DAC Dunajská Streda postúpila do 3. predkola. Kalmár: Mal som zimomriavky

29. 7. 2022 |

Po triumfe 2:0 nad FC Víkingur Göta na Faerských ostrovoch zvíťazili futbalisti DAC Dunajská Streda rovnakým skóre aj vo štvrtkovej domácej odvete. Zverenci Adriana Guľu sa v 3. predkole stretnú s rumunským tímom FCSB.

Hráč DAC Nikola Krstovič oslavuje úvodný gól v odvete 2. predkola Európskej konferenčnej ligy (EKL) vo futbale FC DAC 1904 Dunajská Streda - Víkingur Göta v Dunajskej Strede. Foto TASR - Edmund Örzsik

Futbalisti FC DAC 1904 Dunajská Streda postúpili do 3. predkola Európskej konferenčnej ligy. Po triumfe 2:0 nad FC Víkingur Göta na Faerských ostrovoch zvíťazili rovnakým skóre aj vo štvrtkovej domácej odvete. Zverenci Adriana Guľu sa o týždeň 4. augusta stretnú v 3. predkole s rumunským tímom FCSB.

Dunajská Streda postúpilia do 3. predkola

DAC mal od začiatku hru v rukách a súpera nepúšťal do ofenzívnych akcií. Hostia sa od úvodu bránili, prvú šancu domácich nepremenil Krstovič. Ten istý hráč však v 26. minúte napriahol a lopta sa aj zásluhou teču jedného z hráčov hostí dostala do bránky - 1:0. O osem minút neskôr už viedol DAC o dva góly, keď podobne ako pri prvom góle napriahol Veselovský a lopta opäť skončila v sieti - 2:0.

V závere polčasu mali domáci ešte jednu šancu, ale gól nepadol. V druhom polčase sa ihneď dostali do akcie striedajúci hráči, Szanthó mal veľkú gólovú možnosť, ale divákov nepotešil. Potom pohrozili aj hostia, no DAC ojedinelý výpad Vikinguru zvládol a ustál šancu Olsena.

V 65. minúte po rohovom kope skončila lopta z kopačky Muhamedbegoviča na brvne a potom divákov roztlieskalo striedanie trénera Guľu. Ten poslal na trávnik Zsolta Kalmára, ktorý rok a pol pauzoval pre zranenie. Maďarskému futbalistovi sa dostalo veľkého potlesku. Do konca zápasu mal DAC viacero šancí, ale skóre sa už nezmenilo.

Hlasy po zápase Dunajská Streda a Víkingur Göta

Adrian Guľa, tréner DAC: "Teším sa z víťazstva a z postupu. To bol náš cieľ, aby sme postúpili do ďalšieho kola. Tiež ma teší, že sme neinkasovali, vrátil sa Zsolt Kalmár, Dominik Kružliak nedostal tretiu žltú kartu a do hry išiel aj Risvanis. Postup, výhru a spomenuté body sme dosiahli. Pre hráčov nebolo jednoduché pri celkovom skóre 4:0 udržať vysokú intenzitu. Gratulujem mužstvu a ďakujem fanúšikom za podporu, aj v tomto zápase boli fantastickí."

Zsolt Kalmár, kapitán DAC: "Veľmi sa teším z postupu, celý zápas sme mali pod kontrolu, mohli sme vyhrať aj vyšším rozdielom. Dôležité však je, že sme postúpili. Veľmi sa teším, že po šestnástich mesiacoch som opäť nastúpil. Mal som zimomriavky, ako ma fanúšikovia priali. Verím, že dostanem ďalšie príležitosti a že sa mi podarí vrátiť sa do formy, akú som mal pred zranením. Návrat na trávnik po toľkých mesiacoch bol neskutočný zážitok."

odveta 2. predkola EKL:

FC DAC 1904 Dunajská Streda - FC Víkingur Göta 2:0 (2:0)

Góly: 26. Krstovič, 34. Veselovský. Rozhodovali: Xhaja - Shazivari, Cokaj (všetci Alb.), ŽK: Blackman, Balogh – A. Gregersen, 54. B. Gregersen, 74. Hansen, 5076 divákov. Dunajská Streda: Veszelinov – Blackman, Kružliak (40. Risvanis), Brunetti, Muhamedbegovič – Káčer (46. Nicolaescu), Dimun – Veselovský (66. Kalmar) – Andzouana (46. Szanthó), Krstovič (81. Balogh), Moumou Víkingur: Reynatrod – Hansen (75. Brunni), G. Vatnhamar, A. Gregersen, B. Gregersen (75. Jonhardsson) – Svensson, Mneney (75. Johansen), S. Vatnhamar, Turi (75. Justinussen), A. Olsen (75. Joensen) – A.L. Olsen /prvý zápas: 2:0,