Celoplošné testovanie? Choďte naň, vyzýva slovenský futbalový reprezentant, ktorý má koronavírus

30. 10. 2020 |
 

Koronavírus, COVID-19, celoplošné testovanie, Slovensko, Lukáš Haraslín, Sassuolo, EURO 2020. Sám však priznal, že netuší, kde sa mohol novým koronavírusom nakaziť.

Na snímke slovenský futbalový reprezentant do 21 rokov Lukáš Haraslín sa teší po strelení gólu v prípravnom zápase Slovensko 21 - Taliansko 21 v Dunajskej Strede vo štvrtok 6. septembra 2018. FOTO TASR - Marko Erd 

Koronavírus, COVID-19, celoplošné testovanie, Slovensko, Lukáš Haraslín, Sassuolo, EURO 2020. „Ťažko sa mi to vysvetľuje. Keď som sa vrátil z reprezentačnej prestávky, tak som bol testovaný desaťkrát a desať testov bolo negatívnych,“ povedal v rozhovore pre Šport24.sk hráč talianskeho klubu Sassuolo.

Potom ako Lukáš Haraslín potvrdil, že má koronavírus, vynorili sa špekulácie, či stihne odohrať finálový súboj baráže o EURO 2020. Dôležitejšie však je, aby chorobu prekonal čo najrýchlejšie.

Slovenský stredopoliar sa naposledy ukázal v národnom drese v zápase proti Izraelu, keď v 56. minúte striedal Róberta Maka. Lekári mu pritom tvrdili, že nakaziť sa mohol práve počas reprezentačného zrazu. To sa však 24-ročnému rodákovi z Bratislavi zdalo nepravdepodobné.

„Mali sme od klubu nakázanú karanténu s tým, že sme mohli chodiť iba na tréningy a domov. Dodržiaval som to, aj som si domov objednával potraviny kuriérom a bohužiaľ som to aj tak chytil. Je to pre mňa záhada.“

Nepodceňujte koronavírus 

Zdá sa však, že slovenský futbalista napokon už koronavírus prekonal. Jeho priebeh bol ten z ľahších. Priznal, že mal dva dni horúčku 38 až 39 stupňov Celzia i bolesti hlavy, pričom teraz už pociťuje len stratu čuchu a chuti. Napriek tomu nabáda ľudí, aby chorobu nepodceňovali.

Hoci sa situácia po celej Európe zhoršuje, ľudia tento nový druh ochorenia aj tak zľahčujú. Rovnako je tomu tak aj na Slovensku, kde vláda Igora Matoviča tento víkend chystá celoplošné testovanie.

„Myslím si, že je určite dobré, že sa snažia robiť všetko pre to, aby sa minimalizovala nákaza u nás. Kto môže, nech sa ide určite otestovať. My sme ako profesionálni futbalisti testovaní stále,“ povedal Lukáš Haraslín.

Hoci sa náš futbalista z koronavírusu pomaly zotavuje, stále je otázne, či bude schopný pomôcť slovenskej futbalovej reprezentácii v boji o EURO 2020. Finále baráže sa totiž odohrá 12. novembra v Belfaste.

„Bojím sa, či budem v tom čase už fit. Robím však všetko pre to, aby som bol zdravý. Dopujem sa vitamínmi, beriem áčko, céčko, déčko aj zinok. Jem veľa ovocia, jablká, pomaranče,“ dodal v rozhovore pre Denník Šport Lukáš Haraslín.

 
ČO SA DEJE
  • Najnovšie
  • |
  • Mesiac
  • Týždeň
  • Celkovo