F1 VC Emilia Romagna ONLINE dnes Imola 2021 LIVE

18. 4. 2021 |

Seriál Formuly 1 má dnes na programe VC Emilia Romagna. Sledujte ONLINE prenos z Imoly od 15:00 hod.

Na snímke britský pilot formuly 1 Lewis Hamilton na Mercedese počas tretieho voľného tréningu pred Velkou cenou Bahrajnu, úvodným podujatím 72. ročníka seriálu MS F1 na  5,412 km dlhom okruhu v Sachire 27. marca 2021. FOTO TASR/AP

Britský jazdec formuly 1 Lewis Hamilton vyhral sobotňajšiu kvalifikáciu na Veľkú cenu Emilie-Romagna a vybojoval svoju 99. pole position v kariére.

Obhajca titulu na Mercedese dosiahol na okruhu v Imole čas 1:14,411 min. O 35 tisícin sekundy za ním zaostal Sergio Perez z tímu Red Bull, z tretej priečky odštartuje v nedeľu jeho tímový kolega Max Verstappen (+0,087).

Monačan Charles Leclerc na Ferrari skončil v kvalifikácii na štvrtej pozícii, hneď za ním sa usadil Pierre Gasly na Alpha Tauri.

Šieste a siedme miesto patrilo jazdcom McLarenu Danielovi Ricciardovi a Landonovi Norrisovi, Hamiltonov kolega z Mercedesu Valtteri Bottas skončil až ôsmy. Druhé preteky seriálu MS sú na programe v nedeľu od 15.00 h.

Holandský pretekár F1 Max Verstappen dosiahol najlepší čas v sobotňajšom poslednom tréningu pred Veľkou cenou Emilie-Romagna v talianskej Imole. Jazdec tímu Red Bull dosiahol čas 1:14,958 min.

Druhý najrýchlejší bol Brit Lando Norris na McLarene s odstupom 0,456 sekundy. Tretí skončil Brit Lewis Hamilton s mankom 0,557 sekundy. Program druhého súťažného víkendu v sezóne pokračoval v sobotu o 14:00 kvalifikáciou.

F1, VC Emilia Romagna, ONLINE, dnes, Imola, 2021, LIVE, formula 1

Cieľ dôležité Holanďan Max Verstappen na Red Bulle je víťazom VC Emilia Romagna na okruhu v Imole! Druhý skončil Brit Lewis Hamilton na Mercedese, ktorý si pripísal extra bod za najrýchlejšie kolo pretekov. Stupeň víťazov dopĺňa ďalší Brit – Lando Norris na McLarene.
60 dôležité V boxoch Mercedesu nastal veľký výdych. Po niekoľkominútovom trápení sa Lewis Hamilton dostal na druhú pozíciu cez Landa Norrisa.
55 dôležité Mení sa to až teraz, Leclerc nemal k dispozícii DRS a to urobilo rozdiel. Hamilton tretí a už útočí na Norrisa.
35 dôležité Verstappen sa ešte pred reštartom roztočil, stihol sa ale vrátiť pred Leclercom! Ten však pri nájazde do prvej zákruty stratil pozíciu voči Norrisovi!
35 dôležité Preteky po takmer polhodine znovu pokračujú. Štart to nebol z pevných miest, ale aký poznáme po odchode safety car!
32 dôležité Bola to teda riadna rana! Russell chcel obiehať Bottasa na konci prvej zákruty, dostal sa však na trávu a to ho roztočilo. Fín na Mercedese mu podľa Brita nenechal dostatok miesta. Nuž, toto bude na väčšiu a hĺbkovú analýzu.
31 dôležité Lewis Hamilton nezvládol jednu zo zákrut, dostal sa mimo trate a hodnú chvíľu sa nevedel pohnúť z miesta! Brit sa napokon odrazil späť a vycúval na trať, to však zaváňa trestom!
29 dôležité Hamilton sa vrátil na trať v drifte, nestačilo to však na udržanie prvej pozície! Verstappen tak znovu na čele pretekov!
29 dôležité Lewis Hamilton reaguje pitstopom o kolo neskôr!
28 dôležité Tak napokon Verstappen predsa len zašiel do boxov, o kolo za Holanďanom tam zašli ešte Raikkonen a Russell.
22 dôležité Sebastian Vettel vzápätí dostáva trest 10 sekúnd stop&go. Nie je to za ostatný pit stop, ale za to, že päť minút pred pretekmi ešte nemal pripravené auto.
21 dôležité Sebastian Vettel prvým pretekárom na pneumatikách do sucha!
13 dôležité Sergio Pérez dostáva 10-sekundový trest za výjazd mimo trať. Druhý z Red Bullov sa mierne prepadne.
7 dôležité Znovu ideme naplno, Hamilton sa okamžite snažil Verstappenovi vrátiť požičané z prvého kola, ale Brit neuspel!
1 dôležité Verstappen sa dostáva cez Hamiltona, ktorý si navyše poškodil auto, niečo mu tam z neho uletelo! Pérez tretí, Leclerc štvrtý!