Kto je favorit na víťaza hokejovej Tipos extraligy podľa stávkových kancelárií

28. 9. 2021 |
 

Stávkové kancelárie jednoznačne favorizujú na víťaza HC Slovan Bratislava, v tesnom závese preferujú HK Poprad a ako tretieho volia obhajcu titulu zo Zvolena.

Stávkové kancelárie jednoznačne favorizujú na víťaza HC Slovan Bratislava. Na snímke vľavo William Rapuzzi (Slovan) v zápase hokejovej Tipos extraligy HC Slovan Bratislava - HK Dukla Trenčín. Foto TASR - Pavel Neubauer

Ročník 2021/22 slovenskej hokejovej Tipos extraligy naplno odštartoval svojimi prvými zápasmi. Fanúšikovia hokeja sa môžu tešiť na napínavé súboje počas celej sezóny.  

Stávkové kancelárie jednoznačne favorizujú na víťaza HC Slovan Bratislava, v tesnom závese preferujú HK Poprad a ako tretieho volia obhajcu titulu zo Zvolena. Pozrite sa na bohatú ponuku kurzov a využite akčné bonusové kódyktorými si môžete spestriť sledovanie hokejových stretnutí. Obhajca titulu HKM Zvolen bude chcieť pridať do svojej zbierky trofejí 4. titul. Slovan Bratislava má pred sebou jasný cieľ získať majstrovského titul a osláviť tým 100 rokov od založenia klubu.

Ak to aktuálna covid pandemická situácia dovolí, základná časť by sa mala uzavrieť do 15. marca 2022, o tri dni neskôr 25. marca 2022 by sa začali prvé štvrťfinálové súboje a 7. mája 2022 by sme sa mali dozvedieť meno celkového majstra.  Čítajte ďalej, pretože sme v článku bližšie zaostrili na favoritov na zisk titulu, na novinku v podobe Slovenského pohára, ako aj na kurzy stávkových kancelárií na celkové umiestnenie tímov.

Slovan Bratislava.  Foto - TASR

 

Slovan Bratislava v Tipos extralige

V tohtoročnej Tipos extralige Slovan Bratislava patrí medzi jednoznačných favoritov. Svoju hru bude opierať o spoľahlivého brankára, široký kvalitný káder, ktorý tvoria aj kľúčoví legionári. Ak sa vyrovnanému kádru budú vyhýbať početné zranenia, môžu to dotiahnuť minimálne až do finále.

Z tímu odišli ofenzívni produktívni hráči ako Ranford, O´Donnell a z obrany odišiel Alisauskasa a Meszároš. Do tímu ale naopak angažovali obrancu MacKenzieho, útočníka Yogana, Rapuzziho a Jääskeläinena. Budú sa snažiť zakončiť storočnicovú sezónu ziskom pre nich už 9. titulu majstra Slovenska, a tak preskočiť HC Košice, s ktorými majú zhodne po 8 titulov.

Ďalšie tímy zo západu ako Nitra, Nové Zámky, alebo aj Dukla Trenčín nemajú moc veľké šance na úspech získať titul. Skôr ide o tímy, ktoré sa budú snažiť udržať v súťaži a bojovať o posledné postupové miesta do play-off. 

Zľava Juraj Mikúš (Zvolen), Filip Bajtek (Nitra) a brankár Nitry David Hobzík počas zápasu HKM Zvolen – HK Nitra. Foto TASR - Ján Krošlák

Obhajca hokejového titulu

Určite môžeme tvrdiť, že ašpirantom na zisk svojho 4. titulu je aj majstrovský tím HKM Zvolen. Avšak tím opustili minuloroční ťahúni mužstva ako Kelemen, Bondra, ale aj Kolenič, ktorý dosiahol doterajší životný prestup do tímu úradujúceho švédskeho majstra Växjo Lakers HC. Do tímu získali obrancu Sládka a predĺžili zmluvy s odchovancami Meliškom, Marcinekom, Chlepčokom ale aj s Pulišom. Klubu sa teda podarilo udržať viacero hráčov z majstrovského základu, čo môže byť  dobré pre trénera, keďže hráči sa dlhodobo poznajú, vedia, čo od seba môžu očakávať a sú medzi sebou zohratí.

Okrem obhajcov titulu zo stredu Slovenska by sme mali spomenúť aj „Baranov“ z Banskej Bystrice, ktorí mali dobrú druhú polovicu minulej sezóny. Tím sa posilnil o útočnú trojicu hráčov z AHL, a to Ščerbáka, Fossiera a Bergera, okrem toho sa im podarilo udržať opory defenzívnych radov Bretona a Cardwella, preto s nimi určite treba rátať minimálne do play-off.

 
Brankár Tomáš Vošvrda (MHk 32 Liptovský Mikuláš) a vľavo v šanci Daniel Brajčák (HK Poprad) počas zápasu MHk 32 Liptovský Mikuláš - HK Poprad. Foto TASR – Milan Kapusta
 

Hokejové tímy Tipos extraligy z východu

V tomto ročníku extraligy uvidíme až 5 mužstiev z východu, ktorých enkláva sa rozšírila o Prešov a Spišskú Novú Ves. Obidva tímy už  predtým pôsobili v najvyššej súťaži, avšak najväčším favoritom z tejto časti krajiny je Poprad, ktorý minulú sezónu získal 95 bodov, obsadil 3. miesto tabuľky a dostal sa až do finále, v ktorom nestačil na výborne hrajúci Zvolen. Pravdepodobne budú stavať na útočníkoch Svitanovi a Skokanovi, ktorých útok doplní Livingston, ktorý by mal nahradiť 38-gólového Marcela Haščáka. Okrem Popradu môžeme rátať s Duklou Michalovce, ktoré sa posilnili skúseným obrancom z Košíc Pavlinom.

Vylúčiť nemôžeme ani Košice, ktoré by sa mohli otriasť po nevydarenej minuloročnej sezóne. Košice sa posilnili o Košarišťana, Tanseya a Saurcermana, okrem nich do kádru pribudla ruská dvojica Pereskokov a Paršin, ale aj vynikajúci McPherson z víťazného tímu Zvolena. 

Aj keď si tímy Prešova a Spišskej Novej Vsi už zahrali najvyššiu súťaž, nemôžeme tvrdiť, že sú veľkými favoritmi na titul, čo sa odzrkadľuje aj na kurzoch v stávkových kanceláriách. Skôr si myslíme, že tieto tímy budú bojovať o zotrvanie v súťaži, ale aj o posledné postupové miesto do play-off.

Ročník zložený len zo slovenských mužstiev a novinka v podobe Slovenského pohára

Nový 29. ročník Tipos extraligy bude zložený čisto zo slovenských mužstiev, pretože maďarský klub z Miškovca sa rozhodol nepokračovať v súťaži. HK Spišská Nová Ves v baráži porazila „Vlkov“ zo Žiliny a namiesto minuloročného prekvapenia Detvy klubovú licenciu získal Prešov, ktorý uzavrel počet 12 mužstiev. Všetky mužstvá odohrajú navzájom 4 zápasy, 2 doma a 2 vonku. Regionálni rivali odohrajú o ďalšie dva zápasy navyše. Prvých 6 mužstiev postúpi priamo do play-off a tímy na 7. až 10. mieste si zahrajú kvalifikáciu.

HC Košice . Foto TASR - Henrich Mišovič 

Tento rok sa môžu priaznivci hokeja tešiť aj na novinku v podobe Slovenského pohára, v ktorom pôjde o konfrontáciu mužstiev z Tipos extraligy, Slovenskej hokejovej ligy a II. ligy. V skupinovej fáze sa predstaví 8 mužstiev, z toho 5 extraligových tímov: Zvolen, Košice, Spišská Nová Ves, Prešov, Michalovce,  „Vlci“ zo Žiliny boli nasadení priamo a doplnili sa ďalšie tímy z Martina a Skalice, ktoré postúpili z kvalifikácií.

Stávky na favorita Tipos extraligy

Majstrovský titul z minuloročnej sezóny sa dostal do správnych rúk, keďže HK Zvolen celý čas podával stabilné výkony, vyhral základnú časť a v play-off prehrali len 2-krát. 

Na zisk titulu v ročníku 2021/22 najviac stávkové kancelárie veria bratislavskému Slovanu, Tipsport ho preferuje s kurzom 2,5 a Fortuna s kurzom 2,85. Ako druhého ašpiranta na titul vidia v minuloročnom finalistovi z Popradu, na ktorého Tipsport určil kurz 4 a Fortuna 3,5. Na obhajcu titulu stávková kancelária Tipsport vypísala prijateľný kurz 7 a Fortuna 7,5. Najzaujímavejší kurz je vyvesený na Banskú Bystricu a to 15, ktorá by mohla patriť tento ročník medzi čiernych koňov a prekvapiť v súťaži.

Majstrovský pohár v rukách hráčov Zvolena. Foto TASR - Ján Krošlák 

Hokejová Tipos extraliga patrí medzi sledované súťaže a už  v utorok 28. 9. 2021 bude pokračovať svojím 3. kolom. Sledovanie hokejových zápasov si môžete spestriť vašimi tipmi. Navštívte stávkové kancelárie Synottip, Doxxbet, Fortunu alebo Niké a vyberte si z ich bohatej ponuky bonusov a stávok na jednotlivé zápasy.

Ak si nestihnete včas vsadiť na zápas, nič sa nedeje, pretože si na svojho favorita môžete staviť aj live priamo počas duelu. Ak sa vám nepodarí dostať sa na štadión, nezúfajte, vychutnajte si zápasy z pohodlia domova tak, že využijete bezplatné služby on-line sledovania zápasov cez stávkové kancelárie Tipsport alebo Fortunu.

(Obsah bol pripravený v spolupráci s redakciou bonusovekody.sk)