FC Barcelona Elche ONLINE La Liga dnes

24. 2. 2021 |

FC Barcelona, Elche, ONLINE, online prenos, La Liga, dnes. FC Barcelona dnes privíta doma Elche. Sledujte ONLINE prenos z La Ligy od 19:00 hod.

Lionel Messi (tretí zľava) sa teší so spoluhráčmi po strelení gólu. FOTO TASR/AP.

FC Barcelona bude chcieť dnes zlepišť výkon z víkendu, keď len ramizovala s Cadizom 1:1. Futbalisti FC Barcelona remizovali v nedeľnom domácom stretnutí 24. kola najvyššej španielskej súťaže s Cadizom 1:1. V La Lige nebodovali naplno prvýkrát po siedmich zápasoch.

Barcelona sa ujala vedenia v 32. minúte, keď Lionel Messi premenil jedenástku. Napriek výraznej prevahe však nedokázala pridať poisťujúci zásah. To sa jej v závere vypomstilo, Clement Lenglet fauloval vo vlastnej šestnástke a Aleix Fernandez z bieleho bodu vyrovnal. Cadiz vďaka jeho gólu ukončil štvorzápasovú sériu prehier.

FC Barcelona Elche ONLINE La Liga dnes LIVE 2021

Posledná Huesca zdolala doma deviatu Granadu 3:2 a získala dôležité body v boji o záchranu. V domácom drese strávil súboj na lavičke náhradníkov slovenský obranca denis Vavro.

Predtým ešte FC Barcelona utrpela prehru 1:4 s PSG v Lige majstrov. Futbalisti Paríža St. Germain vstúpili do vyraďovacej fázy Ligy majstrov 2020/2021 vysokým víťazstvom 4:1 na ihrisku FC Barcelona.

Skóre úvodného stretnutia osemfinále otvoril v 27. minúte z jedenástky Lionel Messi, finalista uplynulého ročníka súťaže otočil skóre vďaka hetriku Kyliana Mbappeho. Do streleckej listiny sa v drese hostí zapísal aj Moise Kean.

V druhom utorňajšom zápase zvíťazil FC Liverpool nad RB Lipsko 2:0. Hralo sa v Budapešti, Európska futbalová únia (UEFA) vybrala maďarskú metropolu ako "domáce" prostredie pre bundesligistu vzhľadom na aktuálne reštrikcie v súvislosti s pandémiou COVID-19. Odvety v Parku princov, resp. na Anfielde sú na programe 10. marca.

PSG nastúpil na Camp Nou bez dvojice zranených ofenzívnych ťahúňov Neymara a Di Mariu, Barcelone chýbali z rovnakých príčin Coutinho, Fati a Sergi Roberto. Hostia zvolili vyčkávaciu taktiku a ani hráči katalánskeho giganta sa v úvode nikam neponáhľali.

V 14. minúte sa v prvej príležitosti ocitol Griezmann, nabehol si na kolmicu do súperovej šestnástky, Navas mu však zmenšil strelecký uhol a nepustil loptu za svoj chrbát. Hostia pohrozili Icardim, ale jeho pokus nebol dostatočne razantný.

V 28. minúte de Jong spadol v šestnástke hostí po súboji s Kurzawom, rozhodca ukázal na biely bod a jeho prísny "penaltový" verdikt potvrdil aj VAR. Messi z jedenástky nekompromisne zavesil, dlho sa však so spoluhráčmi z vedenia netešil. Parížania o štyri minúty vymysleli rýchlu akciu po osi Verratti - Kurzawa, krajný bek PSG loptu rýchlo priťukol Mbappemu, ten si cez Lengleta vylepšil palebnú pozíciu a zblízka nedal ter Stegenovi šancu - 1:1.

Rušný futbal pokračoval. Kurzawa si s Mbappem vzápätí vymenili pozície, jeho krížny pokus ter Stegen vyrazil končekmi prstov na roh. Na opačnej strane sa v podobnej pozícii ocitol Griezmann, tesne minul ľavú žrď.

PSG vstúpil do druhého polčasu tlakom. Mbappe si užíval voľný priestor, v 47. minúte namieril tesne vedľa žrde, o tri minúty neskôr ter Stegen musel zakročiť proti tečovanému pokusu Keana.

Domáca defenzíva nemala svoj deň a Parížania to náležite využili. V 65. minúte Pique neodvrátil center Florenziho a Mbappe z druhej vlny   poslal loptu do odkrytej časti bránky - 1:2. Útočník hostí mohol o malú chvíľu skompletizovať hetrik, radosť mu prekazil ter Stegen.

S chuťou hrajúci hostia súpera vôbec nešetrili, Paredes z priameho kopu zakrútil loptu na zadnú žrď a úplne voľný Kean zvýšil už na 3:1. Zo strany PSG to ešte nebolo všetko. Mbappe napokon v 85. minúte zavŕšil hetrik, keď technickou strelou zakončil brejk troch proti dvom - 1:4. Paríž aj jeho zásluhou pôjde do odvety s luxusným náskokom.

Duel Lipska s Liverpoolom priniesol mikrosúboj dvoch nemeckých trénerov. Proti sebe stáli 33-ročný Julian Nagelsmann a jeho o 20 rokov starší náprotivok na lavičke anglického tímu Jürgen Klopp, ktorý doviedol Liverpool k triumfu v LM v roku 2019. Lipsko mohol poslať do vedenia už v 5. minúte Olmo, jeho hlavičku po centri Angelina zastavila žrď.

Na opačnej strane sa po štvrťhodine vyznamenal domáci brankár Gulácsi, ktorý pokus Salaha zlikvidoval ramenom. Liverpool postupne začal preberať iniciatívu, šanca Maneho sa neujala a gól po Firminovej hlavičke rozhodca neuznal, keďže lopta predtým pri centri prešla bránkovú čiaru.

Lipsko mohlo udrieť krátko po prestávke, pokus Nkunkua však zneškodnil pohotový Alisson. V 53. minúte zahrmelo na druhej strane ihriska, Salah zachytil zlú rozohrávku domáceho kapitána Sabitzera a sólový únik zakončil strelou do protipohybu Gulácsiho - 0:1.

O päť minút už "The Reds" viedli dvojgólovým rozdielom. Po ďalšej hrubej individuálnej chybe, tentoraz v podaní Mukieleho, nepohrdol tutovkou Mane - 0:2. Domácich mohol vrátiť do hry dvakrát Angelino, ani v jednej šanci však neuspel.

FC Barcelona
3 : 0
(0:0)
Elche CF

Góly: 48. Messi, 69. Messi, 73. Alba. Rozhodca: De Mera – Becerril, Escuela.
FC Barcelona: ter Stegen – Mingueza, Piqué (76. Lenglet), Umtiti, Alba (76. Dest) – F. de Jong, Pjanić (46. O. Dembèlé), Pedri – Trincão (67. S. Busquets), Messi (C), Braithwaite (76. Griezmann).
Elche CF: Badía – Barragán, Verdú (C), Josema – Cifuentes (60. Fidel), Mfulu (81. Luismi), Guti, Mojica – Rigoni (60. Morente), Boyé (72. Carrillo), Milla (72. Nino).
90+4 časová značka Koniec zápasu.
90+3 Na samí záver zápasu pohrozili domáci, ale center z pravej strany skončil neúspechom.
90+2 V nadstavenom čase držia loptu najmä hostia, ale o víťazovi zápasu je už rozhodnuté.
90+1 Elche sa na začiatku nadstaveného času dožadovalo penalty, ale prosby neboli vyslyšané.
90 Nad rámec dnešného zápasu sa bude hrať ešte 180 sekúnd, teda tri minúty.
89 Dlhá kolmica na Desta končí mimo hracej plochy.
88 Po signály Barcelona nepridá ďalší presný zásah.
87 Tesne pred uplynutím riadneho hracieho času budú domáci zahrávať rohový kop.
86 Domáci stopér napokon vyviazol bez zranenia, a preto bude hra pokračovať aj s Francúzom.
85 Barcelona si minula už všetky striedania, a preto by v prípade núdze musela dohrávať len v desiatich.
84 Po nepríjemnom strete zostal ležať na trávniku Umtiti, ktorý je už v opatere lekárov.
83 dôležité Francúz v ďalšej veľkej šanci! Tentokrát si po kolmici Messiho obhodil Badíu a síce rozvlnil sieť, ale len tú bočnú!
82 dôležité Obrovská šanca domáceho tímu! Po rýchlej akcii na ľavej strane posielal Dest prihrávku na Griezmanna, ktorý trafil len brvno! Následnú dorážku poslal v ťažkej pozícii tesne nad.
81 striedanie Striedanie v tíme Elche CF: z ihriska odchádza Omenuke Mfulu, prichádza Luismi.
80 Desať minút pred koncom riadneho hracieho času vedú domáci rozdielom triedy.
79 Po nedovolenom zákroku v strede poľa je hra prerušená.
78 Elche má teraz z hry pomerne viac. Do šance sa však zatiaľ nedostalo.
77 Po nie najlepších výkonoch Lengleta ho tréner poslal na trávnik pravdepodobne na nazbieranie potrebného sebavedomia.
76 striedanie Striedanie v tíme FC Barcelona: z ihriska odchádza Martin Braithwaite, prichádza Antoine Griezmann.
Striedanie v tíme FC Barcelona: z ihriska odchádza Gerard Piqué, prichádza Clément Lenglet. Striedanie v tíme FC Barcelona: z ihriska odchádza Jordi Alba, prichádza Sergiño Dest.
75 Štvrťhodinu pred koncom riadneho hracieho času je už vymaľované a favorizovaní domáci vedú rozdielom triedy.
74 Hostia majú tak k dispozícii už len jedno striedanie. Domáci môžu prerušiť hru ešte dvakrát a poslať do hry tri čerstvé sily.
73 gól Barcelona dala gól! Gól strelil JORDI ALBA. Po perfektnom prenesení hry na ľavú stranu od Messiho dával Braithwaite hlavou spätnú prihrávku na Albu, ktorý v páde krásne zakončil.
72 striedanie Striedanie v tíme Elche CF: z ihriska odchádza Pere Milla, prichádza Nino.
Striedanie v tíme Elche CF: z ihriska odchádza Lucas Boyé, prichádza Guido Carrillo.
71 Elche teraz síce kombinuje, ale len v okolí poliacej čiary.
70 Dvadsať minút pred koncom riadneho hracieho času si tak domáci upevnili vedenie a momentálne by ich mal o body pripraviť len malý futbalový zázrak.
69 gól Asi som to zakríkol, pretože Barcelona dala gól! Gól strelil LIONEL MESSI. Ten ťažil z peknej individuálnej akcii de Jonga, po ktorej si ešte autor gólu obhodil jedného brániaceho hráča a zoči voči hosťujúceho brankára ho prehodil.
68 Teraz sledujeme najmä medzi-šestnástkový futbal, a preto môžu byť obaja brankári v pokoji.
67 striedanie Striedanie v tíme FC Barcelona: z ihriska odchádza Trincão, prichádza Sergio Busquets.
66 Po nepresnosti končí lopta mimo hracej plochy. Loptu budú mať aj tak domáci.
65 Domáci celok kontroluje vývoj zápasu na vlastnej polovičke.
64 Trincão si počínal v ofenzíve len nedovolene.
63 Barcelona je usadená v pásme súpera, kde nebezpečne kombinuje.
62 Braithwaitova individuálna akcia končí nezdarom.
61 Uvidíme, či dokážu čerstvé sily na trávniku zmeniť vývoj zápasu.
60 striedanie Striedanie v tíme Elche CF: z ihriska odchádza Emiliano Rigoni, prichádza Tete Morente.
Striedanie v tíme Elche CF: z ihriska odchádza Miguel Cifuentes, prichádza Fidel.
59 Po nedovolenom zákroku domácich je hra prerušená.
58 Ani v druhom prípade sa domácim nepodarilo navýšiť svoje aktuálne vedenie.
57 Po sľubne vyzerajúcom signály domáceho tímu sa rohový kop zopakuje.
56 Braithwaite vybojoval svojím ofenzívnym výpadom rohový kop.
55 Dlhý pas za obranu domácich končí len u pozorného Albu.
54 Po inkasovanom góle sa Elche mierne pozbieralo a je o niečo aktívnejšie ako počas prvého dejstva.
53 Réžia si vyberá už rozcvičujúcich hráčov. Blížime sa k času, kedy sa so striedaniami roztrhá vrece.
52 Barcelona sa však určite bude snažiť pridať druhý gól, pretože vo víkendovom zápase sa im vypomstilo vedenie 1:0 s Cádizom, keď v samom závere inkasovali z pokutového kopu.
51 Pri lopte sú opäť domáci, ktorí kombinujú na polovičke súpera.
50 Dopredu nazreli aj hostia, ale Boyého strela končí len vedľa.
49 Domáci tak krátko po výmene strán prelomili defenzívu súpera a bude sa im dýchať o niečo ľahšie.
48 gól Barcelona dala gól! Gól strelil LIONEL MESSI. Domáci teraz predviedli perfektnú akciu, po ktorej sa dostala argentínska mega hviezda do zakončenia z bezprostrednej blízkosti. Badía si síce na loptu siahol, ale nedokázal ju vyraziť mimo priestoru troch žrdí.
47 Barcelona začala viac než aktívne a okamžite po výmene strán vytvára na súpera obrovský tlak.
46 striedanie Striedanie v tíme FC Barcelona: z ihriska odchádza Miralem Pjanić, prichádza Ousmane Dembèlé.
46 časová značka Začal sa druhý polčas.
V prvom dejstve sme gól nevideli. Za domácich si vytváral šance najmä Trincão. Za hostí mohol paralyzovať súpera Boyé. Zatiaľ sledujeme veľkú dominanciu Barcelony, no futbal sa hrá na góly.
45+1 časová značka Prvý polčas sa skončil.
45+1 Na záver prvého polčasu Barcelona premrhala výhodu rohového kopu.
45 Útočná akcia Elche troskotá na zdvihnutej zástavke postranného arbitra. Milla si nepostrážil obrannú líniu súpera.
44 Ťažisko hry sa presunulo do stredu poľa, kde sa bojuje o každý meter štvorcový.
43 Teraz sledujeme pomerne medzi-šestnástkový futbal. Obaja brankári môžu byť v pokoji.
42 Po štandardnej situácii sa Elche nedostali k priamemu zakončeniu, ale stále je pri lopte.
41 Piqué si počínal v súboji s Boyém len nedovolene, a preto sa píska proti domácim.
40 Elche dokázalo priamy kop súpera bez väčších problémov odvrátiť.
39 Po jubilejnom desiatom faule zápasu budú zahrávať domáci štandardnú situáciu.
38 Hra je už v plnom prúde. Elche sa príliš dlho pri lopte nezdržalo.
37 Po nepríjemnej zrážke zostal ležať na trávniku hosťujúci Mojica.
36 Po nedovolenom zákroku na pravej strane budú mať domáci k dispozícii priamy kop.
35 Desať minút pred koncom riadneho hracieho času prvého dejstva kombinuje Barcelona v okolí poliacej čiary.
34 Táto akcia Barcelony nebola najpresnejšia, a preto bude nasledovať len odkop.
33 Rohový kop bol odvrátený len ku Gutimu, ktorý vypálil vysoko nad.
32 Po brejku Elche sa bude kopať rohový kop.
31 Po viac než pol hodine favorizovaná Barcelona márne dobíja bránku Elche.
30 dôležité Na priamy kop nabehol de Jong. Jeho hlavičku Badía vyrazil a následná dorážka Albu končí len na bočnej sieti. Ak by dal Holanďan gól, pravdepodobne by nebol uznaný pre tesný ofsajd.
29 Milla bol teraz v súboji s Pedrim len príliš dôrazný, a preto bude zahrávať Barcelona priamy kop.
28 Všetko je však v poriadku a hra je opäť v plnom prúde. Pri lopte je Elche.
27 Minguezovi bola teraz nepríjemne prišliapnutá ruka. Hra je prerušená.
26 Po nepresnom zakončení bude Badía kopať päťku.
25 Po viac než polovičke prvého dejstva sme otvárací gól zatiaľ nevideli.
24 Ani im sa však nepodarilo namútiť veľa vody. Barcelona zostáva pri lopte.
23 Prvý rohový kop v zápase bude zahrávať aj katalánsky celok.
22 Lopta je teraz najmä v okolí stredového kruhu.
21 dôležité Trincão sa teraz prekľučkoval cez brániacich hráčov a razom sa ocitol zoči voči hosťujúcemu brankárovi, ktorý ho bravúrne vychytal! Obrovská šanca Barcelony.
20 Ani druhý rohový kop v podaní Elche nenamútil veľa vody.
19 Do okamžitého brejku trielili hráči Elche, ktorí si po zrazenom centri Albom vybojovali rohový kop.
18 Po kolmici sa tlačil do nájazdu Messi, ale jeden z hosťujúcich obrancov zasiahol v hodine dvanástej.
17 Teraz bol spomínaný Holanďan v súboji o niečo neskôr, a tak sa píska jeho faul.
16 Badía musel byť teraz pozorný, keď prekazil de Jongovu myšlienku na Braithwaita.
15 Ter Stegen sa teraz vybral vysoko von zo svojej bránky. Odkop Elche zachytil domáci brankár v okolí stredového kruhu.
14 Defenzíva domáceho celku zapracovala v tomto prípade na výbornú.
13 Po ofenzívnom výpade Mojicu budú hostia zahrávať prvý rohový kop zápasu.
12 Pedri bol zastavený len nedovolene. Loptu budú mať v strede poľa domáci.
11 Minguezov center z pravej strany končí len v rukaviciach Badíu.
10 Úvodná desaťminútovka zápasu je úspešne za nami. Videli sme zatiaľ šancu na oboch stranách.
9 Hostia rozohrali len smerom dozadu a o malý moment o loptu prišli.
8 Braithwaite si počínal v súboji príliš ostro, a preto sa píska proti domácim.
7 Elche zatiaľ bráni na výbornú a svojho súpera vytláča vysoko od svojej šestnástky.
6 Katalánci sú opäť na polovičke súpera. Tentokrát budú vhadzovať pri rohovej zástavke.
5 dôležité Z ničoho nič sa do zakončenia z hranice bieleho bodu dostal osamotený Boyé, ale nikým nebránený zakončil len tesne nad!
4 Elche dokázalo center odvrátiť. Pri lopte sú naďalej domáci.
3 Domáci kombinujú v okolí poliacej čiary.
2 O prvý rozruch sa postarala Barcelona. Trincão vbehol do pokutového územia súpera, ale Badía ho vychytal. Braithwaite tiesnený nedokázal zakončiť presne.
1 časová značka Stretnutie sa práve začalo.

FC Barcelona: ter Stegen – Mingueza, Piqué, Umtiti, Alba – F. de Jong, Pjanić, Pedri – Trincão, Messi (C), Braithwaite.
Náhradníci: Neto, Peña – O. Dembèlé, Lenglet, S. Busquets, Fernandes, de la Fuente, Griezmann, Firpo, Dest, Puig.

Elche CF: Badía – Barragán, Verdú (C), Josema – Cifuentes, Mfulu, Guti, Mojica – Rigoni, Boyé, Milla.
Náhradníci: Gazzaniga, Andreu – Nino, Fidel, Calvo, Donald, Carrillo, Barri, Morente, Palacios, Luismi, Álamo.

Rozhodca: De Mera – Becerril, Escuela.
Vítame vás pri sledovaní dnešného onlajn textového prenosu z dohrávky prvého kola španielskej La Ligy. Dnes sa proti sebe postavia hráči Barcelony a Elche.

Tieto tímy nastúpili proti sebe presne pred mesiacom v rámci 20. kola. Na štadióne Elche sa do polčasu presadil De Jong a tesne pred koncom striedajúci Puig. Preto Katalánci vyhrali 2:0.

Tabuľkovo sú na tom lepšie domáci. Tí sú momentálne na štvrtej priečke. Elche je v pásme zostupu, kde má 21 bodov. Rovnako má aj predposledný Valladolid, ale zároveň aj 16. Alavés. V prípade výhry môže ísť Elche na 15. miesto. Barcelona môže ísť naspäť na tretie miesto, ktoré stratila po víkendovom zaváhaní doma s Cádizom.