FC Sevilla Real Madrid ONLINE La Liga 2020 dnes

5. 12. 2020 |

FC Sevilla, Real Madrid, online prenos, La Liga 2020, dnes, live, sobota. FC Sevilla dnes privíta doma Real Madrid. Priebeh súboja môžete sledovať ONLINE do 16:15 hod. live.

Radosť hráčov Real Madrid. FOTO TASR/AP.

FC Sevilla, Real Madrid, online prenos, La Liga 2020, dnes, live, sobota. Real Madrid nezažíva ideálnu sezónu, keď sa mu nedarí ani v La Lige, ani v Lige majstrov, kde od roku 1997 rokoch nemusí postúpiť zo základnej skupiny.

Futbalisti Realu Madrid nevyužili v utorok šancu postúpiť do osemfinále Ligy majstrov 2020/2021. V 5. kole B-skupiny prehrali v Kyjeve so Šachtarom Doneck 0:2. Zverenci francúzskeho trénera Zinedina Zidana potrebovali na postup vyhrať, no rekordný 13-násobný európsky šampión prehral s ukrajinským oponentom aj druhýkrát v tejto sezóne.

Real bol v prvom polčase dôslednejší na lopte, hral agresívne a vedel si vytvoriť aj šance, no nebol efektívny. Dve veľké šance nevyužil Marco Asensio. Šachtar mal obmenenú defenzívu, tá ale pracovala dobre. V druhom polčase inkasovali hostia po chybe v strede obrany, keď skóre otvoril Dentinho.

Real inkasoval druhýkrát v 82. minúte, keď rýchle prečíslenie perfektne strelou k pravej žrdi využil izraelský útočník Manor Solomon. Šachtar poskočil na druhé miesto, na ktorom má rovnako 7 bodov ako tretí Real. V druhom súboji skupiny od 21.00 hostí osembodový líder Borussia Mönchengladbach dvojbodový milánsky Inter.

Šachtar dokázal uspieť aj v prvom vzájomnom súboji v Madride, kde na úvod skupinových bojov zvíťazil 3:2. Madrid nechýbal vo vyraďovacej fáze Ligy majstrov od roku 1997, teraz mu však hrozí rýchly koniec v prestížnej súťaži. Istotu osemfinálovej účasti mu dáva iba budúcotýždňové domáce víťazstvo nad Borussiou Mönchengladbach.

"Neodchádzam z bojiska. To nie je môj štýl. Prežívame ťažké obdobie, nedarí sa nám podľa predstáv. Aj keď v tomto zápase sme hrali dobre a zaslúžili sme si aspoň bod. Potrebujeme byť trpezliví a výsledky sa dostavia.

Mám dostatok energie a sily na zvrátenie situácie a urobím pre to všetko, rovnako sa k tomu stavajú aj hráči. Zdvihneme hlavy a pôjdeme ďalej," vyhlásil Zidane, ktorého zverenci prehrali aj cez víkend doma s Alavesom 1:2 v španielskej lige a v oboch súťažiach zatiaľ zaostávajú za očakávaniami.

FC Sevilla
0 : 1
(0:0)
Real Madrid CF

Góly: 55. Bunú (vla.). ŽK: 76. Gudelj (SEV) – 44. Kroos (REA), 60. Modrić (REA), 89. Vinícius Júnior (REA).
FC Sevilla: Bunú – Navas (C), Koundé, Diego Carlos (80. Idrissi), Aleix Vidal – Jordán (64. Gudelj), Fernando, Rakitić (64. Nasjrí) – Munir (46. Ó. Torres), L. de Jong (64. Suso), Ocampos.
Real Madrid CF: Courtois – L. Vázquez, Varane, Nacho Fernández, F. Mendy – Modrić, Casemiro, Kroos – Rodrygo (66. Asensio), Benzema (C), Vinícius Júnior.
55 gól Real Madrid dal gól!
Karim Benzema poslal výbornú loptu na ľavé krídlo, Ferland Mendy skvele načasoval prihrávku k päťke a Vinícius Júnior sa jemne dotkol lopty pred BONOM, od ktorého sa odrazila za čiaru. Zásah je posúdený ako vlastný gól brankára Sevilly.