HC Košice HK Dukla Michalovce Tipos extraliga

23. 10. 2020 |

HC Košice, HK Dukla Michalovce, online prenos, Tipos extraliga, dnes. HC Košice dnes privítajú na svojom ľade hráčov Michaloviec. Novodobé východniarske derby štartuje od 18:00 hod.

Hráči HC Košice počas zápasu Tipos extraligy. FOTO TASR.

HC Košice, HK Dukla Michalovce, online prenos, Tipos extraliga, dnes. Hokejisti Košíc po víťazstve nad hráčmi DVT Miškovec budú chcieť uspieť aj proti Michalovciam. Minuloročný nováčik však nebude pre "oceliarov" vôbec ľahkým súperom.

Dokonca môžeme povedať, že pôjde o favorita zápasu. Počas letnej prestávky sa totiž do Michaloviec sťahovali viacerí známi extraligisti so skúsnosťami z majstrovskej Banskej Bystrice či KHL.

HC Košice HK Dukla Michalovce ONLINE Tipos extraliga dnes

Naopak HC Košice sa musia opierať o kolektívny výkon podporený menami ako Martin Réway či Michal Chovan. Košičania sa vinou prepuknutia koronavírusu v tíme do extraligových bojov vrhli ako poslední. Odštartovali ich prehrou vo Zvolene, ktorou nechtiac nadviazali na nie príliš úspešné výsledky z prípravného obdobia.

Na prehru 3:5 sa im podarilo zabudnúť výrazne zlepšeným výkonom proti Miškovcu.

Michalovce sa vracajú do hry po rovnakom probléme s novým koronavírusom, ktorý sa pred dvoma týždňami objavil u takmer dvoch desiatok členov. V úvodnom súboji vyhrali doma nad Slovanom Bratislava a určite si budú chceiť podobný výsledok zopakovať aj v Košiciach.

HC Košice
3 : 4
(1:2, 0:1, 2:0 - 0:1)
HK Dukla Ingema Michalovce

Góly a asistencie: 16. Pospíšil (Klhůfek, Baránek), 42. Pospíšil (Vopelka, Baránek), 58. Jenyš (Deyl, Réway) – 10. Ťavoda (Šoltés, Korhonen), 15. Takáč (Mlynarovič, Mašlonka), 40. Bartánus (Lalancette, Southorn), 64. Bartánus (Southorn, McCormack). Rozhodca: Adamec, Goga — Beniač, Crman (všetci SVK).
HC Košice: Sedláček (Riečický) — Pavlin, Baránek, Michalčin, Růžička, Slovák (A), Deyl (A), Mudrák — Vopelka, Chovan (C), Réway — Milý, Pospíšil, Klhůfek — Belluš, J. Eliaš, Jenyš — Krasničan, Frič, Jokeľ — Džugan
HK Dukla Ingema Michalovce: Škorvánek (Glosár) — Southorn, Zeleňák, McCormask, Ventelä, Bdžoch, Ťavoda, Zekucia, Ragan — Hickmott, Lalancette (A), Regenda — Bartánus (C), Mlynarovič, Takáč (A) — Šoltés, Galamboš, Korhonen — Mašlonka, Češík, Matoušek
63:19 gól Dukla Michalovce dala gól!
Líšky sa však pred súperovu svätyňu vrátili a definitívne rozhodli. O víťazný gól v predĺžení sa postaral MAREK BARTÁNUS. Asistencie: Jordon Southorn, Graeme McCormack.
63:04 Obetavá hra Košičanov, ktorí sa teraz hádžu do michalovských prihrávok. Zatiaľ im to pomáha, hru opäť vytesňujú do stredného pásma.
62:41 Hostia sa usadili pred Sedláčkom. Ten však všetko vyriešil a puk prikryl.
62:10 Košice ani nerozohrávali, puk odpálil hneď hráč na buly. Korčuľuje poň Stanislav Škorvánek, ktorý bude chcieť hru Michaloviec zrýchliť.
61:59 dôležité Oddychový čas hostí.
61:59 Vylúčenie v tíme HC Košice (Martin Belluš – 2 min., podrazenie).
61:33 Puk prepadol dopredu na Vopelku, ktorý chcel pokračovať ďalej po pravej strane. Bol však nachytaný v ofsajdovej pozícii.
61:01 Úvodná minúta veľa dôvodov na radosť nepriniesla. Hralo sa prevažne v centrálnej časti klziska, obaja gólmani boli bez práce.
60:08 Ja len pripomeniem, že päťminútové predĺženie sa odohrá v divácky atraktívnom formáte troch proti trom. Uvidíme, ktorému tímu bude voľný priestor na ľadovej ploche vyhovovať viac.
60:01 časová značka Začalo sa predĺženie.
Šesťdesiat minút o víťazovi východniarskeho derby nerozhodlo, na rad sa tak dostane 5-minútové predĺženie.
60:00 časová značka Tretia tretina sa skončila.
59:41 dôležité Oddychový čas domácich.
59:28 Posledné sekundy riadnej hracej doby. Zdá sa, že počas nej sa už toho veľa podstatného na ľadovej ploche neudeje.
58:20 Do konca tretej tretiny ostávajú dve minúty.
57:42 gól Košice dali gól!
Tak napokon predsa! Košice zúročili svoj tlak a dočkali sa tretieho presného zásahu, ktorý zápas vyrovnáva. Šťastným strelcom je PAVEL JENYŠ. Asistencie: Radek Deyl, Martin Réway.
57:42 dôležité Košice sa tešia z gólu, na všetko sa ale pozrie videorozhodca.
57:20 Košice vytiahli puk od mantinelu, ich následná rana od modrej bola nepresná. Domáci sa usádzajú pred bránkou súpera.
56:20 Michalovce sa bránia jednoducho, ale účinne. Puk nahadzujú často na košickú bránku, čas využívajú na prestriedanie. Hostia si umne šetria sily na absolútny záver.
55:30 Začala plynúť posledná päťminútovka riadnej hracej doby.
54:22 Košice si vypracovali počas presilovky slušný tlak, prakticky celú ju strávili v pásme. Neskórovali však, čo ich môže mrzieť. Galamboš už korčuľuje svojim spoluhráčom z trestnej lavice na pomoc.
53:30 dôležité Mohlo byť vyrovnané! Škorvánek vykopol strelu od modrej, puk letel do vzduchu. V páde ho ešte zasiahol Vopelka, no jeho pokus priestor troch žrdí tesne minul.
52:10 Vylúčenie v tíme HK Dukla Ingema Michalovce (Peter Galamboš – 2 min., podrazenie).
52:07 Škorvánek teraz vykopol na ochrannú sieť, pokračovať sa bude v pásme hostí.
51:28 Nastrelený puk Pavlina zo stredného pásma kontroloval Škorvánek lapačkou. Mierne ho pohladil a poslal k zadnému mantinelu, kde si ho prebrali jeho spoluhráči.
50:49 Do tretice všetko dobré. Michalovce v posledných minútach absolútne nezvládajú rozohrávku smerom dopredu, čo sa im môže kruto vypomstiť.
50:38 Hostia si zbytočne komplikujú život. Bezprostredne po komerčnej pauze sa dopustili nezmyselného zakázaného uvoľnenia.
50:00 Po zakázanom uvoľnení líšiek sa tam ale hra predsa len presťahuje.
49:58 Košice ale v ostatných minútach stratili dych, čo môže hosťom len vyhovovať. Hrá sa teraz ďaleko od Škorvánka.
48:49 Bdžoch to skúšal v michalovskom tíme trochu zdynamizovať. Dnes to bol z jeho strany už azda piaty podobný puk, no v tejto chvíli mu zámer nevyšiel. Prihrávka spoluhráčov minula.
47:56 Košice prenikli zásluhou Milého až ku Škorvánkovej bránke. Milý to ale nedomyslel a jeho nedôrazná prihrávka k mantinelu bola včas prečítaná hosťujúcou obranou.
47:01 Oba celky hrajú v plnom počte.
46:41 Od modrej strieľal Baránek. Škorvánek sa doslova vyžíva v sklzoch, keď puk lapačkou prikryje na svojom výstroji.
46:10 dôležité Obrovský tlak domácich Košíc! Na Škorvánka to teraz lietalo zo všetkých strán, ale michalovský brankár ostáva v tejto chvíli ako zázrakom neprekonaný.
44:58 Vylúčenie v tíme HK Dukla Ingema Michalovce (Martin Bdžoch – 2 min., nedovolené bránenie).
43:49 Zakončenie z uhla Sedláček pokryl bez väččších problémov. Michalovce ale pokračujú v útočnej snahe.
42:43 Hra sa po druhom košickom góle mierne upokojila. Po puku šiel Mlynarovič, ktorý ale nemal s kým kombinovať. Zacúval tak späť pred Škorvánka.
41:34 gól Košice dali gól!
A prichádza aj zaujímavý impulz vo forme ich kontaktného gólu. Od modrej priletela prvá strela, ktorá ešte do siete neprepadla. V dorážke sa už ale nemýlil MARTIN POSPÍŠIL. Asistencie: Lukáš Vopelka, Marek Baránek.
41:17 Zeleňák vyvážal puk po pravej strane von z obranného pásma. Košice sú medzičasom v plnom počte a začínajú svoju skrátenú presilovú hru.
40:32 Vylúčenie v tíme HK Dukla Ingema Michalovce (Marek Bartánus – 2 min., podrazenie).
40:08 Začala plynúť záverečná tretina zápasu. Uvidíme, čo si pre nás jeho aktéri pripravili na nasledujúcich 20 minút.
Hlavný arbiter ukončil prostrednú časť zápasu medzi Košicami a Michalovcami. Uplynulých 20 minút prinieslo viacero zaujímavých momentov a predovšetkým jeden gól, po ktorom platí stav 1:3.

Pomer striel po 2. tretine: 22:26

Tretia tretina sa začne približne o 19:54.
39:03 gól Dukla Michalovce dala gól!
Napriek tomu ale skórujú. K odrazenému puku sa dostal MAREK BARTÁNUS, ktorý pohodlne zakončil do odkrytej časti bránky. Celá situácia pripomínala Pospíšilov gól na 1:2. Asistencie: Christophe Lalancette, Jordon Southorn.
38:30 A opäť sa tam sťahuje. Deyl si hodil puk k mantinelu a odtiaľ ho poslal pohodlne bekhendom cez všetky čiary. Michalovce zatiaľ hrajú bez vážnejšej strely.
38:16 Košice sa rýchlo oslobodili. Hra sa presunula k bránke stráženej Stanislavom Škorvánkom.
37:55 Vylúčenie v tíme HC Košice (Pavel Klhůfek – 2 min., nebezpečná hra vysokou hokejkou).
37:13 Obe družstvá hrajú v plnom počte.
36:58 A práve tam sa bude aj vhadzovať.
36:26 Košiciam sa nedarí počas tejto presilovky podľa predstáv. Hostia nazbierali množstvo cenných sekúnd ďaleko od svojej bránky, Vopelka musí začínať od Sedláčka.
35:13 Vylúčenie v tíme HK Dukla Ingema Michalovce (Marek Mašlonka – 2 min., nečakané napadnutie)
34:43 Puk Sedláčkovi vypadol, pred bránku sa tak ponáhľal Galamboš. Košický gólman sa však rýchlo spamätal a hru prerušil. Pokračovať sa bude v pásme domácich.
34:00 Puk mal nájsť Mlynaroviča, našiel ale len košické hokejky. Hostia sa ho ešte snažili zachytiť v pásme, ale nepodarilo sa im to. Píska sa postavenie mimo hry v neprospech Michaloviec.
33:21 Píska sa zakázané uvoľnenie Košíc. Nasledovať bude buly pred Sedláčkom.
32:04 dôležité Veľká šanca Michaloviec! Puk sa Fričovi nepríjemne odrazil k mantinelu, odkiaľ ho poslali hostia okamžite za kruhy. Strelu odtiaľ sa snažil Sedláček vyraziť, puk ale ešte zaskackal v jeho bránkovisku. Domáci ho upratali.
31:56 Hra sa teraz prelieva zo strany. Košičania sa pokúšajú o vyrovnanie, v ostatných minútach ich však súper do lepších streleckých pozícií nepúšťa.
30:48 Pavlin si teraz nakorčuľoval do netradičnej pozície centra, v rýchlosti chcel zakončiť v predbránkovom priestore. Nepodarilo sa mu to.
30:28 Už sme sa dostali do druhej polovice riadnej hracej doby. Počas druhej tretiny sme veľa gólových šancí nevideli, naďalej tak platí stav z konca úvodného dejstva.
29:49 Pavlin zakladal útočnú akciu spoza košickej bránky. Michalovčania však opäť dobre prečítali pohyb domácich a o puk ich pripravili ešte v strednom pásme.
28:54 Vylúčenie v tíme HK Dukla Ingema Michalovce (Dávid Šoltés – 2 min., hrubosť).
28:54 Vylúčenie v tíme HC Košice (David Růžička – 2 min., hrubosť).
28:54 dôležité Na ľade sa teraz za dresy poťahalo viacero hráčov. Súboj Růžička — Šoltés arbitri pustili, aj keď na päste napokon neprišlo. Obaja kohúti skončili v „družnom“ objatí.
28:01 Bartánus si naskočil do Belluša, košický útočník sa mu dobre vyhol Oceliari následne pokračovali smerom dopredu, aj keď sa ďaleko nedostali.
27:16 Klhůfek prihrával do strany, odtiaľ vypálil tvrdo Vopelka. Škorvánek puk vyrazil vysoko do vzduchu. Pekná útočná akcia domáceho tímu.
26:07 dôležité Slovák pri mantineli dohral Mašlonku, ktorý ostal dlho ležať za košickou bránkou. Nepríjemný moment, ale našťastie bol michalovský útočník len otrasený.
25:12 Michalovčania sa ponáhľali dopredu, strelu zápästím zastavil svojou korčuľou Pospíšil. Priestor na kombináciu dostanú aj domáce Košice.
24:21 Bartánusovi puk preskočil cez čepeľ, čo využil Klhůfek. Ten sa po pravej strane dostal až na opačný koniec klziska. Oba celky hrajú medzičasom v plnom počte.
23:45 Čakať musíme na technikov Steel arény, ktorí osadia na pôvodné miesto Sedláčkovu bránku.
23:45 dôležité Sedláček čaruje. Jordan Hickmott sa dostal v bezprostrednej blízkosti košickej bránky k puku, cez domáceho gólmana ho ale nepretlačil. Sedláček puk výborne zaľahol.
22:49 Dobrá palebná pozícia pre Takáča. Ten mohol strieľať do protipohybu Sedláčka, puk mu ale na čepeľ nedosadol. Košice ho následne poslali ku Škorvánkovi.
22:18 Vylúčenie v tíme HC Košice (Radek Deyl – 2 min., podrazenie).
21:49 dôležité Košice sú v úvode prostrednej časti veľmi aktívne. Vypracovali si slušný tlak, Michalovce majú problém dostať sa cez modrú čiaru.
21:12 Už boli domáci pred Škorvánkom, ale hrať nemohli. Bránka totiž opustila svoje tradičné miesto. Vhadzovať sa bude v pásme michalovských líšiek.
20:48 Baránek musel začínať útočnú akciu až spoza košickej bránky. Príliš mu to navyše nevyšlo, pristúpili k nemu totiž dvaja súperi, ktorí ho po chvíli o puk pripravili.
20:09 Prostredné dejstvo východniarskeho derby práve začalo plynúť. Po krátkom súboji v stredovom kruhu stiahli puk na svoju stranu hostia.
Prvá tretina stretnutia je na konci, siréna v Steel aréne oznámila začiatok prestávky. Po úvodnej dvadsaťminútovke platí v Košiciach priebežný stav 1:2.

Pomer striel po 1. tretine: 12:9

Druhá tretina sa začne približne o 18:57.
19:33 dôležité Michalovce museli reagovať na košický tlak, puk poslali cez všetky čiary. Zakázané uvoľnenie, vhadzovať sa bude po pravici Škorvánka.
18:49 Vopelka ešte zabojoval, aj keď jeho spoluhráči išli striedať. Puk pre Košice síce nezískal, ale hosťom poriadne znepríjemnil pobyt v obrannom pásme.
18:08 Southorn to za Škorvánkom nestihol. Puk sa dostal k Bellušovi, ktorý si telom odstavil Zeleňáka, ale ďalej už kombinovať nemohol. Medzičasom začali plynúť posledné dve minúty prvej tretiny.
17:35 dôležité Dobrá šanca pre Košice! Vopelka využil svoje centimetre a pred bránkou clonil Škorvánkovi. V rozhodujúcej chvíli ale odskočil a nechal zakončenie od modrej preletieť. Škorvánek reflexívne vyráža.
17:01 Mašlonka si v strednom pásme obhodil súpera, sám už ale puk nedokorčuľoval. Pomohli mu spoluhráči, ktorí sa ho zmocnili pri mantineli. Košice ich k strele nepustili.
16:20 Puk skončil v Škorvánkovej lapačke. Nasleduje komerčná prestávka.
16:17 Bdžoch vyškával s pukom za Škovrávnkovou bránkou, oba celky sa rozhodli striedať počas hry. Následne rozohrával michalovský obranca len na zakázané uvoľnenie.
15:01 gól Košice dali gól!
Košice rýchlo odpovedajú. Pred Škorvánkom si vypracovali dobré pozície, michalovský gólman musel puk vykopávať. Dostal sa však priamo pred MARTINA POSPÍŠILA, ktorý pohodlne doklepol do odkrytej bránky. Asistencie: Pavel Klhůfek, Marek Baránek.
14:27 gól Dukla Michalovce dala gól!
Tí využívajú z minima maximum a strieľajú aj druhý gól do košickej siete. Po rýchlej útočnej strane sa do listiny strelcov zapisuje SAMUEL TAKÁČ. Asistencie: Samuel Mlynarovič, Marek Mašlonka.
13:54 Milý nahodil do pásma, pre domácich to znamenalo avizované postavenie mimo hry. Priestor na rozohrávku teraz majú aj hostia.
13:17 Zaujímavá kolmica Mašlonku, i keď príliš prudká. Michalovce nemohli pokračovať smerom dopredu, priestor na rozohrávka majú Košice.
12:48 Košice sa ubránili, Tomáš Slovák je už na ľade.
12:06 Vhadzovať sa teraz bude po pravici Škorvánka.
11:45 Už sú ale hostia pred Sedláčkom. Veľmi tvrdo vypálil McCormack, na košického gólmana to ale neplatilo. Dobrý zákrok betónom, puk opúšťa košické pásmo.
11:05 Košice sa oslobodili expresne rýchlo, michalovské líšky teraz musia puk zbierať len za svätyňou Stanislava Škorvánka.
10:48 Vylúčenie v tíme HC Košice (Tomáš Slovák – 2 min., krosček).
10:43 McCormack nahadzoval vzduchom smerom dopredu, spoluhráči jeho puk zachytili. Už sa Michalovce točia v obrannom pásme svojho súpera.
10:20 Deyl dostával zaujímavý pas za obranu, po ktorom sa mohol dostať do dobrého úniku. Napokon to mal ale len na dlhú čepeľ. Postavenie mimo hry, nasleduje komerčná prestávka.
10:00 gól Dukla Michalovce dala gól!
To ale neplatí na opačnej strane. Na strane domácich bolo avizované vylúčenie, ale to sa napokon nekoná. Škorvánek totiž rýchlo odkorčuľoval, miesto neho naskočil na ľad ďalší korčuliar a Dukla početnú výhodu pretavila v gól. Presadil sa JÁN ŤAVODA. Asistencie: Dávid Šoltés, Ville Korhonen.
09:29 Bdžoch mal na ľade veľa priestoru, napriek tomu prihral priamo na hokejky Košičanov. Tí dvakrát pohrozili Škorvánkovi, michalovský brankár ostáva neprekonaný.
08:47 Na druhej strane si prehodil puk pomedzi dvoch hráčov Jenyš. Zakončiť ale nestihol, v rozhodujúcej chvíli mu totiž predsa len odskočil od čepele.
08:05 McCormack si puk vypýtal na modrú čiaru. Tam zvolil strelu príklepom, ale príliš mu nesadla. Sedláček zakročiť nemusel.
07:38 Košičania zahrali presilovku výborne, už je ale Bdžoch späť na ľadovej ploche. Michalovce to využili na prechod pred Sedláčka, aj keď následne potrebovali striedať.
06:21 dôležité Obrovské košické šance! Klhůfek prihral na modrú, strelu odtiaľ tečoval dobre Milý. Škorvánek puk reflexívne vykopol. Neuspel ani Jenyš, ktorý pálil spomedzi kruhov.
05:20 Košice sa prudkou prihrávkou na modrú vyháňajú z útočnej tretiny. Michalovčania majú čas rozostaviť sa.
05:02 Vylúčenie v tíme HK Dukla Ingema Michalovce (Martin Bdžoch – 2 min., hákovanie).
04:30 Bartánus si nakorčuľoval do obrannej tretiny, puk si skúsene prikryl telom a vyštartoval dopredu. Jeho spoluhráči ale preťali útočnú modrú čiaru skôr, píska. sa tak postavenie mimo hry.
04:08 Zákrok betónmi predviedol na opačnej strane aj Sedláček. Vhadzovať sa bude po ľavici českého gólmana v službách Oceliarov.
03:44 Oba celky na malý moment ubrali z tempa, potrebovali totiž prestriedať. V úvode zápasu sa hra prerušuje minimálne.
02:54 Košičania sa rýchlo rozostavili v pásme a skúsili to strelou od modrej. Na príklep však Škorvánek dobre videl, dokázal ho preto vykopnúť do bezpečnej zóny.
01:57 V súboji pri mantineli bol úspešnejší Southorn, Jokeľ sa bude musieť aj so svojimi spoluhráčmi stiahnuť pred Sedláčka.
01:20 Slovák stíhal hosťujúcich hráčov, jedného z nich pri michalovskej bránke prišpendlil o mantinel. Úvod je z oboch stán opatrný, zatiaľ sme lepšie strelecké pokusy nevideli.
00:21 Ventelä síce pri zadnom mantineli vybojoval puk pre Michalovčanov, domáci sa knemu ale dokázali vrátiť. Pred Škorvánkom toho však veľa nevymysleli.
00:10 Zápas medzi Košicami a Michalovcami sa práve začal. Puku sa okamžite ujali domáci korčuliari, ktorí sa s ním budú chcieť čo najskôr dostať pred michalovskú bránku.

Rozhodca: Adamec, Goga — Beniač, Crman (všetci SVK).
Vážení športoví priatelia, koniec pracovného týždňa so sebou prináša ďalšie pokračovanie Tipos Extraligy. V rámci neho si budú sily merať hokejisti z HC Košice a HK Dukla Ingema Michalovce.

Oba tímy majú na svojom konte zhodne, po dva odohrané zápasy. Košičania bodovali v jednom naplno, no v tom druhom ťahali za kratší koniec. So ziskom troch bodov im tak patrí priebežné ôsme miesto tabuľky. Košičania disponujú priaznivým skóre v pomere 7:6. Michalovce v lige zatiaľ nezaváhali. Dva z dvoch odohraných zápasov boli pre nich víťazné, šesť bodov im tak stačí na priebežnú štvrtú priečku. Líšky z východného Slovenska skórovali deväťkrát, sami pritom inkasovali päťkrát.

V neprospech hostí môže hrať fakt, že nastúpili na posledný súťažný zápas takmer pred tromi týždňami. Vzhľadom na papierové predpoklady však ostávajú naďalej favoritom. Úvodné buly v Steel aréne je naplánované na piatok o 18. hodine.
Vítame Vás pri on-line prenose. Stretnutie sa začne o 18:00.