Biatlon dnes ženy ONLINE Anterselva 2021 hromadný štart na 12,5 km

23. 1. 2021 |
 

SP v biatlone dnes pokračuje hromadným štartom žien. Preteky v Anterselva však budú bez slovenskej účasti. Sledujte ich napriek tomu ONLINE od 13:15 hod.

Hrmoadný štart žien v biatlone. FOTO: TASR.

Rakúska biatlonistka Lisa Theresa Hauserová vyhrala štvrtkové vytrvalostné preteky na 15 km v rámci 7. kola Svetového pohára v talianskej Anterselve. Na štyroch streleckých položkách spravila len jednu chybu a do cieľa prišla v čase 42:29,3 min.

Druhá skončila Ukrajinka Julija Džimová a tretia bola Francúzka Anais Chevalierová-Bouchetová. Z trojice slovenských reprezentantiek skončila najvyššie na 52. mieste Henrieta Horvátová.

Biatlon dnes ženy ONLINE Anterselva 2021 hromadný štart na 12,5 km

Dvadsaťsedemročná Hauserová zažíva výborné obdobie. Z piatich štartov v individuálnych pretekoch v novom roku si vybojovala tri bronzové pozície a vo štvrtok premiérový triumf v SP v kariére.

Okrem toho mohla byť na stupňoch víťaziek aj v minulotýždňových pretekoch s hromadným štartom v Oberhofe, no pred finišom spadla a skončila až dvanásta. Do tohto roku boli jej maximum tri piate miesta.

"Neviem čo mám povedať, je to neuveriteľné. Celé leto tvrdo trénujete, aby ste dosiahli váš cieľ a ten bol nejakým spôsobom vyhrať preteky Svetového pohára. Teraz sa mi to podarilo a je to neskutočné. Pre mňa je to naozaj splnený sen," povedala pre oficiálny kanál Medzinárodnej biatlonovej únie (IBU).

Vo štvrtok v Anterselve predviedla výborný bežecký i strelecký výkon. Prvé dve položky zvládla bez chyby a z oboch vyšla na priebežnom prvom mieste. Na tretej položke nesklopila jeden terč a pripísala si trestnú minútu, no záverečnú ležku zvládla opäť bezchybne a do cieľa prišla v čase 42:29,3 minúty.

Džimová predviedla ako jediná z 96-členného štartového poľa bezchybnú streľbu, no bežecky zaostala a na víťazku stratila 43,7 sekundy. Chevalierová-Bouchetová bola pred záverečnou streľbou na čele, ale jeden nesklopený terč ju odsunul na bronzovú priečku s mankom 1:04,0 min.

Štvrtá skončila s dvoma chybami domáca favoritka Dorothea Wiererová (1:15,1 min). Dobrý výkon predviedla Nemka Janina Hettichová, ktorá skončila na 5. mieste.

Nedarilo favorizovaným Nórkam, najvyššie skončila so štyrmi trestnými minútami Tiril Eckhoffová na 18. mieste (+2:52,3 min), líderka celkového poradia Marte Olsbuová-Röiselandová bola až 31.

Biatlon dnes ženy ONLINE Anterselva 2021 hromadný štart na 12,5 km

Z trojice Sloveniek bola najvyššie Henrieta Horvátová, ktorá minula po jednom terči na tretej a štvrtej položke a s mankom 5:22,9 min obsadila 52. pozíciu. Veronika Machyniaková si pripísala taktiež dve trestné minúty a skončila až na 70. mieste (+7:17,0 min), Aneta Smerčiaková figurovala so šiestimi chybami na 90. priečke (+12:11,2 min).

Na čele celkového poradia SP sa udržala Olsbuová-Röiselandová, no pred druhou Eckhoffovou má náskok len šesť bodov, tretia Švédka Hanna Öbergová ich stráca 27. Poradie vytrvalostných pretekov vedie Wiererová s 103 bodmi.

Aktualizuj online prenos
časová značka Hromadný štart žien na 12,5 km sa práve skončil!
Cieľ Postupne už prichádzajú do cieľa aj zvyšné pretekárky.
Cieľ Siedme a ôsme miesto si podelili hlavné favoritky: Marte Olsbuová Röiselandová a Tiril Eckhoffová.
Cieľ Marketa Davidová je už v cieli a dnes jej parí výborné piate miesto.
Cieľ dôležité Tretia dnes je Hanna Öbergová zo Švédska, porazila tak v tomto boju nemeckú reprezentantku Preussovú!
Cieľ dôležité Dramatický záver to bol až do konca! Napokon je v cieli ako prvá Julia Simonová z Francúzka o dve stotinky pred Hauserovou z Rakúska! To bol teda šialený záver dnešného preteku.
12.2km Stále sa na spomínanej trojici nič nemení. Marketa Davidová nezvládla stúpanie, stále je však štvrtá, na pódim ale musí zabudnúť.
10.7km Druhá je stále Hauserová, je to s minimálnou stratou. Öbergová je tretia, ale ešte má šancu bojovať kľudne aj o prvé miesto.
10.7km dôležité A na čelo sa dostáva Simonová! Žeby Francúzska znova vyhrala tento pretek?
10,7km Je tu veľmi dôležité stúpanie hore. Vidíme tam päť pretekárok, ktoré sa vzájomne predbiehajú. Bude to veľká dráma až do cieľa.
10km Hanna Öbergová je stále na čele, ale Lisa Theresa Hauserová jej výrazne dýcha na chrbát. Marketa Davidová bojuje so Simonovou o tretie miesto.
10km Tak sa na to pozrime. Ešte nie je jasné, kto vyhrá tento pretek, rozhodne to bežecký výkon v posledných kilometroch.
Poradie po 4. streľbe:

1. Hanna Öbergová (SWE) 30:33.3
2. Lisa Theresa Hauserová (AUT) +2.9
3. Markéta Davidová (CZE) +7.6
4. Julia Simonová (FRA) +9.1
5. Franziska Preussová (GER) +10.2
Str4 dôležité Výborná správa pre Česko! Marketa Davidová nezaváhala na poslednej položke a na trať sa vrátila ako tretia v poradí!
Str4 Pavlová a Röiselandová chybovali dvakrát, poriadne sa to teda zamotáva.
Str4 Hinzovová chybovala dokonca až trikrát!
Str4 Ruská reprezentnatka Mironovová spravila hneď dve chyby!
Str4 dôležité Čo sa to len deje! Na poseldnej položke je tu veľké zaváhanie viacerých pretekárok!
Str4 dôležité Je tu posledná strelecká položka dnešných pretekov!
9,7km Julija Džimová bola na desiatom mieste, nešťastne však teraz padla na zem a tak stratí kontakt so skupinkou.
9.7 km Na prvých štyroch miestach sú pretekárky, ktoré ešte na strelnici nezaváhali. Poradie je nasledovné: Mironovová, Preussová, Pavlovová a Hinzová.
8.2 km Netreba však ešte zabúdať na Röiselandovú. Stále sa jej darí šplhať hore, bežecky jej to ide výborne, na strelnici zatiaľ zaváhala len raz.
8.2km Výrazný posun hore zaznamenáva česká biatlonistka Marketa Davidová, predbežne je na peknom 6. mieste.
8.2km Poradie na prvých troch miestach sa zatiaľ nemení. Mironovová, Preussová a Pavlovová sú však veľmi blízko seba a ešte to bude veľmi zaujímavý boj v tomto preteku.
Poradie po 3. streľbe:

1. Světlana Mironovová (RUS) 22:39.6
2. Franziska Preussová (GER) +1.2
3. Jevgenija Pavlovová (RUS) +2.9
4. Vanessa Hinzová (GER) +4.5
5. Marte Olsbuová Röiselandová (NOR) +15.5

10. Markéta Davidová (CZE) +25.8
Str3 Úspešná je aj Davidová, na tejto položke nechybovala a môže ísť v predbežnom poradí vyššie.
Str3 Čisto to bolo ešte v podaní Pavlovovej a Hinzovej, do popredia sa tak dostane Rusko a Nemecko!
Str3 V streľbe však chybujú hneď viaceré, napríklad Eckhoffová robí ďalšie dve chyby a to je zlý výkon nórskej reprezentantky.
Str3 Ruská reprezentantka Mironovová bez chyby a pôjde vyššie.
Str3 dôležité Linn Perssonová dvakrát zaváhala!
Str3 dôležité Je tu tretia strelecká položka!
7.2km Po 7200 metroch je stále na čele Rakúšanka Hauserová. Tá dokazuje svoju stúpajúcu formu aj naďalej a dnes má šancu znova prekvapiť.
5.7km Ale je tu ďalšia zmena poradia. Na čele je teraz Lisa Theresa Hauserová a Hanna Öbergová klesla na druhú priečku. Jej krajanka Linn Perssonová je tretia, ale rozostupy sú stále malé a máme tu približne osem-člennú skupinku.
5.5 km Už sa nám mení poradie. Síce na čele je stále Hanna Öbergová, ale druhá je už Justine Braisazová-Bouchetová, ktorá musela dvakrát do trestného okruhu, ale bežecky ide výborne.
5.5km Na čele teda máme Öbergovú a druhá je jej krajanka Perssonová. Ako však už bolo spomínané, 8 pretekaŕok strieľalo dvakrát čisto a rozostupy sú teda minimálne.
5.5 km Talianska reprezentnatka Wiererová sa prepadla až na 26. miesto! Tu je jasný dôkaz toho, čo spraví nepresná streľba s poradím.
Poradie po 2. streľbe:

1. Hanna Öbergová (SWE) 15:02.9
2. Linn Perssonová (SWE) +1.1
3. Lisa Theresa Hauserová (AUT) +2.4
4. Světlana Mironovová (RUS) +3.5
5. Franziska Preussová (GER) +5.3

18. Markéta Davidová (CZE) +33.1
Str2 Po druhej streleckej položke si 8 pretekárok drží čisté konto v streľbe a tak uvidíme, ako sa znova premieša predbežné poradie.
Str2 Čisté streľby to boli aj v podaní Hauserovej a Davidovej.
Str2 dôležité Dorothea Wiererová zaváhala až dvakrát! To je veľmi zlá správa pre Taliansko, Wiererová už krúži v trestnom okruhu!
Str2 Hanna Öbergová strieľala čisto a rýchlo, je už späť na trati a ide na prvé miesto!
Str2 dôležité Je tu druhá strelecká položka!
4.7km Francúzsky idú výrazne hore, čoskoro tu bude druhá streľba.
4.7km Sme na ďalšom medzičase, na čele sa stále drží domáca reprezentantka. Druhá je aj naďalej Hanna Öbergová a na tretie miesto sa vyšplhala Anaïs Chevalierová-Bouchetová.
3.2 km Marketa Daviova je až na 27. mieste, musela do jedného trestného okruhu. Postupne sa začínajú hore šplhať nórske reprezentantky.
3.2 km Zatiaľ sa však ešte nedá nič dopredu predpovedať, viacero pretekárok ide veľmi dobre, viacej nám napovie potom druhá streľba.
3.2 km Po 3200 metroch máme na čele preteku domácu reprezentnatku Wiererovú. Aj naďalej sa na druhom mieste drží Švédka Hanna Öbergová a Lisa Theresa Hauserová z Rakúska, ktorá prekvapila vo štvrtok v individuálnych pretekoch.
Poradie po 1. streľbe:

1. Dorothea Wiererová (ITA) 7:34.2
2. Hanna Öbergová (SWE) +0.5
3. Lisa Theresa Hauserová (AUT) +1.2
4. Marte Olsbuová Röiselandová (NOR) +2.3
5. Linn Perssonová (SWE) +2.6
...
23. Markéta Davidová (CZE) +31.3
Str1 Celkovo 17 biatlonistiek nezaváhalo na prvej streleckej položke. Uvidíme, ako sa to premieša v predbežnom poradí.
Str1 Marte Olsbuová Röiselandová bez chyby, ale bola to pomalšia streľba v jej podaní.
Str1 Do jedného trestného okruhu musí aj Davidová a Simonová.
Str1 Eckhoffová raz zaváhala!
Str1 Dorothea Wiererová bez chyby a je späť na trati, zrejme pôjde na čelo.
Str1 dôležité Je tu prvá strelecká položka!
2,2km Jediná česká reprezentantka v tomto preteku a to Marketa Davidová je momentálne na 18. mieste. Čoskoro tu bude prvá strelecká položka.
2,2km Pretekárky majú za sebou prvé väčšie stúpanie a na čelo sa dostáva Röiselandová, druhá je jej krajanka Eckhoffová. Domáca Wiererová je momentálne tretia.
0,7km Za spomínanou Taliankou nasledujú dve Nórky a zároveň veľké favoritky tohto preteku: Marte Olsbuová Röiselandová a Tiril Eckhoffová.
0,7km Ale na čelo sa teraz dostáva Dorothea Wiererová z Talianska. V domácom prostredí bude chcieť zabojovať aspoň o pódium.
Štart Marte Olsbuová Röiselandová je na čele spomínaného balíka a my môžme postupne vidieť, ako je dnes pripravená trať. Vyzerá to, že veľmi dobre, poveternostné podmienky sú tiež veľmi dobré.
Štart Zatiaľ teda vidíme veľký balík, neskôr sa to bude postupne skupinkovať na medzičasoch a po prvej streľbe.
Štart Na trať vyrazilo 30 pretekárok, ktoré sa pobijú o dnešné prvenstvo. My už teda sledujeme jeden z najatraktívnejších pretekov v biatlone.
časová značka Hromadný štart žien na 12,5 km sa práve začal!
Na štarte v Anterselve je už všetko pripravené na dnešný hromadný štart žien. Verme, že uvidíme kvalitný a zaujímavý pretek, čoskoro teda začíname a prajem príjemný športový zážitok!
Prajem príjemné športové popoludnie všetkým fanúšikom biatlonu. Dnes ná u žien čaká hromadný štart, ktorý je vždy veľmi zaujímavý. Zúčastní sa ho 30 najlepších pretekárok, Slovensko v ňom nebude mať svoje zastúpenie a Česko dnes bude v tomto preteku reprezentovať Markéta Davidová so štartovným číslom 10.

Favoritiek na víťazstvo je dnes určite viac. Či už sú to nórske reprezentantky Marte Olsbuová Röiselandová, Tiril Eckhoffová , ale aj sestry Öbergové zo Švédska či Dorothea Wiererová z Talianska. Zabúdať ale netreba na prvú ženu priebežného poradia tejto disciplíny a to Juliu Simonovú z Francúzska.

Zatiaľ si prezrite štartovnú listinu, krátko pred štartom sa znova prihláisme.
Štartovná listina:

1. Marte Olsbuová Röiselandová (NOR)
2. Tiril Eckhoffová (NOR)
3. Hanna Öbergová (SWE)
4. Dorothea Wiererová (ITA)
5. Franziska Preussová (GER)
6. Dzinara Alimbekavová (BLR)
7. Lisa Theresa Hauserová (AUT)
8. Elvira Öbergová (SWE)
9. Anaïs Chevalierová-Bouchetová (FRA)
10. Markéta Davidová (CZE)
11. Denise Herrmannová (GER)
12. Julia Simonová (FRA)
13. Ingrid Landmark Tandrevoldová (NOR)
14. Linn Perssonová (SWE)
15. Justine Braisazová-Bouchetová (FRA)
16. Karoline Offigstadová Knottenová (NOR)
17. Anais Bescondová (FRA)
18. Janina Hettichová (GER)
19. Světlana Mironovová (RUS)
20. Emma Lunderová (CAN)
21. Mona Brorssonová (SWE)
22. Lisa Vittozziová (ITA)
23. Dunja Zdoucová (AUT)
24. Julija Džimová (UKR)
25. Clare Eganová (USA)
26. Jevgenija Pavlovová (RUS)
27. Uljana Kajševová (RUS)
28. Marion Deigenteschová (GER)
29. Vanessa Hinzová (GER)
30. Larisa Kuklinová (RUS)
Vítam všetkých priaznivcov biatlonu pri sledovaní tohto online textového prenosu! V ňom sa spoločne zameriame na hromadný štart žien na 12,5 km, ktorý bude hostiť talianske stredisko Anterselva. Začiatok preteku je na programe o 13:10.

Dianie SP v biatlone sa na najbližšie dni presúva do Talianska, potom sa všetci môžme tešiť na MS, ktoré bude hostiť Slovinsko. V sobotu budeme sledovať u žien hromadný štart žien a u mužov to bude štafeta tímov.

Priebežné poradie preteku s hromadným štartom (2/5):

1. Julia Simonová (FRA) 96
1. Marte Olsbuová Röiselandová (NOR) 96
3. Tiril Eckhoffová (NOR) 88
4. Franziska Preussová (GER) 86
5. Dorothea Wiererová (ITA) 86

7. Markéta Davidová (CZE) 74
35. Eva Puskarčíková (CZE) 4


Priebežné celkové poradie SP (14/26):

1. Marte Olsbuová Röiselandová (NOR) 589
2. Tiril Eckhoffová (NOR) 583
3. Hanna Öbergová (SWE) 562
4. Dorothea Wiererová (ITA) 485
5. Franziska Preussová (GER) 447

10. Markéta Davidová (CZE) 364
57. Eva Puskarčíková (CZE) 40
58. Lucie Charvátová (CZE) 37
66. Jessica Jislová (CZE) 21

73. Ivona FIalková (SVK) 13

Kto sa stane víťazom tohto preteku? Sledujte náš online prenos!
Vítame Vás pri on-line prenose. Udalosť sa začne o 13:10.
 
ČO SA DEJE
  • Najnovšie
  • |
  • Mesiac
  • Týždeň
  • Celkovo