HC Košice vs HC Slovan Bratislava ONLINE dnes LIVE extraliga

26. 9. 2021 |
 

HC Košice vs HC Slovan Bratislava. Slovenská hokejové extraliga pokračuje dnes 2. hracím dňom. Online prenos tradičného súboja Košíc a Slovanu Bratislava štartuje od od 16:00.

Na snímke radosť hráčov Košíc po úvodnom góle v zápase 1. kola hokejovej Tipos extraligy medzi HK Nitra a HC Košice 24. septembra 2021 v Nitre. FOTO TASR - Henrich Mišovič

HC Košice vs HC Slovan Bratislava. Slovenská hokejové extraliga pokračuje dnes 2. hracím dňom. Online prenos tradičného súboja Košíc a Slovanu Bratislava štartuje od od 16:00.

HC Košice vs HC Slovan Bratislava ONLINE dnes LIVE extraliga

V poradí 29. ročník najvyššej slovenskej súťaže odštartoval v piatok kompletnými šiestimi zápasmi, po troch sezónach s maďarskou účasťou tvoria extraligový pelotón iba slovenské kluby.

Tesné víťazstvo vydrela Nitra, ktorá si pod Zoborom poradila s Košicami 3:2. Najvyššia návšteva bola v Bratislave, kde zápas Slovana s Trenčínom sledovalo 2641 divákov. Domáci zdolali Duklu 4:1.

V 2. kole sa dnes stretnú na svojom ľade práve Košice v snahe zabodovať proti Slovanu. Favoritom zápasu sú podľa kurzov v stávkovej kancelárií Tipsport hostia. 

 

HC Košice
3 : 6
(3:1, 0:4, 0:1)
HC Slovan Bratislava

Góly & zostavy

Góly a asistencie: 4. McPherson (Košarišťan), 10. Tansey (Chovan, Pereskokov), 16. Klhůfek (Lapšanský, Belluš) – 18. Jääskeläinen (Yogan, Rapuzzi), 27. Matoušek (Golian, Kytnár), 30. Valach (Maier, Rapuzzi), 33. MacKenzie (Kytnár), 35. Harris (Takáč, Valach), 60. Takáč (Kytnár, Valach). Rozhodca: Orolin, Žák — Durmis, Jurčiak (všetci SVK).
HC Košice: Košarišťan (35. Riečický) — Saucerman, Tansey, Cibák, Romančík, Deyl (A), Novota, Jacko — Bartánus (A), Slovák, McPherson — Pereskokov, Chovan (C), Jokeľ — Lapšanský, Klhůfek, Belluš — Milý, Havrila, Frič
HC Slovan Bratislava: Gudlevskis (16. Hlavaj) — MacKenzie, Golian, Gachulinec, Sersen (C), Valach, Maier, Štajnoch — Gašpar, Harris (A), Takáč — Jääskeläinen, Rapuzzi, Yogan — Zigo, Preisinger, Matoušek (A) — Ožvald, Kytnár, J. Sukeľ
Aktualizuj online prenos
časová značka Koniec zápasu.
59:41 gól Slovan Bratislava dal gól!
Naopak, na azda finálnych 3:6 upravuje gólom do prázdnej bránky SAMUEL TAKÁČ. Asistencie: Milan Kytnár, Juraj Valach.
59:36 Puk navyše domácim odskakuje do stredného pásma. Už to Košice nestihnú.
59:01 Čas sa už domácim poriadne kráti. Máme tu poslednú minútu riadnej hracej doby.
58:20 Šiesti Košičania proti štyrom Bratislavčanom. Tí sa v úvode oslabenia oslobodzujú, ale puk v prázdnej bránke zatiaľ nekončí.
58:04 Vylúčenie v tíme HC Slovan Bratislava (Tomáš Zigo – 2 min., držanie).
57:29 dôležité Oddychový čas domácich.
57:20 dôležité Domáci to skúšajú hrou bez brankára.
56:49 Zakázané uvoľnenie sa píska aj v neprospech Košíc.
56:03 dôležité Slovanu sa črtalo prečíslenie dvoch, respektíve troch proti jednému. Všetko začal práve Harris. Hostia to však pred Riečickým prekombinovali a napokon nezakončili.
55:40 Harris si skontroloval priestor a po ľavom krídle vyviezol puk k červenej čiare. Tam ho Košičania zdvojili a o hrací predmet pripravili.
54:55 Píska sa zakázané uvoľnenie Slovana.
54:40 Košičania sa nadýchli k snahe o vyrovnanie. Havrila si vytváral priestor v útočnej tretine, slovanistická defenzíva ho však o puk pripravila a dostala sa aspoň do stredného pásma.
52:24 Oba tímy hrajú v plnom počte.
51:52 Z uhla zakončoval Yogan. Riečický si však výborne pokryl bližšiu žrď a žiadne zaváhanie nepripustil.
51:01 Slovanu nevychádza táto početná výhoda vôbec podľa predstáv. Dlho sa hralo ďaleko od Riečického a aj keď sa to v posledných sekundách zmenilo, hostia sa k lepšiemu zakončeniu nedostali.
50:17 Vylúčenie v tíme HC Košice (2 min. – príliš veľa hráčov na ľade).
50:17 dôležité Oddychový čas hostí.
49:30 Jääskeläinen našiel Sersena, ten sa nemal kam ponáhľať — radšej počkal, kým sa jeho spoluhráči sformujú v strednom pásme. Medzičasom pokračujeme v hre piatich proti piatim.
48:49 Klhůfek ponaháňal obrancov súpera, čím získal ďalšie sekundy pre svojich spoluhráčov. Tí medzičasom aspoň prestriedali.
48:05 Košice sa v úvode oslabenia dobre bránia. Puk skončil už dvakrát pri Hlavajovi. Slovan má problém najmä s prechodom cez útočnú modrú čiaru.
47:25 Vylúčenie v tíme HC Košice (Kevin Tansey – 2 min., zdržiavanie hry / vystrelenie alebo vyhodenie puku).
47:20 Gachulinec mal hlavu hore, puk sa rozhodol vyviezť von z obranného pásma. Opäť to bol zbytočný vzruch, aj tomto prípade bola hra veľmi rýchlo prerušená.
46:17 Tretej časti zápasu chýba akékoľvek tempo. Hra je prerušovaná až príliš často. Samozrejme, to môže Bratislavčanom len vyhohovať, Košice si totiž nedokážu vypracovať súvislý tlak v pásme súpera.
45:42 Chovanovo nahodenie skončilo v moci Valacha. K puku sa ešte dostal Klhůfek, v pohybe mu však bránila spadnutá hokejka. Hra sa preruší opäť, tentokrát nás čaká komerčná prestávka.
45:09 V sérii prerušení pokračujeme po zakázanom uvoľnení Slovana.
45:00 Hlavaj chytá do lapačky jeden puk za druhým. Teraz tak urobil azda trikrát, naposledy zachytil švih Saucermana od modrej čiary.
44:57 Bartánus už túto prihrávku nečakal, puk smeroval na jeho bekhend, navyše bol košický útočník v pohybe. Domácim sa darí stále menej a menej.
43:56 Belluš na mantineli tvrdo proti Gachulincovi. Od puku ho síce odstavil, následne mu však v pásme chýbali spoluhráči, s ktorými by mohol ďalej kombinovať.
43:06 Sersen sa skúsene pozrel na košickú trestnú lavicu a usúdil, že sa už nemá kam ponáhľať. Puk však do útočného pásma aspoň nahodil.
42:38 Yogan v defenzíve trochu zaváhal, pomôcť mu chcel spoluhráč. Ten však puk odpálil cez všetky čiary. Hra sa tak vráti pred Hlavaja.
41:28 Úvod tretej časti je obojstranne opatrný. Odhliadnuc od vylúčení na oboch stranách sa na ľade neudialo nič zaujímavé. Zmeniť to chcel síce Valach, ale ani jemu sa to nepodarilo.
41:04 Vylúčenie v tíme HC Košice (Michal Chovan – 2 min., podrazenie).
40:39 Vylúčenie v tíme HC Slovan Bratislava (Rastislav Gašpar – 2 min., podrazenie).
40:01 časová značka Začala sa tretia tretina.
Skončila sa druhá tretina zápasu medzi Košicami a Slovanom Bratislava. Jednoznačne počas nej dominovali hostia, ktorí skórovali až štyrikrát. Slovan sa tak dostal po prvýkrát v zápase do vedenia. Po 40 minútach vyhráva už 5:3.

Pomer striel po 2. tretine: 12:39

Tretia tretina sa začne približne o 17:51.
40:00 časová značka Druhá tretina sa skončila.
39:58 Ešte je tu jedno zakázané uvoľnenie Košíc.
39:15 Opäť bol v hlavnej úlohe Gašpar. Teraz sa už snažil po čase zúfalo zakončiť, ale jeho pokus o tvrdý príklep skončil veľkou nepresnosťou.
38:49 Ten musel riešiť málo razantné zakončenie, ktoré zapadlo do jeho lapačky. Vhadzovať sa bude pri ľavej košickej tyči.
38:38 Gašparov pokus o krížnu prihrávku adresáta nenašiel. Slovan však ostáva usadený pred Riečickým.
38:01 Cibák zabojoval v rohu klziska, odkiaľ puk von z obranného pásma Košíc neposlal. Podarilo sa to až McPhersonovi medzi kruhmi. Plynú posledné dve minúty druhej tretiny.
37:16 Vylúčenie v tíme HC Košice (Oliver Jokeľ – 2 min., hákovanie).
37:06 Tansey zahral tentokrát so svojím parťákom z defenzívy, Saucermanom. Už to bolo pre domácich úspešnejšie, opäť však absentovalo výraznejšie zakončenie.
36:39 Tansey sa uvoľnil na modrej čiare, ale pre Košice to nič neznamenalo. Klhůfkov pokus o prihrávku bol totiž bratislavskou defenzívou včas prečítaný.
35:48 Po krátkej hre v strednom pásme a sérii nepresností na oboch stranách sa hra presťahovala pred Riečického. Ten si všimol skackajúci puk pred svojím bránkoviskom, na nič nečakal a ukryl ho pod svojou lapačkou.
34:42 striedanie Striedanie v tíme HC Košice: z ihriska odchádza Andrej Košarišťan, prichádza Dominik Riečický.
34:42 gól Slovan Bratislava dal gól!
BRANT HARRIS strieľa gól zápasu. Počas oslabenia sa dostal do samostatného úniku, v ktorom si dovolil parádny blafák. Po ňom končí v zápase ďalší brankár — Andrej Košarišťan. Asistencie: Samuel Takáč, Juraj Valach.
33:49 Udialo sa tak opäť. Hokejkou hrá Košarišťan, ten chce útočnú akciu spoluhráčov zrýchliť.
33:15 Košičanom sa podarilo zabojovať a udržať v útočnom pásme, ale to bolo z ich strany všetko. K zakončeniu neprišlo, puk tak hostia bezpečne odpálili.
32:48 Vylúčenie v tíme HC Slovan Bratislava (Rastislav Gašpar – 2 min., nebezpečná hra vysokou hokejkou).
32:17 gól Slovan Bratislava dal gól!
Slovan otáča stav zápasu vo svoj prospech. Nepomer striel sa jednoducho prejaviť musel. Oslavovať môže tentokrát MATT MACKENZIE. Asistencia: Milan Kytnár.
32:06 Klhůfekov prienik po ľavom krídle sa skončil v podstate skôr, ako sa vôbec začal. Okamžite totiž puk smeroval medzi kruhmi, kde si ho hostia dokázali postrážiť.
31:53 Nasleduje komerčná prestávka.
31:47 dôležité Takáč zabojoval a získal puk pre Rapuzziho. Ten mohol pokračovať na Košarišťana sám, aj keď nemal ideálnu rýchlosť ani stabilitu. Košický gólman celú situáciu ustál.
30:44 Saucermanova individuálna snaha mala priniesť finálnu prihrávku pred bránkovisko. Puk tam skutočne skončil, ale do moci ho získali hostia.
30:04 Matoušek odtlačil telom v súboji Romančíka, ktorý skončil na ľade. Oceliarom sa nedarí, naopaok, Slovan je na koni. Na strely vyhráva už pomerom 27:9.
29:23 gól Slovan Bratislava dal gól!
Hostia vstali z popola a vrátili sa k svojej hre z úvodných minút stretnutia. Znamená to jediné, máme opäť vyrovnané. Košarišťanovi obrana vôbec nepomohla, do listiny strelcov sa zapísal JURAJ VALACH. Asistencie: Patrik Maier, William Rapuzzi.
27:00 gól Slovan Bratislava dal gól!
Zaslúžený gól pre Slovan. Golian dostal nepochopiteľne veľa priestoru na individuálnu hru pred bránkarom. On ešte neskóroval, ale z dorážky sa to podarilo TOMÁŠOVI MATOUŠKOVI. Asistencie: Andrej Golian, MIlan Kytnár.
26:50 dôležité Slovan sa dostal, hoci možno trochu neplánovane, do tlaku. Puk sa viackrát poodrážal, čo chcel využiť Rapuzzi. Ten to posielal spoza bránky pred ňu. V priestore sa zorientoval najlepšie Košarišťan.
26:39 Postranný arbiter ju odtiaľ odnesie až teraz. Počas komerčnej prestávky.
26:10 Chovan si chcel postrážiť Gašpara, bratislavský hráč bol napokon rýchlejší. Proti hosťom však hrala spomínaná hokejka, ktorá je stále na ľade.
25:17 Cibákovi nevyšiel pokus o uvoľnenie spoluhráča, všetko ostalo stáť na košickej útočnej modrej čiare. Oba celky následne striedali počas hry. Na ľade ostáva zlomená hokejka Jokeľa.
24:45 Pokračujeme v hre piatich proti piatim.
23:58 Jääskeläinen prihrával s pomocou mantinela na modrú čiaru. Odtiaľ to poslali hostia na pravé krídlo, kde sa do puku poriadne oprel Yogan. Priestor troch žrdí však minul.
23:26 Nasledujúce sekundy sa potom odohrali pri bránke Hlavaja.
22:53 dôležité Gašparov pokus nebol vôbec márny. Smeroval po ľade do protipohybu Košarišťana. Ten napokon vyriešil všetko svojím pravým betónom.
22:29 Vylúčenie v tíme HC Košice (Miroslav Novota – 2 min., podrazenie).
22:17 Zakončenie Maiera Košarišťan poslal vyrážačkou len späť do hry. Svojím zákrokom si nebol istý, následne mu však pomohla košická defenzíva.
21:49 Romančík sa dostal k puku, podržal ho za Košarišťanom. Košice to využili na prestriedanie, totožne to urobili aj Bratislavčania.
20:59 Už to neplatí. Stav na ľade sa vyrovnal.
20:06 McPherson prehral úvodné buly, puk pre Slovan. Ja len pripomínam, že hostia ešte pri vylúčení Pereskokova dohrávajú svoju presilovú hru z úvodnej časti.
20:01 časová značka Začala sa druhá tretina.
Úvodná tretina zápasu medzi Košicami a Slovanom je za nami. Viac sa v nej darilo domácim, ktorí tromi gólmi vyhnali z bránky Gudlevskisa. Slovan kontroval v 18. minúte gólom Jääskeläinena. Ak však chce byť v Košiciach úspešný, svoju efektivitu bude musieť zlepšiť.

Pomer striel po 1. tretine: 5:14

Druhá tretina sa začne približne o 16:58.
20:00 časová značka Prvá tretina sa skončila.
19:24 dôležité Košické prečíslenie dvoch proti jednému. Puk mal Slovák, ktorý si ešte počkal na Hlavajov pohyb. Následne posielal strieľanú prihrávku na opačnú stranu, ale toto sa gólom neskončilo.
19:03 Hra sa presúva k Hlavajovi. Ten chce všetko zrýchliť svojou hokejkou.
18:50 Úvodný tlak Slovana zatiaľ želaný efekt nepriniesol. Na ľade skončila zlomená hokejka po tom, čo sa do puku oprel jeden z hostí príliš silno.
18:23 Vylúčenie v tíme HC Košice (Vadim Pereskokov – 2 min., sekanie).
18:06 Medzičasom začali plynúť posledné dve minúty prvej tretiny.
17:41 gól Slovan Bratislava dal gól!
Hostia využili krátku pauzu na rozdanie si taktických pokynov a po prvýkrát v zápase to pre nich znamená úspech v podaní gólu. Po vyhranom buly prišiel rýchly švih. JOONA JÄÄSKELÄINEN to zamieril parádne, Košarišťan bol bez šance. Asistencie: Andrew Yogan, William Rapuzzi.
17:31 Hoci z toho nebolo nič vážne, Slovan sa dokázal udržať v pásme na dlhší čas. Košarišťan riešil jedno zakončenie z uhla. Nasleduje komerčná prestávka, po nej sa bude vhadzovať pred košickou svätyňou.
16:57 Maierova pokojná prihrávka na os klziska. Slovan pôjde do košického pásma.
16:27 Lapšanský sa chcel s pukom obtočiť okolo Hlavajovej bránky, nepodarilo sa mu to. Dopredu ho tak vyváža v bratislavskom drese Jääskeläinen.
15:44 striedanie Striedanie v tíme HC Slovan Bratislava: z ihriska odchádza Kristers Gudlevskis, prichádza Samuel Hlavaj.
15:44 gól Košice dali gól!
Tak domácim tam zatiaľ padá absolútne všetko. Stav striel v 5:10 v košický neprospech absolútne nezodpovedá dianiu na ľade. Jeden z brániacich obrancov sa pošmykol, čo využil Lapšanský na prihrávku pred bránku. Odtiaľ sa presadil PAVEL KLHŮFEK. Asistencie: Adam Lapšanský, Martin Belluš.
15:06 Cibák potreboval striedať. Dohliadol však na to, aby sa puk najskôr dotkol čepelí jeho spoluhráčov. Čerstvé sily prichádzajú na ľad aj z bratislavskej striedačky.
14:04 dôležité Saucerman si pokryl útočníka Slovana, ktorý strieľať nemohol. Následne sa však k puku ešte dostal Matoušek. Skončilo to v ohni pred bránkoviskom, ale Košarišťan celú situáciu napokon ustál.
13:07 Slovanistom prepadávajú puky cez čepele čoraz častejšie. Bratislavčania by sa potrebovali vrátiť k nátlakovému hokeju, aký predvádzali počas prvých minút.
12:27 Jednoduché odovzdanie puku v podaní domácich oceliarov. Maier to môže upokojiť a poslať svojich spoluhráčov opäť dopredu.
11:26 Vzadu boli na strelu pripravení MacKenzie aj Golian. Košičanom sa však podarilo po buly puk vytesniť z ich obranného pásma. Slovan tak tentokrát nestrieľal.
10:59 McPherson hradbu tiel pred bratislavskou bránkou neprepálil. Oba celky medzičasom hrajú v plnom počte, Košice skrátenú presilovú hru vo svoj prospech nepretavili.
10:06 Valach v defenzíve nedôrazne. Pomohli mu však spoluhráči, ktorí puk dostali za bránku Gudlevskisa. Tam hostia hru upokojili.
09:27 gól Košice dali gól!
Skvelý vstup oceliarov do dnešného zápasu. Chovan to skúšal individuálne, neuspel. Následne sa však k puku vrátil, naservíroval ho pred bránku a odtiaľ skóroval KEVIN TANSEY. Asistencie: Michal Chovan, Vadim Pereskokov.
08:55 Vylúčenie v tíme HC Slovan Bratislava (Matthew MacKenzie – 2 min., hrubosť).
08:22 Puk opúšťa košické obranné pásmo prakticky okamžite. Slovan musí začínať od bránky Gudlevskisa.
08:17 Vylúčenie v tíme HC Košice (Matúš Havrila – 2 min., podrazenie).
08:16 Nastrelenie Ožvalda veľa vzruchu neprinieslo. Slovanisti však ostali v pásme a vybojovali si ďalšiu presilovú hru.
07:30 Slovák napádal rozohrávku súpera, puk získal pre Tanseyho. Ten zacúval pred Košarišťana a počkal na kompletné dostriedanie svojej formácie. Striedať bude aj Slovan.
06:59 Na opačnej strane boli domáci v pásme skôr, ako sa tam dostal puk. Teraz sa už hra prerušiť musela.
06:52 Sersenovo nastrelenie Košičania zblokovali, zakázané uvoľnenie sa tak nepíska.
06:12 Slovanisti by hrali radi nátlakovo, čo sa im v týchto chvíľach aj darí. Valach chcel vypáliť od modrej čiary, cez hradbu tiel sa však neodvážil.
05:46 Kytnárov ukrytý pokus spoza obrancu. Puk by bránku netrafil, Košarišťan sa rozhodol hru napriek tomu prerušiť. Nasleduje komerčná prestávka.
05:28 Sersen si puk odtiahol k mantinelu, odtiaľ ho poslali domáci nedovoleným spôsobom. Zakázané uvoľnenie Košíc, ich hráči na ľade toho začínajú mať dosť. Striedať však nemôžu.
05:05 Pokračujeme v hre piatich proti piatim.
04:33 dôležité Veľmi rýchlo však mohla prísť aj bratislavská odpoveď. Golian mal na modrej čiare dostatok priestoru aj času a zamieril dobre do rohu. Puk skončil v Košarišťanovej lapačke.
03:55 gól Košice dali gól!
Obrovská chyba Slovana, to snáď ani nie je možné, čo vyviedol Kristers Gudlevskis. Puk sa dostal po jeho zaváhaní priamo na čepeľ ALLANA McPHERSONA, ktorý potvrdil svoj strelecký inštinkt a poslal Košičanov do vedenia. Asistencia: Andrej Košarišťan.
03:10 dôležité Gachulinec režíroval úvod presilovej hry Slovana. Puk posielal na ľavé krídlo, odkiaľ to ešte hostia rozohrali na opačnú stranu. Košičanov teraz podržal Košarišťan.
02:50 Vylúčenie v tíme HC Košice (Marek Bartánus – 2 min., napadnutie).
02:10 Nervy na uzde si napokon neudržal ani Kytnár. Pokračujeme v rovnovážnom stave, oba celky majú na ľade štyroch korčuliarov.
02:08 Vylúčenie v tíme HC Slovan Bratislava (Milan Kytnár – 2 min.).
02:08 Vylúčenie v tíme HC Košice (Matúš Havrila – 2 min., hrubosť).
02:05 Šikovne to vymyslel Štajnoch, ktorý hru zrýchlil po ľavej strane. Košičania museli reagovať faulom, o malý moment sa bude vylučovať.
01:39 Lapšanský sa dostal k voľnému puku pri mantineli, skúsil to krátkym príklepom. Gudlevskis mu vystavil semafor a zakončenie ukryl vo svojej lapačke.
01:19 V súboji dvoch rivalov sa na nič nečaká, hra sa preliava už od úvodu zo strany na stranu. Puk sa dostal na košickú striedačku, hra je vykázaná do obranného pásma oceliarov.
00:58 Na opačnú stranu preniesol puk Harris. Ešte ho posielal na ľavé krídlo, jeho spoluhráč ho však včas nezachytil. Opäť budú kombinovať domáce Košice.
00:23 dôležité Prvá šanca pre Košice. Tým sa črtalo prečíslenie dvoch proti jednému, napokon to vzal Slovák na seba. Gudlevskisovi chcel uštedriť teplomer, ale slovanistický brankár bol v úvode pozorný.
00:01 časová značka Stretnutie sa práve začalo.
Úvodné zostavy:

HC Košice: Košarišťan (Riečický) — Saucerman, Tansey, Cibák, Romančík, Deyl (A), Novota, Jacko — Bartánus (A), Slovák, McPherson — Pereskokov, Chovan (C), Jokeľ — Lapšanský, Klhůfek, Belluš — Milý, Havrila, Frič

HC Slovan Bratislava: Gudlevskis (Hlavaj) — MacKenzie, Golian, Gachulinec, Sersen (C), Valach, Maier, Štajnoch — Gašpar, Harris (A), Takáč — Jääskeläinen, Rapuzzi, Yogan — Zigo, Preisinger, Matoušek (A) — Ožvald, Kytnár, J. Sukeľ

Rozhodca: Orolin, Žák — Durmis, Jurčiak.
Vážení športoví priatelia, vítam vás pri sledovaní druhého kola Tipos extraligy v ročníku 2021/2022. V Steel aréne si budú sily merať dva kluby, ktoré si pripomínajú sté výročie hokeja vo svojom meste — HC Košice a HC Slovan Bratislava.

HC Košice nastúpil po nevydarenej príprave na prvý extraligový zápas v Nitre. Proti corgoňom zásluhou Bartánusa aj viedol, potom však domáci stav otočili vo svoj prospech. Rovnaký muž a päťnásobný majster Slovenska skóroval v košickom drese ešte raz, východniarom to však na body nestačilo. Po prvom kole im tak patrí bez zisku bodu 9. miesto, Košičania sa na ňom usadili s nepriaznivým skóre v pomere 2:3.

Prvý zápas Košíc v sezóne:
HK Nitra — HC Košice 3:2

HC Slovan Bratislava čakala v úvodnom extraligovom zápase jedna z najtradičnejších slovenských hokejových bášt — Dukla Trenčín. A hoci pricestovali Trenčania do hlavného mesta odhodlaní, na body im to nestačilo. Diváci v Bratislave sa museli zaobísť počas prvej tretiny bez gólov, potom však prišli tri presné zásahy domácich. Trenčín kontroval až v 55. minúte, to už ale bolo neskoro. Slovan si tak so svojím protivníkom poradil hladko v pomere 4:1. To ho dostalo na druhé miesto tabuľky, kde sa Slovanisti usadili za úradujúcim majstrom zo Zvolena.

Prvý zápas Bratislavy v sezóne:
HC Slovan Bratislava — HK Dukla Trenčín 4:1
Vítame Vás pri on-line prenose. Stretnutie sa začne o 16:00.