FC Nitra Spartak Trnava ONLINE Fortuna liga dnes

20. 2. 2021 |

FC Nitra dnes doma privíta FC Spartak Trnava. Sledujte ONLINE prenos od 15:00 hod.

Radosť hráčov FC Spartak Trnava. FOTO: TASR.

Hráči FC Spartak Trnava budú chcieť dnes v Nitre nadviazať na výhru spred týždňa proti Senici 1:0. Úvod zápasu bol obojstranne bojovný, prvú strelu vyslal na trnavskú bránku až v 18. minúte Košťál.

FC Nitra Spartak Trnava ONLINE Fortuna liga dnes LIVE

Najväčšiu šancu prvého dejstva mal Spartak v 26. minúte, po rýchlej kontre vysunul Twardzik prihrávkou do šestnástky Olejníka, ktorého zakončenie po zemi k vzdialenejšej žrdi tesne minulo cieľ. Seničania neskôr pohrozili Gallovičom.

Senický stredopoliar prenikol až do šestnástky, jeho ranu však trnavská defenzíva zblokovala. Na opačnej strane kopal priamy kop z dobrej pozície Kolesár, no trafil iba nad bránku.

Trnavčania po zmene strán zvýšili aktivitu, výsledkom čoho bol gól Mikoviča v 52. minúte. Trnavský ľavý bek napriahol spoza pokutového územia a jeho rana skončila za chrbtom Fryštáka. Išlo o prvú trnavskú strelu do priestoru bránky.

Blízko k vyrovnaniu bol Košťál, Rusov po jeho jedovke z pár metrov predviedol pohotový zákrok a dorážka tiesneného Pirosku išla nad. V 74. minúte mohol Bamidele Yusuf prihrať nabiehajúcemu Mikovičovi, zobral však riešenie situácie na seba a jeho pokus skončil mimo bránky.

Seničania sa snažili vyrovnať, Piroska však opäť namieril z voleja len nad. Domáci sa v závere sústredili na podržanie lopty na súperovej polovici a  doviedli duel do víťazného konca. Trnavské víťazstvo ešte mohol zvýšiť Vlasko, ale zblízka trafil žrď.

FC Nitra
0 : 1
(0:0)
FC Spartak Trnava

Góly: 79. Savvidis. ŽK: 7. Ba (NIT), 21. Šefčík (NIT) – 33. Olejník (TRN). Rozhodca: Martin Dohál – Ján Pozor, Adam Jekkel – Michal Očenáš.
FC Nitra: Šípoš – Fabiš, Ba, Kolčák, Çelebi – Regäsel (90. Franko), Mustafič – Mészáros (81. Tancík), Käuper (81. Kurt), Šefčík – Jendrišek (C).
FC Spartak Trnava: Rusov (C) – Koštrna, Kóša, Twardzik, Miković – Savvidis – Saymon (90+1. Tumma), Bukata (89. Benovič), Iglesias (67. Kolesár), Bamidele Isa – Olejník (46. Ristovski).
79 gól Trnava dala gól!
Gól strelil KYRIAKOS SAVVIDIS. Trnava získala po odvrátenom rohu okamžite loptu naspäť a po výbornej kolmici za obranu poslal mäkký center Bukata, po ktorom si takmer pripísal prvý gól Ristovski. Toho ešte Šípoš dokázal vychytať, ale na dorážku Gréka nemal najmenší nárok. Bez asistencie.