamihov mohol po spolupráci so Zigom zvýšiť na rozdiel dvoch gólov Puliš ale pálil iba do domáceho brankára. Už o niekoľko sekúnd sa skóre predsa len zmenilo. Demo nahodil puk od modrej a zastavila ho až sieť Pavlasovej brány.

Možnosť udrieť mali aj domáci ale Andrisík v sľubnej pozícii zaváhal a rovnako pochodil Hruška, ktorý pálil spomedzi kruhov. Novozámčania sa v prvej tretine predsa len dočkali. Holovič našiel spoza brány Rogoňa, ktorý bez prípravy prepálil Brusta. Radosť domácich však netrvala dlho, lebo ešte do konca tretiny sa presadil hosťujúci St.Pierre. Odrazený puk po Bondrovej strele poslal nekompromisne do Pavlasovej bránky.

Aj druhé dejstvo začali Novozámčania presilovkou, blízko k jej využitiu bol Števuliak ale v rozhodujúcej chvíli netrafil puk ideálne. Potvrdilo sa tak „nedáš-dostaneš“, keď Puliš dorazil Meszárošovu strelu a hostia viedli už o tri góly. Kým v úvodnom dejstve hrali prím hostia, druhá tretina patrila predovšetkým domácim. Po strelení gólu hral Slovan presilovú hru, v ktorej paradoxne udreli domáci.

Stupka poslal puk z rohu klziska na Brusta a ten si ho zrazil do vlastnej siete. To však nebolo zo strany Zámčanov všetko. Už o deväť sekúnd neskôr ťažil z dobrej práce Feretu Pospíšil, ktorý z ľavého kruhu švihom vyslal puk na bránu a znížil na rozdiel jedného gólu. Domáci sa do súpera zahryzli a dočkali sa ďalšej odmeny. V 32. minúte vyslal puk od modrej na bránu Jurík a vyrovnal na 4:4.

Domáci pokračovali v nastolenom tempe aj v tretej tretine. Na začiatku 44. minúty prevzal krížnu prihrávku od Stupku Pospíšil, po pravom krídle sa vrútil do útočného pásma a príklepom prepálil Brusta – 5:4.

Brusta nahradil v bránke hostí Habal a k slovu sa dostali aj „belasí“, Pavlas v súboji so Zigom za bránou stratil puk a Puliš ho poslal do odkrytej domácej svätyne. Štyri minúty pred koncom riadnej hracej doby putoval na trestnú lavicu hosťujúci Bačik ale Novozámčania, až na Pospíšilovu strelu, výraznejšie nepohrozili. Duel tak dospel do predĺženia.

V ňom najprv neuspeli Sersen, Urbánek ani Abdul na strane Slovana, pre domácich vybojoval víťazstvo po Juríkovom priťuknutí Obdržálek.

Tipsport liga 2020

HC Mikron Nové Zámky - Slovan Bratislava 6:5 pp (1:3, 3:1, 1:1 - 1:0)

Góly: 20. Rogoň (Holovič, Drtina), 28. Stupka, 28. Pospíšil (Fereta), 32. Jurík (Obdržálek), 44. Pospíšil (Stupka), 64. Obdržálek (Jurík) - 10. Sersen (Bačik, Abdul), 13. Demo (Bondra), 20. St.Pierre (Basaraba, Bondra), 24. Puliš (Meszároš, Abdul), 47. Puliš (Abdul, Zigo). Rozhodovali: V. Snášel ml., Novák - Šoltés, Rojík, vylúčení: 2:5, presilovky: 0:0, oslabenia: 1:0, 1602 divákov

[ODPORÚČAME GymBeam Proteín True Whey - best seller - vyskúšajte

HC Mikron Nové Zámky
6 : 5
(1:3, 3:1, 1:1 - 1:0)
HC Slovan Bratislava

Góly a asistencie: 20. Rogoň (Holovič, Drtina), 28. Stupka, 28. Pospíšil (Fereta), 32. Jurík (Obdržálek), 44. Pospíšil (Stupka), 64. Obdržálek (Jurík) – 10. Sersen (Bačik, Abdul), 13. Demo (Bondra), 20. St. Pierre (Basaraba, Bondra), 24. Puliš (Meszároš, Abdul), 47. Puliš (Abdul, Zigo). Rozhodca: Snášel, Novák – Šoltés, Rojík.
HC Mikron Nové Zámky: Pavlas (Vyžinkár) – Ordzovenský, Hatala, Fereta, Drtina, Mikuš, Pavúk – Stupka, Fábry, Pospíšil – Jurík, Bajtek, Obdržálek – Andrisík, Hruška, Števuliak – Rogoň, Holovič, Jaša
HC Slovan Bratislava: Brust (44. Habal) – Sersen, Bačik, Meszároš, Štajnoch, Demo, Šedivý, Jendek – Abdul, Zigo, Puliš – Bondra, St. Pierre, Basaraba – Matoušek, Kytnár, Kukumberg – Sloboda, Viedenský, Urbánek
63:47 gól HC Nové Zámky dali gól!
Domáci v predĺžení strieľajú rozhodujúci gól a stávajú sa víťazmi tohto zápasu! PETR OBDRŽÁLEK si prebral puk na ľavom kruhu a parádnou prudkou strelou do vinkla nedal Habalovi šancu.
Asistencia: Juraj Jurík.
46:52 gól Slovan Bratislava dal gól!
Ako som predpokladal už skôr, gólová prestrelka pokračuje naďalej. Pavlas vyšiel za vlastnú bránku, snažil sa odohrať puk, no prišiel oň. Abdul ho prihral pred bránku na hokejku RADOVANA PULIŠA, ktorý z prvej nezaváhal a skóroval.
Asistencie: Jindřich Abdul, Tomáš Zigo.
43:09 gól HC Nové Zámky dali gól!
Nové Zámky po prvýkrát v tomto zápase idú do vedenia! Stupka vybojoval puk v obrannom pásme a posunul ho krížom na TOMÁŠA POSPÍŠILA, ktorý zamieril na pravý kruh a odtiaľ delovkou prekonal Brusta.
Asistencia: Václav Stupka.
31:42 gól HC Nové Zámky dali gól!
Pozrime sa na to, domáci vyrovnávajú stav stretnutia! Obdržálek vyrazil dopredu a s pukom prekorčuľoval na pravý kruh. Odtiaľ vystrelil a z tesnej blízkosti bránky jeho strelu dorážal JURAJ JURÍK:
Asistencia: Petr Obdržálek.
27:19 gól HC Nové Zámky dali gól!
Domáci zrejme rozbiehajú svoj gólostroj. V obrannom pásme šikovne otočil hru TOMÁŠ POSPÍŠIL, ktorý prekorčuľoval po ľavom krídle a z kruhu prekvapil Brusta prudkou strelou švihom.
Asistencia: Samuel Fereta.
27:10 gól HC Nové Zámky dali gól!
Domáci v závere svojho oslabenia znižujú vedenie Slovana. VÁCLAV STUPKA poriadne prekvapil brankára Brusta. Nakorčuľoval po ľavom krídle, jeho strelu Brust do rohu klziska vyrazil. Potom prišla nečakaná strela prakticky zo záporného uhla, ktorú Brust podcenil a nezachytil.
23:45 gól Slovan Bratislava dal gól!
Belasí už sú v pätici a dokázali skórovať. Abdulovu prihrávku si v pásme spracoval Meszároš, ktorý preveril Pavlasa. Brankár domácich vyrazil strelu pred seba, k strele sa dostal RADOVAN PULIŠ a zblízka nezaváhal!
Asistencie: Andrej Meszároš, Jindřich Abdul.
19:55 gól Slovan Bratislava dal gól!
Rýchlo však prichádza odpoveď zo strany belasých! Strela Bondru z ľavého kruhu neprešla, a tak sa o zakončenie pokúsil MARTIN ST: PIERRE, ktorý bol naozaj veľmi presný.
Asistencie: Joe Basaraba, Radovan Bondra.
19:32 gól HC Nové Zámky dali gól!
Domáci v závere prvej dvadsaťminútovky znižujú vedenie Slovana. Šikovnú prihrávku z rohu klziska od Holoviča zužitkoval pred bránkou PATRIK ROGOŇ, ktorý z prvej prekonal Brusta.
Asistencie: Marcel Holovič, Marek Drtina.
12:54 gól Slovan Bratislava dal gól!
Bratislavský Slovan vedie už dvojgólovým rozdielom. Pomerne nenápadnou strelou od modrej čiary sa prezentoval DANIEL DEMO, ktorá šikovne zapadla vedľa Pavlasa, ktorý nemal nárok.
Asistencia: Radovan Bondra.
09:39 gól Slovan Bratislava dal gól!
Belasí sa dostávajú do vedenia v tomto stretnutí. Bačik v útočnom pásme posunul puk na hokejku MICHALA SERSENA, ktorý sa dostal medzi kruhy a odtiaľ švihom prestrelil Pavlasa. Novozámocký gólman veľa toho nevidel.
Asistencie: Patrik Bačik, Jindřich Abdul.