Biatlon stíhacie preteky ženy 10 km Kontiolahti ONLINE dnes sobota

14. 3. 2020 |
 

Biatlon, stíhacie preteky, ženy, 10 km, Kontiolahti, online prenos, dnes, sobota. Online prenos dnešných stíhacích pretekov žien na 10 kilometrov vo fínskom Kontiolahti štartuje od 15:45.

Na snímke slovenská reprezentantka Ivona Fialková na trati v súťazi štafiet žien na 4x6 km na MS biatlonistiek vo švédskom Östersunde 16. marca 2019. FOTO TASR/AP

Biatlon, stíhacie preteky, ženy,  10 km, Kontiolahti, online prenos, dnes, sobota. Online prenos dnešných stíhacích pretekov žien na 10 kilometrov vo fínskom Kontiolahti štartuje od 15:45.

Biatlon stíhacie preteky ženy 10 km Kontiolahti ONLINE sobota dnes od 15:45

Tohtoročná biatlonová sezóna sa skončí už v sobotu stíhacími pretekmi mužov a žien. Organizátori záverečného podujatia vo fínskom Kontiolahti sa rozhodli zrušiť plánované nedeľňajšie mix štafety dvojíc a štvoríc. TASR informovali prostredníctvom tlačovej správy.

Rovnako ako štvrtkové a piatkové šprinty, aj v sobotu budú preteky pred prázdnymi tribúnami. Slovenská výprava sa rozhodla odísť z dejiska v sobotu ešte pred stíhačkami domov a ukončiť sezónu.

Tá už po podujatí vo fínskom Kontiolahti nebude pokračovať, keďže finále SP v nórskom Osle sa pre hrozbu nového koronavírusu neuskutoční. "Ani neviem, čo tu ešte robíme, myslím si, že sme sem ani nemali ísť. Som rada, že zajtra odchádzame preč. Všetko sa ruší, len biatlon nie. Čaká nás karanténa, myslím si, že by sa k tomu mal každý postaviť zodpovedne, nemyslieť len na seba, ale aj na svojich blízkych," povedala pre RTVS Paulína Fialková.

[ODPORÚČAME GymBeam Proteín True Whey - best seller - vyskúšajte

Sezóna 2020/21 odštartuje v novembri opäť v Kontiolahti. Vo Fínsku hlásili v piatok podvečer 155 prípadov ochorenia COVID-19. Celosvetovo je potvrdených už viac ako 142-tisíc prípadov nákazy novým koronavírusom SARS-CoV-2, 5374 osôb mu podľahlo.

SP v biatlone 2020

Ivona Fialková stíhacie preteky žien na 10 km - online prenos dnes od 15:45

[ODPORÚČAME GymBeam Proteín True Whey - best seller - vyskúšajte

 

 

Aktualizuj online prenos
Koniec časová značka Stíhačka žien a tým pádom aj celá biatlonová sezóna 2019/2020 je na konci!
Cieľ Po ôsmej Davidovej prišli do cieľa aj dvadsiata ôsma Lucie Charvátová. Jessica Jislová napokon finišovala na 33. priečke, na okrúhlej 50. pozícii sa umiestnila Eva Kristejn Puskarčíková.
Cieľ Ani jedna pretekárka netrafila všetky terče, hoci až tri Švédky k tomu mali blízko (19 trafených terčíkov). Na osem trestných okruhov musela ísť Denise Herrmannová. Nemka začínala ako prvá, napokon skončila na 16. priečke.
Cieľ Prvú desiatku dopĺňajú od 5. miesta Monika Hojniszová-Staręgaová (POL), Mona Brorssonová (SWE), Johanna Skottheimová (SWE), Češka Markéta Davidová a Franziska Preussová (GER).
Cieľ dôležité Tiril Eckhoffová finišuje desiata, avšak to je iba o jednu priečku vyššie, ako jedenásta Dorothea Wiererová. Talianka víťazí v celkovom súčte Svetového pohára!
Cieľ dôležité Aj sa tak deje, Julia Simonová triumfuje s náskokom 17,3 sekundy pred Selinou Gasparinovou a Lisou Vittozziovou. Mäkäreinenová v závere nestačila.
9,3km Mäkäreinenová len o tri a pol sekundy za striebornou pozíciou. Simonová si bez pochýb dokráča za triumfom.
9,1km Wiererová už deviata, Eckhoffová stále trinásta, avšak na svoju najväčšiu súperku stráca len dve sekundy. Napriek tomu sa Nórka potrebuje dostať do prvej päťky.
9,1km Simonová s prehľadom zvíťazí. Na stupeň víťazov sa ešte bude tlačiť Mäkäreinenová, ktorá je už štvrtá.
Str 4 Poradie po 4. streľbe:

1. Julia Simonová (FRA) 25:32,6 (2)

2. Lisa Vittozziová (ITA) +30,1 (4)
3. Selina Gasparinová (SUI) +37,0 (4)

4. Monika Hojniszová-Staręgaová (POL) +44,5 (2)
5. Johanna Skottheimová (SWE) +46,6 (1)
...
11. Dorothea Wiererová (ITA) +1:09,1 (5)
...
13. Tiril Eckhoffová (NOR) +1:14,7 (6)
Str 4 dôležité Eckhoffová sa vrátila na trať až za Wiererovou! Talianka je jedenásta, zatiaľ čo Eckhoffová až trinásta! Veľká dráma, dámy a páni!
Str 4 Veľká medzera za Simonovou, sledujeme však Wiererovú, ktorá ide len do jedného trestného kola.
Str 4 dôležité Eckhoffová trikrát chybuje! Čo sa to len deje? Prvá tak bude Julia Simonová z Francúzska, ktorá dnes zvíťazí!
Str 4 Príliš sa to nemení ani pri príchode na záverečnú položku sezóny.
7,3km O dvesto metrov ďalej už Wiererová stiahla necelé dve sekundy, vedúca Nórka má na tomto medzičase desaťsekundový náskok na Simonovú.
7,1km Ani o desatiny sa nezmenil rozdiel medzi Eckhoffovou a Wiererovou. Ako po streľbe, tak i po 7 100 metrov má Nórka k dobru 57,7 desatín sekundy.
Str 3 Charvátová po tretej streľbe na 21. mieste, Jislová pre zmenu padla na 38. a Kristejn Puskarčíková je stále na konci piatej desiatky (48. pozícia).
7,1km Eckhoffová navyšuje svoj náskok na Simonovú na 9,3 sekundy, aj pretekárky za ňou stratili minimálne tri sekundy.
Str 3 Češka Davidová sa vrátila na trať ako ôsma s odstupom 35 sekúnd na líderku. Pred ňou sú ešte Švédky Mona Brorssonová a Johanna Skottheimová.
Str 3 Poradie po 3. streľbe:

1. Tiril Eckhoffová (NOR) 19:19,9 (3)

2. Julia Simonová (FRA) +5,5 (2)
3. Monika Hojniszová-Staręgaová (POL) +9,0 (1)

4. Lisa Vittozziová (ITA) +12,0 (3)
5. Larisa Kuklinová (RUS) +12,9 (2)
...
16. Dorothea Wiererová (ITA) +57,7 (4)
Str 3 dôležité Čisto to však dala Eckhoffová a ide do čela! Wiererová s dvomi chybami, čo pravdepodobne znamená, že stráca šancu na veľký glóbus!
Str 3 S jednou chybou Vittozziová i Simonová.
Str 3 dôležité Neustála! Síce prvý výstrel bol presný, nasledovali však dokopy tri chyby a Češka môže zabudnúť na triumf!
Str 3 Ustojí Markéta Davidová tlak pred prvou streľbou v stoji?
5,1km Darilo sa i Charvátovej, ktorá postúpila na 24. miesto. Jislová už tridsiata štvrtá.
5,3km O dvesto metrov ďalej minimálne rozdiely, Wiererová predsa len klesla na desiate miesto.
5,1km Davidová zvýšila náskok o necelé štyri sekundy, Eckhoffová už štvrtá. Wiererová zostáva deviata, na Nórku stráca aktuálne dvanásť sekúnd.
Str 2 Švédka Mona Brorssonová zatiaľ s dvomi nulami, čo znamená posun z 25. priečky na šiestu. S nulou zatiaľ aj ďalšie tri Švédky. Parádny výkon na strelnici od severaniek.
Str 2 Nemky Preussová a Herrmannová sa prepadli z prvého, respektíve druhého miesta na 22. a 29. pozíciu po druhej položke. Neskutočné.
Str 2 Poradie po 2. streľbe:

1. Markéta Davidová (CZE) 12:37,6 (1)

2. Lisa Vittozziová (ITA) +22,0 (2)
3. Julia Simonová (FRA) +24,1 (1)

4. Monika Hojniszová-Staręgaová (POL) +40,1 (1)
5. Tiril Eckhoffová (NOR) +41,1 (3)
...
9. Dorothea Wiererová (ITA) +54,2 (2)
Str 2 Wiererová aj Eckhoffová po jednej chybe!
Str 2 dôležité Ale pozor! Češka Markéta Davidová ako prvá s nulou na tejto položke a ide jasne do čela!
Str 2 dôležité Preussová netrafila celkovo štyri terče! To isté aj Herrmannová. Neuveriteľné.
Str 2 Preussová s 22-sekundovým náskokom pred druhou ležkou.
3,3km Herrmannová stiahla ďalšie tri sekundy, inak sa poradie nemení. Wiererová poslala za seba ďalšiu pretekárka. Talianka sa blíži do prvej desiatky.
Str 1 Eva Kristejn Puskarčíková z 58. miesta na štarte s jednou chybou na streľbe priebežne na 49. pozícii.
3,1 km Preussová neudržala polminútový náskok, Herrmannová stiahla päť sekúnd, rovnako tak aj Simonová, ktorá je už tretia. Eckhoffová poskočila na šieste miesto. Wiererová trinásta, toto bude ešte veľká dráma.
Str 1 Veľmi dobrý výkon od Markéty Davidovej. Češka síce raz minula, avšak stále drží TOP 5 z úvodu preteku. Lucie Charvátová klesla na 32. priečku, Jislová tridsiata deviata.
Str 1 dôležité Eckhoffová sa vracia na trať ôsma, Wiererová po jednej chybe je po 2 000 metroch štrnásta.
Str 1 Poradie po 1. streľbe:

1. Franziska Preussová (GER) 5:54,9 (0)

2. Denise Herrmannová (GER) +30,5 (2)
3. Lisa Vittozziová (ITA) +34,4 (1)

4. Julia Simonová (FRA) +35,2 (0)
5. Markéta Davidová (CZE) +39,4 (1)
Str 1 dôležité Dve chyby aj Tiril Eckhoffová, šanca pre Wiererovú sa dotiahnuť.
Str 1 dôležité Herrmannová s pohodlným náskokom na prvej položke. Nemka spomalila po treťom výstrele, čo ju napokon stojí dve trestné kolá! Čisto odstrieľala Preussová a ide do čela pretekov!
1,1 km Sledujeme Wiererovú, ktorá bojuje o celkové prvenstvo. Talianka stále na konci druhej desiatky.
1,1 km Herrmannová postupne navyšuje svoj náskok, Preussová stratila päť sekúnd na niečo vyše kilometri. Eckhoffová bez zmeny.
Štart Už sa to postupne rozbieha, na trati sú už aj Preussová, Eckhoffová, Vittozziová i Češka Davidová.
Štart časová značka Denise Herrmannová odštartovala do posledného preteku sezóny 2019/2020!
Na štart sa okrem Ivony Fialkovej nepostavia ani Rakúšanky Christina Riederová, Lisa Theresa Hauserová a Dunja Zdoucová. Rovnako sú na tom Ukrajinky Julija Džimová a Olena Pidhrušná, hoci ich tri ďalšie krajanky v Kontiolahti štartovať budú.
Aj medzi ženami to bude veľký súboj o veľký krištáľový glóbus. Po odpočítaní dvoch najhorších výsledkov má totiž Dorothea Wiererová náskok pred druhou Tiril Eckhoffovou len osem bodov, pričom Nórka skončila v šprinte tretia, zatiaľ čo vedúci žena Svetového pohára bola až devätnásta. Dnes tak musí predviesť podstatne lepší výkon.

Dorothea Wiererová môže ako štvrtá biatlonistka v histórii obhájiť veľký krištáľový glóbus. Nórsko čaká na ženskú víťazku SP od sezóny 2012/2013, kedy triumfovala Tora Bergerová.

K malému krištáľovému glóbusu má veľmi blízko Eckhoffová, ktorá v tejto sezóne vyhrala stíhačku trikrát a má náskok 45 bodov na Wiererovú a na svoju krajanku Ingrid Tandrevoldovú.
Takto vyzerá štartová listina. Dopredu však vieme, že niektoré pretekárky vrátane Ivony Fialkovej do stíhačky nezasiahnu:

1. Denise Herrmannová (GER) 0:00
2. Franziska Preussová (GER) +20
3. Tiril Eckhoffová (NOR) +32
4. Lisa Vittozziová (ITA) +37
5. Markéta Davidová (CZE) +43
6. Monika Hojniszová-Staręgaová (POL) +47
7. Larisa Kuklinová (RUS) +48
8. Chloé Chevalierová (FRA) +52
9. Ingrid Landmark Tandrevoldová (NOR) +53
10. Selina Gasparinová (SUI) +55
11. Julia Simonová (FRA) +57
12. Karolin Horchlerová (GER) +1:00
13. Célia Aymonierová (FRA) +1:03
14. Valj Semerenková (UKR) +1:04
15. Baiba Bendiková (LAT) +1:14
16. Jelena Kručinkinová (BLR) +1:16
17. Justine Braisazová (FRA) +1:18
18. Kaisa Mäkäräinenová (FIN) +1:19
19. Dorothea Wiererová (ITA) +1:19
20. Ivona Fialková (SVK) +1:22
21. Vanessa Hinzová (GER) +1:24
22. Aita Gasparinová (SUI) +1:24
23. Lucie Charvátová (CZE) +1:25
24. Irina Starychová (RUS) +1:25
25. Mona Brorssonová (SWE) +1:28
26. Emilie Ägheim Kalkenbergová (NOR) 1:31
27. Regina Ojaová (EST) +1:35
28. Hanna Öbergová (SWE) +1:37
29. Kinga Zbylutová (POL) +1:39
30. Vita Semerenková (UKR) +1:43
31. Susanna Meinenová (SUI) +1:44
32. Anastasija Merkušinová (UKR) +1:45
33. Caroline Colombová (FRA) +1:46
34. Christina Riederová (AUT) +1:48
35. Suvi Minkkinenová (FIN) +1:49
36. Emma Lunderová (CAN) +1:49
37. Synnøve Solemdalová (NOR) +1:50
38. Fujuko Tačizakiová (JPN) +1:50
39. Federica Sanfilippová (ITA) +1:50
40. Johanna Skottheimová (SWE) +1:51
41. Jessica Jislová (CZE) +1:51
42. Anais Bescondová (FRA) +1:52
43. Lisa Theresa Hauserová (AUT) +1:52
44. Světlana Mironovová (RUS) +1:52
45. Elvira Öbergová (SWE) +1:53
46. Jekatěrina Jurlovová-Perchtová (RUS) +1:56
47. Mari Ederová (FIN) +2:03
48. Galina Višněvská (KAZ) +2:04
49. Ťia-lin Tchang (CHN) +2:04
50. Irina Kručinkinová (BLR) +2:09
51. Elisa Gasparinová (SUI) +2:10
52. Anna Frolinová (KOR) +2:13
53. Julija Džimová (UKR) +2:13
54. Sari Maedaová (JPN) +2:16
55. Linn Perssonová (SWE) +2:18
56. Nadia Moserová (CAN) +2:22
57. Olena Pidhrušná (UKR) +2:23
58. Eva Kristejn Puskarčíková (CZE) +2:24
59. Jüan-meng Čchu (CHN) +2:26
60. Dunja Zdoucová (AUT) +2:31
dôležité AKTUALITA:

Ivona Fialková napriek 20. miestu v šprinte do stíhačky nenastúpi!

Výprava slovenských biatlonistov sa vráti na Slovensko vládnym špeciálom, ktorý pre ňu priletí do Fínska. Rozhodli o tom piatkové rozhovory, ktoré viedol Slovenský biatlonový zväz a Ministerstvo vnútra.

Pre Slovákov a Slovenky sa tak sezóna skončila už v piatok!

Pôvodne sa malo pretekať aj zajtra (v nedeľu), keď boli na pláne zmiešané štafety, avšak tie sa zrušili rovnako, ako budúcotýždňový pretek v Osle. Aj preto to bude dnes pre ženy posledné vystúpenie v tejto sezóne.
Posledný šprint v biatlonovej sezóne 2019/2020 je za nami. Jeho víťazkou sa stala Denise Herrmannová z Nemecka pred krajankou Franziskou Preussovou a Nórkou Tiril Eckhofovou.

Pekný výsledok dosiahla Češka Markéta Davidová, ktorá sa umiestnila na 5. mieste, pričom na pódium stratila len desať sekúnd a dve stotiny.

Zo Sloveniek sa najviac darilo Ivone Fialkovej, ktorá uzatvorila druhú desiatku konečného poradia. Horšie na tom bola Paulína Fialková, ktorá so šiestimi trestnými chybami berie až 77. miesto. O dve priečky nižšie sa umiestnila Veronika Machyniaková, ktorá mala až 89. najlepší beh na trati z 95 možných.

Body pre Česko uchmatla aj Lucie Charvátová, o jednu pozíciu to nevyšlo Jessice Jislovej a do stíhačky sa pozrie ešte i Eva Kristejn Puskarčíková.
Konečné poradie v cieli piatkového šprintu:

1. Denise Herrmannová (GER) 20:00,5 (1)

2. Franziska Preussová (GER) +20,1 (1)
3. Tiril Eckhoffová (NOR) +32,3 (2)

4. Lisa Vittozziová (ITA) +37,1 (1)
5. Markéta Davidová (CZE) +42,5 (1)
6. Monika Hojniszová-Staręgaová (POL) +47,3 (0)
7. Larisa Kuklinová (RUS) +47,9 (0)
8. Chloé Chevalierová (FRA) +51,5 (1)
9. Ingrid Landmark Tandrevoldová (NOR) +52,6 (1)
10. Selina Gasparinová (SUI) +55,2 (2)
...
20. Ivona Fialková (SVK) +1:22,0 (1)
23. Lucie Charvátová (CZE) +1:24,7 (3)
41. Jessica Jislová (CZE) +1:51,3 (2)
58. Eva Kristejn Puskarčíková (CZE) +2:24,3 (3)
77. Paulína Fialková (SVK) +3:26,2 (6)
79. Veronika Machyniaková (SVK) +3:30,4 (2)

...
95. Andrea Mezdreaová (ROM) +7:01,0 (7)

Do závodu napokon neodštartovali: Hanna Solaová (BLR) a Gabriele Leščinskaiteová (LTU).
Vážení diváci, vitajte pri sledovaní priameho prenosu zo stíhacích pretekov žien vo fínskom Kontiolahti. Biatlonová sezóna sa vo Fínsku predčasne končí, keďže posledné kolo Svetového pohára biatlone bolo kvôli koronavírusu zrušené – pretekať sa malo v Osle na známom, ale najmä tradičnom Holmenkollene.

Prvá pretekárka vybehne na trať o 15:45.
 
ČO SA DEJE
  • Najnovšie
  • |
  • Mesiac
  • Týždeň
  • Celkovo