SK Slavia Praha zažíva veľký úspech, druhýkrát sa im podarilo postúpiť zo skupiny Európskej ligy

4. 12. 2020 |
 

SK Slvaia Praha, Európska liga, UEFA, futbal, šestnásťfinále. SK Slavia Praha sa po výhre nad Hapoelom Beer-Ševa druhýkrát kvalifikovala do vyraďovacej fázy Európskej ligy. Za postup získali "zošívaní" viac ako 10 miliónov eur.

Futbalista Slavie Praha Abdallah Sima (vpravo) sa teší so spoluhráčmi po strelení gólu. FOTO TASR/AP.

SK Slvaia Praha, Európska liga, UEFA, futbal, šestnásťfinále. SK Slavia Praha si vďaka triumfu 3:0 nad Hapoelom Beer-Ševa druhýkrát zahrajú vo vyraďovacej fáze Európskej ligy. Tréner úradujúceho českého majstra Jindřich Trpišovský prirovnal tento úspech k postupu do Ligy majstrov a jarnému ťaženiu Európskou ligou pred dvoma rokmi.

Slavia rozhodla už v prvom polčase, keď sa v rozmedzí piatich minút presadili Abdallah Sima a Nicolae Stanciu. Sima v závere zápasu pridal aj tretí zásah domácich. "Zošívaní" si víťazstvom zabezpečili postup z C-skupiny do šestnásťfinále, pred záverečným kolom vedú tabuľku, keď majú rovnako 12 bodov ako druhý Leverkusen, Nice a Beer-Ševa s tromi bodmi ich už nemôžu ohroziť.

"Po žrebe bolo naším cieľom postúpiť a to sa nám splnilo. Podarilo sa nám to, hoci máme v mužstve veľké množstvo mladých chalanov ako napríklad Zimiča. Je to pre nich obrovská motivácia," povedal pre portál idnes.cz kapitán Slavie Ondřej Kúdela.

V Edene sledovalo duel aj 600 divákov, boli to negatívne otestovaní ľudia z radov partnerov klubu. Skvelý výkon podal dvojgólový Sima. "Zo žartu som v šatni hovoril, že ho budeme musieť na mesiac posadiť na lavičku, aby nám vôbec vydržal v tíme na jar.

SK Slavia Praha zarobila v Európskej lige viac ako 10 miliónov eur

Nedokážem ani úprimne odhadnúť, kde je jeho výkonnostný strop, a neviem ani povedať, čo robí na ihrisku zle. Je neuveriteľne komplexný hráč," nešetril tréner Trpišovský chválou na adresu 19-ročného Senegalčana.

Slavia, ktorá do EL spadla po vyradení v play off Ligy majstrov, si vďaka postupu zarobí 10,7 milióna eur. Navyše dostane prémiu za umiestenie v tabuľke, čo bude ďalších 500.000 či milión eur.

Ďalšie financie si môže pripísať v prípade bodového zisku v záverečnom skupinovom stretnutí v Leverkusene a úspechu vo vyraďovačke. "Postup radím veľmi vysoko. Podarilo sa nám vyradiť Nice a mať po piatich kolách 12 bodov, čo je pre tím neskutočný úspech.

V skupine s Leverkusenom i Nice máme kolo pred koncom istý postup a ešte navyše ideme bojovať o prvé miesto. Dal by som to na úroveň postupu do Ligy majstrov a jarného ťaženia Európskou ligou pred dvoma rokmi," vyjadril sa pre klubový web Trpišovský:

"Máme mnoho mladých hráčov, po prvom kole sme boli bez bodu, takže ak by sme zdolali Leverkusen a boli by sme prví, bol by to ešte väčší úspech." Slavia sa súpera v 1. kole jarnej fázy dozvie 14. decembra pri žrebe vo švajčiarskom Nyone.

 
ČO SA DEJE
  • Najnovšie
  • |
  • Mesiac
  • Týždeň
  • Celkovo