HC Košice HK Poprad ONLINE Tipos extraliga 2020 dnes

4. 12. 2020 |

HC Košice, HK Poprad, onlne prenos, Tipos extraliga 2020, dnes, live, piatok. HC Košice dnes privítajú doma HK Poprad. Priebeh duelu môžete sledovať ONLINE od 18:00 hod. live.

Hráči HC Košice počas zápasu Tipos extraligy. FOTO TASR.

HC Košice, HK Poprad, onlne prenos, Tipos extraliga 2020, dnes, live, piatok. HC Košice môžu dnes oplatiť prehru z nedávnej dohrávky 8. kola, keď prehrali s HK Poprad 2:6.

Domáci Popradčania odštartovali duel obrovskou chybou, po ktorej sa do situácie 2 na nikoho dostala dvojica Réway a Michal Chovan. Prvý menovaný bez väčších problémov otvoril skóre zápasu. V ďalších minútach prežili "oceliari" klinickú smrť.

Poprad totiž dostal možnosť presilovky 5 na 3 na takmer sto sekúnd. "Kamzíci" ju zahrali veľmi vlažne a bez nápadu. Z chuti si zastrieľal hlavne Haščák, ale nemieril presne. Keď hostia prežili aj ďalší pokračujúci dvojminútový trest, spustili na ľade uragán. Po vylúčení Haščáka sa v prvej presilovej hre hostí presadil tečom Klhůfek.

Na konci 15. minúty predviedol peknú individuálnu akciu Frič a brankár Popradu Rychlík sa porúčal z bránky. Jeho náhrada Tomáš Vošrvda sa ani poriadne nerozcvičil a inkasoval hneď z prvej strely.

Dôraz pred jeho bránkoviskom predviedol Vrábeľ s Bellušom, ktorý poslal puk z ťažkej pozície do odkrytej časti brány. Fiasko domácich pokračovalo ďalej. Hostia trestali aj druhé vylúčenie Popradu v prvej tretine. Z ľavého kruhu sa v 17. minúte trafil Bruno Mráz a "kamzíci" odchádzali do kabín s hrozivým mankom 0:5.

Obrana Popradu stála na hlinených nohách aj v úvode druhej tretiny. Fričovu strelu zastavil Vošvrdov betón. Domáci sa snažil vrátiť do zápasu. Haščákove zakončenie skončilo iba na konštrukcii bránky.

V 31. minúte skóre ukazovalo hrozivých 0:6. Z medzikružia sa presadil druhýkrát v zápase hosťujúci Bruno Mráz. Korekcia zo strany domácich prišla na konci 37. minúty. Po vzorovej kombinácii Skokana si s nepriestrelným Riečickým poradil najlepší strelec ligy Marcel Haščák.

Úvod tretej tretiny patril Popradu. Veľkú šancu spálil Svitana po prihrávke Brejčáka. Riečický nedovolil domácim vrátiť sa do zápasu. Košice predsalen inkasovali. Stalo sa tak v 48. minúte počas vylúčenia Baráneka.

Pred hosťujúcou bránkou dobre clonil Tavi s Bjalončíkom a Dalhuisenova strela doplachtila až do šibenice - 2:6. Desať minút pred koncom riadnej hracej doby mali domáci k dispozícii znova dlhú presilovku o dvoch hráčov, s ktorou naložili rovnako ako s tou v prvej tretine.

Na opačnej strane opäť po hrubej chybe popradskej obrany zazvonil na hornú žŕdku bránky Jokeľ. Košice si napokon vysoké víťazstvo na ľade lídra tabuľky postrážili.

HC Košice
5 : 6
(2:2, 1:0, 2:3 - 0:1)
HK Poprad

Góly a asistencie: 4. Pospíšil (Klhůfek, Réway), 5. Chovan (Růžička, Réway), 33. Mráz (Chovan, Réway), 41. Mráz (Réway, Chovan), 45. Jokeľ – 6. Preisinger (Vandas, Handlovský), 8. Haščák (Drgoň, Svitana), 41. Handlovský (Vandas, Dalhuisen), 49. Haščák (Svitana, Skokan), 60. Svitana, 62. Handlovský (Preisinger). Rozhodca: Výleta, Stano — Ordzovenský, Gegáň (všetci SVK).
HC Košice: Sedláček (Riečický) — Pavlin, Baránek, Michalčin, Růžička, Slovák (A), Deyl (A), Novota, Cibák — Réway, Mráz, Chovan (C) — Frič, Pospíšil, Klhůfek — Belluš, Vrábeľ, Jokeľ — Demek, Havrila, Krasničan
HK Poprad: Vošvrda (Rychlík) — Drgoň, Ulrych, Dalhuisen, Brejčák, Hudec, Repe, Česánek — Haščák, Skokan, Svitana — Handlovský, Preisinger, Vandas — Livingston, Zagrapan, Tavi — Matej Paločko, Bjalončík, Matúš Paločko
61:02 gól Poprad dal gól!
Druhý bod napokon smeruje na konto Popradčanov, o čom rozhodol LUKÁŠ HANDLOVSKÝ. Asistencia: Miroslav Preisinger.
59:42 gól Poprad dal gól!
V absolútnom závere to urobil dobre Skokan, ktorý ešte neskóroval, ale PATRIK SVITANA už áno. Toto kamzíkom vyšlo.
48:33 gól Poprad dal gól!
A máme tu ďalší gól. MARCEL HAŠČÁK stál osamotený vo svojej typickej pozícii, Košice to mierne podcenili. V každom prípade, nechytateľná rana tohto ostrostrelca. Asistencie: Patrik Svitana, Dávid Skokan.
44:17 gól Košice dali gól!
Chybička na strane Popradu, ktorá sa napokon ukazuje ako poriadne drahá. OLIVER JOKEĽ prebral puk v strednom pásme a po individuálnom prieniku prepálil Tomáša Vošvrdu.
40:54 gól Poprad dal gól!
Alebo sa nám opakuje scenár z prvej tretiny? Kamzíci prichádzajú s okamžitou odpoveďou, LUKÁŠ HANDLOVSKÝ využíva prihrávku spoza Sedláčka a upravuje na 4:3. Asistencie: Michael Vandas, Mike Dalhuisen.
40:15 gól Košice dali gól!
Ale toto je pre Poprad štart doslova katastrofálny. BRUNO MRÁZ sa dostal s Martinom Réwayom do prečíslenia, ktoré ukončil parádnym gólovým švihom. Asistencie: Martin Réway, Michal Chovan.
32:32 gól Košice dali gól!
Ale už to kamzíci nezvládli. Naozaj parádnu akciu teraz predviedli košičania, ktorí si rozobrali obranné rady súpera a BRUNO MRÁZ zakončoval do odkrytej časti bránky. Asistencie: Michal Chovan, Martin Réway.
07:36 gól Poprad dal gól!
Ukážková práca Popradčanov, ktorí si rozhodili košickú defenzívu, z čoho ťažil MARCEL HAŠČÁK. Ten prepálil všetkých — vrátane Sedláčka. Asistencie: Adam Drgoň, Patrik Svitana.
05:08 gól Poprad dal gól!
Tak to bola expresná odpoveď v podaní popradských kamzíkov. Tí sa presunuli pred Sedláčka a okamžite ho prekonali, čo sa podarilo MIROSLAVOVI PREISINGEROVI. Asistencia: Michael Vandas, Lukáš Handlovský.
04:52 gól Košice dali gól!
Oceliari využívajú svoju druhú veľkú šancu. Prvú strelu ešte Vošvrda pokryl, ale puk vyrážal len k voľnému MICHALOVI CHOVANOVI. Košický kapitán už nemal problém skórovať do odkrytej bránky. Asistencie: David Růžička, Martin Réway.
03:14 gól Košice dali gól!
Košičania sa dostávajú do vedenia. Výborne to urobil Klhůfek, ktorý našiel v ideálnej pozícii MARTINA POSPÍŠILA. Ten spomedzi kruhov prepálil Vošvrdu. Asistencie: Pavel Klhůfek, Martin Réway.