Česko Kanada hokej ONLINE MS v hokeji 2022 dnes

28. 5. 2022 |

Hokej Česko Kanada dnes dokončí program semfinále MS v hokeji 2022. Online prenos zápasu hokejového šampionátu štartuje dnes od 17:20.

Českí hokejisti Tomáš Kundrátek (vľavo) a Roman Červenka sa tešia po strelení vyrovnávajúceho gólu na 1:1 v zápase základnej B-skupiny Ruský olympijský výbor (ROC) - Česká republika na ZOH 2022 v Pekingu v sobotu 12. februára 2022. FOTO TASR/AP

Hokejisti Česka postúpili do semifinále MS vo Fínsku a zahrajú si dnes proti Kanade. V úvodnom štvrtkovom štvrťfinále v Helsinkách Česko triumfovali nad Nemeckom 4:1 a druhýkrát za uplynulých šesť rokov sa prebojovali medzi najlepšiu štvoricu šampionátu.

Česi výborne zvládli úvod stretnutia proti Nemecku, keď vybehli na súpera a v 11. minúte viedli 2:0 po pekných presilovkových kombináciách. Najprv sa presadil David Pastrňák a po ňom kapitán Roman Červenka.

Aj tretí gól padol v početnej výhode, elitný útok si góly podelil, tretí pridal David Krejčí. Nemci znížili v 54. minúte v hre bez brankára, ale triumf a postup Česka spečatil krátko pred koncom gólom do prázdnej bránky Jiří Smejkal. Jedným z čiarových rozhodcov zápasu bol Slovák Šimon Synek.

Hokejisti Kanady v dramatickom štvrtkovom štvrťfinálovom zápase v Tampere zdolali Švédsko 4:3 po predĺžení, hoci prehrávali 0:3. Rozhodujúci gól strelil v 61. minúte v presilovke Drake Batherson.

Švédi sa už v 8. minúte dostali do vedenia 2:0, ktoré napriek kanadskej prevahe v druhej tretine zvýšili na 3:0. Zámorský tím však v úvode tretej časti znížil a dvoma gólmi v 59. minúte šokoval zaskočených Švédov.

Tí budú tretíkrát za sebou chýbať v semifinále MS. Okrem obhajcov titulu si postup medzi štvoricu najlepších vybojovali aj Česi, ktorí v Helsinkách zdolali Nemecko 4:1.

MS v hokeji 2022

Česko - Kanade -:-, online prenos a výsledok od 17:20

Kanada
6 : 1
(1:1, 3:0, 2:0)
Česko

Góly a asistencie: 20. Cozens (Dubois), 28. Lowry (Johnson, Chabot), 29. Johnson (Mercer), 31. Barzal (Cozens, Batherson), 44. Sillinger (Anderson), 53. Cozens (Batherson, Whitecloud) – 8. Krejčí (Červenka, Hronek). Rozhodca: Heikkinen, Rekucki – Briganti, Sormunen..
Kanada: Driedger (Tomkins) – Chabot, Graves, Severson, Sanheim, Holden, Whitecloud, Mayo – Batherson, Dubois, Cozens – Anderson, Barzal, Sillinger – Comtois, Lowry, Roy – Johnson, Gregor, Mercer – Geekie.
Česko: Vejmelka (Langhamer) – Hronek, Kempný, Kundrátek, Ščotka (A), Šimek, Sklenička, Jordán – Pastrňák, Krejčí (A), Červenka (C) – Zohorna, Hertl, Blümel – Vrána, Kämpf, Smejkal – Stránský, Černoch, Flek – Špaček.
52:50 gól Kanada dala gól! Radosť DYLANA COZENSA. Od tejto doby má šancu získať hetrik. Karel Vejmelka už tento súboj neustál. Batherson navyše tvoril clonu, a preto puk nechytil. Asistencie: Drake Batherson a Zach Whitecloud.
43:56 gól Kanada dala gól! České nádeje o finále sa v tejto chvíli končia. Stránský na druhej strane nevypálil. COLE SILLINGER prekorčuľoval od svojej brány až na ľavý kruh a chladnokrvne rozvlnil sieť. Asistencia: Josh Anderson.
30:52 gól Kanada dala gól! Česi sú už poriadne nahlodaní. Dve hviezdy sa nechali vytočiť a reakcia na seba nenechala dlho čakať. Dubois sa odkryl pred Vejmelkom a do brány zapadla koncovka MATHEWA BARZALA. Asistencie: Dylan Cozens a Drake Batherson.
28:54 gól Kanada dala gól! Kanaďania odskakujú našim západným susedom prvýkrát na dva góly. Úspešné dorážanie do poloprázdnej svätyne ide na konto KENTA JOHNSONA. Asistencia: Dawson Mercer.
27:33 gól Kanada dala gól! Rýchly kanadský proces v tejto presile. ADAM LOWRY sa skvelo otočil na Vejmelku a dostal puk za jeho chrbát. Asistencie: Kent Johnson a Thomas Chabot.
19:28 gól Kanada dala gól! Nepokrytý a silný DYLAN COZENS prestrelil Vejmelku z druhej dorážky. Asistencia: Pierre-Luc Dubois.
07:07 gól Česko dalo gól! Chodenie do tretiny bolo pre Čechov veľmi problematické. Zmenu zaviedol Hronek s Červenkom. Otvoril sa priestor, do ktorého vbehol rozbehnutý DAVID KREJČÍ a Driedger nemal šancu. Asistencie: Roman Červenka a Filip Hronek.