FC DAC 1904 Dunajská Streda ŠK Slovan Bratislava 1:1 dnes Fortuna liga 2020 futbal

25. 10. 2020 |
 

FC DAC 1904 Dunajská Streda, ŠK Slovan Bratislava, dnes, online prenos, Fortuna liga 2020, futbal. Futbalisit FC DAC 1904 Dunajská Streda dnes privítajú na svojom trávniku ŠK Slovan Bratislava. Sledujte ONLINE prenos od 16:00 hod.

Na snímke radosť hráčov Slovana po strelenom góle  v zápase 2. kola Fortuna ligy vo futbale ŠK Slovan Bratislava - MFK Zemplín Michalovce v Bratislave 27. júla 2019. FOTO TASR - Jaroslav Novák

Súboj 11. kola Fortuna ligy bol ešte včera v ohrození, keď ŠK Slovan Bratislava hlásil až 14 nakazených novým koronavírusom. 

Futbalový klub v sobotu informoval, že po testovaní na koronavírus sa v jeho tíme objavilo 14 pozitívnych prípadov. Hráči nemohli absolvovať predzápasový tréning a nebudú k dispozícii ani v nedeľňajšom šlágri 11. kola Fortuna ligy proti FC DAC 1904 Dunajská Streda.

FC DAC 1904 Dunajská Streda ŠK Slovan Bratislava dnes ONLINE Fortuna liga 2020 futbal

"Pravidelné ligové a interné testovanie hráčov a realizačných tímov odhalilo v ŠK Slovan Bratislava 14 prípadov nákazy Covid-19. Niekoľkí ďalší hráči sa v sobotu ráno necítili dobre a pri vstupe na štadión im bola nameraná zvýšená teplota.

ŠK Slovan sa musí riadiť Manuálom Únie ligových klubov, ktorý definuje postup a tréningový proces po zistení pozitívneho nálezu v mužstve a realizačnom tíme.

V zmysle tohto Manuálu musíme nastúpiť na zápase v prípade, ak máme k dispozícii minimálne 13 negatívne testovaných hráčov vrátane jedného brankára," informoval úradujúci majster na svojom webe.

"Žiaľ, pre pozitívne testy či zdravotné problémy nám bude chýbať veľa hráčov. Určite nebudeme môcť nastúpiť v plnej sile," povedal pre skslovan.com generálny riaditeľ klubu Ivan Kmotrík ml.

Slovanistov povedie z dôvodu povinnej karantény Darka Milaniča a jeho tímu náhradný realizačný tím. "V tejto chvíli je dôležité zomknúť sa, prijať fakty a aj v ťažkej situácii urobiť maximum pre úspech.

Preto som sa rozhodol, že počas zápasu budem prítomný na lavičke, aby som osobne vyjadril podporu mužstvu a ukázal, že sme v tom všetci spolu ako jeden klub a ako jedna rodina. Svojou prítomnosťou chcem dať mužstvu najavo, že držíme spolu a nevzdávame sa," vyhlásil Kmotrík ml.

Popri ňom budú na lavičke aj športový riaditeľ klubu Richard Trutz, Stanislav Moravec (tréner juniorky), Szilárd Németh (asistent trénera v juniorke), Peter Boroš (tréner brankárov v Akadémii ŠK Slovan) a Matej Balun (kondičný tréner v Akadémii ŠK Slovan).

Fortuna liga 2020

FC DAC 1904 Dunajská Streda - ŠK Slovan Bratislava -:-, online prenos a výsledok dnes od 16:00

FC DAC Dunajská Streda
1 : 1
(1:1)
ŠK Slovan Bratislava

Góly & zostavy

Góly: 34. A. Balić – 26. Kružliak (vla.). ŽK: 39. Kružliak (DUN), 47. Davis (DUN) – 32. Nono (SBA), 70. De Marco (SBA), 88. Rabiu (SBA). Rozhodca: Peter Kráľovič – Branislav Hancko, Dušan Hrčka. Diváci: Bez divákov.
FC DAC Dunajská Streda: Jedlička – Rodolfo, Müller, Kružliak, Davis – Njie, Schafer, A. Balić – Ramírez, Divković (90. Fábry), Kalmár (C).
ŠK Slovan Bratislava: Greif (C) – Pauschek, Abena, Bajrić, De Marco – Holman, Nono (78. Rabiu) – Weiss – Čavrić (90. Lovat), Medved, Ratão (78. Moha).
Aktualizuj online prenos
90+2 časová značka Koniec zápasu.
90+1 dôležité Došlo ešte k šanci Dunajskej Stredy, keď Greif iba boxoval loptu za šestnástku, kde stál Sainey Njie. Presne mierená rana by asi skončila v sieti, Greifa ale správne zastúpil jeden z obrancov!
90+1 Nadstavuje sa len jedna minúta.
90+1 K rohovému kopu došlo už pred striedaniami, domáci budú vhadzovať.
90 striedanie Striedanie v tíme FC DAC Dunajská Streda: z ihriska odchádza Marko Divković, prichádza Andrej Fábry.
Striedanie v tíme ŠK Slovan Bratislava: z ihriska odchádza Aleksandar Čavrić, prichádza Lucas Lovat.
89 dôležité Kalmár to napálil doprostred brány, Greif loptu iba posúva nad brvno.
88 zlta karta Ibrahim Rabiu úmyselne podráža Zsolta Kalmára na ľavej strane ihriska. K šestnástke je zo dobrých sedem či osem metrov. Striedajúci hráč vidí aj žltú kartu.
88 Hráčom akoby dochádzali sily. Marko Divković vôbec neodhadol silu svojho centru či strely. Ťažko povedať, čo to malo byť.
87 Útočný faul dáva stopku snahám Bratislavčanov o gól. Tri a pol minúty do konca riadneho hracieho času.
86 Čavrić neodcentroval cez Kružliaka, získal aspoň roh.
85 Slovan prepol na vyšší rýchlostný stupeň a snaží sa dať gól v čase, kedy by bol akýkoľvek zásah do čierneho pravdepodobne aj rozhodujúcim.
83 Ibrahim Rabiu otrasený po zákroku Balića. Píska sa faul, lopta je ale ďaleko od brány DAC.
82 Celok zo Žitného ostrova v defenzíve pozorný, žlto-modrí navyše stále bez zásahu do základnej zostavy.
81 dôležité Oku lahodiaca situácia od domácich! Rozohrávka po zemi na hráča pred šestnástkou, ten našiel Davisa zbiehajúceho po hranici veľkého vápna. Center na vápno malé, Ramírezov akrobatický pokus letí nad brvno!
81 Nasleduje ale štandardka, ktorú zahrá samotný Zsolt Kalmár. Desať minút do konca.
80 Kalmár padá po súboji s Abenom. Na zemi však zostáva aj stopér Slovana, ktorý taktiež obdržal úder do nohy pri tom, ako sa Kalmár potácal k zemi.
79 Mohova útočná hra rukou po centri Čavrića. Hlavný arbiter všetko videl, hra je prerušená.
78 striedanie Striedanie v tíme ŠK Slovan Bratislava: z ihriska odchádza Nono, prichádza Ibrahim Rabiu.
Striedanie v tíme ŠK Slovan Bratislava: z ihriska odchádza Rafael Ratão, prichádza Rharsalla Moha.
77 Rozohrávka nakrátko, nasledovali centre skrz šestnástku, až napokon Balić páli mimo bránu... K tomu všetkému pomohla dvojica slovanistov, ktorí sa v pokutovom území nešťastne zrazili.
76 Siedmy roh v poradí pre Dunajskú Stredu. Že by šťastné číslo?
75 András Schafer si nerozumel s Blackmanom na pravej strane útoku. Hostia budú čoskoro striedať.
74 Lukáš Pauschek odvrátil center hlavou, lopta sa rýchlo dostáva až ku Jedličkovi.
73 Tri minúty sa nedarí Slovanu vyslobodiť spod tlaku súpera. Štandardka pre domácich spoza rohovej zástavky.
72 Andrija Balić si pýta penaltu, alebo teda aspoň ruku jedného z bratislavských hráčov po delovke spoza pokutového územia. Neúspešne.
71 dôležité Signál vyšiel, a hoci z toho nebola priama strela na bránu, Dominik Greif musel čarovať na bránkovej čiare po hlavičke Jannika Müllera z malého vápna!
70 zlta karta Vernon De Marco vidí žltú kartu po stiahnutí Blackmana za dres na hranici veľkého vápna. Nazvime to skrátený roh pre lídra tabuľky. Pri lopte Divković a Balić.
68 dôležité Dunajskej Strede sa nedarí vymanévrovať spod menšieho tlaku Slovana a skoro z toho bol gól! Rafael Ratão sa možno ani sám nevie ako dostal k strele zvnútra šestnástky. Martin Jedlička na dvakrát, ale predsa s loptou pod kontrolou.
67 So šťastím po faule na Čavrića vyviazol Davis. Takisto hrozila druhá žltá karta, rovnako ako tomu bolo pred zhruba desiatimi minútami v prípade Nona.
66 Vernon De Marco dvakrát podkopol Njieho. Tempo duelu v nedohľadne, za nami dvadsať minút z druhého polčasu.
65 Viacerí hráči iba rozhadzujú rukami a pýtajú si žltú kartu pre svojich protihráčov. Rozhodca Peter Kráľovič ich dnes ukazuje iba v prípadoch, kedy je to nutné.
64 Rýchla narážačka Weissa s Čavrićom na hranici šestnástky a znovu nepresnosť od hostí. Škoda, čakáme na vážnejšiu šancu...
63 Blackman na zemi, no bol to pravý obranca Dunajskej Stredy, ktorý hral proti pravidlám.
62 Niečo sa teraz nepáči Weissovi. Rozhodca musí prerušiť chystanú rozohrávku voľného kopu a s reprezentantom Slovenska si celú situáciu vydiskutovať.
61 Kalmárova strela z diaľky veľmi nepresná. Hodina hry za nami, pokračujeme za vyrovnaného stavu.
60 Hra sa kúskuje, Rafael Ratão poslaný k zemi na polovici ihriska.
59 Pridlhé prenesenie hry od Kalmára na Divkovića. Čoskoro by sa mohli rozbehnúť už aj striedania. Kto s nimi príde ako prvý?
58 Slovan ale trochu riskuje. Holman nemal komu, aj preto poslal loptu na kopačku súpera. Ramírezov prudký prízemný center smeroval len na obrancov hostí.
57 Zo štandardky nezapršalo, mohlo sa tak stať ale o pár sekúnd neskôr. Center z pravej strany padol poza všetkých čakajúcich hráčov až ku nohám Kalmára, ktorý to vôbec nečakal. Maďarský futbalista sa len prizeral, ako sa mu lopta od nohy odrazila mimo ihriska.
56 Divković chcel temer od postrannej čiary a teda aj z veľkého uhla preloboval Greifa. Ten si dal pozor a jednou rukou vyrazil pokus na roh.
56 Nono už jednu žltú kartu má a teraz môže byť rád, že po kľučke Divkovića neuvidel aj druhú. Hosťujúci špílmacher totiž útočníka Dunajskej Stredy jasne podrazil.
55 Roh aj pre DAC, Greif ho vyriešil razantných vyboxovaním lopty.
54 Niekoľko strát lopty v strede ihriska. Šťastnejší boli domáci, ktorí môžu asi na tretíkrát naozaj pokračovať dopredu.
53 dôležité Eric Ramírez sa otočil okolo svojej osi na malom území a dokázal vystreliť cez trojicu súperov! Dominik Greif koncovku iba vyráža a ďalej sa už nepokračuje. András Schafer totiž stál v ofsajde.
52 Blackmanov prízemný center do šestnástky odrazil Holman. Zdá sa, že Dunajská Streda sa z pomalšieho začiatku oklepala.
51 Boli tu však aj menšie zmätky v defenzíve Slovana. Kalmár loptu vypichol, dostal sa cez jedného hráča, vzápätí však už stratil balans...
49 Rezultátom snahy je aj rohový kop, Weiss ho prenechal Nonovi. Center prepadol v pokutovom území, avšak nik v belasom sa do zakončenia nepretlačil.
48 Čavrić páli až príliš vysoko nad bránu. Slovan vstúpil po prestávke na ihrisko aktívnejšie.
47 zlta karta Erick Davis prišliapol nohu súperovi, je z toho žltá karta hneď skraja druhého polčasu.
46 časová značka Začal sa druhý polčas.
Skoro na sekundu presne je prvé dejstvo šlágra kola za nami. Slovan sa ujal vedenia zásluhou vlastného gólu Dominika Kružliaka. Odpoveď na seba nenechala dlho čakať, Zsolt Kalmár vybojoval priamy kop z dvadsiatich metrov, ktorý premenil Andrija Balić.

Druhý polčas sa začne približne o 17:00.
45+1 časová značka Prvý polčas sa skončil.
45 Domáci kombinujú na útočnej polovici. Blackman ešte stihol loptu na bránkovej čiare, center z nej ale našiel iba stopérov hostí.
44 DAC s rohom, ktorý bol zahraný prudko. Slovan sa ubránil, loptu však nezískal a musí sa naďalej brániť.
43 dôležité Ťažké chvíľky pre Greifa, ktorý musel riešiť tečovanú strelu, ktorú vyslal Balić. Pauschek si môže odfúknuť, že jeho nechcený dotyk s loptou neznamenal pohromu.
42 Dunajská Streda zahnaná späť až ku vlastnej bráne. Do konca prvého dejstva zostáva tri a pol minúty.
41 Pauschek odstavil Ramíreza aspoň za cenu vhadzovania. K lopte sa presúva Davis.
40 Nono to po faule na svoju osobu skúsil z diaľky. Fajn pokus, lopta letela napokon vedľa ľavej žrde.
39 zlta karta Dominik Kružliak vidí žltú kartu za podrazenie Nona, ktorý sa už hnal spoločne s Medvedom a Weissom na bránu v slušnom prečíslení. Zatiahnutá ručná brzda v dobrom čase.
39 Andrija Balić mohol pridať druhý gól, lopta mu však v poslednom okamihu odskočila od nohy na hranici šestnástky.
38 Kenan Bajrić a jeho nepresná prihrávka za obranu súpera. Martin Jedlička môže upokojiť dianie na ihrisku.
37 dôležité Ďalší roh. Trochu sa nám to rozbehlo, Weiss z niekoľkých metrov triafa iba vracajúceho sa hráča! Bol ním Sainey Njie.
36 Akoby snaha o signál od Weissa nevyšla. Rovnako tak ani protiútok DAC-u, Kalmárova dlhá lopta Ramíreza nenašla.
35 Slovan chce odpovedať. Zrazená koncovka z malého vápna sa odrazila za bránu, je tu roh.
34 gól Dunajská Streda dala gól!
Pri lopte sa stretla až trojica hráčov. Všetko na seba vzal ANDRIJA BALIĆ, ktorý urobil dobre! Lopta letela ponad múr, šla k pravej tyči, ktorú napokon aj opečiatkovala a vďaka ktorej napokon skončila v sieti!
32 zlta karta Nono so žltou kartou po faule na Zsolta Kalmára! Priamy kop po vynikajúcej individuálnej robote domáceho hráča s číslom 13 na drese. Vzdialenosť od brány činí ani nie dvadsať metrov.
31 Divković dostal veľa priestoru a času, ani približne tri sekundy a päť metrov okolo seba mu nestačilo na strelu. Vladimír Weiss sa dobre vrátil a pokus protivníka zrazil.
30 Polhodina duelu za nami, Slovan asi aj so zaslúženým vedením. Napriek tomu sme nevideli vážnejšie šance na jednotlivých stranách.
29 Žan Medved posiela loptu do brány, ale iba z ofsajdu. Nebolo to nič tesné, postavenie mimo hru sa dalo spozorovať voľným okom.
29 Priama strela od maďarského reprezentanta. Kalmárova exekúcia bola dobre vidieť, aj preto Greif s ľahkosťou zakročil.
28 Ramírez si poradil s dvojicou Abena a Nono, hoci sa zdalo, že druhého menovaného trafil do tváre pri bránení si lopty telom. Hlavný arbiter však píska proti Bratislave, je tu priamy kop z 30 metrov.
26 gól Slovan dal gól!
Vladimír Weiss si zbehol po ľavej strane šestnástky až do nej. Odtiaľ vyslal center pod seba, ktorý mal nájsť jedného zo spoluhráčov. Loptu chcel odkopnúť za bránu DOMINIK KRUŽLIAK, no urobil to tak nešikovne, že si strelil vlastný gól! Smola pre domáceho stopéra.
24 Weiss mierne potiahol Jannika Müllera na bránkovej čiare, keď sa chcel vrátiť do súboja o loptu. Chlapské podanie rúk po odpískaní faulu, môžeme pokračovať.
23 András Schafer okabátil Nona i Holmana, dostal sa do šestnástky a krížne vystrelil. Koncovka šla k ľavej žrdi, napokon ju minula o hodný kus. Výkričník pre defenzívu Slovana.
21 Divković to zahral na malé vápno, ale ani z tohto mráčika nezaprší.
20 Vysoké napádanie sa Dunajskej Strede vyplatilo. Na konci druhej desaťminútovky uvidíme roh.
19 Kalmár mal skvelý úmysel, lopta zaplávala pri svojom dlhom lete, avšak na zadnej žrdi nebol nik v žlto-modrom drese.
18 Jemné podrazenie v hĺbke poľa. Štandardka pre DAC, na starosti ju má kapitán Zsolt Kalmár.
17 Viac útokov vyprodukoval Slovan, avšak na koncovku od hostí stále čakáme. Je veľké škoda, že sa dnes hrá v MOL Aréne bez divákov, pretože by duel nabral úplne inú atmosféru.
15 Hlásime vôbec prvé zakončenie na bránu v stretnutí. Sainey Njie napriahol z 25 metrov, Dominik Greif si pripísal pohodový zákrok.
14 Jedlička už tentoraz nezaváhal, po loptu si bezpečne vyskočil a začína brejk.
14 Hlavičkový biliard, pred Bajrićom posúva guľaté teleso za bránu znovu Kružliak.
13 Dominik Kružliak musel hrať pred Medvedom. Skvelá časovaná lopta od De Marca, rohový kop teda aj pre belasých.
12 Dávid Holman obišiel dvoch protihráčov v strede poľa, dvihol hlavu a všimol si nabiehajúceho Ratãa. Kolmica bola o trochu silnejšia, ako bolo potrebné, Jedlička bude vykopávať od brány.
11 Center neletel vôbec zle, avšak ani Ramírez, ani Kalmár hlavou neprepasírovali loptu smerom na bránu.
10 Prvý náznak šance, Schäfer centruje iba do De Marca. Výsledkom je úvodný roh, obstará ho Andrija Balić.
9 Rafael Ratão s hlavičkou po dlhom pase za obranu! Útočník ŠK sa ešte snažil loptu sklepnúť na Medveda, no bohužiaľ preňho to bolo nepresné.
8 Nehralo sa vyše minútu. Opatrný štart, hoci viac futbalovejšie pôsobí Slovan.
7 Niečo chcel povedať aj Weiss. Peter Kráľovič musí riešiť menšiu debatu medzi touto dvojicou.
6 Nepríjemnosť pre už spomínaného Erica Ramíreza. Útočník lídra tabuľky sa len s ťažkosťami zdvíha z trávnika.
5 Bratislavčania usadení pred pokutovým územím DAC, s loptou manévruje Weiss.
4 Stalo sa tak teraz, ale akcia bola razom prerušená. Abena donútil Ramíreza, aby sa pohyboval v ofsajde.
3 Dunajskostredčania pozorní, center odvrátili, avšak nedarí sa im dostať sa za deliacu čiaru.
2 Nono so štandardkou z pravej strany, jeden z hráčov v belasom sa len ťažko zviechal zo zeme.
1 Výkop patril hosťom z Bratislavy. Tá napokon do Dunajskej Stredy prišla s viac ako slušnou zostavou. Včera bolo komunikované, že Slovanu nebude k dispozícii až 14 nakazených hráčov na COVID-19.
1 časová značka Stretnutie sa práve začalo.
Úvodné zostavy:

FC DAC Dunajská Streda: Jedlička – Rodolfo, Müller, Kružliak, Davis – Njie, Schafer, A. Balić – Ramírez, Divković, Kalmár (C).
Náhradníci: Száraz – Nebyla, Malý, Sommer, Nicolaescu, Fábry, Beskorovajnyj.

ŠK Slovan Bratislava: Greif (C) – Pauschek, Abena, Bajrić, De Marco – Holman, Nono – Weiss – Čavrić, Medved, Ratão.
Náhradníci: Šulla – Moha, Rabiu, Ožbolt, Lovat, Božikov, Cmiljanić.

Rozhodca: Peter Kráľovič – Branislav Hancko, Dušan Hrčka.
Akoby symbolicky tak zápas prvého s druhým uzatvára prvú polovicu základnej časti Fortuna ligy. Stávkové kancelárie jasného favorita nemajú, mierne sa však prikláňajú na stranu domácich.

Proti sebe sa postavia dve najlepšie ofenzívy, z pohľadu obrán je bratislavská najlepšia, zatiaľ čo vicemajster je v tomto ohľade až na štvrtej priečke.
FC DAC Dunajská Streda

Naopak, celok zo Žitného ostrova prvých osem ligových kôl nezaváhal. Až v tom pred poslednou reprezentačnou prestávkou neočakávane prehral vysoko 1:4 v Žiline. Minulú sobotu si to ale DAC vykompenzoval na Zemplíne, keď zdolal Michalovce 4:2.

Dunajskostredčania vládnu Fortuna lige s 27 bodmi, pomer strelených a inkasovaných gólov ukazuje čísla 33:14. Dvojbodový náskok na Slovan sa môže po nedeli rýchlo zmeniť.
ŠK Slovan Bratislava

Možno o čosi pomalší rozbeh mal v úvode ročníka bratislavský Slovan aj vzhľadom na neprávosti v Lige majstrov, no momentálne slovenský majster tiahne šnúru štyroch výher vo Fortuna lige v rade.

Víťazstvá (od posledného) 3:0 nad Sereďou, 2:1 na Pohroní, 2:0 nad Senicou a 5:0 nad Ružomberkom pomohli belasým stiahnuť manko na čelo tabuľky. Aktuálne je ŠK na druhom mieste s 25 bodmi so skóre 29:6.
Vážení diváci, vitajte pri priamom textovom online prenose zo zápasu 11. kola slovenskej Fortuna ligy. Prvú polovicu základnej časti uzavrú šlágrom víkendu FC DAC Dunajská Streda a ŠK Slovan Bratislava.

Stretnutie sa začne o 16:00.
 
ČO SA DEJE
  • Najnovšie
  • |
  • Mesiac
  • Týždeň
  • Celkovo