FC Barcelona Valladolid ONLINE La Liga 2021 dnes LIVE

5. 4. 2021 |

FC Barcelona dnes doma privíta Valladolid. Sledujte duel ONLINE od 21:00 hod. LIVE.

Lionel Messi (tretí zľava) sa teší so spoluhráčmi po strelení gólu. FOTO TASR/AP.

Futbalisti FC Barcelona sa v závere ligovej sezóny dostali do tempa a dramatizujú súboj o titul v La Lige. V nedeľnom zápase 28. kola deklasovali domáci San Sebastian 6:1, keď podali jeden z najlepších výkonov pod trénerom Ronaldom Koeamanom a dali mu pekný darček k 58. narodeninám.

V ligovej tabuľke sa dostali na druhé miesto a na vedúce Atletico Madrid strácajú štyri body. Katalánci dosiahli deviaty triumf na ihrisku súpera za sebou a k vyrovnaniu klubového rekordu im chýba jedno víťazstvo.

Režisérom zápasu bol Lionel Messi, ktorý k dvom gólom pridal aj asistenciu, Argentínčan nastúpil na svoj 768. duel v drese Barcelony a prekonal rekord Xaviho Hernandeza.

"Blaugranas" odštartovali cestu za tromi bodmi v závere prvého polčasu, keď v 37. minúte otvoril skóre Antoine Griezmann, o šesť minút neskôr skóroval Sergino Dest. Definitívu dali zápasu dva zlepené góly v druhom polčase, najprv pridal svoj druhý zásah dvadsaťročný obranca Dest, na ktorého nadviazal Messi.

Po piatom góle Ousmanea Dembeleho síce odpovedal domáci Ander Muguruza, no posledné slovo patrilo Messimu. "Tím sa dosť zlepšil, máme dlhú šnúru bez prehry a to nás vrátilo do boja o titul.

Ale stále zaostávame za Atleticom a aj Real Madrid sa zlepšuje, takže musíme pokračovať v tomto trende až do konca," citovala agentúra AFP nedeľného oslávenca Koemana. Jeho zverenci tento rok získali v lige 37 z 39 bodov.

Výrazný podiel na osemnásťzápasovej sérii bez prehry má Messi. V nedeľu strelil svoj jedenásty a dvanásty gól v predchádzajúcich desiatich zápasoch. Barcelona sa však už nemusí spoliehať iba na neho, v tejto sezóne sa do streleckej listiny zapísalo až osemnásť hráčov.

Napriek streleckej diverzifikácii Messimu zostáva úloha najlepšieho kanoniera. S 23 zásahmi je suverén v tíme a v ligovej tabuľke bojuje na diaľku s bývalým spoluhráčom Luisom Suarezom, ten má na konte o štyri zásahy menej.

Uruguajčanovi sa po vlaňajšom prestupe do Atletica Madrid darí a má výrazný podiel na umiestnení "Los Colchoneros" v tabuľke. V nedeľu rozhodol o víťazstve nad Deportivom Alaves 1:0, keď dosiahol svoj 500. gól v kariére.

Významne sa pod triumf podpísal aj brankár Jan Oblak, ktorý v 86. minúte zlikvidoval jedenástku Joselua. "Každý skvelý tím má hráča, ktorý strieľa góly, a brankára, ktorý ho vie podržať. Obaja sú kľúčové postavy nášho mužstva a garanti kvality," povedal tréner Atletica Diego Simeone.

Od jeho zverencov sa očakával hladší priebeh duelu proti 19. tímu tabuľky, no Oblak pripomenul, že práve takéto víťazstvá formujú charakter: "V niektorých zápasoch to nejde podľa plánu a trpíte, ale preto je futbal krásny."

FC Barcelona
1 : 0
(0:0)
Real Valladolid

Góly: 90. O. Dembèlé. ŽK: 28. Griezmann (BAR), 43. Mingueza (BAR), 84. Braithwaite (BAR) – 40. Bruno González (RVL), 73. Guardiola (RVL), 80. Masip (RVL). ČK: 79. Plano (RVL). Rozhodca: Latre S..
FC Barcelona: ter Stegen – Mingueza (63. R. Araújo), F. de Jong, Lenglet – Dest (87. Puig), S. Busquets (63. Braithwaite), Pedri (77. Moriba), Alba – Messi (C), Griezmann (63. Trincão) – O. Dembèlé.
Real Valladolid: Masip (C) – Janko (66. Hervías), J. Sánchez, Bruno González, Olaza – Plano, Mesa, Alcaraz, Nacho Martínez – Guardiola (77. Maranhão), Kodro (85. Rubio).
90 gól Barcelona sa predsa dočkala a dala gól! Ten strelil OUSMANE DEMBÈLÉ, ku ktorému prepadla lopta na ľavú stranu pätky a nekompromisným volejom nedáva Masipovi nárok. Jeho zakončeniu predchádzal center de Jonga a následný hlavičkový súboj Araúja.
89 dôležité Po centri Trincãa hlavičkoval z bezprostrednej blízkosti ďalší mladík. Moriba však rozvlnil len bočnú sieť!
72 dôležité Messi vypálil z prvej spoza šestnástky, ale míňa bránku súpera azda o pár centimetrov!
58 dôležité Po pravej strane prenikol Dembèlé, ktorého Masip vychytal. Následne ešte zakončoval hlavou Griezmann, ale trestuhodne mieri len vedľa!
56 dôležité Olaza rozvlnil barcelonskú sieť! Jeho strela však mieri len do bočnej siete.
45 dôležité Na záver prvého dejstva mohol otvoriť skóre Pedri, ale Masip jeho strelu vytesnil na žrď a následne ju stihol pred dobiedzajúcimi hráčmi pokryť.
41 dôležité Po spätnej prihrávke sa dostal do zakončenia Messi, ale v hodine dvanástej sa mu do strely hodil jeden z brániacich hráčov!
16 dôležité Argentínčanov priamy kop končí tesne vedľa Masipovej pravej žrde!
11 dôležité Na rohový kop vyskočil najvyššie Lenglet, ale jeho hlavičkové zakončenie dokázal Masip pokryť.
9 dôležité Do vedenia mohol ísť Valladolid! Na center z pravej strane si nabehol Kodro, ale triafa len brvno!