FC Sevilla FC Barcelona ONLINE Copa del Rey 2021

10. 2. 2021 |

FC Barcelona dnes nastúpi na semifinále Copa del Rey proti FC Sveilla. Sledujte ONLINE od 21:00 hod.

Lionel Messi (tretí zľava) sa teší so spoluhráčmi po strelení gólu. FOTO TASR/AP.

FC Barcelona vstupuje do súboja ako jasný favorit. Z víkendového kola La Ligy si navyše prináša víťaznú formu, keď porazila Betis Sevilla 3:2 aj vďaka Lionelovi Messimu. Argentínčan sa dostal na ihrisko až v 57. minúte a tímu pomohol k obratu a víťazstvu 3:2.

Skóre stretnutia otvoril v prvom polčase Borja Iglesias a Betis vykročil za cenným úspechom. Po zmene strán však nastúpil Messi za Ricarda Puiga a stačilo mu 136 sekúnd na vyrovnanie. Dosiahol tak svoj najrýchlejší gól v pozícii striedajúceho hráča.

FC Sevilla FC Barcelona ONLINE Copa del Rey 2021 dnes semifinále LIVE

"Nechali sme ho oddychovať aj pre pohárový zápas, pretože v tejto sezóne je to najkratšia cesta k trofeji. Keď však prišiel na ihrisko, zmenil celý priebeh," citovala trénera "blaugranas" Ronalda Koemana agentúra AFP.

Barcelone sa podarilo otočiť vývoj zápasu v 68. minúte, keď sa lopta nešťastne odrazila do vlastnej bránky od Victora Ruiza. Ten istý hráč však vzápätí nešťastnú situáciu napravil a po priamom kope vyrovnal na 2:2. Domáci napokon neudržali priaznivý stav, keď v 87. minúte trafil presne Francisco Trincao, ktorý prišiel na ihrisko spoločne s Messim.

Dvadsaťjedenročný portugalský krídelník sa v drese Barcelony presadil po prvý raz. "Nerobím z toho veľkú vec, len som si robil svoju prácu. Najviac ma teší víťazstvo, je však pravda, že som dostal od spoluhráčov veľa gratulácii.

Mne je však jedno, či skórujem za stavu 5:0 alebo dám víťazný gól, vždy chcem pomôcť celému mužstvu," povedal podľa portálu observador.pt Trincao, ktorý prišiel do Barcelony vlani z Bragy za 31 miliónov eur.

Katalánci sa po rozpačitom úvode sezóny dostali do dobrej formy, neprehrali už jedenásť ligových zápasov za sebou a naplno bodovali po šiesty raz v sérii. V tabuľke sú na druhom mieste, na vedúce Atletico Madrid však strácajú až sedem bodov a majú na konte o dva odohraté zápasy viac.

FC Sevilla
2 : 0
(1:0)
FC Barcelona

Góly: 25. Koundé, 85. Rakitić. ŽK: 64. Jordán (SEV), 66. Escudero (SEV), 84. Vidal (SEV). Rozhodca: Mateu – Cebrián, De Francisco.
FC Sevilla: Bunú – Vidal, Koundé, Diego Carlos, Escudero (C) (69. Munir) – Jordán (80. Gudelj), Fernando, Rakitić – Suso (82. Torres), Najsrí (69. de Jong), P. Gómez (69. Rekik).
FC Barcelona: ter Stegen – Firpo, Mingueza, Umtiti, Alba – de Jong, Busquets – Dembélé, Pedri (85. Puig), Griezmann – Messi (C).
90+1 dôležité Lionel Messi zvolil prudkou střelu na stranu gólmana. Bunú podle reakce neviděl balón od samého počátku, ale stihl zareagovat včas, aby kulatý nesmysl konečky prstů na pravé ruce poslal balón mimo bránu!
85 gól Sevilla právě vstřelila branku!
Domácí odskakují do dvoubrankového náskoku a budují si velmi dobrou pozici pro odvetu! Ofsajdovou past zahrála Barcelona mizerně. Umtiti se vytáhl pozdě a při snaze o návrat do obrany podklouzl. IVAN RAKITIĆ tak postupoval už od poloviny hřiště sám na gólmana, únik zakončil nekompromisní ránou pod břevno.
45+1 dôležité Gól do šatny visel ve vzduchu! Vidalovu nahrávku prodloužil Gómez na úplně volného Escudera, jenž z levé strany pálil křižně do horního rohu. Skvělý zákrok levou rukou ovšem vytáhl ter Stegen, jenž drží Katalánce na kontakt!
25 gól Sevilla právě vstřelila branku!
Útočný výpad stopera JULESE KOUNDÉHO přináší první branku v síti Barcelony! Fracouuz se nejprve uvolnil kolem Griezmanna, načež ve spolupráci s Jordánem vyřadili ze hry Busquetse a Umtitiho. Zbývala poslední překážka v podobě ter Stegena, jehož dvaadvacetiletý fotbalista prostřelil, i navzdory pádu, střelou na zadní tyč.
12 dôležité Otevřít skóre mohl Lionel Messi. Parádním obloučkem ho našel Griezmann a argentinský útočník by rázem sám před gólmanem. Bunú ovšem střelci skvěle zmenšil střelecký úhel a úspěšně zasáhl!