Claude Julien skončil, Tomáš Tatar bude mať v Montreal Canadiens nového trénera

24. 2. 2021 |
 

Montreal Canadiens odvolal z funkcie hlavného trénera Claudea Juliena. Pod jeho vedením sa Tomáš Tatar nedávno dostal mimo zostavu.

Tomáš Tatar bude v novej sezóne poberať plat 4,2 milióna dolárov. Ide o jeho posledný rok jeho päťročnej zmluvy, preto sa bude určite snažiť predviesť svoju najlepšiu sezónu.

Hoci v skrátenom ročníku bude ťažké prekonať bodové maximum, ktoré sa v uplynulom ročníku zastavilo na čísle 61, no priblížiť sa k nemu môže. Iba budúcnosť ukáže, kde napokon zakotví. FOTO: TASR/AP.

Claude Julien už nie je tréner hokejistov Montrealu Canadiens. Vedenie kanadského klubu NHL ho v stredu odvolalo z funkcie. Mužstvo, v ktorom pôsobí aj slovenský útočník Tomáš Tatar, dočasne povedie Dominique Ducharme. Informovala o tom televízia TSN.

Okrem Juliena skončil v klube aj jeho asistent Kirk Muller. "Chceli by sme sa poďakovať Claudeovi a Kirkovi za ich prínos počas uplynulých piatich rokov. Mám veľký rešpekt k týmto dvom mužom, ich prácu si vysoko cením," uviedol generálny manažér "Habs" Marc Bergevin v klubovom stanovisku.

"V osobe Dominiquea Ducharmea vidíme nádejného trénera, ktorý vnesie do kabíny nový život a energiu. Cítime, že náš tím dokáže dosiahnuť vysoký štandard. Nastal čas na zmenu."

Trénerská zmena prichádza po sérii troch prehier, naposledy Canadiens v noci na stredu podľahli Ottawe 4:5 po samostatných nájazdoch. V tabuľke Severnej divízie klesli na posledné štvrté postupové miesto.

Tomáš Tatar bude mať nového trénera

Po sľubnom štarte zasiahla Montreal herná kríza, ktorú si odniesol Tatar. V minulom ročníku najproduktívnejší hráč tímu sa pred týždňom nezmestil do zostavy Canadiens a zápas s Torontom ho Julien poslal sledovať z tribúny.

Šesťdesiatročný Julien viedol mužstvo ako hlavný tréner uplynulých päť rokov. Predtým pracoval na striedačke Canadiens aj v rokoch 2002-03 a 2005-06. Dokopy počas ôsmich sezón vybojoval s "Habs" 201 víťazstiev v 436 zápasoch.

V NHL predtým trénoval aj New Jersey a Boston, v roku 2011 doviedol Bruins s kapitánom Zdenom Chárom k zisku Stanleyho pohára. V historickej profiligovej tabuľke mu patrí medzi trénermi 13. miesto v počte víťazstiev. V roku 2009 získal Jack Adams Award pre najlepšieho trénera sezóny.

Štyridsaťsedemročný Ducharme pracoval v uplynulých dvoch sezónach ako Julienov asistent, predtým strávil 10 rokov ako kouč v juniorskej QMJHL. V sezóne 2012/2013 vyhral s Halifax Mooseheads prestížny Memorial Cup. Takisto bol hlavným trénerom kanadskej reprezentácie do 20 rokov, ktorá v rokoch 2017 a 2018 získala striebro a zlato na juniorských MS.

 
ČO SA DEJE
  • Najnovšie
  • |
  • Mesiac
  • Týždeň
  • Celkovo