FOTO FK Senica mala v dohrávke Fortuna ligy za sebou plné hľadisko plyšákov

18. 11. 2020 |

FK Senica, ŠKF Sereď, Fortuna liga, futbal. Dohrávka 13. kola Fortuna ligy medzi FK Senica a ŠKF Sereď sa hral pred zaplnenými tribúnami. V hľadisku domáceho štadióna však nesedeli ľudia, ale plyšové hračky.

FK Senica, ŠKF Sereď, Fortuna liga, futbal. Do včerajšieho zápasu sa predstaviteľom Senice podarilo vyzbierať viac ako 3500 plyšákov. "Veľmi milo nás prekvapil počet plyšových hračiek, ktorý sa nám od konca októbra podarilo vyzbierať. Poďakovanie samozrejme patrí všetkým ľuďom, ktorí sa rozhodli zapojiť do tejto akcie a darovali nám svojich plyšákov.

Takisto by sme sa chceli poďakovať okolitým materským škôlkam v našom regióne, ktoré pre nás zorganizovali zbierku plyšákov, čím nám výrazne dopomohli k tomuto číslu. Veríme, že v domácom zápase proti Seredi zaplníme plyšovými hračkami plnú kapacitu nášho štadióna," povedal pre klubový web mediálny manažér FK Senica Igor Tabiš.

Po zápase plyšové hračky klub venoval okolitým detským domovom, oddeleniam detských nemocníc prípadne ďalším iným subjektom, ktoré budú mať o tento dar záujem.

FK Senica, ŠKF Sereď, Fortuna liga, futbal

Záhoráci sa inšpirovali holandským klubom Heerenveen, ktorý na svojom štadióne umiestnil pred domácim súbojom až 15-tisíc plyšákov. Do včerajšieho zápasu mohli svoje hračky darovať všetci fanúšikovia.

Samotný zápas napokon skončil remízou 2:2, no mal šialený záver. Po druhom polčase viedli domáci 1:0. V 59. minúte sa po prihrávke Košťála dostal do dobrej streleckej pozície Fotr, zakončenie však bolo slabé, keď našiel len brankára. Hra sa ešte viac rozkúskovala v 70. minúte, keď bol vylúčený domáci Fotr. Hostia sa snažili početnú prevahu využiť a samotný záver stretnutia bol veľmi dramatický.

Najskôr v 89. minúte sa po centri z pravej strany presadil striedajúci útočník Jarovič - 1:1. V nadstavenom čase sa domácim podarilo opäť dostať do vedenia a vyzeralo to, že konečne zdolajú Sereď.

Po Piroskovom priamom kope hlavičkoval Asanovič a loptu pri zadnej žrdi poslal do siete Malec - 2:1. V päťminútovom nadstavení však padol ešte jeden gól a body sa nakoniec delili. Lačný dostal prihrávku od Hučka na 16-ku a umiestnenou strelou do ľavej šibenice vyrovnal na konečných 2:2.