FC Barcelona San Sebastian ONLINE Superpohár 2021 semifinále dnes

13. 1. 2021 |

FC Barcelona, San Sebastian, online prenos, Superpohár 2021, dnes, futbal, semifinále, Španielsko. FC Barcelona dnes nastúpi na semifinále Superpohára proti San Sebastian. Sledujte ONLINE prenos od 20:00 hod.

Lionel Messi (tretí zľava) sa teší so spoluhráčmi po strelení gólu. FOTO TASR/AP.

FC Barcelona, San Sebastian, online prenos, Superpohár 2021, dnes, futbal, semifinále, Španielsko. FC Barcelona dnes nastúpi vo semifinále v rámci Superpohára proti San Sebastian. FC Barclona bude jasným favoritom, pričom bude chceiť určite nadviazať na posledný triumf z Granady 4:0.

Futbalisti FC Barcelona triumfovali v sobotnom stretnutí 18. kola najvyššej španielskej súťaže na ihrisku Granady 4:0. Hostia rozhodli už v prvom polčase, po ktorom viedli o tri góly.

Pod hladké víťazstvo sa podpísali dvoma zásahmi Lionel Messi a Antoinne Griezmann. Barcelona bodovala ôsmykrát za sebou a v tabuľke sa posunula na tretie miesto.

Hráči trénera Ronalda Koemana sa prichádzajú z ligy vo výbornej forme, čo pocituje aj samotný Holanďan.

"Stále je tu ešte šanca. Sezóna je veľmi dlhá. Môže sa stať, že tím, ktorému sa darí, začne prežívať ťažkosti. Naše mužstvo rastie, hráme čoraz s väčším pokojom. Občas sa približujeme aj k našej najlepšej hre," deklaroval spokojnosť tréner Barcelony, ktorého citovala agentúra AFP.

Real Sociedad San Sebastian
1 : 1
(0:1)
[ po s.n. 2 : 3 ]
FC Barcelona

Góly: 51. Oyarzabal – 39. de Jong. ŽK: 58. Le Normand (RSC) – 54. Dembélé (BAR), 97. Mingueza (BAR). Rozhodca: José Munuera – Iñigo Prieto, Alfonso Baena.
Real Sociedad San Sebastian: Remiro – Gorosabel (91. Zaldúa), Zubeldia, Le Normand, Monreal – Guridi (81. Barrenetxea), Guevara (106. Zubimendi), Merino – Portu (103. Januzaj), Isak (91. Willian José), Oyarzabal (C).
FC Barcelona: ter Stegen – Mingueza, Araújo, Lenglet, Alba – de Jong, Busquets (C) (91. Puig), Pedri (91. Pjanić) – Dembélé, Braithwaite (79. Trincão), Griezmann.
časová značka Konec zápasu.
Je konec! Ruqui Puig zachoval chladnou hlavu a Remira zkušeně poslal na druhou stranu. Drama končí, ve finále se představí Katalánci!
Adnan Januzaj proměnil a srovnal stav na 2:2. Avšak Real Sociedad začínal a to znamená, že pokud Riqui Puig promění, Barcelona postupuje.
Antoine Griezmann zápas proti svému bývalému zaměstnavateli nerozhodl! Vsadil na razanci, balón poslal vysoko nad břevno.
Mikel Merino odmítl konec zápasu. S velkým přehledem poslal balón do levého horního rohu, gólman se navíc vydal opačným směrem.
Blagranas jsou blízko postupu. Miralem Pjanić zamířil dostatečně přesně k levé tyči. Remiro sice trefil směr, ale ne skvěle umístěnou ránu neměl šanci dosáhnout.
Mizérie Realu Sociedad při kopání penalt pokračuje! Willian José střílel dostatečně prudce, ter Stegen by jeho střelu neměl. Balón ovšem, stejně jako v případě de Jonga, narazil jen do tyče!
První gól v pokutovém rozstřelu vsítil Ousmane Dembélé. Francouzský křídelník poslal gólmana na opačnou stranu, sám mířil doprava.
Ter Stegen je zatím stoprocentní! Nepřišel si na něj ani kapitán Mikel Oyarzabal, který byl při penaltě úspěšný v průběhu utkání. Nyní se střelou k levé tyči neuspěl.
Jenže selhal i Frenkie de Jong. Nizozeský středopolař mířil po zemi k levé tyči, jenže byl až moc přesný, trefil brankovou konstrukci, od níž se míč odrazil mimo bránu.
jako první šel kopat Jon Bautista, kterého trenér Alguacil poslal právě proto, aby šel na penaltu. Jenže Španěl selhal, střelu k pravé tyči ter Stegen lapil!
časová značka Střílení penalt začíná.
Ani prodloužení nerozklíčovalo prvního postupujícího do finále španělského superpoháru a na řadu tak přijdou penaltu! V nastaveném čase trvajícím půl hodiny měl více šancí Real Sociedad a to především zásluhou nově příchozího Adnana Januzaje. Belgičana při první příležitost skvělým zákrokem vychytal ter Stegen, o pár minut později namířil střelu z přímého kopu do levé tyči. I v tomto případě si německý gólman na balón sáhl, ale jeho směr výrazně nezměnil. Blaugranas také měli své šance. Nejprve Dembélého slabý pokus chytil Remiro, gólman si poradil i s prudkým volejem Griezmanna, ten však mířil přímo na něj.
120+2 časová značka Druhé prodloužení skončilo.
120 Hlavní rozhodčí nastavuje nad rámec druhého prodloužení jednu minutu.
120 striedanie Střídání v týmu Real Sociedad San Sebastian: ze hřiště odchází Joseba Zaldúa, přichází Jon Bautista.
119 Hráči Barcelony se snaží uklidnit hru a zřejmě budou kombinovat až do doby, dokud rozhodčí Munuera prodloužení neukončí.
118 dôležité Adnan Januzaj nemá dost! Byl to právě on, kdo se chopil rozehrávky volného přímého kopu. Technickou střelou kroutil balón k pravé tyči. Ter Stegen balón jemně lízl levou horní končetinou, míč skončil na levé části brankové konstrukce!
117 Velká smůla potkala Riquiho Puiga, který si pěkným obloučkem přehodil balón přes skluzujícího Zubimendiho, jenže kulatý nesmysl vzápětí zavadil o jeho levou ruku. Real Sociedad tak prakticky zadarmo dostává výhodu velmi zajímavého přímého kopu.
116 One man show Januzaje pokračuje. Belgičan na sebe v závěrzu prodložení strhává veškerou pozornost. Tentokráte nestřílel, ale do vnitra pokutového území nahrával Mikelu Oyarzabalovi, jehož kličku po pravé straně vystihl Araújo.
115 dôležité Adnaj Januzaj je po svém příchodu na trávník hodně nebezpečný! Bez větších potíží utekl po pravé straně unavenému Albovi a s míčem se dostal až do vápna. Akci vyřešil střelou na zadní tyč, proti níž ter Stegen ještě dokázal vystrčit pravou ruku a míči zabránil v cestě do sítě. Výborný zákrok!
114 striedanie Střídání v týmu FC Barcelona: ze hřiště odchází Óscar Mingueza, přichází Júnior Firpo.
113 dôležité Gólovka i na druhé straně. Oyarzabal přetáhl centr na Adnana Januzaje, který musel v poslední chvíli brzdit pohyb, což mělo vliv na slabší zakončení. Ter Stegen míč jen vyrazil zpět k belgickému fotbalistovi, kterému dorážka patičkou vůbec nevyšla.
112 dôležité Exekuci skutečně obstaral Antoine Griezmann. Početnou zeď neprostřelil, ale akce pokračovala a francouzský útočník se dostal do o poznání větší šance po centru zleva. Volejem však napálil jen dobře postaveného Remira!
111 Velká příležitost pro mužstvo z Katalánska. Martín Zubimendi se provinil faulem těsně za hranicí pokutového území, střílet bude nejspíše Griezmann.
110 Mikel Oyarzabal vystihl příliš pomalou zpětnou nahrávku na Araúja a mohl postupovat sám na bránu. Vyčerpaný křídelník však nevydržel sprintovat až k bráně, navíc jej dostihl a o balón připravil Lenglet.
109 Pjanićovi se centr vůbec nepovedl. Centr na přední tyč bez problémů odkopl pryč z šestnáctky Willian José. Blaugranas začínají další akci od stoperské dvojice.
108 Více fyzických sil má podle všeho Barcelona. Ta se od rozehrávky drží na útočné polovině soupeře, po zblokované střele Puiga má k dispozici roh.
107 Je jisté, že je před námi závěrečná čtvrt hodinovka zápasu. Otázkou zůstává, jestli se rozhodne v prodloužení, nebo zda první semifinále superpoháru dojde až do penalt.
106 striedanie Střídání v týmu Real Sociedad San Sebastian: ze hřiště odchází Ander Guevara, přichází Martín Zubimendi.
106 časová značka Začalo druhé prodloužení.
105+2 časová značka První prodloužení skončilo.
105+1 Koemanova měla v závěru prvního poločasu prodloužení šanci změnit skóre z rohového kopu. Miralem Pjanić hledal nadýchaným obloučkem Lengleta, stoper ovšem míč podskočil.
105 Hlavní rozhodčí nastavuje nad rámec prvního prodloužení jednu minutu.
104 Ousmane Dembélé utekl osobnímu strážci v podobě Zaldúy. Podíval se do pokutového území, kde neměl žádného spoluhráče, proto vzal situaci na sebe a zkoušel proniknout z křídla do vápna. Křídelníka čistě odzbrojil Nacho Monreal.
103 striedanie Střídání v týmu Real Sociedad San Sebastian: ze hřiště odchází Portu, přichází Adnan Januzaj.
102 Střídání se ještě odkládá. Dembélé si nechce ujít zbytek utkání a ještě zkouší ve hře pokračovat. Těžko říct, jestli křeče ještě zvládne rozběhat.
101 Navíc to vypadá, že Dembélého začínají chytat křeče. Francouzskému křídelníkovi pomáhá soupeř Monreal, zřejmě se bude muset střídat.
100 dôležité Antoine Griezmann ve středu hřiště zachytil špatnou zpětnou nahrávku Guevary, načež přihrál po své levé straně Dembélému. Francouz se zasekávačkou zbavil Le Normanda, vzápětí však vyslal slabou střenu, s níž neměl Remiro žádné potíže!
99 Zubeldia zapojil do hry nohama brankáře Remira. Na něj zatlačil Puig, strážce svatyně Realu Sociedad raději neriskoval a odkopl balón do zámezí.
98 Od praporku centroval Oyarzabal do míst, kam si nabíhal Robin Le Normand. Z brankové čáry ovšem dobře vystartoval ter Stegen, kulatý nesmysl lapil ze vzduchu do rukavic.
97 zlta karta Oscar Mingueza musel proti Barrenetxeovi zatáhnout za ruční brzdu v podobě faulu. Proti žluté kartě španělský obránce ani neprotestuje.
96 Blaugranas na míči dlouho nepobyli. Mingueza špatnou nahrávkou umožnil brejkovou příležitost Willianovi Josému, který z velkého úhlu napálil Araúja. Rohový kop.
95 Clement Lenglet skvěle odhadl, kam bude Guevara přihrávat. Proti Oyarzabalovi šel francouzský stoper do skluzu a vybojoval balón pro Barcelonu.
94 dôležité Joseba Zaldúa mohl přiblížit finále blíže Realu Sociedad! Za hranicí šestnáctky natáhl k velmi povedenému pokusu směřujícímu do pravého horního rohu, avšak ter Stegen se skvěle vyšponoval a konečky prstů balón vytěsnil nad břevno!
93 Standardku pro Real Sociedad vybojoval Portu. I on nabral velkou rychlost, zhruba pětadvacet metrů od brány ho podrazil Riqui Puig.
92 Ousmane Dembélé dělá svou rychlostí soupeřům velké starosti. Tntokráte si Francouz na poslední chvíli zakončení rozmyslel a nahrával vedle sebe Le Normandem obsazenému Trincaovi.
91 striedanie Střídání v týmu FC Barcelona: ze hřiště odchází Sergio Busquets, přichází Riqui Puig.
Střídání v týmu FC Barcelona: ze hřiště odchází Pedri, přichází Miralem Pjanić.
Střídání v týmu Real Sociedad San Sebastian: ze hřiště odchází Alexander Isak, přichází Willian José.
Střídání v týmu FC Barcelona: ze hřiště odchází Andoni Gorosabel, přichází Joseba Zaldúa.
91 časová značka Začal první poločas prodloužení.
Základní hrací doba o prvním finalistovi španělského superpoháru nerozhodla, jdeme do prodloužení! V úvodu druhé půle Real Sociedad dokázal vyrovnat, v 51. minutě proměnil pokutový kop po hře rukou de Jonga kapitán Mikel Oyarzabal. Zbytek druhé pětačtyřicetiminutovky nebyl příliš atraktivní. Barcelona držela míč častěji na svých kopačkách, ale kromě střely Dembélého, jež proletěla těsně vedle tyče, Remira neohrozili. Ani Marc André ter Stegen nemusel po obdrženém gólu řešit žádnou složitější situaci.
90+2 časová značka Druhý poločas skončil.
90+1 Prodloužení je na spadnutí. V posledních okamžicích druhé měl ještě Real Sociedad výhodu rohového kopu, ale hlavička Zubeldii letěla daleko od brány.
90 Hlavní rozhodčí nastavuje nad rámec základní hrací doby jednu minutu.
89 Robin Le Normand měl co dělat, aby udržel balón ve hře. Stoper nakonec pod tlakem sprintujícího Dembélého dokázal poslat balón do bezpečí, na útočnou polovinu.
88 Jenže pravý bek volného prostoru příliš dobře nezužitkoval. Dostal se sice blízko soupeřově šestnáctce, avšak centr poslal vysoko nad hlavu Pedriho.
87 Antoine Griezmann se stáhl hlouběji do pole vypomoci spoluhráčům s rozehrávkou. A vymyslel to dokonale, z přehuštěné levé strany přenesl hru na Minguezy, ten měl vpravo moře volného prostoru.
86 Vysoký presink málem přinesl kýžené ovoce. Isak dostal pod tlak Albu, jenž ovšem využil svých zkušeností, když soka nastřelil a aktuálně se chystá rozehrávat aut.
85 Defenziva Blaugranas si je moc dobře vědoma Oyarzabalových kvalit. Nyní došlo k jeho zdvojení, kulatý nesmysl pro sebe vybojoval Sergio Busquets.
84 Trincao neměl sám proti třem sebemenší šanci na úspěch. Portugalskému mladíčkovi nepřispěchal na pomoc žádný ze spoluhráčů, což bylo klíčové.
83 Čerstvý Ander Barrenetxea se sám vydal na zteč. Pasivně stojícímu de Jongovi utekl s jistotou, ale Minguezu již neobelstil, španělský bek si pomohl tělem.
82 Pěknou individuální akcí se prezentoval Ousmane Dembélé. Na jejím konci byl střílený centr, který proletěl přesně mezi Griezmannem a Trincaem.
81 striedanie Střídání v týmu Real Sociedad San Sebastian: ze hřiště odchází Jon Guridi, přichází Ander Barrenetxea.
80 Rozběhla se závěrečná desetiminutovka základní hrací doby. Utkání pomalu, ale jistě směřuje do prodloužení. Vzhledem k průběhu utkání by takové vyústění bylo spravedlivé.
79 Středopolař Guridi pěknou nahrávkou našel Oyarzabala. Křídelník poslal přetažený centr na zadní tyč, kde nejspíše očekával Isaka, ten ovšem v poslední chvíli úmysl změnil a mířil na bližší tyčku.
78 striedanie Střídání v týmu FC Barcelona: ze hřiště odchází Martin Braithwaite, přichází Trincão.
77 Bleskový protiútok táhl středem hřiště Frenkie de Jong. V blízkosti pokutového území jej zezadu podrazil Guevara, avšak rozhodčí nechal hru plynout dál bez přerušení.
76 Akce ještě pokračovala. Barcelonským stoperem prodloužený balón zastavil u lajny Guridi a do šestnáctky tak okamžitě letěl další centr. Ten pohlídal pro změnu ter Stegen.
75 Alguacilova družina mohla dokonat obrat z rohového kopu. Tradiční exekutor Oyarzabal hledal Zubeldiu, který ani v tomto případe nedokázal přeskočit Araúja.
74 Fotbalisté Realu Sociedad dnes s favoritem rozhodně nehrají druhé housle. Výborně organizovanou defenzivy doplňuje přední řada o nemalý počet nebezpečných protiútoků.
73 Frenkie de Jong oslovil zpětným pasem Minguezy. Zaskočený obránce musel reagovat velmi rychle, nicméně po zpracování skončil i s míčem za postranní čárou.
72 Pedri se ve středu pole elegantně uvolnil kolem Guevary, načež nahrál do lajny Griezmannovi. Jeho vysoký centr lapil ze vzduchu do rukavic Remiro.
71 Svěřenci kouče Koemana zklidňují hru kombinací na útočné polovině. Ta momentálně probíhá ve středovém kruhu mezi stoperskou dvojicí a Busquetsem.
70 Během chvilky nabral obrovskou rychlost po lajně Alexander Isak. Z velkého úhlu nezkoušel střílet, naslepo nahrával na střed. Našel jen Lengleta.
69 Za Real Sociedad zahrozil po delší době Guevara. Střední záložník zkusil střelu z dvaceti metrů, kterou ovšem nevměstnal mezi tři tyče.
68 Pedri netradičně zaskakoval na pozici pravého křídla místo Dembélého, jenž si odskočil na výlet do pokutového území. Španěl zkoušel centrovat do míst, kde se pohyboval, jenže dobře pokus zblokoval Monreal. Barcelona pokračuje autovým vhazováním.
67 Do hry se zapojil i druhý stoper Araújo. Vysokým obloučkem úspěšně hledal Jordiho Alba, ten pomalý útok rozvinul pasem na de Jonga.
66 Místo, aby zabojoval do defenzivy, tak Mingueza přestal hrát a požadoval odpískání hry rukou Oyarzabala. Nedočkal se a soupeř mu mezitím utekl. Měl štěstí, že mu cestu zkřížil a nebezpečí zažehnal spoluhráč Lenglet.
65 Pravý křídelník Dembélé je ve druhém poločase hodně vidět. Kolem Monreala si udělal prostor na centr, jenže ten poslal ideálně do rukavic Remirovi.
64 Sergio Busquets byl tvrdě atakován pro rozehrávce na Griezmanna. Střet neměl na kvalitu nahrávku vliv, přesto rozhodčí musel odpískat faul.
63 Blaugranas nechtějí jít do prodloužení. Ousmane Dembélé si z pravého křídla navedl míč na střed, utaženou střelu po zemi poslal těsně vedle pravé tyčky.
62 Defenziva bílo-modrých uhasila další nebezpečí doslova v poslední chvíli. Před brankáře dostal povedenou nahrávku Pedro, avšak přes dva skluzující soka míč až do sítě nepropasíroval.
61 Oscar Mingueza se kolem Monreala dokázal probojovat do pokutového území soupeře. Vysokým centrem přehodil Remira, ale Braithwaite střílel z velkého úhlu nepřesně.
60 Pedri si podle rozhodčího pomohl při zpracování rukou. Španělský křídelník se s rozhodnutím dlouho nechtěl smířit, ale nakonec pochopil, že protesty jsou zbytečné.
59 Přetažený centr na zadní tyč si našel Antoine Griezmann. Francouz dostal poměrně dost volného prostoru, z voleje však pálil vysoko nad.
58 zlta karta Třetí žlutá karta v utkání, druhá do řad Realu Sociedad. Robin Le Normand pochopil, že rychlostní souboj s Dembélém nemá šanci vyhrát a tak Francouze zastavil zatažením za dres.
57 Hráči Realu Sociedad jsou ve druhé půli jasně lepším týmem. Clement Lenglet si dal tělo před Isaka, ale pod tlakem odkopl jen do autu.
56 Jordi Alba se dostal pod velký tlak a při střetu s Merinem o balón přišel! Rychle však selhání napravil, když zachytil krajanovu nahrávku na střed.
55 Alexander Isak byl tím, kdo se chopil exekuce. Ta se mu ovšem vůbec nepovedla, nízkou střelou trefil jen dobře postavenou čtyřčlennou zeď.
54 zlta karta Žlutá karta pro Dembélého a velmi nebezpečná standardní situace pro Real Sociedad. Francouzský křídelník se pořádně vztekal a může být rád, že nedostal i druhou.
53 Frenkie de Jong chtěl zaváhání rychle odčinit. V šestnáctce soupeře se zasekávačkou zbavil Merina, ale než stihl vystřelit, vletěl mu před balón Gorosabel, jehož při snaze o střelu kopl na achilovku.
51 gól Real Sociedad právě vstřelil branku!
MIKEL OYARZABAL po celou dobu sledoval pohyb gólmana ter Stegena. Souboj nervů vyhrál, míč poslal na volnou polovinu.
51 Videorozhodčí potvrdil původní výrok Munuery, šanci vyrovnat bude mít Mikel Oyarzabal.
50 Ještě probíhá konzultace mezi hlavním rozhodčím a jeho kolegy i videa.
49 dôležité Hlavní rozhodčí Munuera odpískal penaltu ve prospěch Realu Sociedad! Střelec jediného gólu de Jong zasáhl balón rukou, arbitr po chvilce váhání ukázal na puntík.
49 Centr letěl do míst, kde se pohyboval stoper Le Normand. Toho si ovšem výborně pohlídal Araújo, soupeři zakončit nedovolil.
48 První útok druhé půle podnikl Mikel Oyarzabal. Leví křídelník Realu Sociedad nastřelil Albu a sám se chystá na rozehrávku rohového kopu.
47 Ani jeden z trenérů neudělal o poločasové přestávce žádnou změnu v sestavě. Oba celky pokračují v původním rozložení.
46 časová značka Začal druhý poločas.
Druhý poločas začne přibližně v 23:00.
Blíže k postupu do finále superpoháru má po prvním poločase katalánská Barcelona. Ta vstoupila do utkání vlažně, ale postupně začali Real Sociedad přehrávat. Dosud jediný gól padl ve 39. minutě, kdy Braithwaite uvolnil Griezmanna a ten odcentroval na hlavu Frenkieho de Jonga, jenže v záklonu dostal míč do sítě. Tvrdá rána pro gólmana Remira, který do té doby neměl na kontě jediný úspěšný zákrok. Druhou svatyni strážící ter Stegen má na kontě dva zákroky, ale žádné složitější situace zatím řešit nemusel. O vítězi ještě zdaleka není rozhodnuto, Real Sociedad v koncovce poločas ukázal, že má na to, aby přehrál i takový tým, jakým je Barcelona.
45 časová značka První poločas skončil.
44 Nacho Monreal na sebe navázal dva protihráče, aby následně mezi nimi poslal nahrávku Merinovi. Středopolař naslepo poslal balón na malé vápno, kde kraloval Araújo.
43 Fotbalisty Realu Sociedad jako by inkasovaný gól probral. Blaugranas se pro závěr prvního poločasu stáhli více do defenzivy s jasným cílem udržet vedení do přestávky.
42 Namotivovaný de Jong se na vlastní polovině dopustil nedovoleného zákroku. Oyarzabala okopával tak dlouho, až rozhodčí přerušil hru.
41 S rychlou odpovědí chtěl přispěchat Alexander Isak. Švédský ostrostřelec vypálil tvrdou pumelenici, kterou ter Stegen raději jen vyrazil před sebe.
39 gól Barcelona právě vstřelila branku!
Katalánci přitápěli pod kotlem víc a víc a odměnou jim je první gól! Braithwaite výbornou přihrávkou uvolnil po levé straně Griezmanna, který měl hlavu nahoře a odcentroval na hlavu FRENKIEHO DE JONGA, nizozemský středopolař dokázal poslat míč do sítě i navzdory záklonu. Remiro za balónem natahoval ruce zbytečně.
39 Dembélé hrál zbytečně na sebe. Sám proti dvěma protihráčům měl pramalou šanci na úspěch, za to mohl středem hrát na Braithwaita, což neudělal.
38 Další střelecký pokus Barcelony měl na svědomí Ousmane Démbélé. Ten dostal nahrávku pro změnu od Busquetse, technický pokus mu však vůbec nevyšel.
37 Pedri nahrávkou pod sebe připravil dobrou palebnou pozici pro Griezmanna. Francouz vypálil z první do blokujícího Merina. To muselo pořádně bolet.
36 Pedri mohl střílet, by již uvnitř vápna. Jenže netroufl si a po menší kličkované nakonec jen vrátil míč dozadu na stopery.
35 Oscara Minguezu vyzval ke sprinterskému souboji Oyarzabal. Pravý bek včas zareagoval a otočil se směrem vzad. Soka udržel za sebou a pod tlakem hrál na brankáře.
34 Presující Braithwaite vystihl rozehrávku Merina, ale slibně vypadající přečíslení rychle zazdil, když de Jongovi poslal míč za paty.
33 Blaugranas začínají kousat víc a víc. Griezmann našel přetaženým centrem znovu Albu, který místo složitého zpracování vystřelil z voleje, trefil ale pouze spoluhráče Dembélého.
32 Sergio Busquets vymyslel výbornou nahrávku na kraj šestnáctky, kde byl nikým neatakovaný Alba. Bek ovšem s tímto pasem viditelně nepočítal, balónu mu propadl pod nohou.
31 De Jong po lajně nastartoval Dembélého. Francouzské pravé křídlo uteklo Monrealovi a prudkou nahrávkou hledala na středu Braithwaita, před nímž zvládl míč odvrátit Le Normand. Barcelona pokračuje na míčí.
30 Po půl hodině zápasu platí v Córdobě i nadále bezbrankový stav. Na míči znovu Katalánci, Jordi Alba totiž donutil k chybě samostatně útočícího Oyarzabala.
29 Trpělivou akci zhatil Dembélé. Francouzský křídelník nechtěl jen neustále přihrávat a tak zkusil obejít Guevaru. Neúspěšně.
28 Fotbalisté Barcelony začíná přebírat iniciativu utkání do své moci. Sledujeme typickou kombinační hru v blízkosti pokutového území soupeře.
27 Lenglet výborným nákopem našel Braithwaita, který si pohlídal ofsajd, jenže při střele balón trefil nečistým způsobem, poslal jej slabě přímo do rukavic gólmana.
26 Kapitán Barcelony Sergio Busquets zklidnil hru delším podržením míče, načež si vykoledoval faul na Guevarovi. S rozehrávkou moc nespěchá.
25 Alexander Isak sebral spoluhráči Merinovi velmi zajímavou šanci. V lepší pozici stojící středopolař si na kolegu zřejmě nezakřičel, neboť Švéd i navzdory komplikované pozici míč zpracovával. A špatně, prvním dotekem kulatý nesmysl posunul k Araújovi.
24 Ofenzivní složku týmu podpořil i stoper Clement Lenglet. Dalekonosné zakončení postrádala přesnost, Remiro mohl zůstat klidným.
23 Dobrou práci odvedl na útočné polovině Pedri. Mladičký Španěl si tělem výborně pokryl míč proti Merinovi, jenž se následně dopustil faulu.
22 De Jong se pokusil o konstruktivní rozehrávku, ale byl okamžitě dostoupený Guevarou. Nizozemský středopolař tedy nic neriskoval a přihrál do lajny Albovi.
21 Ousmane Dembélé ukázal, že rychlost patří k jeho nejsilnějším stránkám. Pohyb rychlonohé Francouze nedokázal zastavit Monreal ani Guridi, až střílený centr mířící na Griezmanna odvrátil do bezpečí Gorosabel.
20 Griezmann zkoušel odvážný pas za obranu na Braithwaita. Dánský útočník se odpoutal od Zubeldii, ale právě on byl tím, kdo ve skluzu dokázal zastavit hrozící nebezpečí.
19 Alexander Isak dostal balón do lajny, kde číhal Portu. V souboji jeden na jednoho uspěl tak na půl. V akci nepokračoval, ale bílo-modří budou vhazovat.
18 Marc André ter Stegen musel výt v pozoru, neboť na centr Oyarzabala si nejvýše naskočil stoper Le Normand. Hlavičkoval ale přímo do středu, kde měl gólman dobře pokrytý prostor.
17 dôležité V zajímavé příležitosti se ocitl Alexander Isak poté, co jej uvolnil přesnou přihrávkou Oyarzabal. Ter Stegen ovšem švédskému střelci skvěle zmenšil střelecký úhel a nataženou pravou rukou pokus vyrazil.
16 První rohový kop střetnutí bude rozehrávat Real Sociedad. Mikel Oyarzabal se za záda Alby nedostal, avšak po obráncově zákroku míč opustil hrací plochu.
15 Francouzský forward Griezmann znovu v akci. Na vlastní polovině hrubě nezvládl defenzivní povinnosti a lehce se nechal odstavit Merinem. Ten přihrál dopředu Portuovi, křižná rána prosvištěla o metr vedle pravé tyče.
14 Antoine Griezmann moc dobře věděl o Busquetsovi, jemuž adresoval nahrávku, ačkoli by se do tohoto prostoru díval. Jenže míči dal přílišnou razanci, středopolař na balón nedosáhl.
13 Ošetřování trvalo pár vteřin, přesto Monreal musel na okamžik za postranní čáru. Po znovuobnovení hry se hned vrátil vypomáhat spoluhráčům s defenzivou.
12 Rozhodčí musel na okamžik přerušit hru, protože Monreala při dopadu na zem trefil hlavou Araújo. Překvapený Španěl s nárazem nepočítal a zůstává ležet na trávníku.
11 Nacho Monreal napravil zaváhání z před malé chvíle. Sám hlavičkoval na malém vápně mimo hrací plochu, hra pokračuje vhazováním.
10 Oscar Mingueza vybojoval pro Koemanovu družinu první standardní situaci. V době, kdy se již zbavil míče, ho zezadu nedovoleně dohrál Monreal.
9 Levý obránce Jordi Alba si do poslední chvíli počkal, kam bude Portu nahrávat. Přihrávka šla nakonec středem, bek míč získal do své moci.
8 Fotbalisté Realu Sociedad se soupeře rozhodně nezalekli. Když získají balón, snaží se kombinovat, podobně jako Barcelona.
7 Forward Martin Braithwaite zapojil do hry Dembélého, sprintujícího po lajně. Francouzský křídelník při snaze o centr nastřelil pozičně dobře postaveného Gorosabela.
6 V blízkosti rohového praporku si dokázal vytvořit prostor Oyarzabal. Centr posadil na hlavu Isaka, švédský útočník střílel v mírném záklonu těsně nad.
5 Zahrál si rovněž Marc André ter Stegen, jenž obdržel malou domů od Lengleta. Odvážným obloučkem posléze našel na lajně Albu.
4 Domácí gólman Alex Remito vyběhl daleko z vlastní šestnáctky, aby zabránil přihrávce de Jonga na Griezmanna. To se podařilo, dlouhým odkopem poslal míč na útočnou polovinu.
3 V dnešním utkání Barceloně chybí největší hvězda v podobě Lionela Messiho. Argentince trápí svalové zranění, na stadiónu v Córdobě je přítomen alespoň jako morální podpora.
2 Real Sociedad pro dnešní utkání oblékl dresy bílo-modré kombinace. Katalánská Barcelona dnes hraje v červeno-modrém.
1 časová značka Utkání právě začalo.
Úvodní sestavy:

Real Sociedad San Sebastian: Remiro – Gorosabel, Zubeldia, Le Normand, Monreal – Guridi, Guevara, Merino – Portu, Isak, Oyarzabal.
Náhradníci: Ayesa – Barrenetxea, Januzaj, Jon, Muñoz, Sagnan, Willian José, Zaldúa, Zubimendi.

FC Barcelona: ter Stegen – Mingueza, Araújo, Lenglet, Alba – de Jong, Busquets (C), Pedri – Dembélé.
Náhradníci: Neto, Peña – Dest, Firpo, Moriba, Pjanić, Puig, Trincão, Umtiti.

Rozhodčí: José Munuera – Iñigo Prieto, Alfonso Baena.
Aktuální forma hovoří ve prospěch Barcelony, která po rozpačitém úvodu sezóny našla správnou notu a v předešlých osmi ligových zápasech nenašla přemožitele, k šesti vítězstvím přidala dvě remízy.

Naopak Real Sociedad měl skvělý úvod sezóny, když se dokonce i pár týdnů vyhříval na úplném čelo tabulky. Tlak od konkurence ale neustál, momentálně pátá příčka je však rovněž výborným počinem. Svěřenci kouče Alguacila se nemohou pyšnit takovou formou jako soupeř, v posledních sedmi ligových utkáních zvítězili jedinkrát, dvakrát remizovali a hned čtyřikrát prohráli. Nutno ale podotknout, že proti Barceloně, Atléticu Madrid a Seville se ani bodový zisk neočekával, překvapením je tak pouze porážka v Levante.
O španělský superpohár usilují čtyři španělské týmy, a sice dva nejlepší týmy uplynulé sezóny a dva finalisté poháru. Semifinále i následné finále by se za normálních okolností odehrálo v zahraničí, avšak kvůli pandemii koronaviru týmy nebudou řešit složité cestování pryč ze země, ale změří síly na stadiónu v Córbodě. Pokud bude po základní hrací době nerozhodný stav, bude následovat prodloužení, případně penalty.

Real Sociedad San Sebastian si místenku vysloužil finálovou účasti v poháru. Také do této soutěže zasáhla celosvětová hrozba v podobě koronaviru. Jen považte, odvetné semifinále San Sebastián sehrál v březnu loňského roku a finále proti Athleticu Bilbau si zahraje až v dobu, tedy po více jak roční odmlce!

FC Barcelona v poháru neuspěl, vypadla ve čtvrtfinále na úkor hráčů Bilbaa, jejich těsné vítězství 1:0 zařídil ve třetí nastavené minutě smolař Busquets, který si vstřelil vlastní gól. Katalánci ovšem o účast v Superpoháru nepřišli, protože skončili druzí v uplynulém ročníku La Ligy, o pět bodů za Realem Madrid.
Všem fanynkám a fanouškům fotbalu přeju krásný středeční večer! Vítám vás při sledování semifinále španělského superpoháru, u zápasu mezi Realem Sociedad a Barcelonou.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná ve 21 hodin.