Biatlon Fialková dnes šprint žien Östersund 2021 ONLINE

28. 11. 2021 |

Sledujte s nami 1. kolo Svetového pohára z Östersundu. Šprint žien na 7,5 km sa začína o 11.00 hod. Sledujte ho s nami ONLINE.

Slovenská biatlonistka Paulína Fialková vo švédskom Östersunde. Foto TASR/AP

Úvodnú súťaž novej sezóny Svetového pohára ovládla včera česká biatlonistka Markéta Davidová. Vo švédskom Östersunde suverénne vyhrala sobotné vytrvalostné preteky na 15 kilometrov časom 42:43,5 minúty.

Na druhom mieste skončila Rakúšanka Lisa Theresa Hauserová s priepastným odstupom 1:17,7 min, tretiu pozíciu obsadila Nemka Denise Herrmannová (+1:23,0 min).

Spomedzi troch Sloveniek na štarte si najlepšie počínala 39. Paulína Fialková (+4:31,4 min). Jej sestra Ivona bola 89. (+7:41,6 min), Henrieta Horvátová skončila o stupienok pred ňou (+7:36,6 min).

V nedeľu sa v Östersunde uskutočnia šprinty, o 11.00 hod. idú ženy na 7,5 km, o 13.45 hod. muži na 10 km.

SP šprint žien na 7,5 km

109 Posledná česká pretekárka Tereza Vinklárková zvládla obe streľby bez chyby a na medzičase jej zatiaľ patrí 26. priečka. Až 4 Češky by tak mohli byť na bodovaných miestach.
81 Henrieta Horvátová je v cieli zatiaľ na predposlednom 82. mieste a do cieľa ešte príde približne 30 pretekárok.
73 Jessica Jislová finišuje na 17. mieste a umiestnenie v top 20 by jej tak nemalo uniknúť.
81 Henrieta Horvátová urobila na strelnici v stoji dve chyby a na medzičase jej tam patrí až 79. priečka.
73 Jessica Jislová zvládla obe položky bez jedinej chyby a mohla by tak doplniť zatiaľ dve Češky Puskarčíkovú a Davidovú v top 20.
42 Ivona Fialková je v cieli nakoniec 36. a na body to asi stačiť nebude.
81 Henrieta Horvátová zvládla prvú streľbu bez chyby ale aj tak na medzičase stráca vyše minútu a je tak 59.
42 Ivona Fialková dorazila do cieľa na priebežnom 31. mieste a uvidíme, či sa ešte umiestní na bodovaných priečkach.
41 Dzinara Alimbekavová napriek čistej streľbe stratila na víťazku osemnásť sekúnd a Marte Olsbu Röiselandová tak ostáva tretia.
38 Marte Olsbu Röiselandová (NOR) je nakoniec v cieli na treťom mieste so stratou 15-tich sekúnd a o tom, či skončí na pódiu ešte rozhodne Dzinara Alimbekavová (BLR).
42 dôležité Ivona Fialková na streľbe v stoji robí 2 chyby a ani jej tak tento pretek úplne nevychádza.
41 Dzinara Alimbekavová ale odstrieľala bez chyby a po druhej streľbe stráca na Öbergovú deväť sekúnd.
38 dôležité Marte Olsbu Röiselandová prišla na druhú streľbu s veľkým náskokok ale urobila chybu. Na medzičase stráca 12 sekúnd a v závere by musela ísť veľmi rýchle tempo aby Öbergovú predbehla.
17 Paulina Fialková už dorazila do cieľa a dnes jej pretek vôbec nevyšiel. Zatiaľ jej totiž patrí posledná priečka.
16 Hanna Öbergová predviedla dnes bezchybný výkon a v cieli jej patrí zaslúžená prvá priečka. Predbehnúť ju ešte môže Marte Olsbu Röiselandová .
42 Ivona Fialková teraz potešila slovenských fanúšikov, keďže na úvod predviedla bezchybnú streľbu a na medzičase je sedmnásta.
17 Paulina Fialková chybuje aj na streľbe v stoji a na medzičase jej tam patrí posledná priečka.
8 Anaïs Chevalierová-Bouchetová je už v cieli na priebežnej prvej priečke a bude čakať ako sa bude na trati dariť Öbergovej.
16 Hanna Öbergová dnes predvádza omnoho lepší výkon ako včera a po ďalšej čistej položke je na medzičase prvá.
14 dôležité Markéta Davidová na druhej streľbe chybuje a česká pretekárka tak svoje víťazstvo zo včera nezopakuje.
17 dôležité Paulína Fialková spravila už na prvej streľbe dve chyby a na medzičase jej tam patrí zatiaľ posledné miesto.
8 dôležité Anaïs Chevalierová-Bouchetová odstrieľala bez chyby aj na druhej streľbe a na čele tak má obrovský polminútový náskok.
7 Lucie Charvátovej absolútne nevyšla druhá streľba, keď spravila až tri chyby a jej nádeje na dobrý výsledok sú tak na konci.
5 Dorothea Wiererová spravila na streľbe v stoji jednu chybu a je zatiaľ druhá.
1 Justine Braisazová-Bouchetová odstrieľala druhú položku bez chyby a má tak nakročené na veľmi dobré umiestnenie.
14 Markéta Davidová zvláda prvú streľbu bez jedinej chyby a na medzičase je štvrtá.
17 Na trať už medzitým vyrazila Paulina Fialková a o pár minút ju môžeme očakávať na prvej položke.
7 Rovnako dobre ako Wiererová zvládla svoju streľbu aj Lucie Charvátová a Češka je tak na medzičase prvá. V zápätí Charvátovú ale o takmer sedem sekúnd predbieha Anaïs Chevalierová-Bouchetová.
5 Dorothea Wiererová (ITA) odstrieľala svoju prvú položku v pomalom tempe, no chybu neurobila a na medzičase je tak prvá.
3 A takisto s jednou chybou odstrieľala aj Lisa Theresa Hauserová na medzičase po prvej streľbe je Rakúšanka druhá.
1 Justine Braisazová-Bouchetová dorazila na prvú streľbu a po jednej chybe bude musieť zájsť na trestné kolo.
7 S číslom 7 vyrazila už aj prvá česká pretekárka Lucie Charvátová.
3 Lisa Theresa Hauserová, ktorá bola včera druhá je už tiež na tratia a za ňou už vyráža Mari Ederová (FIN)
1 Justine Braisazová-Bouchetová vyrazila na trať a preteky sú tak odštartované.
Všetkým priaznivcom biatlonu prajem pekný deň a vítam Vás pri našom online prenose z pretekov Svetového pohára z Östersundu.
Vo včerajších pretekoch sa najviac darilo Češke Markéte Davidovej, ktorá si vďaka čistej streľbe pripísala prvé víťazstvo. Druhá skončila Hauserová a tretia Herrmannová.
Slovenky nezažili príliš dobrý úvod do sezóny, keď najlepšie z nich na tom bola Paulína Fialková, ktorá skončila 39. Henrieta Horváthová a Ivona Fialková skončili až na 88. a 89. priečke.
Vítame Vás pri on-line prenose. Udalosť sa začne o 11:00.