Francúzska tenistka Ferrová obvinila bývalého trénera zo znásilnenia

4. 9. 2022 |
 

Francúzska tenistka Fiona Ferrová obvinila svojho bývalého trénera Pierra Bouteyrea zo znásilnenia a sexuálneho napadnutia, ktorému čelila, keď bola ešte tínedžerkou. Obhajca trénera obvinenia odmieta, ale pripustil, že medzi nimi bol milostný vzťah. „Nikdy som mu nedala súhlas,“ reagovala Ferrová.

Francúzska tenistka Fiona Ferrová.  Foto - TASR/AP

Francúzska tenistka Fiona Ferrová obvinila svojho bývalého trénera Pierra Bouteyrea zo znásilnenia a sexuálneho napadnutia. 

Dvadsaťpäťročná hráčka, ktorá minulý rok figurovala na 39. mieste svetového rebríčka, o tom informovala na sociálnych sieťach. Všetko oznámila aj francúzskej tenisovej federácii.

Pierre Bouteyre, bývalý tréner tenistky, bol obvinený zo znásilnenia a sexuálneho napadnutia maloletej osoby, keďže Ferrová mala v čase prvého incidentu len 15 rokov. Znásilnenia podľa nej pokračovali až do roku 2015 do veku 18 rokov.

"Mám plnú dôveru v justičný systém v mojej krajine. Ďalej sa k vyšetrovaniu nechcem vyjadrovať," napísala Ferrová, ktorá minulý týždeň neuspela v kvalifikácii na US Open.

Tréner obvinenia odmieta, vzťah pripúšťa

Obhajca 50-ročného trénera obvinenia odmieta, ale pripustil, že medzi hráčkou a jeho klientom bol milostný vzťah. Ferrová to poprela. „Nikdy som mu nedala súhlas,“ reagovala na sociálnej sieti.

Vedenie francúzskej tenisovej federácie oznámilo, že bude hráčku v konaní, ktoré proti svojmu bývalému trénerovi začala, podporovať. Zvažuje aj podanie občianskoprávnej žaloby. Ferrovú podporila aj WTA.

„Fione prejavila veľkú odvahu zverejnením týchto obvinení. Veríme v plnohodnotné vyšetrovanie a ďalšie zákonne kroky“, napísala v reakcii hovorkyňa WTA Amy Binder.

Azarenková: Tlieskam jej za odvahu 

Aj bývalá svetová jednotka Viktória Azarenková,  ktorá je zároveň členkou hráčskej rady WTA, vyjadrila Ferrovej podporu po svojom sobotňajšom víťazstve v treťom kole na US Open. Podporu jej vyjadrila aj svetová jednozka Iga Swiateková. 

"Tlieskam jej za odvahu," povedala Azarenková na tlačovej konferencii. "Dúfam, že z tejto situácie vyjde silnejšia a nepokazí jej to tenisovú kariéru." Azarenková zároveň dodala, že „tréneri môžu byť manipulatívni a mladé hráčky sú na turnajoch  „využívané v rôznych situáciách“. Táto téma je číslo 1, ktorou sa Rada hráčiek WTA zaoberá. „Je potrebné tieto situácie ďalej skúmať a viesť otvorený dialóg, aby sa zabezpečilo, že takéto situácie budú "odstránené", povedala dvojnásobná grandslamová šampiónka.

 
ČO SA DEJE
  • Najnovšie
  • |
  • Mesiac
  • Týždeň
  • Celkovo