HC Košice HC Slovan Bratislava ONLINE dnes 5. zápas

15. 4. 2022 |

Po štyroch zápasoch je stav Slovan Košice vyrovnaný 2:2. Sledujte s nami dnes 5. zápas ONLINE od 18:30 hod.

Hráči Košíc sa tešia po víťazstve 3:1 vo štvrtom semifinálovom zápase Kaufland play off Tipos extraligy HC Košice - HC Slovan Bratislava v Košiciach. FOTO TASR – František Iván

Hokejisti Slovana Bratislava sa v dvojzápase v Košiciach nepriblížili k postupu do finále play off. Po dvoch prehrách v Košiciach je z ich náskoku 2:0 na zápasy priebežná remíza 2:2.

"Musíme dať hlavy hore a ísť ďalej," konštatoval tréner Andrej Podkonický. Jeho zverenci vstúpili do štvrtého zápasu série rovnako ako do predošlých troch - inkasovaným gólom.

Zatiaľ čo v oboch domácich zápasoch dokázali reagovať na úvodné góly Košíc a otočili na 5:2, resp. 6:2, zápasy na košickom ľade mali iný priebeh. V druhom z nich išli domáci do vedenia už po 87 sekundách a rýchly gól Patrika Rogoňa im dodal sebavedomie.

Tréner hostí bol rád, že Košičania naň v úvodnej perióde nenadviazali. "Prvá tretina bola asi najhoršia v celej sezóne. Po nej sme boli radi, že ešte nebolo po zápase, pretože sme mohli inkasovať ďalšie 3-4 góly a to už by bolo po zápase. Potom sme si povedali nejaké veci a začali sme hrať jednoduchšie. Naša najlepšia tretina zápasu bola tretia, v ktorej sme si vytvorili niekoľko šancí a verili sme, že dáme gól na 1:1. Potom sa už hral hokej hore-dole," zhodnotil Podkonický.

Slovanisti v tretej tretine vyrovnali, a keď sa už zdalo, že zápas dospeje do predĺženia, prišla košická presilovka. Faul Daniela Gachulinca potrestal Denis Paršin (2:1) a počas následnej hry Slovana bez brankára skóroval aj Brian Ihnačák.

"Znovu to bol výborný zápas. Rozhodla ho situácia, keď sme spravili faul. Pred ním sme mali čistý puk na hokejke, z ktorého sme spravili zakázané uvoľnenie. Potom sa ´Gacho´ pošmykol, bol z toho faul a inkasovaný gól. Je 2:2, ideme domov a teraz musíme ukázať, aký silný tím máme. Aj Košice majú silné mužstvo skladané k tomu, aby hralo o titul," upozornil Podkonický.

Slovanisti cestovali do Košíc s ideálnym náskokom 2:0 a na východe republiky mohli spečatiť postup do finále alebo sa mu aspoň výrazne priblížiť. Nič z toho sa nestalo.

"Musíme sa viac tlačiť k bránke, aby nám to padlo. Od druhej tretiny to už bolo lepšie, ale musíme sa viac snažiť o špinavé góly a snáď to príde.  Určite je lepšie, keď mužstvo vyhráva, ako keď musí doťahovať. V prvej tretine sme celkovo nehrali dobre, až neskôr sa to zlepšilo. V tom bol hlavný problém," poznamenal obranca Daniel Gachulinec.

Tipos extraliga 2022

HC Košice - HC Slovan Bratislava -:-, online prenos a výsledok dnes od 18:30

HC Slovan Bratislava
3 : 2
(1:0, 0:2, 2:0)
HC Košice

Góly a asistencie: 16. Jääskeläinen (Takáč, Yogan), 46. Yogan (Zigo, Sersen), 55. Yogan (t.s.) – 32. Rogoň (Parshin), 34. Pereskokov (Lapšanský, Šedivý). Rozhodca: Snášel, Orolín – Stanzel, Šoltés. Diváci: 9 645.
HC Slovan Bratislava: Peters (Hlavaj) – Breton, MacKenzie, Gachulinec, Sersen, Valach, Maier – Haščák, Rapuzzi, Zigo – Jääskeläinen, Harris, Takáč – Yogan, Kytnár, Matoušek – Belluš, Bezák, Chalupa – Lukošík
HC Košice: Riečický (Košarišťan) – Volgin, Šedivý, Snuggerud, Romančík, Deyl, Saucerman – Rogoň, Chovan, Parshin – McPherson, Ihnačák, Klhůfek – Pereskokov, Slovák, Lapšanský – Jokeľ, Havrila, Milý
54:52 gól Slovan Bratislava dal gól!
ANDREW YOGAN nedal Riečickému šancu, puk poslal po ľade popod ľavý betón. Slovan vyhráva 3:2.
45:26 gól Slovan Bratislava dal gól!
Slovan vyrovnáva. Zigo prešiel po pravej strane, počkal na vhodný moment a prihrávkou presne na palicu do jazdy našiel medzi kruhmi ANDREWA YOGANA, ktorý trafil nad lapačku Riečického.
Asistencie: Tomáš Zigo, Michal Sersen
33:26 gól Košice dali gól!
Gól platí, keďže puk bol celým objemom za čiarou. Slovanisti pustili VADIMA PERESKOKOVA zoči voči Petersovi a hosťujúci útočník si poradil na výbornú, puk poslal pod hornú žŕdku, ten následne vyletel z bránky von.
Asistencie: Adam Lapšanský, Eduard Šedivý
31:47 gól Košice dali gól!
PATRIK ROGOŇ sa krásne uvoľnil na pravej strane, Maier a Zigo mu dovolili prejsť a Rogoň z veľkého uhla zavesil pod hornú žŕdku. Pekný moment, po ktorom je vyrovnanaé.
Asistencia: Denis Parshin
15:40 gól Slovan Bratislava dal gól!
Slovanisti ostreľovali košickú bránu, už strely Takáča a dorážka Yogana volali po góle, no z druhej strany prišiel JOONA JÄÄSKELÄINEN, Riečický toho už mal dosť a nestihol sa presunúť. Jääskeläinen trafil odkrytú bránu a posiela Slovan do vedenia.
Asistencie: Samuel Takáč, Andrew Yogan