Chelsea Lille OSC online dnes Liga majstrov live

22. 2. 2022 |

Chelsea a Lille OSC. Online prenos dnešného zápasu Ligy majstrov vo futbale štartuje od 21:00.

Na snímke futbalista Kai Havertz z Chelsea Londýn sa teší z gólu počas finálového zápasu Ligy majstrov Manchester City - Chelsea Londýn na Estadio do Dragao 29. mája 2021 v Porte. FOTO TASR/AP

Futbalisti londýnskej Chelsea vstupujú do osemfinálovej konfrontácie Ligy majstrov 2021/2022 proti OSC Lille v pozícii veľkých favoritov. Obhajcovi trofeje by mala byť v utorkovom prvom stretnutí tejto fázy k dispozícii už aj dvojica Cesar Azpilicueta, Callum Hudson-Odoi, ktorá na poslednú chvíľu vypadla z kádra pre sobotný zápas Premier League na pôde Crystal Palace.

Chelsea ťahá päťzápasovú víťaznú šnúru, na pôde Crystal Palace triumfovala 1:0 a naladila sa tak na utorkový duel proti Lille. "Lekári robia všetko pre to, aby Azpi mohol hrať. Je to náš kapitán, jeho absencia by bola citeľná.

To isté platí aj pre Calluma. Proti Crystal Palace nám chýbal aj Mason Mount, nevyzerá to s ním zle, ale pre tento zápas s ním ešte nerátame. Nečaká nás ľahký súper, veď postúpil zo silnej skupiny v konkurencii Salzburgu, Sevilly a Wolfsburgu z prvého miesta. Naši hráči vedia, že jeho podcenenie by sa nám mohlo vypomstiť," vyjadril sa kouč "The Blues" Thomas Tuchel, ktorého zverenci pred dvoma týždňami získali trofej MS klubov FIFA.

Lille prežíva rozpačitú sezónu. Skupinovú fázu LM zvládlo na jednotku, v najvyššej domácej súťaži sa však ako obhajca titulu trápi. Po piatkovej domácej bezgólovej remíze s FC Metz figuruje až na 11. mieste tabuľky.

"Vieme, že favoritom je Chelsea. My však vopred zbrane neskladáme a nejdeme do Londýna v porazeneckej nálade. Každý tím má svoje slabiny, pokúsime sa ich využiť a uhrať výsledok, ktorý by nám dával šancu do odvety," poznamenal kouč Lille Jocelyn Gourvennec.

Liga majstrov 2022

Chelsea Lille OSC -:-, online prenos a výsledok dnes od 21:00

Chelsea FC
2 : 0
(1:0)
Lille OSC

Góly: 8. Havertz, 63. Pulisic. ŽK: 83. Loftus-Cheek (CHE) – 87. Ben Arfa (LIL). Rozhodca: Manzano.
Chelsea FC: E. Mendy – Christensen, T. Silva, Rüdiger – Azpilicueta, Kanté, Kovačić (51. Loftus-Cheek), M. Alonso (80. M. Sarr) – Zyech (60. Saúl), Havertz, Pulisic (80. Werner).
Lille OSC: Jardim – Çelik, J. Fonte (C), Botman, Djaló (76. G. Gudmundsson) – A. Onana (65. Burak Yılmaz), Xeka, B. André – Sanches (81. Ben Arfa), David (81. Žegrova), Bamba.
90+6 časová značka Koniec zápasu.
90+4 Thiago Silva si vypýtal pri rohovej zastávke na vlastnej polovici ihriska faul, Chelsea ostane pri lopte.
90+3 Ben Arfa sa pekne uvoľnil na ľavom krídle a odcentroval, Thiago Silva odkopáva loptu na autové vhadzovanie.
90+1 Hostia vrhajú v závere stretnutia všetky sily do ofenzívy.
90 dôležité Hlavný rozhodca pridáva ešte päť minút.
89 V závere zápasu majú hostia výhodu rohového kopu, dokážu zdramatizovať dnešný zápas?
87 zlta karta Žltú kartu dostáva Hatem Ben Arfa (Lille OSC).
86 Rohový kop z kopačky Bambu odvrátil Rudiger, následná strela v podaní Ben Arfu bola tečovaná – uvidíme ďalší roh Lille.
85 Kai Havertz dokázal odcentrovať z vnútra šestnástky, jeho prihrávka ale nenašla nikoho z domácich hráčov.
84 Striedajúci Sarr odstavil od lopty čistým spôsobom Žegrovu, Chelsea získava loptu.
83 zlta karta Žltú kartu dostáva Ruben Loftus-Cheek (Chelsea FC).
82 Chelsea kontroluje záver zápasu s loptou na vlastnej polovici ihriska.
81 striedanie Striedanie v tíme Lille OSC: z ihriska odchádza Renato Sanches, prichádza Hatem Ben Arfa.
Striedanie v tíme Lille OSC: z ihriska odchádza Jonathan David, prichádza Edon Žegrova.
80 striedanie Striedanie v tíme Chelsea FC: z ihriska odchádza Christian Pulisic, prichádza Timo Werner.
Striedanie v tíme Chelsea FC: z ihriska odchádza Marcos Alonso, prichádza Malang Sarr.
79 Kante zrýchlil akciu Chelsea, po jeho prihrávke centroval Azpilicueta – toho prihrávku zblokovala obrana hostí.
78 Na strane domácich sa už pripravuje dvojité striedanie.
77 Kai Havertz neprihral presne, ofenzívna akcia domácich sa tak končí.
76 striedanie Striedanie v tíme Lille OSC: z ihriska odchádza Tiago Djaló, prichádza Gabriel Gudmundsson.
75 Hra je opäť prerušená, na hracej ploche ostáva hosťujúci Tiago Djalo.
74 Lille kombinuje na polovici Chelsea, hostia si však stopercentnú šancu v zápase nedokázali vypracovať.
73 Prudký center z kopačky Saula odvracia na rohový kop stopér Lille Botman.
72 Viaceré nepresné hlavičky na oboch stranách, nasledovať bude autové vhadzovanie pre hostí.
71 Hlavičkové zakončenie Svena Botmana po rohovom kope nenarobilo problémy domácemu gólmanovi.
70 Do konca dnešného zápasu ostáva posledných 20 minút, strelecké pokusy na bránu hovoria jasnou rečou domácich: 4-1.
68 Hostia potrebujú streliť kontaktný gól, ak chcú ísť do odvety z lepšej východiskovej pozície.
67 Domáci futbalisti držia loptu na vlastnej polovici ihriska, Chelsea sa momentálne nemá kam ponáhľať.
66 Hosťujúci tréner Lille reaguje na vývoj stretnutia striedaním, hru hostí sa pokúsi oživiť ostrieľaný kanonier Burak Yilmaz.
65 striedanie Striedanie v tíme Lille OSC: z ihriska odchádza Amadou Onana, prichádza Burak Yılmaz.
64 Napriek viacerým komplikáciám z hľadiska zdravotného stavu hráčov ide Chelsea zaslúžene do dvojgólového vedenia v zápase.
63 gól Chelsea dala gól!
Ukážkový protiútok Chelsea, na ktorého konci bol CHRISTIAN PULISIC. Domáci futbalista zúžitkoval skvelú prihrávku od Kanteho a presnou strelou k žrdi zvyšuje na 2:0! Asistencia: N'Golo Kanté.
62 Azpilicueta zastavil Bambu nedovolene, Lille ostane pri lopte na polovici Chelsea.
61 Ťažké chvíle pre Thomasa Tuchela, domáci tréner musel druhýkrát v zápase vynútene striedať.
60 striedanie Striedanie v tíme Chelsea FC: z ihriska odchádza Hakim Zyech, prichádza Saúl.
60 Dve tretiny dnešného súboja sú za nami, držanie lopty vyzerá takto: 52% – 48%.
59 dôležité Kai Havertz zachytil rozohrávku hostí, domáci útočník zobral celú akciu na seba, z vnútra šestnástky ale netrafil bránu Lille.
57 Lavička domácich je už v pohybe, viacero hráčov sa už rozcvičuje pri postrannej čiare.
56 Hra je opäť prerušená, na zemi tentokrát končí Hakim Zyech.
55 Nákop hľadajúci Havertza v pokutovom území skončil v náručí brankára hostí Jardima.
54 dôležité Tvrdý volej z kopačky Marcosa Alonsa zastavil obetavo Zeki Celik. Obranca Lille následne ostáva ležať na hracej ploche. Hra je prerušená.
53 Chelsea kombinuje pred šestnástkou Lille, domáci futbalisti sa snažia nájsť cestu do pokutového územia hostí.
52 Vynútené striedanie na strane domácich, pre zdravotné problémy v hre nebude pokračovať Mateo Kovačic.
51 striedanie Striedanie v tíme Chelsea FC: z ihriska odchádza Mateo Kovačić, prichádza Ruben Loftus-Cheek.
50 Thiago Silva brilantne prečítal kolmú prihrávku za obranu z kopačky Bejamina Andreho.
49 Hostia z Lille sú po zmene strán v úvodných minútach druhého dejstva smerom dopredu odvážnejší, ako v prvom polčase.
48 Bamba hľadal centrom do šestnástky Sanchesa, hosťujúci futbalista v ťažkej pozícii neohrozil domácu bránu.
47 Kovačic pokazil rozohrávku na vlastnej polovici ihriska, autové vhadzovanie pre hostí.
46 Chelsea okamžite po rozohrávke vyrazila do útoku, strelu Pulisica z vnútra šestnástky obetavo zblokovala obrana Lille.
46 časová značka Začal sa druhý polčas.
Máme za sebou prvý polčas osemfinálového súboja Ligy Majstrov medzi Chelsea a Lille. Skóre zápasu otvoril v 8.minúte po rohovom kope hlavou Kai Havertz. Sledujeme zatiaľ aktívny futbal vo vysokom tempe na oboch stranách. Zhruba o 15 minút začne druhý polčas.
45+1 časová značka Prvý polčas sa skončil.
43 Thiago Silva čistým spôsobom odstavil Bambu od lopty, ďalší parádny zákrok domáceho stopéra.
42 Lille opäť kombinuje na vlastnej polovici ihriska, v závere prvého polčasu sú hostia aktívnejším tímom.
41 Zaujímavý dlhý pas v podaní Celika na Bambu, hosťujúci krídelník odcentroval z pravej strany, jeho prihrávka bola tečovaná a tak loptu chytil bez problémov Mendy.
40 Renato Sanches si naviedol loptu do stredu ihriska, odkiaľ sa rozhodol pre zakončenie – to však bolo veľmi nepresné. Odkop od brány Chelsea.
39 V závere prvého dejstva sa hostia snažia kombinovať, Chelsea sa teraz zatiahla na vlastnú polovicu.
38 Havertz preberal loptu za obranou hostí, domáci futbalista bol nakoniec z dobrej streleckej pozície vytlačený.
37 Chelsea opäť drží loptu na polovici súpera snaží sa ohroziť bránu hostí.
36 Prvý strelecký pokus hostí medzi tri žrde, Benjamin Andre trafil spoza šestnástky miesta, kde bol pripravený Edouard Mendy.
35 Technické problémy v podaní Rudigera znamenajú autové vhadzovanie v podaní hostí.
34 Na zemi sa ocitol po zákroku Kovačica hosťujúci David, Lille ostane pri lopte na vlastnej polovici ihriska.
33 Marcos Alonso končí na zemi po zákroku Renata Sanchesa, lopta pre Chelsea.
32 Kante zachytil prihrávku z kopačky Sanchesa, domáci sa dostávajú k lopte.
31 Christensen zachytil hlavou dlhý nákop hostí, autové vhadzovanie v podaní Lille.
30 Úvodná tretina zápasu je za nami, strelecké pokusy na bránu zatiaľ iba na strane domáceho tímu: 2-0.
29 Veľká strata lopta v podaní hostí, Kante okamžite vysunul Zyecha – tomu však spracovanie lopty nevyšlo podľa predstáv.
28 Antonio Rudiger najprv prečítal kolmú prihrávku hostí za obranu, o niekoľko sekúnd neskôr sa však dopustil ofenzívneho faulu. Lopta pre Lille.
26 Chelsea kombinuje na vlastnej polovici ihriska, domáci futbalisti si pripravujú pôdu na ďalšiu ofenzívnu akciu.
25 Botman pred napádajúcim Havertzom odvracia loptu hlavou na autové vhadzovanie.
24 Pulisic zastavil útok hostí pri postrannej čiare, nasleduje autové vhadzovanie Lille.
23 Domáci futbalisti kontrolujú priebeh hry s loptou na vlastných kopačkách, hostia naopak vyčkávajú v defenzívnom postavení na vlastnej polovici ihriska.
22 Kante otáča hru na Rudigera, Chelsea drží loptu vo svojej moci na polovici Lille.
21 Sanches skvelou prihrávkou za obanu vysunul Bambu, nebezpečne vyzerajúcu akciu hostí prerušil domáci brankár Mendy, ktorý výbehom z vlastnej brány odkopáva loptu do bezpečia.
20 Úvodných 20 minút je za nami, zatiaľ sledujeme aktívny futbal na oboch stranách vo vysokom tempe.
19 Nepresný odkop hosťujúceho brankára, nasledovať bude autové vhadzovanie domáceho tímu.
18 dôležité Kante našiel presným centrom v šestnástke Alonsa, volej domáceho obrancu chytil hosťujúci brankár Jardim.
17 Center z kopačky Havertza skončil na hlave Botmana, hostia vyrazili do rýchleho protiútoku, ktorý bol zastavený nedovolene.
16 Prienik Renata Sanchesa zastavil skĺzom Antonio Rudiger, autové vhadzovanie pre Lille.
15 Hostia si rohový kop predstavovali úplne inak, na center Bambu si nabehol Onana – priestor domácej brány ale netrafil.
14 Jonathan David chcel prešprintovať Thiaga Silvu, ostrieľaný obranca Chelsea sa nedal zahanbiť a pri postrannej čiare si postrážil celú situáciu.
13 Jonathan David si spracoval loptu pred šestnástkou a rozhodol sa pre zakončenie – jeho strela ľavačkou preletela nad bránu domácich.
12 dôležité Hostia v nápore po rohovom kope, domáca obrana však obetavo zablokovala zakončenie hostí z vnútra šestnástky.
11 Prudký center z kopačky Celika smerujúci do päťky odkopáva na autové vhadzovanie domáci stopér Thiago Silva.
10 Úvodných 10 minút dnešného stretnutia je za nami, držanie lopty vyzerá momentálne takto: 61% – 39%.
9 Svoju tretiu príležitosť v zápase už Kai Havertz využil a tak ide Chelsea do zaslúženého vedenia v zápase. Počkajme si na odpoveď hostí.
8 gól Chelsea dala gól!
Máme tu otvárací gól zápasu! KAI HAVERTZ sa do tretice dočkal, domáci futbalista si nabehol na centrovanú loptu z rohového kopu a presnou hlavičkou nedal brankárovi hostí šancu – 1:0! Asistencia: Hakim Zyech.
7 dôležité Kai Havertz preveril kvality hosťujúceho brankára Jardima – jeho strelu ľavačkou vyrazil gólman hostí na roh.
7 Spoza šestnástky sa pokúsil o volej hosťujúci Xeka – jeho strela ale nebola presná a ani dostatočne razantná. Odkop od brány Chelsea.
6 Bamba bol faulovaný pri postrannej čiare, nedovolený zákrok predviedol domáci kapitán Azpilicueta – nasledovať bude priamy kop pre Lille.
5 Skóre zápasu sa mohlo meniť, domáci futbalisti boli veľmi blízko ku gólu – hostia z Lille však mali poriadny kus šťastia.
4 dôležité Prvá veľká príležitosť pre Chelsea, Azpilicueta poslal do šestnástky prudký center, Havertz v nábehu poslal loptu iba nad bránu.
3 Hostia sa pokúsili zaútočiť, obrana domácich bola ale nepriechodná.
2 Zyech sa snažil prestrčiť loptu na nabiehajúceho Havertza, jeho prihrávka na hranici šestnástky nebola presná. Hostia sa ubránili.
1 Zápas nám začal vo vysokom tempe, hosťujúci celok predvádza okamžite vysoký pressing.
1 časová značka Stretnutie sa práve začalo.
Hráči oboch tímov sa už nachádzajú na hracej ploche, o niekoľko okamihov sa začne dnešný osemfinálový súboj.

Chelsea FC: E. Mendy – Christensen, T. Silva, Rüdiger – Azpilicueta, Kanté, Kovačić, M. Alonso – Zyech, Havertz, Pulisic.
Náhradníci: Arrizabalaga, Bettinelli – T. Chalobah, Jorginho, Loftus-Cheek, R. Lukaku, Mount, Saúl, M. Sarr, Vale, Werner, Kenedy.
Trenér: Tuchel

Lille OSC: Jardim – Çelik, J. Fonte (C), Botman, Djaló – A. Onana, Xeka, B. André – Sanches, David, Bamba.
Náhradníci: Grbić – Ben Arfa, D. Bradarić, Gomes, G. Gudmundsson, Lihadji, Burak Yılmaz, Žegrova, Weah.
Trenér: Gourvennec

Rozhodca: Manzano.
Vážení čitatelia! Vitajte pri sledovaní on-line textového prenosu! Dnes sa zameriame na osemfinálový zápas Ligy majstrov Chelsea FC – Lille OSC. Poďme si v krátkosti predstaviť obe mužstvá.

CHELSEA: The Blues si zabezpečili miestenku vo vyraďovacej fáze súťaže 2.miestom v skupine H, na víťaza skupiny Juventus Turín stratili 2 body (4 výhry, 1 remíza, 1 prehra). Zverenci nemeckého trénera Thomasa Tuchela dokázali v posledných 5 súťažných zápasoch 5-krát zvíťaziť, v dvoch prípadoch sa však išlo do predĺženia. Chelsea sa v tabuľke Premier League momentálne nachádza na 3.mieste, na vedúci Manchester City stráca 13 bodov.

LILLE: Francúzsky celok sa dostal do vyraďovacej fázy Ligy majstrov ako víťaz skupiny G, v 6 zápasoch získal 11 bodov (3 výhry, 2 remízy, 1 prehra). Za svojim chrbtom nechal Salzburg, Sevillu a Wolfsburg. Forma zverencov Jocelyna Gourvenneca je nasledovná – v 5 súťažných zápasoch dokázali 2-krát zvíťaziť, 2-krát prehrali a v jednom prípade sa zápas skončil nerozhodne. Minuloročný majster Ligue 1 sa v ligovej tabuľke momentálne nachádza až na 11.mieste.

Dnešný zápas vám z pozície komentátora sprostredkuje Igor Tabiš.
Vítame Vás pri on-line prenose. Stretnutie sa začne o 21:00.