FC Spartak Trnava AS Trenčín ONLINE dnes Fortuna liga

24. 4. 2021 |

FC Spartak Trnava dnes doma privíta AS Trenčín. Sledujte duel ONLINE od 17:00 hod.

Radosť hráčov FC Spartak Trnava. FOTO: TASR.

Domáci začali vlažne, Trnavčania boli agresívnejší aj aktívnejší a opticky sa usadili na polovici Slovana. Ich snaha sa dočkala úspechu v 12. minúte. Center Vlaska z priameho kopu na zadnej tyčke nasmeroval do ohňa Twardzik a tam si dal nešťastný vlastný gól kapitán Božikov.

Trnava dobrou organizáciou marila snahu domácich o odpoveď. Neujal sa priamy kop De Marca z nádejnej vzdialenosti, ani strela Hentyho po priklepnutí od Strelca. Henty to skúsil opäť o pár minút, opäť nepresne.

V 29. minúte sa lopta z pravej strany z priameho kopu od Strelca dostala až k pohotovo reagujúcemu brankárovi Takáčovi, ten ju vyboxoval, následný pokus o dorážku od Mohu obranca Trnavy zblokoval.

Trnava hrala súbojovejšie, čakala na chyby súpera, jednu mohol v 37. minúte potrestať Twardzik, ale mieril len nad. V nadstavenom čase ešte Greif s prehľadom kryl pokus Griča.

Kto čakal, že Slovan spustí na Spartak od začiatku druhého dejstva oheň a síru, nedočkal sa. Hostia pokračovali v pozornom výkone, no v 53. minúte urobili v obrane sériu chýb. Henty sa dostal na päťku úplne osamotený, ale v stopercentnej šanci trestuhodne zlyhal, keď loptu napálil len do Takáča.

V 63. minúte predviedol z vlastnej polovice individuálny prienik Strelec, ale na silnejšiu a presnejšiu strelu mu už nezostali sily. Z následnej akcie sa Trnava dostala k šestnástke domácich a po faule pri jej hranici dostala výhodu priameho kopu z výbornej pozície.

Prvú strelu Savvidisa ešte múr zblokoval, ale exportná dorážka gréckeho legionára už skončila za Greifovým chrbtom. Slovan dobýjal šestnástku hostí, ale pomerne platonicky. Napriek štyrom striedaniam po druhom góle sa v jeho strede nenašiel nik, kto by strhol spoluhráčov.

No v 83. minúte zahral nešťastne Savvidis vo vlastnej šestnástke rukou a nariadenú penaltu premenil Ratao. Domáci ešte v závere tlačili v snahe aspoň vyrovnať, no Spartak si prestížne víťazstvo ubojoval.

FC Spartak Trnava
2 : 0
(2:0)
AS Trenčín

Góly: 7. Bamidele Isa (Koštrna), 13. Ristovski (Saymon). ŽK: 54. Grič (TRN), 68. Izuchukwu (TRN) – 41. Zubairu (TRE), 74. Šulek (TRE). Rozhodca: Mastiš – Galo, Košecký.
FC Spartak Trnava: Takáč – Koštrna, Twardzik, Izuchukwu, Miković (C) (87. Trajkovski) – Savvidis, Grič (80. Kolesár) – Vlasko (70. Bukata), Saymon (80. Iglesias), Bamidele Isa (70. Yao) – Ristovski.
AS Trenčín: Kukučka – Yem, Šulek, Kapuadi, Pirinen – El Mahdioui (C), Kadák (72. Čataković), Zubairu (46. Lavrinčík) – Ghali (80. Gaži), Ikoba, Corryn.
Spartak porazil Trenčín 2:0, keď v prvom polčase skórovali Bamidele a Ristovski. Hostia nič nevymysleli a pripísali si šiestu prehru v rade. Pekný deň z Trnavy.
90+2 časová značka Koniec zápasu.
90 Priamy kop pre Spartak. Pád v šestnástke, ale penalta sa nepíska.
89 Zápas sa už iba dohráva, žiadne pekelné tempo nevidíme. Iba faul Ikobu na Koštrnu.
88 Patricka Karhana dnes teda na ploche neuvidíme, mladý hráč si bude musieť počkať.
87 striedanie Striedanie v tíme FC Spartak Trnava: z ihriska odchádza Martin Miković, prichádza Dejan Trajkovski.
86 Iglesias zobral loptu Čatakovičovi.
84 Twardzikov priamy kop, napokon je z toho autové vhadzovanie.
83 Ristovski faulovaný, priamy kop pred Kukučkom.
82 Do konca duelu už ostáva menej ako desať minút riadnej hracej doby, Trenčín stále prehráva o dva góly.
80 striedanie Striedanie v tíme FC Spartak Trnava: z ihriska odchádza De Barros Cabral Saymon, prichádza Daniel Iglesias.
Striedanie v tíme FC Spartak Trnava: z ihriska odchádza Jakub Grič, prichádza Peter Kolesár.
80 striedanie Striedanie v tíme AS Trenčín: z ihriska odchádza Abubakar Ghali, prichádza Adam Gaži.
80 Trenčania už kombinujú na polovici domácich, Trnava sa už sústredí na kontry.
79 Rohový kop pre hostí po nedorozumení obrany Trnavy.
78 Ristovski vysúval Saymona, ale Kukučka si situáciu prečítal a bol pri lopte skôr.
77 Trenčania začínajú od obrancov, Trnava reaguje obranným postavením a vysokú loptu berie zo vzduchu Takáč.
Domáci sa už nikam neponáhľajú, Koštrna potiahol loptu na Saymona, ale tak už hrajú hostia.
75 dôležité Tlak Trenčína po prechode do šestnástky, Ikoba ani Ghali sa do strely nedostali, Takáč nemusel napokon ani zasahovať.
74 Rostovski rozohral priamy kop, ale lopta mierila mimo brány Kukučku.
74 zlta karta Faul na Ristovskiho, Šulek videl žltú kartu.
73 Strelec Čatakovič prišiel na plochu, uvidíme, čo vymyslia hostia.
72 striedanie Striedanie v tíme AS Trenčín: z ihriska odchádza Jakub Kadák, prichádza Hamza Čataković.
71 Tréner Michal Gašparík mladší vymyslel dve striedania, na ihrisku vidíme faul na Saymona.
70 striedanie Striedanie v tíme FC Spartak Trnava: z ihriska odchádza Ján Vlasko, prichádza Martin Bukata.
Striedanie v tíme FC Spartak Trnava: z ihriska odchádza Yusuf Bamidele Isa, prichádza Yann Yao.
69 Priamy kop pre hostí. Takáč letiacu loptu bravúrne v lete vyboxoval.
68 zlta karta Žltú kartu dostáva Anthony Izuchukwu (FC Spartak Trnava).
66 Pred Ikobom bol pripravený Takáč, mladý brankár Trnavy si dal pozor a dobre čítal hru.
64 Yem po strete s Bamidelem ostal na zemi, chvíľu sa nehralo.
63 Yem založil útok hostí, hrá teraz Corryn, Lavrinčík sa dostal k strele, ale lopta mieri vysoko nad bránu Takáča.
62 Hodina hry za nami, Trenčín sa do nejakých vyložených šanci nedostáva, Trnava si stráži vedenie o dva góly.
60 dôležité Roh pre hostí,Twardzik sa dotkol rukou lopty letiacej do brány, ale pískal sa predtým faul hostí.
59 Vlasko si pomohol faulom, prerušil tak kontru hostí a teda bol to veľmi umný faul.
58 Mikovič smeroval prihrávku z ľavej strany na Vlaska, ale hostia zámer prečítali, následne si musel kapitán Trnavy pomôcť faulom.
57 Vlasko trafil múr, pýtal si ruku hostí, bude z toho iba roh pre andelov.
56 Saymon išiel do kontry, musel ho faulovať Šulek. Priamy kop pre Spartak. Dobrá pozícia v strede pred šestnástkou.
55 Trenčania od svojich stopérov, rozohrávka je do plných a pripravených domácich. Tí sú všetci na svojej polovici.
54 zlta karta Hluché minúty na ihrisku prerušila žltá karta Griča po faule na Ikobu.
52 dôležité Ristovski si prebral loptu pred šestnástkou a po otočke sa dostal k strele a Kukučka ju iba s námahou vyrazil mimo brány.
51 Spartak do druhej polovici zápasu nastúpil bez zmien, dá sa očakávať striedanie Patricka Karhana, syna klubovej legendy Miroslava Karhana.
50 Takáč berie loptu zo vzduchu, pripísal si ďalší zákrok.
49 Faul domácich priamy kop pre Trenčín.
48 Koštrna teraz zahral tvrdo proti Lavrinčíkovi, napokon je z toho faul.
47 Vlasko sa dostal k strele, lopta skákala a po úmysle špílmachra mieri mimo brány Kukučku.
47 Grič faulovaný Kadákom, v strede ihriska budú rozohrávať domáci hráči.
46 striedanie Striedanie v tíme AS Trenčín: z ihriska odchádza Zubairu, prichádza Lavrinčík.
46 časová značka Začal sa druhý polčas.
Prvý polčas vyhrala Trnava 2:0 po góloch Bamideleho a Ristovskiho, Trenčín okrem superšance keď Kadák netrafil prázdnu bránu, nič veľmi nevymysleli.
45+2 časová značka Prvý polčas sa skončil.
45+1 Roh pre Spartak.
45+1 Hráme už nadstavený čas prvého polčasu.
44 Vlasko bežal za loptou a Kukučka ju mal skôr, zrejme došlo ku kontaktu, ale zámer tam zrejme nebol.
43 Twardzik ostro, ale čisto zobral loptu útočiacemu Trenčínu, Trnava sa dostala k hre.
41 zlta karta Žltú kartu dostáva Abdul Zubairu (AS Trenčín).
40 Yem je ošetrovaný za čiarou, chvíľu sa nehralo.
38 Ďalší trnavský gól, ktorý neplatí, rozhodca hru prerušil pred rozohrávkou rohu.
37 Trenčania teraz dlhšie ostali na polovici Trnavy, ale Vlasko využil chybu na pravej strane a hľadal Ristovskiho. Bude to roh pre andelov.
36 Trnava neustáva v napádaní, na hosťujúci tím to platí.
35 Savvidis si našiel možnosť ako obísť Yema, ten si pomohol faulom.
33 dôležité Trnavčania chybovali, ale Milan Corryn sa po strele tešiť nebude. Už vnútri šestnástky poslal pokus mimo brány Takáča.
32 Pirinen má loptu pri čiare, ale obranné postavenie domácich mu nedáva príliš priestor na hru.
31 Ristovski opäť raz preveril Kukučku, ten s miernym problémom, ale chytá.
30 Polhodina hry je za nami, Spartak vedie pohodlne nad Trenčínom a hostia ani veľmi nehryzú.
29 dôležité Kukučka mal problémy so spracovaním, následne ho Grič zrejme atakoval pri snahe získať loptu. Twardzik zrejme videl duel inak, ihneď išiel nakričať na Kukučku, po chvíli sa emócie upokojili.
28 Vlasko faulovaný, priamy kop pre Spartak z pravej strany.
27 Hostia sa nedokážu dlhšie udržať na polovici Trnavy, naopak útočí domáci mančaft.
25 Anthony sa po dlhom čase dostal späť na ihrisko, dnes je stopérskym parťákom Twardzika.
24 Takáč môže rozohrávať, Vlasko zabojoval a vysunul Ristovskiho, ten v poslednej chvíli zablokovaný obranou hostí.
23 Hostia sú v útoku, Twardzik si dal pozor a nedal šancu Ghalimu. Mikovič vhazduje, Trenčín sa dlho v útoku neohrial.
21 Bamidele vyviezol loptu po ľavej strane, Mikovič bol následne faulovaný a bude hrať domáci tím.
20 dôležité Vlasko si pomohol pri spracovaní centru rukou a tak jeho gól neplatí.
19 Twardzik si dovolil kľučku pri rozohrávke a bol faulovaný.
18 Signál v podaní hostí, strelu z hranice šestnástky však Takáč vyboxoval do bezpečia.
17 Roh pre hostí, loptu si stavia Corryn.
15 Po štvrťhodine hry útočí Trnava, napokon musel Mikovič po strate lopty bojovať o jej získanie späť. Podarilo sa.
14 Pre Trenčín sa zápas nezačal najlepšie, vyzerá to na šiestu prehru v rade, každopádne ostáva ešte veľa minút s duelom niečo vymyslieť.
13 gól Trnava dala gól!
Trnava vedie 2:0 keď Saymon z pravej strany našiel MILANA RISTOVSKIHO a ten z prvej napálil loptu za brankára Kukučku.
11 Koštrna odstavill Corryna, hostia stále na lopte už na polovici súpera, Trnava sa aktívne bráni.
9 Spartak vedie a hrať budú musieť hostia. Ghali centroval do šestnástky, následne strelou preveril Takáča Kadák.
7 gól Trnava dala gól!
Tak poďme na staré známe nedáš – dostaneš. Kadák zahodil nemožné, hneď z prvého útoku sa tešia domáci. Koštrna centroval z pravej strany na BAMIDELEHO a ten hlavou prekonal Kukučku.
6 dôležité Corryn prešiel cez obranu, poslal pred prázdnu bránu Kadákovi a ten hrôzostrašne netrafil odkrytú bránu.
5 AS stále drží loptu a krátkymi prihrávkami hľadajú možnosť ako preniknúť do zakončenia.
Na druhej strane sa do úniku dostal Ristovski, ale jeho strela bola blokovaná Šulekom, strelec Trnavy mal radšej prihrávať na vedľa nabiehajúceho Griča.
3 Aktívni Trnavčania napádali rozohrávku Trenčína, napokon až Kukučka poslal do súboja Ikobu. Ten ťahal za kratší koniec, ale hrajú stále hostia.
2 Takáč rozohral na Griča, lopta sa rýchlo dostala ku Kukučkovi, následne zastavili trenčiansku rozohrávku domáci faulom.
1 Hostia majú výkop, hrajú v bielom. Domáci v červeno-čiernom.
1 časová značka Stretnutie sa práve začalo.
-12 Úvodné zostavy:

FC Spartak Trnava: Takáč – Koštrna, Twardzik, Izuchukwu, Miković (C) – Savvidis, Grič – Vlasko, Saymon, Bamidele Isa – Ristovski.
Náhradníci: Kamenár – Trajkovski, Kolesár, Iglesias, Yao, Benovič, Kóša, Bukata, Karhan.

AS Trenčín: Kukučka – Yem, Šulek, Kapuadi, Pirinen – El Mahdioui (C), Kadák, Zubairu – Ghali, Ikoba, Corryn.
Náhradníci: Lapoš – Čataković, Madu, Lavrinčík, Gaži, Ibrahim, Tučný, Križan, Mazanovský.

Rozhodca: Mastiš – Galo, Košecký.
V skupine o titul v rámci Fortuna ligy hostí Spartak Trnava na svojom štadióne AS Trenčín. Zápas sa začína v sobotu 24. apríla o 17.00.

Spartak je pred zápasom na treťom mieste Fortuna ligy dva body pred Žilinou. V ostatnom kole triumfovali andeli nad Slovanom, keď ovládli Tehelné pole po výsledku 2:1.

Trnava ťahá sériu štyroch výhier v rade, tréner Michal Gašparík mladší zdá sa, našiel recept ako s tímom okrem výsledkov prinášať aj peknú hru.

Pred duelom sú otázne štarty Jána Vlaska a Sebastiána Kóšu. Obaja pre svalové problémy. K dispozícii by už mali byť Anthony a Bukata.

Trenčín je na šiestej priečke tabuľky s výraznou, jedenásťbodovou stratou na ViOn. Na rozdiel od Spartaka, ťahá sériu piatich prehier v rade, v ostatnom kole prehrali Trenčania na ihrisku v Dunajskej Strede 0:2.

Trenčania nestačili na Trnavu v ostatných dvoch vzájomných ligových stretnutiach, vyhrali však nedávny vzájomný duel v rámci Slovnaft Cupu na ihrisku v Topoľčanoch 2:0.

Zápas povedie Marek Mastiš, na čiarach mu budú asistovať Marek Galo a Jakub Košecký.
Vítame Vás pri on-line prenose. Stretnutie sa začne o 17:00.