Biatlon dnes šprint ženy ONLINE Kontiolahti 2020

29. 11. 2020 |
 

biatlon, dnes, ženy, šprint, online prenos, Kontiolahti, 2020, nedeľa. Nová sezóna biatlonového Svetového pohára štartuje v Kontiolahti bez divákov. Sledujte online prenos dnešného šprintu žien od 13:40. 

Slovenská biatlonistka Veronika Machyniaková. FOTO TASR.

biatlon, dnes, ženy, šprint, online prenos, Kontiolahti, 2020, nedeľa. Nová sezóna biatlonového Svetového pohára štartuje v Kontiolahti bez divákov. Sledujte online prenos dnešného šprintu žien od 13:40. 

Fínski organizátori sa museli prispôsobiť novým nariadeniam v súvislosti s pandémiou koronavírusu a na tribúnach nebude ani pôvodne plánovaná návšteva 4500 fanúšikov. Diváci sa nebudú môcť zúčastniť ani na druhom kole SP, ktoré je v rovnakom dejisku na programe na budúci týždeň. Informovala o tom agentúra DPA.

Biatlon dnes šprint ženy online prenos nedeľa od 13:40 Kontiolahti 2020

Dvojnásobná obhajkyňa veľkého glóbusu Dorothea Wiererová z Talianska odštartovala novú sezónu biatlonového Svetového pohára víťazne. V sobotných vytrvalostných pretekoch na 15 kilometrov vo fínskom Kontiolahti triumfovala časom 44:00,9 minúty, keď o osem desatín sekundy zdolala Nemku Denise Herrmannovú. Tretia bola Švédka Johanna Skottheimová, ktorá zaostala o 24,1 s. Henrieta Horvátová obsadila 72. priečku (+6:40,2), druhá slovenská reprezentantka na štarte Veronika Machyniaková skončila na 74. mieste (+6:45,3).

Wiererová sa vydala na trať so štartovým číslom 23 a v žltom drese, ten si udržala aj po úvodnej súťaži tejto zimy predovšetkým zásluhou bezchybnej streľby. Po záverečnej položke mala pred Herrmannovou, ktorá sa svojej jedinej streleckej chyby dopustila hneď na prvej položke, vyše pol minútový náskok, na poslednom bežeckom okruhu ho takmer celý stratila, no na čele sa tesne udržala až do cieľa. Vo veku 30 rokov slávila dvanáste víťazstvo na podujatiach SP.

"Mám skvelý pocit z toho, že som sa vrátila na pódium hneď v prvých pretekoch nového ročníka. Som veľmi spokojná s mojou streľbou, ale na trati som to mala náročné, najmä v záverečnom kole. Momentálne nie som v najlepšej bežeckej forme, no verím, že s pribúdajúcimi súťažami sa to zlepší. Na strelnici som sa naopak cítila komfortne a koncentrovane," povedala Talianka pre oficiálny kanál Medzinárodnej biatlonovej únie (IBU).

Všetkých dvadsať terčov sklopila takisto Skottheimová, celkovo sa Švédkam darilo, v elitnej desiatke sa umiestnili až štyri reprezentantky tejto krajiny. Slovenky nebodovali, hoci Machyniaková sa vyznamenala na strelnici, keď ako jedna z deviatich biatlonistiek v 102-člennom štartovom poli neminula ani raz. O lepší výsledok ju však pripravil bežecký výkon, vo výsledkovej listine ju predstihla aj Horvátová, ktorá spravila jednu chybu na štvrtej položke.

SP v biatlone 2020

šprint ženy Kontiolahti 2020 dnes od 13:40

Aktualizuj online prenos
Cieľ dôležité No a v cieli je už aj Veronika Machyniaková, ktorá je predbežne na 94. mieste!
Cieľ Magnussonová zo Švédska napokon záver nezvládla a končí na 16. mieste, čo však je výborný výsledok pre biatlonistku s extrémne nízkym štartovacím číslom.
Cieľ Spoločne s našou reprezentantkou ešte chýba v cieli šesť biatlonistiek.
Cieľ Ešte čakáme na príchod Veroniky Machyniakovej do cieľa. Druhá slovenská reprezentantka Henrieta Horváthová je predbežne na 90. mieste.
Cieľ Postupne do cieľa prichádzajú ďalšie účastníčky tohto preteku, ktoré tak určia konečné poradie, ale o všetkom podstatnom je už dávno rozhodnuté.
Str2 Gabriele Leščinskaiteová z Litvy mala posledné štatovné číslo, na prvej streleckej položke to bolo bez chyby, na druhej sú to ale chyby dve a dnes určite nebude bodovať.
Str2 Magnussonová je von z trestného kola a to absolvovala veľmi rýchlo! Ešte predsa len by Švédka mohla atakovať umiestnenie v TOP 10.
Str2 dôležité Slovenská reprezentantka Veronika Machyniaková rovnako s jednou chybou na druhej streleckej položke a ide do trestného kola!
Str2 Anna Magnussonová zo Švédska mala ešte šancu na TOP 10, ale netrafila jeden terčík na druhej položke a tak na takéto umiestnenie musí zabudnúť.
Str2 Ešte jedna z českých reprezentantiek je na trati a to Eliška Teplá. Na prvej streleckej položke to oblo bez chyby, na tej druhej nedala dole dva terčíky.
Str1 V tejto chvíli už všetky reprezentantky absolvovali prvú streľbu a už sa len čaká, kým svoj pretek dokončia.
Str2 Darja Blašková z Bieloruska ešte mohla zaútočiť na TOP 10, ale na druhej streleckej položke spravila dve chyby a tak môže na takéto umiestnenie zabudnúť.
Str1 Predposlednou dnešnú účastníčkou je Anna Magnussonová zo Švédska. Tá na prvej streleckej položke nezaváhala a bežecky ide veľmi dobre, žeby sa prekvapivo ešte dostala do boja o popredné priečky?
Cieľ dôležité Slovenská reprezentantka Veronika Machyniaková bola na prvej strelckej položke úspešná a bez chyby pokračuje v preteku ďalej!
Cieľ Tomingasová napokon v cieli na predbežnom 7. mieste, z TOP 10 by vypadnúť neamala. To je najlepší výsledok v kariére pre estónsku reprezentantku.
6,8 km Stále prebieha boj o miestnenie v TOP 10. Chloé Chevalierová z Francúzska a Tuuli Tomingasová z Estónska bojujú o šieste miesto. Druhá menovaná je trocha prekvapením.
Cieľ dôležité Do cieľa dorazila naša slovenská reprezentantka Henrieta Horváthová! Dnes spravila dve strelecké chyby a predbežne je na 54. mieste.
Cieľ Už však môžme konštatovať, že Hanna Öbergová zo Švédska vyhrá tento pretek. O celkovom pódiovom umiestnení ešte musíme počkať.
Predbežné končené poradie:

1. Hanna Öbergová (SWE)
2. Marte Olsbuová Röiselandová (NOR)
3. Karoline Offigstadová Knottenová (NOR)
Str2 Chloé Chevalierová z Francúzka aj na druhej streleckej položke bez chyby, ale bola to pomalšia streľba a predbežne je šiesta.
Cieľ dôležité Karoline Offigstadová Knottenová z Nórska ide na predbežné tretie miesto! Takisto ešte musí v cieli čakať, ako sa bude dariť jej súperkam.
Cieľ Mona Brorssonová je v cieli a ide na predbežné štvrté miesto! Dnes švédske vlajočky budú svietiť na popredných miestach.
Cieľ Do cieľa už dorazila Dzinara Alimbekavová z Bieloruska. Z jej strany môžme hovoriť o vydarenom preteku, predbežne je štvrtá.
Str2 Karoline Offigstadová Knottenová z Nórska strieľala čisto a vyzerá to, že ešte môže prehovoriť do boja o tretie miesto!
Cieľ dôležité Švédska reprezentantka je už v cieli a náskok navýšila na 23 sekúnd! Tak to je skevá froma Hanna Öbergovej, ale aj jej ostatných krajaniek!
6,8 km dôležité Hanna Öbergová si ide po víťazstvo! Na 6800 metroch má náskok 20 sekúnd!
Str2 Alimbekavová z Bieloruska na druhej streleckej položke bez chyby a bežecky je na tom veľmi dobre aj po jednom trestnom okruhu, bojuje o TOP 10.
Str1 dôležité Slovenská reprezenantka Henrieta Horváthová spravila na prvej streleckej položke jednu chybu! Bežecky to však našej biatlonistke nevychádza a je zatiaľ najpomalšia.
Cieľ Dorothea Wiererová je už v cieli, dnes spravila jednu chybu. Bežecky však ešte Talianka má čo do ďalších pretekov zlepšovať.
Str1 Jej krajanka Perssonová na prvej streleckej položke s jednou chybou.
Str2 dôležité Hanna Öbergová strieľala rýchlo a presne! Bez chyby je to aj na druhej položke, bežecky je to fanatsické a zrejme máme dnešnú víťazku!
Str2 Elvira Öbergová spravila na druhej streleckej položke dve chyby a tak môže zabudnúť na umiestnenie v TOP 10.
Cieľ Röiselandová už je v cieli. Dnes to bolo bez streleckej chyby a bude čakať, ako sa bude dariť jej súperkám.
Str2 Dorothea Wiererová z Talianska strieľala na druhe položke čisto a rýchlo. Škoda toho jedného trestného okruhu po prvej položke.
6,8 km Marte Olsbuová Röiselandová na poslednom medzičase si drží svoje tempo, bude to pre ňu ešte boj o pódium.
Poradie po 1. streľbe:

1. Hanna Öbergová (SWE) 7:05,0 (0)
2. Marte Olsbuová Röiselandová (NOR) +17,5 (0)
3. Katharina Innerhoferová (AUT) +20,0 (0)
4. Lisa Theresa Hauserová (AUT) +21,8 (0)
5. Johanna Skottheimová (SWE) +23,4 (0)
Str1 Treťou francúzskou reprezentantkou je Anaïs Chevalierová-Bouchetová. Na prvej streleckej položke to je však z jednou chybou.
Str1 dôležité Hanna Öbergová zo Švédská má šancu na víťazstvo! Na prvej streleckej položke to je čisté a bežecky priam ukážkové.
Cieľ dôležité Johanna Skottheimová je už v cieli a je predbežne prvá! Dnes o bolo s čistou streľbou, uvidíme na akom mieste napokon skončí.
Str2 dôležité Marte Olsbuová Röiselandová z Nórska nezaváhala ani na druhej streleckej položke! Boj o prvé miesto sa tak ešte výrazne zamotáva!
Str2 Lisa Theresa Hauserová s jednou chybou na druhej streleckej položke a navyše sa jej zasekol náboj. Dnes tak z hry o víťazstvo vypadáva.
Str1 Jej krajanka Dorothea Wiererová absolvovala prvú streleckú položku a je to s jednou chybou!
Str2 dôležité Lisa Vittozziová z Talianska takisto nechybovala! Bežecky však nestíha za Švédkou.
Str2 dôležité Johanna Skottheimová zo Švédska nezaváhala ani na druhej streleckej položke a ide na prvé miesto!
Str1 Nemecká reprezentantka Denise Herrmannová začala bežecky veľmi dobre a na strelnici je to čisté aj keď to bolo trocha pomalšie.
Str1 Zoznam nórskych reprezentantiek rozširuje Ingrid Landmark Tandrevoldová a je to s jendou streleckou chybou na prvom stanovisku.
Str1 Ďalšia rakúska reprezentantka Katharina Innerhoferová takisto bez chyby.
Str1 Marte Olsbuová Röiselandová z Nórska s čistou streľbou a bežecky je na tom veľmi dobre.
Str1 dôležité Lucie Charvátová s jednou chybou a česká reprezentantka absolvuje jeden trestný okruh!
Str1 Gasparinová zo Švajčiarska s čistou streľbou.
Štart A na trať sa dostáva ďalšia Talianka a to Dorothea Wiererová. Aj ona dnes určite môže zdramatizovať súboj o prvenstvo.
Str1 Prvá strelecká položka robí dnes problémy aj iným biatlonistkám. Julia Simonová z Francúzska spravila dve chyby.
Str1 Skottheimová takisto bez chyby a je mierne rýchlejšia. Sme však len v úvode preteku, prvú prekážku obe favoritky zvládli.
Str1 Včerajšia víťazka Lisa Vittozziová začína s čistou streľbou a bežecky jej to ide tiež veľmi dobre.
Str1 Clare Eganová z USA naopak s čistou streľbou a to je základ pre dobrý výsledok.
Str1 dôležité Ani Tiril Eckhoffová dnes nebude víťazkou! Tá spravial až tri chyby a to je veľké prevkapenie hneď na úvod preteku!
Str1 dôležité Markéta Davidová netrafila dva terče! Takže sú to dve trestné kolo a to je veľmi zlý začiatok!
1,8 km Na druhom medzičase už česká reprezentantka mierne strau skresala, rozhodujúca bdue prvá streľba.
1,1km Máme tu dnešný prvý medzičas. Tiril Eckhoffová je rýchlejšia o 1,1 sekundy než česká reprezentantka.
Štart Naopak, Tiril Eckhoffová a Johanna Skottheimová sú už zaujímavé mená. Prvej menovanej sa včera nedarilo, druhá menovaná prekvapila a bola na pódiu.
Štart Ako druhá ide dnes na trať Eganová z USA. Tá dnes medzi popredných favoritov nepatrí.
Štart Ako prvá sa dnes na trať dostáva česká reprezentantka Markéta Davidová, ktorá minulý rok skončila v tejto disciplíne trikrát na treťom miete.
časová značka Šprint žien, 7,5 km sa práve začal!
Štartovná listina:

1. Markéta Davidová (CZE)
2. Clare Eganová (USA)
3. Tiril Eckhoffová (NOR)
4. Johanna Skottheimová (SWE)
5. Lisa Vittozziová (ITA)
6. Franziska Preussová (GER)
7. Vanessa Hinzová (GER)
8. Julia Simonová (FRA)
9. Julija Džimová (UKR)
10. Lisa Theresa Hauserová (AUT)
11. Lena Häckiová (SUI)
12. Aita Gasparinová (SUI)
13. Lucie Charvátová (CZE)
14. Marte Olsbuová Röiselandová (NOR)
15. Katharina Innerhoferová (AUT)
16. Amanda Lightfootová (GBR)
17. Larisa Kuklinová (RUS)
18. Ingrid Landmark Tandrevoldová (NOR)
19. Monika Hojniszová-Staręgaová (POL)
20. Denise Herrmannová (GER)
21. Kamila Żuková (POL)
22. Valj Semerenková (UKR)
23. Uljana Kajševová (RUS)
24. Dorothea Wiererová (ITA)
25. Fujuko Tačizakiová (JPN)
26. Johanna Talihärmová (EST)
27. Emma Lunderová (CAN)
28. Federica Sanfilippová (ITA)
29. Justine Braisazová (FRA)
30. Anais Bescondová (FRA)
31. Elvira Öbergová (SWE)
32. Irina Kručinkinová (BLR)
33. Milena Todorovová (BUL)
34. Hanna Öbergová (SWE)
35. Mari Ederová (FIN)
36. Dzinara Alimbekavová (BLR)
37. Anaïs Chevalierová-Bouchetová (FRA)
38. Maren Hammerschmidtová (GER)
39. Irina Kazakevičová (RUS)
40. Susan Dunkleeová (USA)
41. Christina Riederová (AUT)
42. Nicole Gontierová (ITA)
43. Regina Ojaová (EST)
44. Olena Pidhrušná (UKR)
45. Světlana Mironovová (RUS)
46. Mona Brorssonová (SWE)
47. Kinga Zbylutová (POL)
48. Karoline Offigstadová Knottenová (NOR)
49. Selina Gasparinová (SUI)
50. Eva Puskarčíková (CZE)
51. Linn Perssonová (SWE)
52. Anna Frolinová (KOR)
53. Henrieta Horvátová (SVK)
54. Lea Einfaltová (SLO)
55. Annija Keita Sabuleová (LAT)
56. Natalja Kočerginová (LTU)
57. Suvi Minkkinenová (FIN)
58. Julia Schwaigerová (AUT)
59. Sari Maedaová (JPN)
60. Jevgenija Pavlovová (RUS)
61. Janina Hettichová (GER)
62. Tuuli Tomingasová (EST)
63. Karolina Pitońová (POL)
64. Chloé Chevalierová (FRA)
65. Jelizaveta Belčenková (KAZ)
66. Sarah Beaudryová (CAN)
67. Lotte Lieová (BEL)
68. Irene Lardschneiderová (ITA)
69. Darja Kliminová (KAZ)
70. Joanne Firesteelová Reidová (USA)
71. Iryna Krjuková (BLR)
72. Elisa Gasparinová (SUI)
73. Polona Klemenčičová (SLO)
74. Daniela Kadevová (BUL)
75. Linian Wei-Lin Colebournová (AUS)
76. Elisabeth Högbergová (SWE)
77. Megan Bankesová (CAN)
78. Jekatěrina Avvakumovová (KOR)
79. Jessica Jislová (CZE)
80. Emilie Ägheim Kalkenbergová (NOR)
81. Vita Semerenková (UKR)
82. Erika Jänkäová (FIN)
83. Irene Cadurischová (SUI)
84. Ieva Puceová (LAT)
85. Deedra Irwinová (USA)
86. Nadia Moserová (CAN)
87. Tamara Voroninová (RUS)
88. Či-hi Mun (KOR)
89. Anastassija Kondratěvová (KAZ)
90. Marija Zdravkovová (BLR)
91. Asuka Hačisuková (JPN)
92. Eliška Teplá (CZE)
93. Darja Blašková (BLR)
94. Sophia Schneiderová (GER)
95. Sanna Laari (FIN)
96. Dunja Zdoucová (AUT)
97. Kadri Lehtlaová (EST)
98. Nina Zadravecová (SLO)
99. Veronika Machyniaková (SVK)
100. Irina Kručinkinová (BLR)
101. Ida Lienová (NOR)
102. Caroline Colombová (FRA)
103. Anna Magnussonová (SWE)
104. Gabriele Leščinskaiteová (LTU)
Vítam všetkých priaznivcov biatlonu pri sledovaní tohto online textového prenosu! V ňom sa spoločne zameriame na šprint žien na 7,5 km, ktoré bude hostiť fínske Kontiolahti. Začiatok preteku je naplánovaný na 13:40.

V sobotu odštartoval nový ročník SP v biatlone. Na úvod sezónysme sledovali individuálne preteky mužov a žien. Nedeľa bude patriť šprintu, ten ženský sa začne po tom mužskom o 13:40 a bude to opäť so slovenskou účasťou.

Sestry Fialkové napokon tento víkend nebudú štartovať a zmeškajú tak úvod novej sezóny. V ich realizačnom tíme bol potvrdený koronavírus a tak do Fínska napokon necestovali. Naše farby tak budú hájiť Henrieta Horvátová a Veronika Machyniaková. Obe si v sobotu strelecky počínali výborne, Horváthová spravila len jednu chybu a Machyniaková dokonca žiadnu. Bežecky to však nie je ideálne. Uvidíme, ako sa im zadarí v šprinte. Sledujte náš online prenos!
Vítame Vás pri on-line prenose. Udalosť sa začne o 13:40.
 
ČO SA DEJE
  • Najnovšie
  • |
  • Mesiac
  • Týždeň
  • Celkovo