Biatlon šprint žien v Novom Meste na Morave vyhrala Herrmannová, najlepšia z našich bola P. Fialková

5. 3. 2020 |
 

Biatlon, šprint, ženy, Fialková, 7,5 km, online prenos, dnes, live, Nové Mesto na Morave. Slovenkám sa dnes v Novom Meste na Morave nedarilo, najvyššie Paulína Fialková na 27. mieste.

Na snímke slovenská biatlonistka Ivona Fialková na trati vo vytrvalostných pretekoch žien na 15 km počas majstrovstiev sveta v biatlone v talianskej Anterselve 18. februára 2020. FOTO TASR - Michal Svítok

Biatlon, šprint, ženy, Fialková, 7,5 km, online prenos, dnes, live, Nové Mesto na Morave. Slovenkám sa dnes v Novom Meste na Morave nedarilo, najvyššie Paulína Fialková na 27. mieste.

Biatlon šprint ženy Fialková 7,5 km online dnes SP LIVE Nové Mesto na Morave dnes od 17:35

Biatlon, šprint, ženy, Fialková, 7,5 km, online. Nemecká biatlonistka Denise Herrmannová sa stala víťazkou štvrtkových rýchlostných pretekov žien na 7,5 km v rámci 7. kola Svetového pohára v Novom Meste na Morave. Na druhom mieste skončila Francúzka Anais Bescondová (+27,2 s), tretia finišovala domáca favoritka Markéta Davidová (+49,7 s). Z kvarteta Sloveniek skončila najvyššie Paulína Fialková na 27. mieste (+1:50,2 min).

Tridsaťjedenročná Herrmannová, ktorá štartovala už ako tretia v poradí, predviedla pred prázdnymi tribúnami a na veternej strelnici presnú a rýchlu streľbu a obe položky zvládla bez chyby. K tomu pridala aj výborný bežecký výkon a hneď v úvode pretekov stanovila veľmi dobrý čas 18:51,0 minúty, ktorý sa nakoniec žiadnej z ďalších pretekárok nepodarilo prekonať. Pre Herrmannovú to bolo druhé víťazstvo v sezóne SP, prvé dosiahla vo vytrvalostných pretekoch v slovinskej Pokljuke, celkovo ich má na konte šesť.

Druhé miesto obsadila Bescondová, ktorá takisto predviedla čistú streľbu, no bežecky na tom bola slabšie a do cieľa prišla s mankom 27,2 sekundy na Herrmannovú. Tretia bola domáca favoritka Davidová. Tá chybovala raz na úvodnej ležke a v cieli mala stratu 49,7 s.

Slovenky nastúpili v zložení Paulína a Ivona Fialkové, Veronika Machyniaková a premiérovo v kariére sa vo Svetovom pohári predstavila aj dvadsaťročná juniorka Henrieta Horváthová. Ako prvá vyšla na trať Ivona Fialková, no už ležka jej vôbec nevyšla, keď na nej spravila až štyri chyby, na stojke pridala ďalšie dva a bolo jasné, že sa zaradí na koniec výsledkovej listiny. Jej staršia sestra Paulína rozbehla preteky výborne, z čistej ležky vyrazila do druhého kola ako štvrtá s mankom len 13,9 s, ale na stojke jej dve rany ušli a razom sa prepadla do tretej desiatky.

"Ležka bola fajn, s tým som spokojná. Stojka bola v tom vetre ťažká, triasli sa mi nohy a nevyšlo to. Na trati som sa necítila zle a myslela som si, že po bežeckej stránke je to celkom dobré, ale tie časy v cieli hovoria niečo iné," povedala pre RTVS. Paulína skončila na bodovanom 26. mieste (+1:50,2 min), Ivona obsadila 87. priečku (+4:32,8 min) z 98 štartujúcich.

[ODPORÚČAME GymBeam Proteín True Whey - best seller - vyskúšajte

Veronika Machyniaková zvládla ležku bez chyby, ale napriek tomu z nej vyšla so stratou 1:06,6 min a na trati naberala ďalšiu. Na stojke spravila jednu chybu a do cieľa prišla na 75. pozícii s mankom 3:27,9 min. Henrieta Horváthová zvládla svoju premiérovú ležku vo SP bez chyby, no na stojke úplne vybuchla a nesklopila ani jeden terč. Debut jej nevyšiel a s mankom 6:01,1 min obsadila 96. miesto.

Podujatie v Novom Meste na Morave (5.-8. marca) patrí tradične medzi najnavštevovanejšie v programe SP, no tento rok to neplatí. Pre obavy zo šírenia nového koronavírusu rozhodla Bezpečnostná rada ČR, že 7. kolo sa bude konať bez prítomnosti divákov, Medzinárodná biatlonová únia (IBU) následne prijala ďalšie preventívne opatrenia. V dejisku sa neuskutoční žiadna tlačová konferencia a novinári budú musieť v mix zóne dodržiavať pri rozhovoroch minimálny odstup jeden a pol metra od športovcov.

Na podujatí chýba Nórka Marte Olsbuová Röiselandová, ktorá ho vynechala pre chorobu. Podľa nórskeho tímového lekára trpí päťnásobná zlatá medailistka z nedávnych MS bežnou vírusovou infekciou. Svoj návrat plánuje o týždeň vo fínskom Kontiolahti.

V piatok je na programe šprint mužov na 10 km (17.30 h), v sobotu sa pôjdu štafety (od 14.00 h) a v nedeľu vyvrcholí podujatie pretekmi s hromadným štartom (od 11.45 h).

SP v biatlone

Paulína Fialková, šprint, ženy, 7,5 km, Nové Mesto na Morave - 27. miesto

 7. kolo SP: šprint žien na 7,5 km: 1. Denise Herrmannová (Nem.) 18:51,0 min (0), 2. Anais Bescondová (Fr.) +27,2 s (0), 3. Markéta Davidová (ČR) +49,7 (1), 4. Mari Ederová (FIN) +59,0 (1), 5. Tiril Eckhoffová (Nór.) +1:11,1 (2), 6. Hanna Öbergová (Švéd.) +1:11,7 (1), 7. Lisa Vittozziová (Tal.) +1:13,7 (2), 8. Elvira Öbergová (Švéd.) +1:22,4 (0), 9. Monika Hojniszová-Staregová (Poľ.) +1:24,4 (2), 10. Justine Braisazová (Fr.) +1:24,6 (3), ... 27. Paulína FIALKOVÁ +1:50,2 min (2), 75. Veronia MACHYNIAKOVÁ +3:27,9 (1), 87. Ivona FIALKOVÁ +4:32,8 (6), 96. Henrieta HORVÁTOVÁ (všetky SR) +6:01,1 (5)

celkové poradie SP (po 18 z 24 pretekov): 1. Dorothea Wiererová (Tal.) 736 bodov, 2. H. Öbergová 651, 3. Eckhoffová 647, 4. Herrmannová 631, 5. Marte Olsbuová Röiselandová (Švéd.) 597, 6. Ingrid Landmark Tandrevoldová (Nór.) 477, 7. Braisazová 464, 8. P. FIALKOVÁ 459, ... 43. I. FIALKOVÁ 107

poradie SP v šprinte (po 7 z 9): 1. Wiererová 283, 2. Hermannová 254, 3. Röiselandová 248, 4. Eckhoffová 235, 5. H. Öbergová 232, 6. P. FIALKOVÁ 191, ... 40. I. FIALKOVÁ 56

 

[ODPORÚČAME GymBeam Proteín True Whey - best seller - vyskúšajte

Aktualizuj online prenos
Úvodný pretek v Novom Meste na Morave, ktorý patril šprintu žien máme už úspešne za sebou.
Cieľ časová značka Šprint žien na 7,5 km v Novom Meste na Morave práve skončil!
Cieľ Už sa čaká v cieli na príchod posledných dnešných pretekárok.
Cieľ dôležité Naša debutantka Henrieta Horvátová už dorazila do ciela! Momentálne je predposledná, keď musela absolvovať po zbabranej druhej streleckej položke 5 trestných okruhov.
Cieľ Ešte sa čaká na 17 pretekárok, ktoré majú prísť do cieľa.
Cieľ dôležité Prvé tri miesta sú už teda jasné! Víťazkou dnešného preteku sa stáva Denise Herrmannová z Nemecka, druhé miesto patrí Anais Bescondovej z Francúzska a na radosť domácej reprezentácie je tretia Marketa Davidova.
Cieľ dôležité Veronika Machyniaková je už v cieli, momentálne jej patrí 67. miesto!
Str1 Všetky pretekárky už majú streleckú položku za sebou. Čoskoro by sa teda tento šprint žien mal skončiť. Do Top 10 sa teda dnes žiadna slovenská reprezentantka nedostala.
Str2 dôležité Henrieta Horvátová už absolvovala aj druhú streleckú položku! Nuž, aký to teda paradox. Mladá debutantka Slovenska na prvej streleckej položke čisto, teraz netrafila ani jeden terčík.
Cieľ Dokopy už v cieli máme 67 pretekárok. Uvidíme, ako dopadnú ešte naše posledné dve reprezentantky. Pripomínam, že pre body do SP sa treba dnes umiestniť do 40. miesta.
Str1 dôležité Henrieta Horvátová na prvej streleckej položke bez chyby! Výborný štart pre našu debutantku, pre ktorú bude každé umiestnenie od posledného miesta veľmi dobrým výsledkom.
Str2 dôležité Veronika Machyniaková už absolvovala aj druhú streleckú položku! Tam spravila jednu chybu a tak ide do trestného okruhu.
Cieľ Domáca Jislová sa v cieli zaraďuje na predbežné 51. miesto. Momentálne je Paulína Fialková na 26. mieste, Ivone patrí predposledné 61. miesto.
Str2 Domáca reprezentácia má na trati ešte jedného zástupcu a to Jessicu Jislovú. Tá na druhej streleckej položke chybovala dvakrát.
Str1 dôležité Veronika Machyniaková na prvej streleckej položke s čistou streľbou, posunie sa teda vyššie!
Štart dôležité No a na trati už máme aj našu poslednú reprezentantku Henrieta Horvátová, ktorá je debutantkou vo SP.
Cieľ O prvom mieste je už teda zrejme rozhodnuté. Denise Herrmannová strielala čisto a bežecky to bolo takisto ideálne.
Cieľ V cieli je už celkovo 42 pretekárok, Paulíne Fialkovej momentálne patrí 22. miesto, jej sestre Ivone až predposledné 41. miesto.
Str2 Domáca reprezentantka Lucie Charvátová spravila na druhej streleckej položke 1 chybu.
Štart Na trati máme aj našu tretiu reprezentantku v tomto preteku a je ňou Veronika Machyniaková.
Cieľ Franziska Preussová z Nemecka je predbežne desiata, keď pokazila druhú streleckú položku, kde spravila dve chyby.
Cieľ Dve chyby na strelnici dnes spravila Lisa Vittozziová z Talianska, v cieli sa zaraďuje na predbežné siedme miesto.
Cieľ Denise Herrmannová z Nemecká stále ostáva na prvom mieste! V cieli už máme momentálne 29 pretekárok.
Cieľ dôležité Paulína Fialková sa dnes pomýlila na strelnici dvakrát! Momentálne jej patrí 14. pozícia!
Cieľ Anais Bescondová z Francúzska dnes strielala čisto! Momentálne je na druhom mieste a bude čakať na ďalšie jej súperky.
Cieľ dôležité Ivona Fialková je už takisto v cieli, dnes zatiaľ strielala najhoršie zo všetkých! Predbežne je na 19. mieste.
Cieľ V cieli už máme aj domácu reprezentantku Marketu Davidovú, ktorá je zatiaľ na druhom mieste.
Cieľ Zatiaľ sa nikto nepriblížil k ohrozeniu vedúcej pozície, ktorá stále patrí nemeckej reprezentantke Herrmannovej.
Str2 Franziska Preussová z Nemecka na prvej streleckej položke bez chyby, na tej druhej však s jednou chybou.
Str2 Talianka Lisa Vittozziová spravila jednu chybu aj na druhej streleckej položke.
Cieľ Tiril Eckhoffová z Nórska je už v cieli, s dvoma chybami je zatiaľ druhá, ale na bedni ju dnes určite neuvidíme.
Str1 Lucie Charvátová z Českej republiky na prvej streleckej položke s dvoma chybami.
Str2 Anais Bescondová z Francúzska sa nepomýlila ani na druhej streleckej položke! Bude teda atakovať vedúcu pozíciu, ale bežecky je na tom horšie ako Nemka.
Str2 dôležité Nuž, veľká škoda! Paulína spravila dve chyby a dnes ju teda na pódiu neuvidíme!
Str2 dôležité Paulína Fialková je na strelnici!
Str2 Marketa Davidova na druhej streleckej položke vybielila všetky terčíky.
Str2 Ingrid Landmark Tandrevoldová z Nórska sa takisto pomýlila dvakrát.
Str2 dôležité Ivona Fialková už má za sebou druhú streleckú položku! Tu spravila dve chyby a tak dokopy to je šesť trestných okruhov.
3.4 km Na tomto medzičase je Paulína Fialková na treťom mieste! Veľmi dôležitá bude pre ňu druhá strelecká položka.
Str2 dôležité Tiril Eckhoffová z Nórska mala na druhej streleckej položke takisto problémy! Netrafila hneď prvý terčík a napokon sú z toho až dva trestné okruhy. Nórku tak dnes na pódium určite neuvidíme.
Cieľ dôležité Denise Herrmannová z Nemcka je už v cieli, jej čas je 18:51! Od tohto času sa teda budeme ďalej odvíjať.
Str1 Na strelnici však má viacero reprezentantiek problémy. Len tri pretekárky majú na prvej streleckej položke čistú streľbu.
Str1 dôležité Výborne! Paulína vybielila rýchlo všetky terčíky a to je ten správny začiatok pre našu reprezentantku!
Str1 dôležité Na strelnici už máme Paulínu Fialkovú!
Str1 Marketa Davidová ide po prvej strelbe do jedného trestného okruhu.
1.6km Tiril Eckhoffová z Nórska je na tom bežecky lepšie ako Herrmannová, ale ešte nemá za sebou druhú streleckú položku.
Str1 Talianska reprezentantka Dorothea Wiererová na prvej streleckej položke s 1 chybou.
Str2 Denise Herrmannová z Nemecka nezaváhala ani na druhej streleckej položke! Nemka tak určite atakuje popredné umiestnenie.
Str1 dôležité Tak Ivone prvá streľba vôbec nevyšla, začala priam katastrofálne! Sú to až 4 trestné okruhy a nemôže tak pomýšľať na lepšie umiestnenie.
Str1 dôležité Ivona Fialková je už na strelnici!
Str1 Hanna Öbergová zo Švédska musí po prvej streleckej položke do jedného trestného okruhu.
Štart dôležité A na trati máme už aj Paulínu Fialkovú!
Štart Krátko po jej strelbe sa na trať dostáva ďalšia domáca reprezentantka a to Marketa Davidová.
Str1 Eva Kristejn Puskarčíková mala na prvej streleckej položke technické problémy a napokon musí absolvovať dva trestné okruhy.
Štart No a postupune sa na trať dostávajú aj ďalšie zvučné mená, ako napríklad Dorothea Wiererová z Talianska.
Štart Na trati máme ďalšiu dnešnú favoritku a tou je Tiril Eckhoffová z Nórska.
Str1 Denise Herrmannová strieľala čisto a ide po prvej streleckej položke na vedúcu pozícu.
Štart dôležité Ivona Fialková sa už dostáva na trať! Budeme samozrejme našim dievčatám držať palce.
Str1 Larisa Kuklinová z Ruska už má prvú streleckú položku za sebou. Spravila jednu chybu, o chvíľu bude strielať nemecká reprezentantka.
Štart Hanna Öbergová zo Švédska mala na svetovom šampionáte veľkú smolu. Na medialu tesne nedosiahla vo všetkých disciplínach.
Štart Julia Simonová z Francúzska dnes takisto patrí medzi favoritky. Svetový šampionát je však nevyšiel tak, ako by si predstavovala.
Štart Prvou domácou reprezentantkou na trati je Eva Kristejn Puskarčíková.
Štart Justine Braisazová z Francúzska je už takisto na trati. Reprezentantka tejto krajiny dala o sebe výraznejšie vedieť na nedávno skončenom svetovom šampionáte.
Štart No a na trati je už aj nemecká reprezentantka Denise Herrmannová, ktorá patrí dnes medzi hlavné favoritky tohto preteku.
Štart V definovaných intervaloch postupune na trať vyrážajú aj ďalšie reprezentantky.
Štart Dnešný pretek v Novom Meste na Morave odštartovala reprezentantka Ruska a to Larisa Kuklinová.
časová značka Šprint žien na 7,5 km v Novom Meste na Morave práve začal!
Prajem príjemný športový podvečer všetkým fanúšikom biatlonu a slovenského športu! SP v tomto športe sa po skončení MS presúva do Českej republiky, kde v Novom Meste na Morave sú na programe ďalšie preteky. Biatlonové dianie u našich susedov odštartuje šprint žien na 7,5 km a to aj so slovenskou účasťou, keď naše farby budú reprezentovať sestry Fialkové a okrem nich ešte aj Veronika Machyniaková a Henrieta Horvátová.

Ako už bolo avizované, celé dianie v Aréne Vysočina bude bez prítomnosti divákov a to kvôli opatreniu súvisiace s koronavírusom. Bude teda zaujímavé sledovať, ako tento fakt ovplyvní jednotlivé preteky bez diváckej atmosféry.

Štart tohto preteku sa o malú chvíľu začne, prajem vám príjemný športový zážitok!
Štartovná listina:

1. Larisa Kuklinová (RUS)
2. Ťia-lin Tchang (CHN)
3. Denise Herrmannová (GER)
4. Milena Todorovová (BUL)
5. Mona Brorssonová (SWE)
6. Justine Braisazová (FRA)
7. Eva Kristejn Puskarčíková (CZE)
8. Julia Simonová (FRA)
9. Baiba Bendiková (LAT)
10. Anna Frolinová (KOR)
11. Clare Eganová (USA)
12. Hanna Öbergová (SWE)
13. Emma Lunderová (CAN)
14. Karoline Offigstadová Knottenová (NOR)
15. Ivona Fialková (SVK)
16. Tiril Eckhoffová (NOR)
17. Olena Pidhrušná (UKR)
18. Fujuko Tačizakiová (JPN)
19. Dorothea Wiererová (ITA)
20. Linn Perssonová (SWE)
21. Ingrid Landmark Tandrevoldová (NOR)
22. Irina Kručinkinová (BLR)
23. Markéta Davidová (CZE)
24. Paulina Fialková (SVK)
25. Galina Višněvská (KAZ)
26. Johanna Talihärmová (EST)
27. Anais Bescondová (FRA)
28. Lea Einfaltová (SLO)
29. Lisa Theresa Hauserová (AUT)
30. Monika Hojniszová-Staręgaová (POL)
31. Mari Ederová (FIN)
32. Lisa Vittozziová (ITA)
33. Franziska Preussová (GER)
34. Lena Häckiová (SUI)
35. Julija Džimová (UKR)
36. Federica Sanfilippová (ITA)
37. Vanessa Hinzová (GER)
38. Kaisa Mäkäräinenová (FIN)
39. Katharina Innerhoferová (AUT)
40. Elvira Öbergová (SWE)
41. Lucie Charvátová (CZE)
42. Célia Aymonierová (FRA)
43. Susan Dunkleeová (USA)
44. Kinga Zbylutová (POL)
45. Jekatěrina Jurlovová-Perchtová (RUS)
46. Christina Riederová (AUT)
47. Iryna Krjuková (BLR)
48. Karolin Horchlerová (GER)
49. Irina Starychová (RUS)
50. Aita Gasparinová (SUI)
51. Suvi Minkkinenová (FIN)
52. Vita Semerenková (UKR)
53. Regina Ojaová (EST)
54. Jüan-meng Čchu (CHN)
55. Fan-čchi Meng (CHN)
56. Emily Dicksonová (CAN)
57. Ida Lienová (NOR)
58. Tuuli Tomingasová (EST)
59. Sari Maedaová (JPN)
60. Jessica Jislová (CZE)
61. Valj Semerenková (UKR)
62. Daniela Kadevová (BUL)
63. Joanne Firesteelová Reidová (USA)
64. Magdalena Gwizdońová (POL)
65. Hanna Solaová (BLR)
66. Natalja Kočerginová (LTU)
67. Janina Hettichová (GER)
68. Kristina Rezcovová (RUS)
69. Chloé Chevalierová (FRA)
70. Mariya Abeová (KOR)
71. Erika Jänkäová (FIN)
72. Selina Gasparinová (SUI)
73. Julia Schwaigerová (AUT)
74. Jelizaveta Belčenková (KAZ)
75. Veronika Machyniaková (SVK)
76. Michela Carraraová (ITA)
77. Nadia Moserová (CAN)
78. Johanna Skottheimová (SWE)
79. Polona Klemenčičová (SLO)
80. Eniko Martonová (ROU)
81. Anna Mąkaová (POL)
82. Jurie Tanakaová (JPN)
83. Eniko Martonová (ROM)
84. Henrieta Horvátová (SVK)
85. Emily Dreissigackerová (USA)
86. Uljana Kajševová (RUS)
87. Un-čung Ko (KOR)
88. Megan Bankesová (CAN)
89. Nika Vindišarová (SLO)
90. Kadri Lehtlaová (EST)
91. Marija Zdravkovová (BLR)
92. Elisa Gasparinová (SUI)
93. Franziska Hildebrandová (GER)
94. Irina Kručinkinová (BLR)
95. Anastassija Kondratěvová (KAZ)
96. Dunja Zdoucová (AUT)
97. Gabriele Leščinskaiteová (LTU)
98. Anna Magnussonová (SWE)
99. Anastasija Merkušinová (UKR)
Vítam všetkých priaznivcov biatlonu pri sledovaní tohto online textového prenosu. V ňom sa spoločne zameriame na šprint žien so začiatkom o 17:35.

Majstrovstvá sveta v biatlone sa nedávno skončili, opäť však pokračuje dianie vo Svetovom poháre. Všetkých účastníkov čakajú už len tri zástavky, jednou z nich bude aj Nové Město na Moravě v Českej republike. Smutnou správou pre fanúšikov, ale určite aj pre samotných účastníkov je, že sa toto podujatie u našich susedov odohrá bez prítomnosti divákov v areáli to kvôli opatreniam ohľadom koronavírusu.

Dianie v tomto areály odštartuje práve šprint žien, ktorý sa pôjde 7,5 km a uvidíme teda dve strelecké položky. Slovensko budú v tomto preteku reprezentovať Paulína a Ivona Fialkové. Prvej menovanej patrí v celkovom poradí SP 7. mieste, Ivona sa nachádza na 43. mieste. Čo sa týka šprintu, tak tam je Paulína na predbežnom 6. mieste, Ivona na 37. mieste. Spoločne budeme teda sestrám Fialkovým držať palce, sledujte náš online prenos.
Vítame Vás pri on-line prenose. Udalosť sa začne o 17:35.
 
ČO SA DEJE
  • Najnovšie
  • |
  • Mesiac
  • Týždeň
  • Celkovo