HC Košice Liptovský Mikuláš 5:1 Tipos extraliga dnes

27. 10. 2020 |

HC Košice, Liptovský Mikuláš, online prenos, Tipos extraliga, dnes. Hráči HC Košice dnes privítajú na svojom ľade hokejistov ŠK 32 Liptovský Mikuláš. Ako celý zápas dopadne môžete sledovať ONLINE od 18:00 hod.

Hráči HC Košice počas zápasu Tipos extraligy. FOTO TASR.

Pred tým, ako Liptáci nastúpili do karantény, stihli v novej sezóne Tipos Extraligy odohrať už jedno stretnutie. Pod Poľanou nestačili na domácu Detvu a podľahli jej 3:5, keď sa o výsledku rozhodlo už v prvej tretine. MHK 32 je tak posledným mužstvom, ktorý ešte v sezóne 2020/2021 nebodoval.

HC Košice Liptovský Mikuláš ONLINE Tipos extraliga dnes

Hokejisti Košíc takisto bojovali s koronavírusom a v sezóne stihli odohrať tri zápasy, v ktorých bodovali dvakrát. Naposledy získali bod, keď doma podľahli Michalovciam 3:4 po predĺžení, keď víťazný gól strelil v presilovke v 64. minúte Marek Bartánus.

Dnes si niečo podobné nechcú "železiari" pripustiť. Liptáci síce nie sú ľahkým súperom, no favoritom zápasu by mali byť práve Košičania. Na pohode hostí nepridalo ani dianie v klube počas letných dní. Hovorilo sa totiž o predaji klubovej licencie, ktorá sa napokon neudiala.

K situácií ohľadom predaja klubu sa vyjadroval až samotný prezident SZĽH Miroslav Šatan a do dnešného dňa sa nepodarilo previesť licenciu na nový subjekt. Liptákov v novej sezóne vedie skúsený a v Košiciach dobre známy Milan Jančuška. 61-ročný lodivod vystriedal na lavičke Čecha Josefa Turka a do domáceho prostredia sa tak vracia po dlhých 13 rokov.

Tipos extraliga

HC Košice - MHk 32 Liptovský Mikuláš 5:1 (0:0, 2:0, 3:1)

Góly: 29. Růžička (Mudrák, Baránek), 30. Pavlin (Belluš, Baránek), 49. Vopelka (Klhůfek), 54. Krasničan (Baránek, Jokeľ), 60. Eliaš (Chovan, Belluš) - 45. Okuliar (Michalík). Rozhodovali: Müllner, P. Šefčík - J. Šefčík, Ordzovenský, vylúčení: 3:5 na 2 min, presilovky a oslabenia: 0:0, bez divákov.

HC Košice
5 : 1
(0:0, 2:0, 3:1)
ŠK 32 Liptovský Mikuláš

Góly a asistencie: 29. Růžička (Klhůfek, Baránek), 30. Pavlin (Belluš, Baránek), 49. Vopelka (Klhůfek), 54. Krasničan (Baránek, Jokeľ), 60. Eliaš (Chovan, Belluš) – 45. Okuliar (Michalík). Rozhodca: Müllner, P. Šefčík — J. Šefčík, Ordzovenský.
HC Košice: Sedláček (Riečický) — Pavlin, Baránek, Mudrák, Růžička, Slovák (A), Deyl (A), Cibák — Vopelka, Chovan (C), Réway — Milý, Pospíšil, Klhůfek — Belluš, Eliaš, Jenyš — Krasničan, Frič, Jokeľ — Džugan
ŠK 32 Liptovský Mikuláš: Krasanovský (Kozel) — Nemec, Kurali, Bača, Petran (A), Mezovský (A), Rusina, Droppa, Patlevič — Uhrík, Bečka, Ru. Huna (C) — Hamráček, Okuliar, Michalík — Lištiak, Matoušek, Surový — Haluška, Toma, Kalousek
59:28 gól Košice dali gól!
A aj tá sa končí gólom. Pripomína pritom ten tretí v Krasanovského sieti, avšak s rozdielom, že tentokrát ho prekonal JURAJ ELIAŠ. Asistencie: Michal Chovan, Martin Belluš.
53:33 gól Košice dali gól!
Je definitívne rozhodnuté. Košice to urobili exhibične, keď vyškolili hosťujúcu defenzívu. Krasanovský robil čo sa dalo, ale zakončenie spomedzi kruhov už smerovalo do odkrytej časti jeho bránky. Presadil sa MARTIN KRASNIČAN. Asistencie: Marek Baránek, Oliver Jokeľ.
48:28 gól Košice dali gól!
Tento gól prišiel síce ako blesk z jasného neba, ale aj taký sa ráta. Protiútok oceliarov, Klhůfek to hádzal priamo pred bránku. LUKÁŠ VOPELKA zavesil puk do siete na jeden dotyk, čo si v prvom momente nevšimol ani hlavný arbiter. Asistencia: Pavel Klhůfek.
44:10 gól Liptovský Mikuláš dal gól!
Tak napokon predsa! Je tu dramatizácia vo forme gólu Liptovského Mikuláša a treba povedať, že celkom zaslúžene. Všetko odštartoval vyhodením z obrannej tretiny Bača, na konci celej akcie bol OLIVER OKULIAR. Asistencia: Markus Michalík.
29:26 gól Košice dali gól!
A zdá sa, že domáci prestali strieľať slepými. V krátkom časovom slede pridávajú aj druhý presný zásah, za Krasanovského prepadol tentokrát puk ŽIGU PAVLINA. Asistencie: Martin Belluš, Marek Baránek.
28:52 gól Košice dali gól!
A toto bola už len otázka času. Košice sa udadili pred Krasanovským, ktorému prvá strela vypadla späť do hry. V čase a priestore sa zorientoval najlepšie DAVID RŮŽIČKA, ktorý puk pretlačil až do siete. Asistencie: Pavel Klhůfek, Marek Baránek.