Dočasný tréner Slovenska Štefan Tarkovič podá podnet na Ivana Kmotríka ml.

28. 10. 2020 |
 

Ivan Kmotrík ml., ŠK Slovan Bratislava, Fortuna liga, Štefan Tarkovič, Slovenská futbalová reprezentácia.  Ivan Kmotrík ml. sa dopustil priestupku v pravidlách. Tvrdí to dočasný tréner slovenskej futbalovej reprezentácie Štefan Tarkovič, ktorý je zároveň aj riaditeľ technického úseku Slovenského futbalového zväzu (SFZ). 

Ivan Kmotrík ml. FOTO TASR.

Ivan Kmotrík ml. sa dopustil priestupku v pravidlách. Tvrdí to dočasný tréner slovenskej futbalovej reprezentácie Štefan Tarkovič, ktorý je zároveň aj riaditeľ technického úseku Slovenského futbalového zväzu (SFZ).

Riaditeľ ŠK Slovan Bratislava bol počas súboja 12. kola Fortuna ligy s FC 1904 DAC Dunajská Streda vedený ako vedúci mužstva, pričom trénerskú kvalifikáciu nemá.  

Na lavičke sa však správal a koučoval mužstvo ako hlavný tréner, čo pobúrilo viacerých futbalových odborníkov na Slovensku.

Štefan Tarkovič priznal, že prípad Ivana Kmotríka ml. má dvojitý rozmer. „Prvý je legislatívy rámec, rozpis súťaže, kde sa jednoznačne vymedzuje, kto môže koučovať a za akých podmienok. Z tohto pohľadu Slovan porušil rozpis súťaže a ja ako technický riaditeľ som povinný podať podnet na prešetrenie disciplinárnej komisii, čo, samozrejme, aj urobím,“ povedal pre sme.sk.

Ivan Kmotrík ml. prekročil morálne medze 

 Podľa Tarkoviča správanie riaditeľa ŠK Slovan Bratislava prekročilo aj morálne medze a ako hlavný tréner mal mužstvo viesť v zápise uvedený Stanislav Moravec. 

„Chápem, že Ivan Kmotrík sa snažil pomôcť mužstvu ako najlepšie vedel, dať mu čo najviac, na druhej strane, jediný človek, ktorý je zodpovedný za činnosť realizačného tímu, je hlavný tréner," dodal Tarkovič, ktorý v takomto prípade vždy podal podnet na prešetrenie. Podľa jeho slov je kauza ostro sledovaná, lebo ide o ŠK Slovan Bratislava.

Ivan Kmotrík ml. sa k celej situácii vyjadril tiež. Z jeho reakcie je zrejmé, že si nie je vedomý žiadnych priestupkov, no zároveň dodal, že svojim správaním sa nechcel nikoho dotknúť.  

Príde mi naozaj smutné, že namiesto aspoň minimálnej empatie sa za každú cenu hľadá senzácia. 

Ešte raz chcem oceniť charakter hráčov, som na nich naozaj hrdý. Na rovinu poviem, že beriem bod a charakter, ktorý tím ukázal, aj za cenu kritiky, ktorú som musel zniesť. V niektorých prípadoch je táto kritika až úsmevná, pretože prichádza stále od tých istých kruhov a osôb, ktoré majú potrebu neustále komentovať dianie v Slovane Bratislava," dodal Kmotrík ml 

 

 
ČO SA DEJE
  • Najnovšie
  • |
  • Mesiac
  • Týždeň
  • Celkovo