Biatlon dnes ONLINE ženy štafeta Östersund

5. 12. 2021 |

Biatlonový Svetový pohár pokračuje dnes v Östersunde štafetou žien na  4x6 kilometrov. Dnešný online prenos zo štafety žien v biatlone štartujeme od 12:35.

Slovenská biatlonistka Paulína Fialková v nedeľných stíhacích pretekoch 2. kola Svetového pohára v rakúskom Hochfilzene 15. decembra 2019. FOTO TASR/AP

Biatlon dnes online ženy štafeta Östersund online prenos tu - kliknite

Program Svetoého pohára v biatlone pokračuval v sobotu stíhacími pretekmi žien na 10 km. Vyhrala ich nórska biatlonistka Marte Olsbuová Röiselandová zvíťazila. Vo švédskom Östersunde sa odpútala v záverečnom kole a do cieľa prišla v čase 32:20,6 min. Na druhom a treťom mieste finišovali Francúzky Anais Bescondová (+4,8 s) a Anais Chevalierová-Bouchetová (+7,0 s). Štvrté miesto obsadila víťazka šprintu Lisa Theresa Hauserová.

Dvadsaťsedemročná Rakúšanka odštartovala s náskokom 12,5 sekundy pred domácou Elvirou Öbergovou a 14,4 s pred Bieloruskou Hannou Solovou. Súperky sa na ňu síce dotiahli už po prvej položke, no Hauserová strieľala čisto a tak sa držala na čele. Po prvej stojke mala náskok 19,2 sekundy pred Francúzskou Chevalierovou-Bouchetovou, no na záverečnú položku prišla rakúska biatlonistka spoločne s piatimi prenasledovateľkami. Opäť zastrieľala čisto a do posledného kola vyrazila spolu s Francúzkami Chevalierovou-Bouchetovou, Bescondovou a Olsbuovou Röiselandovou.

Nórska reprezentantka predviedla v záverečnom kole najrýchlejší beh a čoskoro si vypracovala mierny náskok pred súperkami. Ten si udržala až do cieľa a pripísala si jubilejné desiate individuálne víťazstvo vo Svetovom pohári. Stíhačku v Östersunde vyhrala aj v marci vo finále vlaňajšej sezóny. Na druhom mieste finišovala Bescondová pred Chevalierovou-Bouchetovou. Slovenky v pretekoch neštartovali.

"Boli to ťažké preteky, pred poslednou streľbou nás tam bolo sedem, ktoré sme mohli vyhrať. Musela som sa sústrediť na to, čo dokážem spraviť ja, vypla som hlavu a proste som strieľala," povedala víťazka. Na čele celkového poradia sa udržala Hauserová, ktorá má deväťbodový náskok pred druhou Olsbuovou Röiselandovou. Tretia je Bieloruska Dzinara Alimbekavová.