Biatlon dnes stíhačka žien 10 km ONLINE Östersund

4. 12. 2021 |

Biatlonový svetový pohár dnes pokračuje stíhačkou žien na 10 km v Östersunde.  Online prenos pretekov štartuje od 13:00.

Slovenská biatlonistka Paulína Fialková vo švédskom Östersunde. Foto TASR/AP

Biatlon dnes stíhačka ženy 10 km online Östersund

Rakúska biatlonistka Lisa Theresa Hauserová triumfovala vo štvrtok v rýchlostných pretekoch 2. kola Svetového pohára a dostala sa na čele celkového poradia seriálu. Vo švédskom Östersunde previedla čistú streľbu a v cieli mala náskok 12,5 sekundy pred Švédkou Elvirou Öbergovou. Tretia finišovala Hanna Solová z Bieloruska s mankom 14,4 s. Slovenkám sa nedarilo a skončili ďaleko za bodovanými pozíciami.

Pre dvadsaťsedemročnú Hauserovú to bolo tretie víťazstvo v SP a premiérové v šprinte. Od úvodu sa držala na popredných priečkach, po ležke figurovala na 4. mieste s mankom 8,7 sekundy na priebežnú líderku Solovú, no na rozdiel od najväčších súperiek strieľala čisto aj na stojke a do cieľa prišla v čase 19:30,2 min. E. Öbergová minula jeden terč na oboch položkách, no mala najrýchlejší beh a tak sa vyšvihla na druhú pozíciu, Solová skončila s jednou chybou na stojke tretia. Jej krajanka Dzinara Alimbekavová odstrieľala bez chyby a obsadila 4. miesto so stratou 20,6 s.

Hauserová sa vďaka výhre dostala na čelo celkového poradia a získala žltý dres. Na konte má 134 bodov, druhá Alimbekavová na ňu stráca päť. "Je bláznivé vyhrať šprint. Na strelnici to bolo perfektné a zároveň sa mi dobre bežalo. Už minulý týždeň som mala dobré výsledky, no nečakala som, že príde víťazstvo v rýchlostných pretekoch. Som veľmi rada, že som získala aj žltý dres," povedala v prvom televíznom rozhovore.

Suverénka vlaňajšej sezóny v šprinte Tiril Eckhoffová po nevydarenom úvodnom víkende v Östersunde odštartovala v utorok až medzi poslednými, no ani tentokrát jej preteky príliš nevyšli. Na oboch položkách raz chybovala, nepredviedla ani bežecký výkon, akým sa pýšila v uplynulom ročníku, a obsadila 32. miesto.

Vôbec sa nedarilo trom Slovenkám. Najlepšie z nich to na strelnici išlo najmenej skúsenej Márii Remeňovej, ktorá minula len jeden terč na ležke, ale pomalý beh ju odsunul na 82. miesto (+2:40,7 min). Ivona Fialková mala bilanciu 1+3 a skončila 75. (+2:31,0) a najhoršie dopadla jej sestra Paulína s bilanciou 2+3 na 100. priečke.

SP v biatlone 2021/22

Biatlon dnes stíhačka ženy 10 km ONLINE Östersund

Cíl dôležité Marte Olsbuová-Roiselandová se z dvanáctého místa posouvá na první a vyhrává dnešní stíhačku!
4.st. dôležité Lisa Theresa Hauserová trefuje pět ran z pěti, jenže stejně je na tom i Marte Olsbuová-Roiselandová s Anais Chevalierovou. Elvira Öbergová naopak musí hodně chvátat a jde na jedno trestné kolo!
3.st. dôležité Elvira Öbergová dělá dvě chyby, Chevalierová-Bouchetová jednu, naopak Lisa Theresa Hauserová vynahrazuje pomalejší běh a dává pět z pěti!
1.st. dôležité Hanna Solová jde hned na dvě trestná kola. Čeští fanoušci ale mohou být rádi, že Markéta Davidová dává pět z pěti, což je dobré, jelikož se na střelnici hodně chybuje!
1.st. dôležité Elvira Öbergová jednou chybuje, naopak Lisa Theresa Hauserová dává pět z pěti!