FC Barcelona a Lionel Messi sa budú ešte rozprávať. Koeman ho chce presvedčiť, aby zostal

27. 8. 2020 |
 

Nový tréner futbalistov FC Barcelona Ronald Koeman sa nevzdáva nádeje na udržanie Lionela Messiho v tíme. Argentínsky útočník vyjadril túžbu odísť ešte počas tohto leta.

Útočník Barcelony Lionel Messi. Foto - TASR/AP

Nový tréner futbalistov FC Barcelona Ronald Koeman sa nevzdáva nádeje na udržanie Lionela Messiho v tíme. Argentínsky útočník vyjadril túžbu odísť ešte počas tohto leta.

FC Barcelona a Lionel Messi

Prvý pokus holandskému kormidelníkovi nevyšiel, no podľa rozhlasovej stanice RAC1 sa chce s kapitánom "blaugranas" stretnúť ešte raz a presvedčiť ho, aby zostal.

Podľa španielskeho denníka AS Koeman na prvom stretnutí vyjadril nádej na Messiho zotrvanie, ale zároveň upozornil hviezdu Barcelony na to, že pod jeho vedením je na prvom mieste tím. "Tvojim privilégiám je koniec. Musíš robiť všetko pre úspech kolektívu," povedal vraj 33-ročnému útočníkovi.

Messi tlmočil predstaviteľom Barcelony prostredníctvom faxu, že v lete chce odísť ako voľný hráč, hoci má ešte rok platný kontrakt. V ňom má klauzulu, ktorá mu mala umožniť zmenu dresu rok pred koncom kontraktu.

Lenže pandémia koronavírusu nečakane predĺžila sezónu a je otázne, či ešte platí. Barcelona tvrdí, že si mal klauzulu uplatniť do 10. júna. Messi má okrem iného v zmluve aj astronomickú výšku výstupnej klauzuly 700 miliónov eur.

Lionel Messi a FC Barcelona

Záujem o jeho služby prejavili viaceré kluby, podľa Marcy je najväčší kandidát Manchester City a údajne mal prebehnúť aj prvý kontakt zástupcov oboch strán.

Ak by sa prestup uskutočnil, Messi by sa opäť spojil s bývalým trénerom Barcelony Pepom Guardiolom a zahral by si s dlhoročným priateľom a krajanom Sergiom Agüerom. Navyše City má financie na jeho milionársky kontrakt a aj prípadnú prestupovú čiastku. Záležať však bude, aká bude vysoká.

 
ČO SA DEJE

 

 

 

www.Autodoc.sk

  • Najnovšie
  • |
  • Mesiac
  • Týždeň
  • Celkovo