18. 4. 2021 |

Getafe dnes doma privíta Real Madrid. Sledujte duel ONLINE od 21:00 hod.

Radosť hráčov Real Madrid. FOTO TASR/AP.

Futbalisti FC Liverpool sa v prebiehajúcej sezóne trápia. Herne aj výsledkovo zaostávajú za predchádzajúcim ročníkom, ich defenzívu decimujú zranenia a sen o obhajobe anglického titulu je pasé.

Chuť si chceli napraviť v Lige majstrov, no v domácej odvete s Realom Madrid potrebovali malý zázrak, aby zvrátili prehru 1:3 z úvodného duelu. Svoj tieň však neprekročili a po bezgólovej remíze sa so súťažou rozlúčili. "Biely balet" sa medzi najlepšou štvoricou LM predstaví rekordný štrnástykrát.

Liverpoolčanom sa proti španielskym tímom v Lige majstrov nedarí, keď zo štrnástich zápasov vyhrali iba dvakrát. Jeden z najpamätnejších triumfov však majú ešte v pamäti, keď pred dvoma rokmi v odvete na Anfielde zdolali Barcelonu 4:0 a zvrátili trojgólové manko z prvého stretnutia.

Na tento duel chceli nadviazať aj proti Realu, no tentoraz doplatili na slabú efektivitu. "Hrali sme dobre, ale ak nepremeníte šance, nemáte nárok. Nasadenie by tam bolo, ale nestačilo to.

Mali sme proti sebe skúseného súpera, jedného z najlepších, a hoci sme nastavili tempo, nedokázali sme sa presadiť," povedal pre UEFA.com James Milner, ktorý sa vo veku 35 rokov a 100 dní stal najstarším hráčom Liverpoolu vo vyraďovacej fáze LM po Ianovi Callaghanovi z mája 1978.

Všetko sa mohlo uberať inak, ak by Mohamed Salah premenil svoju veľkú šancu v úvode duelu. Už v 2. minúte mu priťukol loptu Sadio Mane, ale egyptský útočník zvnútra šestnástky trafil iba stred brány, kde operoval Thibaut Courtois.

Na opačnej strane mohol knokautovať domácich Karim Benzema, Francúz sa po sóle pekne uvoľnil, ale jeho strela skončila na ľavej žrdi. Do polčasu sa ocitol v dobrej pozícii aj Roberto Firmino, ale ani on neprekonal Courtoisa. A Brazílčan neuspel ani po zmene strán, keď jeho strelu z otočky zblokoval Eder Militao.

"S pribúdajúcimi minútami to bolo pre nás čoraz ťažšie. Začali sme dobre a mali sme mnoho šancí, v druhom polčase sa Real vrátil do hry. Ak by sme skórovali v úvodných pätnástich minútach, zápas by mal iný vývoj. Faktom je, že nás zlomil tretí gól v Madride," uviedol po zápase tréner Liverpoolu Jürgen Klopp.

Jeho zverenci po vyradení z LM prišli o šancu na trofej. Domáce pohárové súťaže už majú za sebou a v tabuľke Premier League figurujú až na šiestom mieste s 22-bodovým mankom na vedúci Manchester City.

Kloppove ambície v závere sezóny sú teda skromnejšie ako v minulých rokoch: "Musíme si zabezpečiť účasť v LM aj pre budúci ročník. Sme Liverpool a máme radi túto súťaž, je pre nás naozaj dôležitá."

V úplne inej pozícii je Real Madrid. "Biely balet" začal sezónu všelijako, no postupne sa rozbehol, v La Lige je druhý o bod za mestským rivalom Atleticom a jeho štrnásta účasť v semifinále LM je rekord najprestížnejšej klubovej súťaže na svete.

"Zaslúžili sme si postup a som za chlapcov rád. Dodalo nám to silu na záver sezóny. Teraz si môžeme užiť úspech a oddýchnuť si, ale zatiaľ sme nič nevyhrali," povedal Zinedine Zidane, ktorý naháňa s Realom štvrtú "ušatú" trofej v pozícii trénera, jednu s ním získal

aj ako hráč, keď ikonickým gólom rozhodol finále 2002 proti Leverkusenu. V odvete sa mohol spoľahnúť najmä na Courtoisa, ktorý predviedol niekoľko výborných zákrokov a vo svojom 50. vystúpení v LM (od skupinovej fázy) patril k Zidaneovým oporám: "Je náš strážca a svoju prácu robí fenomenálne."

Hráčom zápasu sa však stal jeho spoluhráč Casemiro. Brazílsky stredopoliar odviedol výbornú prácu, ktorá bola o to dôležitejšia pri absencii kľúčových stopérov Raphaela Varanea a Sergia Ramosa.

"Vedeli sme, že máme výhodu z prvého zápasu, ale hrali sme na víťazstvo. Súper na nás vyletel, má skvelý tím a trénera, ale my sme poctivo dreli, nezaspali sme na vavrínoch a to v konečnom dôsledku rozhodlo," uviedol Casemiro.

Realu Madrid stojí v ceste do finále Chelsea, ktorá to na "biely balet" vie. V doterajších troch vzájomných zápasoch ju Madridčania nezdolali ani raz, dvakrát prehrali a raz remizovali. V semifinále sa však stretnú prvýkrát. Úvodný duel je na programe 27. apríla v španielskej metropole, odveta v Londýne bude 4. mája.

Getafe CF
0 : 0
(0:0)
Real Madrid CF

ŽK: 58. Nyom (GET), 75. Olivera (GET), 87. Cucurella (GET) – 54. Vinícius Júnior (REA). Rozhodca: Martinez.
Getafe CF: Soria – Nyom, Dakonam (C), Timor, Olivera – Arambarri, Nemanja Maksimović – Aleñá (76. Damián Suárez), Ünal (90. Josete), Cucurella – Jaime Mata (65. Ángel Rodríguez).
Real Madrid CF: Courtois – Odriozola Arzallus, Militao, Chust, Marcelo (C) – Modrić, Isco – Rodrygo (65. Blanco), Asensio (78. Arribas), Vinícius Júnior – M. Díaz (65. Benzema).
90+3 Z druhej vlny vystrelil ľavačkou Modrić, jeho pokus ale netrafil domácu bránu.
90+2 Hostia na polovici svojho súpera, kde sa kombináciou snažia presadiť a streliť víťazný gól dnešného zápasu.
90+1 Real Madrid vybojoval v nadstavenom čase rohový kop.
90 dôležité Hlavný rozhodca pridáva v druhom polčase štyri minúty.
90 striedanie Striedanie v tíme Getafe CF: z ihriska odchádza Enes Ünal, prichádza Josete.
89 Marcelov center z ľavej strany zblokovaný, útočná snaha hostí pokračuje ďalej.
88 Hra má v závere zápasu vysoké tempo, oba tímy sa nechcú uspokojiť iba s remízou.
87 Hra je prerušená, na zemi ostáva ležať domáci Arambarri.
87 zlta karta Žltú kartu dostáva Marc Cucurella (Getafe CF).
86 Cucurella tvrdo faulovaný pri postrannej čiare, priamy voľný kop pre domáci tím.
85 Tečovaná strela domáceho mužstva končí za čiarou, odkop od brány hostí.
84 Getafe naďalej aktívne, domáci futbalisti zatlačili svojho súpera pred jeho šestnástkou.
82 Odriozola nevybojoval pri rohovej zastávke štandardku pre svoj tím, Getafe odkopáva loptu na polovicu hostí.
81 Do konca zápasu ostáva zhruba 10 minút, v počte striel na bránu jasná dominancia domáceho mužstva: 5-2.
80 Rodríguez padá v šestnástke hostí po súboji proti Militaovi, domáci futbalisti si pýtajú penaltu. Hlavný rozhodca necháva hru pokračovať ďalej.
79 dôležité Tečovaná strela Maksimovića, Courtois ukazuje ďalší dôležitý zákrok v tomto zápase. Nasleduje rohový kop Getafe.
78 striedanie Striedanie v tíme Real Madrid CF: z ihriska odchádza Marco Asensio, prichádza Sergio Arribas.
77 Isco si teraz nerozumel s Benzemom a tak lopta končí v náručí domáceho brankára Soria.
76 striedanie Striedanie v tíme Getafe CF: z ihriska odchádza Carles Aleñá, prichádza Damián Suárez.
75 zlta karta Žltú kartu dostáva Mathias Olivera (Getafe CF).
74 Ofenzívne snaženie Realu Madrid končí po hvizde hlavného rozhodcu, v postavení mimo hry sa ocitol Marcelo.
73 Asensio centruje do šestnástky na Benzemu, Nyom pred hosťujúcim útočníkom odvracia na rohový kop.
72 Odriozola vybojoval po prihrávke od Asensia rohový kop.
71 Do konca zápasu ostáva 20 minút, pozrime sa na štatistiku držania lopty. Tá zatiaľ vyznieva v prospech favorita zápasu: 42% – 58%.
70 Spoza šestnástky to vyskúšal z otočky striedajúci Rodríguez, jeho strela tesne preletela okolo pravej žrde hosťujúcej brány.
69 Nyom s pokusom o center z pravej strany, jeho prihrávka bola nakoniec pridlhá.
68 Rýchly protiúok hostí nezvládol kapitán Marcelo, obranca Realu Madrid pokazil jednoduchú prihrávku.
67 Striedajúci Blanco faulovaný v strede ihriska, výhoda priameho voľného kopu pre hostí.
66 Militao nezvládol rozohrávku, hostia prichádzajú o loptu, autové vhadzovanie pre Getafe.
65 striedanie Striedanie v tíme Getafe CF: z ihriska odchádza Jaime Mata, prichádza Ángel Rodríguez.
65 striedanie Striedanie v tíme Real Madrid CF: z ihriska odchádza Rodrygo, prichádza Antonio Blanco.
65 striedanie Striedanie v tíme Real Madrid CF: z ihriska odchádza Mariano Díaz, prichádza Karim Benzema.
63 Hostia v útočnej snahe, na center Marcela bol Asensio prikrátky. Odkop od brány Getafe.
62 Isco nedovolene zastavený, faulu sa dopustil Aleñá, lopta pre Real Madrid.
61 Getafe s vysokým napádaním na polovici súpera, domáci získavajú loptu a môžu zaútočiť.
60 Hodina zápasu je za nami, v počte striel na bránu si lepšie počína domáce mužstvo: 3-2.
59 dôležité Po domácom protiútoku zakončoval presnou strelou Ünal, nebyť hosťujúceho brankára, domáci futbalisti by už viedli. Skvelý zákrok, po ktorom nasleduje rohový kop Getafe.
58 zlta karta Žltú kartu dostáva Allan Nyom (Getafe CF).
57 Nepríjemne tečovaná strela domáceho Oliveru, ktorú chytá pozorný Courtois.
56 Dakonam zvládol šprintérsky súboj proti Viníciusovi Juniorovi, domáci kapitán získava loptu pre svoj tím.
55 Desať minút druhého polčasu je za nami, držanie lopty je nasledovné: 42% – 58%.
54 zlta karta Žltú kartu dostáva Vinícius Júnior (Real Madrid CF).
53 Marcelo šikovne našiel prihrávkou Díaza, hosťujúci útočník bol ale v postavení mimo hry.
52 Real Madrid kombinuje na polovici Getafe, hostia sa snažia nájsť cestu do domácej šestnástky.
51 Militao predviedol na pravej strane odvážny prienik, hosťujúci futbalista sa ale nedočkal podpory svojich spoluhráčov, Getafe získava loptu.
50 Lekársky tím hostí už pri Díazovi, ktorý to zrejme skúsi v zápase ďalej.
49 Marcelov center z ľavej strany sa dostal k Díazovi, hosťujúci útočník si pri nepresnom zakončení zrejme poranil svoje koleno.
48 Aleñov pokus bol tečovaný, prvý rohový kop pre domáce mužstvo v druhom polčase. Hlavička Arambarriho smeruje vysoko nad bránu.
47 Po zmene strán sa nám rozbehol aktívny futbal z jednej strany na druhú. Obe mužstvá sú veľmi aktívne.
46 časová značka Začal sa druhý polčas.
Prvý polčas mestského derby medzi Getafe a Realom Madrid je za nami. V prvom dejstve boli aktívnejší smerom dopredu domáci futbalisti, ktorí si vypracovali viaceré dobré príležitosti. Futbalisti Getafe ale nedokázali prekonať brankára hostí, keď sa tak aj stalo, pomohla Courtoisovi aj konštrukcia brány. Real Madrid si v prvom polčase nevypracoval nebezpečné šance. Za zmienku stojí najmä gól Mariana Diaza, ktorý nebol v 9.minúte pre tesné postavenie mimo hry uznaný. Stav zápasu je tak zatiaľ bezgólový. Zhruba o 15 minút začne druhý polčas.
45+3 časová značka Prvý polčas sa skončil.
45+1 Dobrá prihrávka na Arambarriho, pred domácim hráčom zachránil v poslednej chvíli stopér hostí Militao.
45 dôležité Hlavný rozhodca nadstavuje v prvom polčase dve minúty.
45 Aleñá z dobrej pozície ľavačkou z vnútra šestnástky míňa domácu bránu.
44 Rodrygo sa odhodlal k strele z hranice šestnástky, jeho pokus bol tečovaný a tak bude nasledovať rohový kop hostí.
43 Výmena lopty medzi hráčmi Realu Madrid, hostia budú chcieť dohrať záver prvého polčasu čo najďalej od svojej brány.
42 Getafe pokračuje v kombinácii na polovici hostí, domáci futbalisti sú smerom dopredu aktívnejší ako favorit.
41 Do konca prvého polčasu ostáva približne 5 minút, držanie lopty naďalej v prospech hostí: 44% – 56%.
40 Aleñov dlhý nákop chytá vo vzduchu hosťujúci brankár Courtois, Real Madrid zostane pri lopte.
39 Odriozola našiel centrom z pravej strany hlavu Viníciusa Juniora, pokus hosťujúceho hráča chytá brankár Soria.
38 Odriozola neprestrčil loptu po pravom krídle, Getafe sa ubránilo, domáci majú k dispozícii autové vhadzovanie.
36 Timor končí na zemi po súboji s Rodrygom, hosťujúci hráč sa dopustil faulu, lopta pre Getafe.
35 Nyom nepustil k prieniku Viníciusa Juniora, domáci obranca síce zastavil hosťujúceho hráča, počínal si však nedovolene.
34 Aleñá neodcentroval cez pozorného Militaa, autové vhadzovanie pre Getafe. Domáci sa následne dopúšťajú útočného faulu v šestnástke hostí.
33 Marcelo teraz neudržal loptu na hracej ploche, nasleduje autové vhadzovanie pre Getafe.
32 Realu Madrid sa zatiaľ nedarí presadiť proti aktívnemu napádaniu domáceho mužstva.
31 Militao v súboji na ľavej strane fauluje domáceho hráča, priamy voľný kop pre Getafe.
30 Polhodina zápasu je za nami, v počte striel na bránu je stav vyrovnaný: 1-1.
29 Nebezpečný center Getafe z pravej strany odkopáva od svojej brány Odriozola.
28 dôležité Obrovská šanca hostí, po centri Marcela bol blízko k streleniu gólu Marcelo Díaz, v poslednej chvíli odkopával pred útočníkom hostí Timor.
26 Po dlhšom časovom úseku hostia na polovici svojho súpera s loptou na kopačkách.
25 Aleñá neposlal presnú prihrávku do šestnástky hostí, obrana Realu Madrid odkopáva ďaleko od svojej brány.
24 Getafe zatlačilo svojho súpera na vlastnú polovicu, Real Madrid sa musí brániť, domáci futbalisti hýria aktivitou.
23 dôležité Jaime Mata hlavičkuje po centri do ľavej žrde hosťujúcej brány, Real Madrid mal pri tejto akcii šťastie.
22 Getafe kombinuje v strede ihriska, domáci futbalisti sú aktívni a snažia sa o strelenie prvého gólu.
21 Rýchly protiútok hostí ťahal Vinícius Junior, rýchlonohý futbalista Realu Madrid ale nezvládol finálnu prihrávku.
20 Real Madrid kombinuje pred domácou šestnástkou, Getafe ale pozorne bráni a svojho súpera nepúšťa k zakončeniu.
18 Ünal padá v súboji proti Militaovi pred šestnástkou, hlavný rozhodca necháva hru pokračovať ďalej, čo sa samozrejme nepáči domácim futbalistom.
17 Odriozola centruje z pravej strany, k lopte sa vo výskoku nedostal Vinícius Junior.
16 Dlhý nákop Modrića na Odriozolu je nepresný, lopta končí za čiarou. Autové vhadzovanie pre Getafe.
15 Úvodná štvrťhodina zápasu je za nami, držanie lopty zatiaľ v prospech hostí: 42% – 58%.
14 Ünal v súboji proti Chustovi získava pre domáci tím rohový kop.
13 Dobrá kombinácia hostí pred šestnástkou Getafe, strela z kopačky Rodryga je zblokovaná na rohový kop.
12 Real Madrid drží loptu na svojich kopačkách, hostia kombinujú na vlastnej polovici.
10 dôležité Rodrygo si spracoval loptu pred šestnástkou domácich, hosťujúci hráča padá na zem, hlavný rozhodca faul nepíska – pokračujeme ďalej. Na druhej strane ďalšia dobrá príležitosť domácich, Arambarri len tesne minul pravú žrď hosťujúcej brány.
9 Celá akcia je kontrolovaná systémom VAR, ktorý úvodný gól hostí neuznal. Pokračujeme ďalej.
8 dôležité Hosťujúci Mariano Diaz obišiel domáceho brankára a loptu poslal do opustenej brány. Tento gól ale neplatí pre tesné postavenie mimo hry v ktorom bol hosťujúci útočník.
7 dôležité Obrovská šanca Getafe, Courtois vychytal v tutovke Oliveru, neuspela ani následná dorážka domácich, ktorú obrana hostí zblokovala na rohový kop.
6 Jaime Mata sa dostal do dobrej príležitosti vo vnútri šestnástky, strelu domáceho útočníka zblokovali hostia v poslednej chvíli na rohový kop.
5 Marcelo si pri spracovaní loptu pomohol rukou, Real Madrid prichádza o loptu na polovici svojho súpera.
4 Jaime Mata si v súboji pri rohovej zastávke proti Militaovi pomáhal faulom, lopta pre Real Madrid.
3 Na opačnej strane tvrdý zákrok na hosťujúceho Marcela, ktorého sa dopustil Aleñá.
2 Jaime Mata končí na zemi po fauli Modrića, priamy voľný kop pre domáci tím.
1 časová značka Stretnutie sa práve začalo.
Úvodní sestavy:

Getafe CF: Soria – Nyom, Dakonam (C), Timor, Olivera – Arambarri, Nemanja Maksimović – Aleñá, Ünal, Cucurella – Jaime Mata.
Náhradníci: Yáñez – Kubo, Koffi, Ángel Rodríguez, Josete, Chakla, Chema, Etxeita, Damián Suárez, Portillo, Iglesias.

Real Madrid CF: Courtois – Odriozola Arzallus, Militao, Chust, Marcelo (C) – Modrić, Isco – Rodrygo, Asensio, Vinícius Júnior – M. Díaz.
Náhradníci: Lunin, Altube – Kroos, Blanco, Benzema, Gutiérrez, Arribas, Ramón.

Rozhodčí: Martinez.
Vážení čitatelia! Vitajte pri sledovaní on-line textového prenosu! Dnes sa zameriame na zápas 33.kola La ligy Getafe CF – Real Madrid CF. Poďme si v krátkosti predstaviť aktuálnu formu oboch celkov.

GETAFE: Futbalistom Getafe patrí v ligovej tabuľke 15.miesto, po 30 odohraných zápasoch majú na svojom konte aj rovnaký počet získaných bodov (7 výhier, 9 remíz, 14 prehier). Od zóny zostupu ich delia iba štyri body. V tejto sezóne nastrieľali v lige svojim súperom celkovo 22 gólov, na druhej strane inkasovali 34-krát. Forma zverencov Josepha Jiméneza nie je v posledných zápaoch ideálna, pri posledných troch stretnutiach si prispísali do tabuľke dva body (2 remíza, 1 prehra). V poslednom vystúpení neuspeli na domácom ihrisku, kde podľahli Cadizu najtesnejším rozdielom, vlastný gól si navyše v 64.minúte strelil Timor.

REAL MADRID: Futbalistom Realu Madrid patrí v ligovej tabuľke aktuálne 2.miesto, po 30 odohraných zápasoch majú na svojom konte 66 bodov (20 výhier, 6 remíz, 4 prehry). Na vedúci Atlético Madrid strácajú jediný bod. Zverenci Zinedina Zidana strelili v tejto sezóne 53 ligových gólov, na druhej strane inkasovali 24-krát. V posledných troch ligových zápasoch získali plný počet bodov (3 výhry). V uplynulom kole zvládli dôležitý súboj, na domácom ihrisku porazili v El Clásicu svojho najväčšieho rivala FC Barcelonu. Za domácich skórovali Benzema a Kroos, za hostí skorigoval v druhom polčase presnou strelou Mingueza.

V prvom vzájomnom súboji tejto sezóny sa z troch bodov v mestskom derby tešili futbalisti Realu Madrid, ktorí na domácom ihrisku zdolali Getafe 2:0. O góly bieleho baletu sa postarali Benzema a Mendy.

Z pozície komentátora sa vám bude hlásiť Igor Tabiš.
Vítame Vás pri on-line prenose. Stretnutie sa začne o 21:00.