FC Sevilla FC Barcelona ONLINE La Liga dnes

27. 2. 2021 |

FC Sevilla dnes doma privíta FC Barcelona. Sledujte ONLINE prenos od 16:15 hod.

Lionel Messi (tretí zľava) sa teší so spoluhráčmi po strelení gólu. FOTO TASR/AP.

Jasným favoritom budú hosti, ktorí budú chcieť nadviazať na poseldný triumf s Elche 3:0. Barcelona sa vďaka stredajšiemu triumfu nad Elche 3:0 posunula v španielskej La Lige na tretie miesto. Okrem mužstva si polepšil aj Lionel Messi, ktorý sa na triumfe podieľal dvoma gólmi a s 18 zásahmi vedie tabuľku kanonierov.

Argentínsky útočník na začiatku druhého polčasu premenil na gól peknú kombináciu, keď mu loptu efektne pätou posunul do zakončenia Martin Braithwaite. V 69. minúte zasa ťažil z individuálnej akcie Frenkieho de Jonga. Po jeho prihrávke si autor gólu obhodil jedného brániaceho hráča a vzápätí prehodil brankára.

FC Sevilla FC Barcelona ONLINE La Liga dnes LIVE

Messi mal zásluhu aj na treťom góle Kataláncov. Po perfektnom prenesení hry na ľavú stranu posunul Braithwaite hlavou spätnú prihrávku na Jordiho Albu, ktorý v páde krásne zakončil.

"Stále sme v závese za prvými dvoma mužstvami tabuľky, čo je dôležité. Podali sme dobrý výkon, hoci až po nevýraznom prvom polčase. Ale v druhom sme našli medzery v obrane súpera a využili šance," citovala Albu agentúra DPA.

Tréner Ronald Koeman ocenil Messiho za jeho výkon a objasnil, že v pondelok ho nekritizoval. Vyhlásil totiž, že od skúsenejších hráčov čaká viac. "Keď som hovoril o skúsených hráčoch, nehovoril som o Messim. Stále dáva veľa gólov. Ale musia sa k nemu pridať aj ostatní. Leo je rozdielový hráč a dokázal to znova."

Koeman nechal na lavičke Antoina Griezmanna a Ousmana Dembeleho, oboch poslal na ihrisko až po prestávke. "Každý mohol vidieť, že v prvom polčase nám chýbala intenzita a rytmus. Boli sme pomalí, v druhom polčase to bolo oveľa lepšie," povedal kouč Barcelony.

Katalánci sú v tabuľke s 50 bodmi o dva body pred Sevillou, ktorá má zápas k dobru. Na Real stráca Barca dva body a na vedúce Atletico Madrid päť bodov.

FC Sevilla
0 : 2
(0:1)
FC Barcelona

Góly: 29. O. Dembèlé, 86. Messi. ŽK: 31. Fernando (SEV), 38. Diego Carlos (SEV), 44. tréner J. Lopetegui (SEV), 45. Escudero (SEV), 47. Rekik (SEV), 88. Jordán (SEV) – 42. Messi (BAR), 82. O. Dembèlé (BAR). Rozhodca: Hernández – del Cerro Grande, Jiménez.
FC Sevilla: Bunú – Navas (C), Koundé, Diego Carlos (46. Rekik), Escudero – Jordán, Fernando, Rakitić (63. Óscar Rodríguez) – Munir (46. Nasjrí), L. de Jong (63. Ó. Torres), A. Gómez (46. Suso).
FC Barcelona: ter Stegen – Mingueza, Piqué (C) (67. R. Araújo, 82. Umtiti), Lenglet, Alba – Dest, S. Busquets, F. de Jong – O. Dembèlé (82. Braithwaite), Messi, Pedri (71. Kourouma).
86 gól Barcelona dala gól!
Hostia po krásnom prieniku Messiho odskakujú do dvojgólového náskoku! LIONEL MESSI si narazil loptu s Koroumom pred šestnástkou Sevilly a rozbehol sa s ňou do pokutového územia. Pri svojom prieniku obišiel Fernanda, so šťastím i brankára Bunúa a loptu nakoniec v sklze dorazil tesne pred Navasom, ktorý chcel zakončenie zablokovať, do siete.
60 dôležité Dembèlé dostal výbornú prihrávku na pravé krídlo za obranu Barcelony a potiahol si loptu do šestnástky. V nej si zasekol Koundého a prihrávkou do druhej vlny posunul hrací predmet na dobiehajúceho Messiho, ktorý z prvej prestrelil Bunúovu bránu.
59 dôležité Albovu prihrávku z ľavej strany šestnástky nasmeroval Dembèlé do obrancu Sevilly, od ktorého sa lopta odrazila doprava priamo pred dobiehajúceho Desta. Ten tvrdou strelou trafil trafil spojnicu brány domáceho tímu.
52 dôležité Dembèlé vysunul kolmicou na pravú stranu šestnástky za obranu Sevilly Frenkieho de Jonga, ktorého prihrávku pred domácu bránu nedokázal v sklze zasiahnuť Alba.
29 gól Barcelona dala gól!
Hostia otvárajú skóre! Messi vysunul krásnou kolmicou na ľavú stranu šestnástky za obranu Sevilly OUSMANEHO DEMBÈLÉHO, ktorý loptu strelou z prvej po zemi poslal pomedzi nohy vybiehajúceho brankára Bunúa do siete.
dôležité Tento zápas sa kvôli opatreniam na zamedzenie šírenia ochorenia COVID-19 bude hrať bez divákov.